Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 10/29/2022 in all areas

 1. 2 points
  bir sorun gozukmuyor teraryumu da guzel bu boyuttaki bi canli icin 2 ay uzun degil sorun yaratmaz abdomeni de gayet iyi beklemekten baska birsey yapamazsiniz bir de kisin etkisiyle sicakliklar dustu kabuk sureleri bu mevsimlerde daha uzun olur
 2. 2 points
  24 Haziran günü sahiplendiğim Leopar Geckomun fotoğraflarını paylaşmak istedim. Aldığımda 1 haftalıktı kendisi. Forumda genellikle sağlık sorunu olan hayvan sahiplerinin yardım istekleri çıkıyor. Tabi bu beni mutlu etse de (hayvan sahiplerinin hayvanlara değer verip iyiliklerini istediğini görmek) gene de arada tatlı fotoğraflar görmek istiyor insan😂. Bu arkadaşın ismi June, kendisi benim ilk sürüngenim. Bir de Fire Skink var fakat kendisi toprak altından çıkmaz bir halde ve geleli daha yeni 2 ha fta olduğu için çok dokunmuyorum.
 3. 1 point
  Bilgi alabilir miyim ?
 4. 1 point
  Satılmazlarsa denerim o zaman
 5. 1 point
 6. 1 point
  Hizli cevap icin tesekkür ederim. Vucüt uzunlugu 1,5-2 cm civari yani yaklasik olarak L4 yada L5 oluyor galiba kesin bilmiyorum ama. Ben bunlara bir Terrarium almayi düsünüyorum ama erken mi acaba bu boyutlar icin.
 7. 1 point
 8. 1 point
  Merhaba arkadaşlar bir dövme Sanatçısı ve sürüngen hobicisi olarak mesleğim ve hobimi birleştirme amaçlı sürüngen dövmeleri yapmak istiyorum. Yaklaşık 10 yıldır dövme yapıyorum işlerime İnstagram adresim’den bakabilirsiniz işçilik konusunda içiniz rahat olur. İnstagram: emreceyhantattooer Reptula.com’dan gelen herkese %20 indirim uygulanacaktır. Yapmak istediğim modelleri zamanla ekleyeceğim. Herkese iyi forumlar. 👋
 9. 1 point
  Keşke canlıyı almadan önce keşke malzemelerini alsaydın. Yem olarak dubia tartara gibi hamam böcekleri kurt türleri çekirge cırcır böceği almalısın. Un kurdu morio kurdu dubia alsan yeterlidir. Tartara koku yapabilir ve kaçarsa ve hamileyse ev gider bu yüzden dubia daha iyi. Sanırım kalsiyum falanda alman lazım forumda araştırırsan bulabilirsin ek takviyeleri. Ayrıca un kurdu çok verme çok yağlı bir besin ve kalsiyum fln alırken exoterra al. Başka markalara çok yönelme. Teraryumu egoterradan yaptırabilirsin instaları var bakabilirsin.
 10. 1 point
  @saydemir'de vardı daha önce almıştım +ref
 11. 1 point
  1-2 kez mecburiyetten sipariş vermem gerekmişti, ürünlerde sıkıntı çıktığını hatırlamıyorum ama müşterisiyle konuşmayı bilmeyen birisi gerçekten. Whatsapptan bikaç soru sorsanız azarlar gibi cevap vermeye başlıyordu. 3 yıl falan oluyor belki, o zamandan beri hiç yol alamamış demek ki.
 12. 1 point
  Bilimsel Adı: Monocentropus Balfouri (Pocock, 1897) Hobi Adı: Blue Baboon, Socotra Island Blue Baboon Ana Vatanı: Sokotra, Afrika Habitat: Tropikal çöl iklimi Tip: Tünel türü, Kommunal, Eski Dünya Yetişkin Boyutu: Bacak çapları ile birlikte ortalama 13 cm Ömür: Dişiler ortalama 15-20 Erkekler ise ortalama 3-4 yıla kadar yaşarlar Büyüme Hızı: Orta Düzey Zehir seviyesi: Yüksek (Etkiler canlının boyutuna göre ve kişiden kişiye değişiklik gösterebilir) Karakter/Mizaç: Eski dünya türü olmasına rağmen kısmen çekingen ve ürkek, yeme karşı atılgan, Dayanıklı, Yoğun ağ örücü, Kommunal (Bu tür bir arada toplu bir şekilde bakılabiliyor), Genellikle durmak ve saldırmak yerine geri çekilme eğilimindeler. Rahatsız edildiklerinde genelde geri çekilirler lakin durum fazla ileri giderse ısırma pozisyonuna da geçebilirler. (Her Tarantula'nın kendine has bir karakteri vardır) Sıcaklık: 24-28 °C Nem: % 60-65 Bu tür için (Yetişkin boyları için ve eğer tek bakılacak ise) 30x30x35 (birden fazla bakılacak ise ölçüler sayıya göre değişebilir) ölçülerinde bir teraryum yeterli olacaktır. Taban malzemesi 10 cm yüksekliğinde olmalıdır. Taban Malzemesinde; Turba yosunu, Vermikülit, Hindistan cevizi torfu (coco-peat), steril çiçek torfu karışımları kullanılabilir. Taban malzemesini bol kullanmakta fayda vardır, Teraryumun içine çeşitli dekorlar, saklanma alanları ve su kabını koymayı unutmamak gerekir. Çeviri / Derleme Reptula.com'a aittir. Lütfen kaynak belirtmeden paylaşım yapmayınız.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×