Jump to content

Marshall

Editör
 • Content count

  94
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Marshall last won the day on October 6

Marshall had the most liked content!

Community Reputation

55 Excellent

1 Follower

About Marshall

 • Birthday July 14

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

716 profile views
 1. Marshall

  Tür Hakkında

  Sling: 200-250, juvenile: 250-300+, subadult(dişi ise): 400+
 2. Ana Vatanı/Dağılım Vietnam, Belçika Zorluk Seviyesi Kolay ( Başlangıç Türlerinden ) Yaşam süresi Yaklaşık bir sene. Beslenme ve Diyet Gül yaprağı, Böğürtlen yaprağı, Ateş dikeni yaprağı ( bir çeşit gül türü ), Fındık Ağacı yaprağı, Kayın ağacı yaprağı ve Kantaron Yaprağı. Yaşam Alanı ve Teraryum Teraryum en az 30-40 cm boyutunda olmalıdır. Yanlarda ve yukarıda özellikle tutuna bilmeleri için Tellerden ( sineklik teli vb. ) Havalandırma yerleri olmalıdır. Zemin malzemesi olarak kağıt havlu veya hindistan cevizi torfu tercih edilmelidir. Steril edilmiş dal ve dekorlar kullanılabilir. Sıcaklık ve Nem Sıcaklık 20-23 derece olmalıdır. Nem % 60-% 70 idealdir, her gün bir kere teraryumu fısfıslamak nemi yüksek tutacağı gibi canlının da su içmesini sağlayacaktır. Yumurtaları Kuluçkalama Kuluçka süresi:4-5 ay. Sıcaklık: 20-23 derece. Nem: Hafif nemli bir taban malzemesi. Notlar -Kültüre alınma yılı: 2011 -Dişiler yaklaşık 9.5 - 10.5 cm uzunluğunda. -Erkekler yaklaşık 7.5 - 8.5 cm uzunluğunda. -Gün boyu aktifler. -Handling önerilmez. -Çiftleşmeden sonra bir dişi haftada yaklaşık 35-45 arası yumurta bırakır. -Yetişkin olduktan 4-5 ay sonra yumurtlarlar. -Dişiler 2 farklı morf gösterirler, komple yeşil hallerinin yumurtası susam şeklindedir. Çeviri / Derleme Reptula.com'a aittir. Lütfen izinsiz paylaşım yapmayınız.
 3. Marshall

  Lobsterın Cinsiyet Ayrımı?

  Bende Dişilerin kanatlı olduğunu biliyordum ama erkek kısmından emin değildim. Az önce yaptığım ufak araştırmalara göre; Her iki cinsiyetin yetişkin hallerinde kanatlar bulunuyor, Erkekler daha küçük, daha ince ve dişiler daha büyük karına sahipler ve genelde daha büyüklerdir. . Aynı gözükseler de sağdaki bir erkek, Ayrıca dişiler erkeklerden daha az karın segmentine(Bölümüne) sahiplermiş.
 4. Marshall

  Yarı Ölü Mantis

  Aynı şey, bizdeki adı peygamber devesi.
 5. Marshall

  Medauroidea Extradentata

  İyi bir bakımla 7-8 aya kadar yaşarlar.
 6. Marshall

  Doğadan Canlı Yem

  Kesinlikle olmaz. Doğadan yakaladığınız yemler steril ve temiz değildir, iç parazitler, çeşitli mikrop ve bakteriler barındırabilir. Bunlarda doğrudan Geckonuza etki edip ölüme kadar götürebilir. Artık hemen hemen her şehirde çeşitli yem satıcıları var onlardan uygun fiyatlara alabilirsiniz, Antalya çekirge ve deniz ay canlı yem vb. internet sitelerinden'de edinebilirsiniz.
 7. Hayırlı olsun, güzel canlı iyi beslemeler.
 8. Marshall

  Güneş Böceği (Sun Beetle) Bakımı

  Güzel görünüşlü böceklerden bir tanesi. Böcek hali de pet olarak beslenilip, göze hitap eden çok güzel teraryumlar oluşturulabilir. Sadece ömürleri biraz az
 9. Marshall

  Pinky Bozulur Mu

  Bir kaç saatte bozulmamıştır diye bir şey yok, soğuk zinciri bir kere kırıldımı iş işten geçmiştir. Bir kaç saatte milyonlarca bakteri üremesi muhtemel. Risk aldınız, umarım canlının sağlığı iyi olur. Artık öğrenmiş oldunuz bir daha ki sefere daha hazırlıklı ve dikkatli olun. İyi hobiler.
 10. Marshall

  Pinky Bozulur Mu

  Soğuk Zinciri bozulduğu için tekrar dondurup kullanmanız yılanınız için riskli olacaktır, en yakın zamanda yenisini almaya çalışın. Yılanınız yem olmadan bir kaç hafta/ay idare edebilir.
 11. Marshall

  L3 Lp Aldım 2 Haftadır Bişey Yemiyo

  Öncelikle canlı yoldan geldiği için zaten bir hafta yerine alışması için zaman verilmeliydi, daha sonrada kabukta olduğu için yemden kesilmiş. Kabuk attıktan sonrada beslemeden önce bir hafta beklemek gerekiyor zaten yem vermemelisiniz. Tavsiyem bir hafta hiç rahatsız etmemeniz yönünde, daha sonra yeniden beslemeyi deneyebilirsiniz. Olmadı kurdu bir kaç gün kabın içinde bırakabilirsiniz, kendi bulup yiyebilir. Ayrıca canlının yaşam alanının resmini de eklerseniz iyi olur.
 12. Marshall

  Hinditan Cevizi Küfü

  Küflendi ise doğru olan atıp, yenisiyle değiştirmeniz olacaktır tabii ki.
 13. Marshall

  Phantom

 14. Marshall

  Mısır Yılanım Kaçtı

  Geçmiş olsun, balkon kapısı cidden kötü olmuş muhtemelen direk oraya yönelmiş olabilir 😨 ama bir şans hala evin içindeyse önce direk bu videoyu izleyebilirsiniz: umarım en kısa zamanda bulursunuz, muhtemelen deliklerden kaçmış olabilir ama bulduktan sonra direk geri kabına koymayın tekrar kaçabilir. Kaçabileceği açıkları bulup onarmalısınız. Daha dikkatli ve tedbirli olmanız dileğiyle, tekrardan çok geçmiş olsun.😔
 15. Marshall

  Yavru Mısır Yılanım

  Evet ele almanın İngilizce kelimesi. Dedigimiz gibi en az 1 hafta kendi halinde bırakın, yeni gelen canlıyı sıklıkla ele almanız yanlış. Bulunduğunuz yer sıcak olsa bile bu canlılar sağlıklı bir sindirim için zeminden ısı almalılar, ısı ayarlı ısıtıcı pediniz var ise ortam ısısının altında bir ayar çekebilirsiniz amaç zeminden belli bir ısı alması. Termometre ile kontrol edin, termometreniz yok ise bana mesaj atarsanız yardımcı olurum. Bir mağarayı ısıtıcı pedin üstüne diğerini ise diğer ısıtıcı pedin olmadığı tarafa koymalısınız.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×