Jump to content

katilayi

Editör
 • Content count

  110
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

katilayi last won the day on July 3

katilayi had the most liked content!

Community Reputation

43 Excellent

1 Follower

About katilayi

 • Birthday 09/16/1996

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

612 profile views
 1. katilayi

  Bu Pinkydd Bi Sıkıntı Mı Var

  ben donmuş pinky kargoluyorum isterseniz iletişime geçebilirsiniz.0531 520 6845. Buzu açılan fareyi canlınıza vermenizi tavsiye etmem. Dolaptan et çıkarmaya benzer bu iş. Çözüldükten sonra ya kullanırsın ya çöptür. tekrar tekrar donduramazsınız.
 2. katilayi

  Boa Constictor Yardım

  Canlınızın durumu için üzüldüm gerçekten en azından sizi canlı yem arama derdinden kurtarabilirim. Lab ve Rat üretiyorum isterseniz.
 3. katilayi

  İndirimli Lab Satışı

  Stoktaki Lab fazlalığından indirimli satışlar başlamıştır. Hopper Lab 8 Tl. İstanbul elden veya Video ile kutu açılımı yapanlara CANLI GARANTİLİ minimum 5 adet olmak üzere kargolanır.
 4. katilayi

  Her Hafta Yenilenen Stoklu Lab Fare

  Özelden yazarsaniz adeti de belirtip daha kesin konusabiliriz
 5. katilayi

  Her Hafta Yenilenen Stoklu Lab Fare

  Güncel.
 6. katilayi

  Her Hafta Yenilenen Stoklu Lab Fare

  Güncel. Erkek Hopper 10 Tl. Pinkyler 5 Tl. 3 dişi 1 erkek üretim grubu isteyenler özelden ulaşabilir.
 7. katilayi

  Her Hafta Yenilenen Stoklu Lab Fare

  Yeni sütten kesilen yavrularımız satışa hazır🐁🐁
 8. Hiçbir sorunu yok üst taraflar hafif çizikli. Ama ciddi bir çizik yok. Fotoğrafta tozlu olduğu için abartı duruyor. Ledleri ve açma kapama butonunda hiçbir sorun yok isteyene detaylı video çekip atabilirim .Fiyat 170 Tl. Alıcı ödemeli kargolarım. Balonlu naylonla sarabilirim. 05315206845 ulaşabilirsiniz.
 9. katilayi

  Ball Python Teraryumu

  Gayet güzel bir çalısma olmuş. İyi günlerde büyütün
 10. katilayi

  Her Hafta Yenilenen Stoklu Lab Fare

  16 adet yalnızca erkek kaldı. Güncel...
 11. katilayi

  Her Hafta Yenilenen Stoklu Lab Fare

  Lab yavrulari iyice boylandı. Fiyat sabit. Toplu alımda indirim yapılır.
 12. katilayi

  Her Hafta Yenilenen Stoklu Lab Fare

  güncel
 13. katilayi

  Yellow Anaconda (Eunectes Notaeus)

  Bilinen Adı Sarı Anakonda Latince Adı Eunectes notaeus İlk Çıkış Noktası Güney Amerikanın sulak bölgeleri, Güney Bolivya ve Paraguay Boyutları Yetişkinler 350-400 cm arasında olurlar. Ağırlıkları ise 25 ile 35 kg arasında olur. Dişiler erkeklerden daha uzun ve ağır olurlar. Kuzenleri olan Yeşil anakondalara göre daha küçüktürler. Yaşam Süresi Doğada 15-20 yıl yaşayabilirler. Esaret altında 25 yıla kadar yaşarlar. Teraryum Çeşidi ve Boyutu En az 200*80*60 ölçülerinde bir teraryum şarttır. Hayvanın boyutuna göre değişiklik gösterecektir. Rahat hareket edebilmesi en önemli önceliktir. Teraryumun boyutu en az canlının boyutunun yarısı olmalıdır. Işıklandırma, Isı ve Nem Sıcak alan 30 derecenin üstünde, soğuk alan ise 25 derece civarında olmalıdır. Isı için ampül en uygun yöntemdir. UV ışığa ihtiyaç duymazlar. Nem %80 civarında olmalıdır. Sucul canlı olduklarını unutmamak gerekir. Taban Malzemesi Nem tutan torf taban malzemesi olarak kullanılabilir. Ayrıca yine neme tutmaya yardımcı olacak yosun türleri de kullanılabilir. Beslenme Dietleri çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Sucul canlılar olduklarından balık, kuşlar, memeliler, diğer sürüngenlerle beslenebilirler. Ayrıca dişi anakondalar kolay av olarak yumurtaları için erkek anakondaları da yedikleri kaydedilmiştir. Su Nem ve su ihtiyacı çok yüksek canlılardır. Teraryumda yüzebilcekleri taze ve temiz su bulundurmak şarttır. Handling Esaret altında doğmuş canlılar uygun bakım ile nazik ve sakin canlılardır ve handlinge uygundurlar. Ama bu canlıların çok güçlü olduğunu unutmamak gerekir. Ve bu güçlerine saygı duymakta fayda vardır. Sosyallik Normalde üreme sezonları dışında bölgeci canlılardır ve kendi av bölgelerinde yalnız yaşarlar. Çiftleşme ve Üretim Yağışlı mevsimlerde üremeye hazır hisseden dişiler erkeklere cazibesini belli etmek için feromon salgılamaya başlar. Dilleriyle kokuyu alan erkekler dişiye yaklaşırlar. Bu dönem 2 ay boyunca sürebilir. Tek seferde 80 yavru dünyaya getirebilirler. Yavru Bakımı Yumurtaları içinde kuluçkalayan anne anakonda yüzmeye ve avlanmaya hazır yavrular dünyaya getirir. Ek Bilgiler Video bana aittir... Kullanılan Kaynaklar https://snake-facts.weebly.com/yellow-anaconda.html http://www.reptilesmagazine.com/Yellow-Anaconda-Care-Sheet/ Çeviri / Derleme Reptula'ya aittir. Lütfen izinsiz paylaşım yapmayınız.
 14. İstanbul içi her haftasonu yenilenen stoklarla lab fare satışım başladı. İlgilenen 05315206845 whatsapptan iletişime geçebilir. Kargo tecrübem yok. Ama istenilen şekilde titizlikle alıcı sorumluluğunda kargolarım.
 15. katilayi

  Tarantulalarda Canlı Yem

  Zaten doğadan yakalama solucan asla tavsiye edilmiyor. Cünkü doğadan yakalanma yemlerde parazit ihtimali çok yüksek.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×