Jump to content

Marshall

Editör
 • Content count

  269
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

Marshall last won the day on May 8

Marshall had the most liked content!

Community Reputation

191 Excellent

About Marshall

 • Birthday July 14

Converted

 • Admin Teşekkürü
  Yes

Recent Profile Visitors

2,364 profile views
 1. Marshall

  Hobi Için Faydalı Alet Edevat Ve Eşyalar

  Çok yararlı bir konu olmuş. Teşekkürler.
 2. Marshall

  Merhaba

  Merhabalar, Reptula foruma hoş geldiniz. Herhangi bir konuda foruma başlık açabilirsiniz. Forumdan yararlanıp güzel zamanlar geçirmeniz dileğiyle iyi forumlar ve iyi hobiler dilerim.
 3. Marshall

  Unn Kurduuu

  İlanınıza görsel, gönderim ve il bilgisi eklerseniz iyi olur. İyi satışlar.
 4. -Kabuk boyutları 13cm
 5. Marshall

  Phyllium Giganteum

  Makaleyi buraya atabilir misiniz ?
 6. Bilimsel Adı: Harpactira Pulchripes (Pocock, 1901) Hobi Adı: Golden Blue Leg Baboon Ana Vatanı: Makhanda, Güney Afrika Habitat: Kurak alanlar, Ilıman ve Kurak iklim Tip: Tünel türü/Ağ örücü, Eski Dünya Yetişkin Boyutu: Bacak çapları ile birlikte ortalama 13 cm Ömür: Dişiler ortalama 10-12 Erkekler ise ortalama 2-3 yıla kadar yaşarlar Büyüme Hızı: Orta Düzey Zehir seviyesi: Yüksek (Etkiler canlının boyutuna göre ve kişiden kişiye değişiklik gösterebilir) Karakter/mizaç: Kısmen Ürkek, Savunmacı ve Hızlı. Çoğu zaman tünelinin içinde duruyor, Yetişkinler dışarıda daha çok gözlemlenebilir. Yoğun ağ örücüdür. Rahatsız edildiklerinde Isırma pozisyonuna geçerler. (Her Tarantula'nın kendine has bir karakteri vardır) Sıcaklık: 24-28 °C Nem: % 60-70 Bu tür için (Yetişkin boyları için) 30x30x40h ölçülerinde bir teraryum yeterli olacaktır. Taban malzemesi (Tünel yapması için lakin, yeterli derinlik verilmez ise yüzeye yoğun bir ağ örecektir) 20 cm yüksekliğinde olmalıdır. Taban Malzemesinde; Turba yosunu, Vermikülit, Hindistan cevizi torfu (coco-peat), steril çiçek torfu karışımları kullanılabilir. Taban malzemesini bol kullanmakta fayda vardır. Teraryumun içine çeşitli dekorlar, saklanma alanları ve su kabını koymayı unutmamak gerekir. Bu Çeviri/Derleme Reptula.com'a aittir. Lütfen kaynak belirtmeden paylaşım yapmayınız.
 7. Bilimsel Adı: Harpactira Marksi (Purcell, 1902) Hobi Adı: Elizabethfontein Baboon Ana Vatanı: Güney Afrika Habitat: Kurak alanlar, Kurak iklim Tip: Tünel türü/Ağ örücü, Eski Dünya Yetişkin Boyutu: Bacak çapları ile birlikte ortalama 10-13 cm Ömür: Dişiler ortalama 10-12 Erkekler ise ortalama 2-3 yıla kadar yaşarlar Büyüme Hızı: Hızlı Düzey Zehir seviyesi: Yüksek (Etkiler canlının boyutuna göre ve kişiden kişiye değişiklik gösterebilir) Karakter/mizaç: Savunmacı ve Hızlı. Yeni başlayanlara önerilmiyor. Çoğu zaman tünelinin içinde duruyor. Yoğun ağ örücüdür. Rahatsız edildiklerinde Isırma pozisyonuna geçerler. (Her Tarantula'nın kendine has bir karakteri vardır) Sıcaklık: 23-28 °C Nem: % 60-70 Bu tür için (Yetişkin boyları için) 30x30x40h ölçülerinde bir teraryum yeterli olacaktır. Taban malzemesi (Tünel yapması için lakin, yeterli derinlik verilmez ise yüzeye yoğun bir ağ örecektir) 20 cm yüksekliğinde olmalıdır. Taban Malzemesinde; Turba yosunu, Vermikülit, Hindistan cevizi torfu (coco-peat), steril çiçek torfu karışımları kullanılabilir. Taban malzemesini bol kullanmakta fayda vardır. Teraryumun içine çeşitli dekorlar, saklanma alanları ve su kabını koymayı unutmamak gerekir. Bu Çeviri/Derleme Reptula.com'a aittir. Lütfen kaynak belirtmeden paylaşım yapmayınız.
 8. Bilimsel Adı: Harpactira Guttata (Strand, 1907) Hobi Adı: Guttata Baboon Ana Vatanı: Güney Afrika Habitat: Kurak alanlar, Kurak iklim Tip: Tünel türü/Ağ örücü, Eski Dünya Yetişkin Boyutu: Bacak çapları ile birlikte ortalama 12 cm Ömür: Dişiler ortalama 10-12 Erkekler ise ortalama 2-3 yıla kadar yaşarlar Büyüme Hızı: Hızlı Düzey Zehir seviyesi: Yüksek (Etkiler canlının boyutuna göre ve kişiden kişiye değişiklik gösterebilir) Karakter/mizaç: Savunmacı ve Hızlı. Yeni başlayanlara önerilmiyor. Çoğu zaman tünelinin içinde duruyor. Yoğun ağ örücüdür. Rahatsız edildiklerinde Isırma pozisyonuna geçerler. (Her Tarantula'nın kendine has bir karakteri vardır) Sıcaklık: 23-28 °C Nem: % 60-70 Bu tür için (Yetişkin boyları için) 30x30x40h ölçülerinde bir teraryum yeterli olacaktır. Taban malzemesi (Tünel yapması için lakin, yeterli derinlik verilmez ise yüzeye yoğun bir ağ örecektir) 20 cm yüksekliğinde olmalıdır. Taban Malzemesinde; Turba yosunu, Vermikülit, Hindistan cevizi torfu (coco-peat), steril çiçek torfu karışımları kullanılabilir. Taban malzemesini bol kullanmakta fayda vardır. Teraryumun içine çeşitli dekorlar, saklanma alanları ve su kabını koymayı unutmamak gerekir. Bu Çeviri/Derleme Reptula.com'a aittir. Lütfen kaynak belirtmeden paylaşım yapmayınız.
 9. Bilimsel Adı: Harpactira Curvipes (Pocock, 1897) Hobi Adı: Kleinpoort Mouse Baboon Ana Vatanı: Kleinpoort, Güney Afrika Habitat: Kurak alanlar, Kurak iklim Tip: Tünel türü/Ağ örücü, Eski Dünya Yetişkin Boyutu: Bacak çapları ile birlikte ortalama 12 cm Ömür: Dişiler ortalama 10-12 Erkekler ise ortalama 2-3 yıla kadar yaşarlar Büyüme Hızı: Hızlı Düzey Zehir seviyesi: Yüksek (Etkiler canlının boyutuna göre ve kişiden kişiye değişiklik gösterebilir) Karakter/mizaç: Savunmacı ve Hızlı. Yeni başlayanlara önerilmiyor. Çoğu zaman tünelinin içinde duruyor. Yoğun ağ örücüdür. Rahatsız edildiklerinde Isırma pozisyonuna geçerler. (Her Tarantula'nın kendine has bir karakteri vardır) Sıcaklık: 23-28 °C Nem: % 60-70 Bu tür için (Yetişkin boyları için) 30x30x40h ölçülerinde bir teraryum yeterli olacaktır. Taban malzemesi (Tünel yapması için lakin, yeterli derinlik verilmez ise yüzeye yoğun bir ağ örecektir) 20 cm yüksekliğinde olmalıdır. Taban Malzemesinde; Turba yosunu, Vermikülit, Hindistan cevizi torfu (coco-peat), steril çiçek torfu karışımları kullanılabilir. Taban malzemesini bol kullanmakta fayda vardır. Teraryumun içine çeşitli dekorlar, saklanma alanları ve su kabını koymayı unutmamak gerekir. Bu Çeviri/Derleme Reptula.com'a aittir. Lütfen kaynak belirtmeden paylaşım yapmayınız.
 10. Marshall

  Merhaba

  Merhabalar, Reptula foruma hoş geldiniz. Herhangi bir konuda foruma başlık açabilirsiniz. Forumdan yararlanıp güzel zamanlar geçirmeniz dileğiyle iyi forumlar ve iyi hobiler dilerim.
 11. Marshall

  Merhaba

  Merhabalar, Reptula foruma hoş geldiniz. Herhangi bir konuda foruma başlık açabilirsiniz. Forumdan yararlanıp güzel zamanlar geçirmeniz dileğiyle iyi forumlar ve iyi hobiler dilerim.
 12. Marshall

  Herkese Merhaba

  Merhabalar, Reptula foruma hoş geldiniz. Herhangi bir konuda foruma başlık açabilirsiniz. Forumdan yararlanıp güzel zamanlar geçirmeniz dileğiyle iyi forumlar ve iyi hobiler dilerim.
 13. Bu üyenin profiline bakanların dikkatine~

  Bu arkadaşımız henüz 12 yaşında bir çocuktur.

   

  İlanların altına yaptığı saçma sapan yorumları lütfen görmezden geliniz.

 14. Marshall

  Merhaba

  Selamlar, Reptula foruma hoş geldiniz. Herhangi bir konuda foruma başlık açabilirsiniz. Forumdan yararlanıp güzel zamanlar geçirmeniz dileğiyle iyi forumlar ve iyi hobiler dilerim.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×