Jump to content

faruk1960

Members
 • Content count

  62
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

faruk1960 last won the day on May 24 2019

faruk1960 had the most liked content!

Community Reputation

6 Neutral

Recent Profile Visitors

660 profile views
 1. faruk1960

  www.karıncaçiftliğim.com Hizmete açılıyor!

  2015ten olan konuyu nasil buldun helal olsun😂 neyse bi aralar açıcam diyordu en son ama yayınlardan işlerden falan vakit bulamiyor bu aralar sanırım öyle bir şeyler söylüyordu
 2. faruk1960

  Bu Yemler Uygun Mu

  İkiside şuan gayet fit ve sağlıklı canlılar olarak duruyor bir sıkıntı yok
 3. faruk1960

  Bu Yemler Uygun Mu

  Öncelikle rica ederim elimden geldiğince yıllar içinde biriktirdiğim bilgileri paylaşmaktan zevk duyarım morioların kıskaçlarını kesme veya koparma durumu yerken geckonun her hangi bir tarafının ısırılmasına engel olmak için yapmak veya yapmamak size kalmış bir durum tabi ki, benim söylediğim sadece ek önlem olarak diyebiliriz. Aynı zamanda bir sıkıntı yaşamamış olmanız o tehlikenin olduğu gerçeğini değiştirmez Her gün besleme durumuna gelirsek sizin bahsettiğiniz durum yavru geckolar için geçerli adult olduktan sonra her gün beslemek çok sağlıklı bir davranış değil çünkü canlınız obez yoluna doğru gider. Nasıl ki insanlar da fazla kilo zararlıysa geckolar için de aynı durum geçerli. Altını çizerek tekrar söylüyorum 'Adult' geckolar için bu bahsettiğim 2-3 günde bir besleme durumu geçerlidir. Yavru ve sup-adult geckolar durumlarına göre her gün beslenebilir.
 4. faruk1960

  L.gecko Ped I

  7W alman daha uygun olur, canlın büyüdükçe 5w yetersiz kalacaktır. 14W ise gereksiz büyük olacaktır. Ayrıca ısı ayarlı olmasına dikkat etmelisin.
 5. Dostum, demek istediğim canlının durumu arkadaşa edilen hakaretleri hak edecek kadar kötü değil. 1 yıl kalsiyum kullanılmıyan bir canlıya göre gayet iyi durumda. Bugünden itibaren kalsiyum takviyeleri düzenli yapılırsa durumunda kalıcı bir hasar oluşmaz
 6. Duruşundan kaynaklı olabilir ciddi bir mbd gözlemlemedim ben şahsen. En azından çenede ve eklem yerlerinde yumuşama yok, yağ deposu da gayet iyi gözüküyor.
 7. Ayrıca canlının fotoğrafını görmeden ki gördükten sonra bile arkadaşa bu şekilde sert tepkiler vermek ne kadar doğru bilmiyorum. Her ne kadar arkadaşın üslubu biraz yanlış olsa da daha yaşı küçük @Gokmen73 abinin dediği gibi durum ne kadar kötü gözükse de arkadaş hatasını kabullenmiş ve bunun için çözüm arayışında. Ayrıca canlı 1 yıldır arkadaşta eğer adult bir gecko yani daha önce ki sahibinde gerekli suplamentler verilmiş takviyeleri yapılmış ise durum tahmin ettiğimiz kadar kötü olmayabilir. Önce bir arkadaş fotoğrafları göndersin canlının durumuna bakalım daha sonra yapılabilecek şeyleri arkadaşa aktararak yardımcı olmaya çalışalım. Kimse gözü gibi baktığı canlının bir sonra ki sahibinde bu duruma düşmesini istemez ama olan olmuş dersler çıkarılmış şimdi önemli kısım canlının yaşamını kurtarmaktır.
 8. SS de yuvarlak içine alınan yere tıklayıp fotoğrafını çektiğiniz canlının fotoğrafını ekliyorsunuz daha sonra yanıtla diyerek fotoğrafı göndermiş oluyorsun
 9. faruk1960

  Bu Yemler Uygun Mu

  Daha farklı yem örnekleri istersiniz de Pachnoda Margınata Peregrına - Güneş Böceği larvası gerçekten çok besleyici bir canlı yem kış uykusundan çıkmış veya yeni yumurtlamış dişilerin kendini toplarmalarında büyük yarar sağlıyor. Protein olarak farklılık isterseniz Panchlora Nıvea hamam böceği verebilirsiniz oda zengin bir besleyiciliğe sahiptir Adanacanlıyemde saydığım tüm yemler de mevcut bu arada.
 10. faruk1960

  Bu Yemler Uygun Mu

  Fotoğrafını attığınız iki tür yemde canlınız için uygun değil boyutları çok büyük, çekirgeleri zaten normalde bile sindirmekte zorlanıyorlar, madagaskarlar ise adult boyda almışsınız sanırım onlarda uygun değil 2cm olanları uygun olabilir. Çekirge vermek istiyorsanız da küçük boy verebilirsiniz. Yem çeşitliliğine gelecek olursak. Morio kurdu(canlınıza vermeden önce kafasını ezmekte veya kıskaçlarını kırmakta fayda var çünkü güçlü bir çeneye sahipler yerken canlınıza zarar verebilir) verebilirsiniz bunun yanına cırcır, dubia, tartara, lobster verebilirsiniz. Canlınız adult ise 2-3günde bir beslemekte fayda var her gün beslemektense. 2-3morio 3-4cırcır yeterli olacaktır. Canlınızın gramına göre diyetine karar verebilirsiniz verdiğim örnek değişiklik gösterebilir. Morio yağ oranından zengin bir canlı yem diğer saydığım yemler ise protein oranından zengin
 11. faruk1960

  Aylardır Yemeyen Leopard Gecko

  Cinsiyetleri nedir acaba eğer bir yerde yazdıysanız görmedim tekrar soruyor oluyorsam
 12. faruk1960

  Ölüm Rulosu

  Yem yemesinde her hangi bir sıkıntı yoksa problem olmaz diye düşünüyorum. Siz yine de canlınızı gözetim altında tutun bir süre tekrar aynı hareketi tekrarlayacak mı bakalım.
 13. faruk1960

  Ölüm Rulosu

  Aslında bir video ekleyebilirseniz canlınızda enigma sendromu olup olmadığını anlamak daha kolay olacaktır. 20 aylık bir canlıda da bugüne kadar fark edilen bir sendrom yoksa sendromu yoktur. Varsa da yüzdesi düşüktür diye düşünüyorum.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×