Jump to content

saydemir

Members
 • Content count

  398
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

saydemir last won the day on May 7 2020

saydemir had the most liked content!

Community Reputation

57 Excellent

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Vrisea 30 tl Neoregelia 1- 50 tl Neoregelia 2- 50 tl Catopsis - 30 tl Cryptanthus -30 tl Pellionia repens- 30 tl Sphagnum moss yosunu 1 litre 30 tl İstanbul içi elden teslim ya da alıcı ödemeli gönderebilirim. İletişim ÖM.
 2. saydemir

  Etobur Bitkiler

  Tohum da var tohum olarak daha fazla tür var.
 3. saydemir

  Etobur Bitkiler

  Yalnız fiyatlarda bir güncelleme yapmam gerekiyor. Venüs fly trap : 60 tl Drosera capensis: 40 tl Sarracenia purpurea: 60 tl Pinguicula : 40 tl Su an dormancy döneminde ama aktif kapanlı venüsler var hala.
 4. saydemir

  Etobur Bitkiler

  Kargoda bir sorun olmayacak sekilde paketleyerek gönderiyorum.
 5. saydemir

  Etobur Bitkiler

  Iletişim bilgilerimi gönderiyorum etobur bitkiler elimde var.
 6. Kültür hazırlama videosu var, bende buna benzer hazırlıyorum. Tek bir yöntem yok farklı malzemeler kullanarak da hazırlayabilirsiniz ama maya, sirke gibi ortak malzemeler olmalı.
 7. Üretime alırsanız giderek azalan miktarda 20-30 gün boyunca sinekler ürer. Daha sonra tekrar yeni kültür yapmanız gerekiyor.
 8. saydemir

  İpek Güvesi (Samia Ricini)

  Tırtıllar sadece yaprak yiyor birkaç bitki türü daha var fakat kurtbağrı yaz kış yaprağını dökmeyen bir bitki olduğu için besin yönünden en tercih edilen yaprak çeşididir. Sokaktan toplamak zor olacaksa bir seradan kurtbağrı temin edebilirsiniz. Bahçe gibi bir yeriniz varsa dikip kendi bahçenizden alabilirsiniz.
 9. Günceldir. Sadece sinek olarak gönderiyorum.
 10. saydemir

  Phyllium Türleri Ölüm Sorunu

  Bu şekide sebepsiz ölümleri bende yaşadım. Herşey normal şartlarda olsa bile phyllium türlerinde kayıplar yaşanabiliyor. Ben bunu türe bağlı buluyorum, doğasında da ilk çıkan pek çok yavru başkasına yem oluyor. Belki genetik olarak çok dayanıklı değiller. Birkaç kabuk attıktan sonra ölümler azalıyor ama özellikle kahverengi oldukları ilk kabuk boyunca hiç sebep yokken ölebiliyorlar. Umarım başka kayıp yaşamazsın.
 11. saydemir

  Yosun

  Doğadan toplanan malzemeleri kullanmadan önce küften ve mikroplardan arındırmak için kaynatma veya fırınlama gibi yöntemler kullanılır.
 12. saydemir

  Yosun

  Bulduğunuz yosun değil de likene benziyor. Nem tutma amaçlı kullanacaksanız pek işe yaramaz. Doğadan toplanan nesneler düzgün dezenfekte edilirse teraryumda kullanılır ama küf yapabilir tabi ki.
 13. saydemir

  Sphagnum Moss Yosunu

  Teraryumlarda nemi muhafaza etmek amacıyla kullanabileceğiniz sphagnum yosunu. Yaklaşık 80 g lık paketlerde. Fiyat 30 tl. Kargo alıcı ödemeli olarak gönderilecektir. .

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×