Jump to content

faruk1960

Members
 • Content count

  31
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

353 profile views
 1. faruk1960

  Leopard Geckom Yemek Yemiyor

  Force feeding her zaman için son çare olarak kullanilmali diye düşünüyorum.
 2. faruk1960

  Leopard Geckom Yemek Yemiyor

  Öncelikle öyle ağzını zorla açıp beslemek için daha erken canliyi aşırı strese girmesine ve hatta ölmesine bile neden olabilirsin, onun yerine farklı yem türleriyle besleme yapmayı dene ve biraz daha zaman ver canlıya, elinde un kurdu ve dubia yavrusu olduğunu yazmışsin. Yavru çekirge ve ya cir cir alip dene birde ama kesinlikle eline alipta zorla agzina sokmaya çalışma, geceden teraryumuna birak çekirge ve ya cırcıri sabaha kontrol et, eminim farkli yem türü denediginde sorun çözülecektir, cozulmezse isi ve nem değerlerine bakarız.
 3. faruk1960

  Leopard Gecko Yumurta

  Yabancı sitelerin bi kacinda kestiklerini gördüm de bende kendileri çıkıyor diye biliyordum, teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için ☺
 4. faruk1960

  Leopard Gecko Yumurta

  Leopard gecko yumurtaları yumurtadan kendi başına çıkabiliyor mu yoksa yılan yumurtaları gibi yumurtayı kesmek gerekiyor mu?
 5. faruk1960

  Yumurta

  Teşekkürler beklediğim cevap buydu 😌😌
 6. faruk1960

  Yumurta

  Yok benim dediğim zaten sürekli çevirmek değil, nasil çıktıysa cevirmeden öyle inkube edin diyolarda sebebi nedir ben onu merak ediyorum
 7. faruk1960

  Yumurta

  Yumurtları çevirmeme muhabbeti nedir? Leopard gecko yumurtasını çevirince ne oluyor bu konuda birisi yardımcı olabilir mi?
 8. faruk1960

  Leopard Gecko Dışkı Sorunu

  Merhaba arkadaşlar 1 ay önce yeni bir dişi gecko satın aldım tabi ki strese girdi kargoda ve 1bucuk hafta bişey yemedi neyse o düzeldi artık gayet sağlıklı bir şekilde yemini yiyor fakak bu seferde dışkısında bir anormallik fark ettim fotoğrafını altta paylaşıcam bu şekilde olması normal mi çünkü diğer geckomda sert ve kuru ve şekilde çıkıyor bunda ise jelimsi kıvamda?
 9. faruk1960

  Teraryum Zemini

  Çok teşekkür ederim, yardımcı olduğunuz için bu konuda fikir ayrılığına düşen başka arkadaşlarda varsa onlarda bilgilenmiş oldular.
 10. faruk1960

  Teraryum Zemini

  Herkese merhaba uzun zamandır leopard gecko beslıyorum ama ben teraryum zemini olarak genelde kagıt havlu kullanıyorum, halı kullananlarıda gördüm ama leopard gecko hakkında izlediğim nerdeyse tüm yabancı videolar da teraryum zemini olarak torf kullanmışlar hangisi daha sağlıklı olması gereken nedir, bu konu hakkında net bir bilgi var mı acaba? Canlıların doğal koşulları düşünüldüğünde torf daha mantıklı geliyor fakat beslenirken torfta yutması falan sıkıntı yaratmaz mı?
 11. faruk1960

  Yem Yememe Ve Aşırı Kilo Kaybı

  Ve zorla besleme yapıyorum derken, zorla ağzını açıp mı yedirmeye çalışıyorsunuz? Kaan Abi nin gönderdiği konuda yazan karışımı yapıp burnuna damlatmanız halinde kendisi yalayıp gerekli besini alacaktır. Bu şekilde daha iyi olur bence.
 12. faruk1960

  Yem Yememe Ve Aşırı Kilo Kaybı

  Bende de bu kadar uzun sürmese de kısa süreli bir yem yememe zamanı olmuştu, her şeyi denedim sıcak bölge, mağara, stres falan tüm ihtimalleri eledim en son teraryum nemini biraz daha arttırdım 1 gün sonra canlı tekrar beslenmeye başladı, yani sebebin bu olup olmadığına emin değilim ama sizde de yararı olur umarım canlı en yakın zamanda toparlanır.
 13. faruk1960

  Herkese Merhaba

  Ismim Faruk 22 yasindayim universite gereği Kütahya da yaşıyorum, yaklaşık 1 senedir leopard gecko bakıyorum hatta yakınlarda yeni bir gecko daha edindim. Bu yıl ilk yavrulari almayi planlaliyorum bakalim kısmet😄

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×