Jump to content

Marshall

Editör
 • Content count

  359
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  30

Marshall last won the day on August 4

Marshall had the most liked content!

Community Reputation

239 Excellent

About Marshall

 • Birthday July 14

Converted

 • Admin Teşekkürü
  Yes

Recent Profile Visitors

3,060 profile views
 1. Marshall

  Sling T. Albo Ne Kadar Nemsiz Kalabilir

  Evden çıkmadan önce normal nemini yaparsanız ve boyutuna uygun bir su kabı eklerseniz bir şey olmaz.
 2. Marshall

  Cüce Kayman Timsahi

  Arkadaşın en son ki yazısında söylenilmesi gerekeni ben söylemiştim zaten. Tartışmanın büyümemesi ve boşuna uzamaması için konuyu kilitliyorum, bilginize.
 3. Bilimsel Adı: Phormictopus Atrichomatus (Schmidt, 1991) Hobi Adı: Red İsland Ana Vatanı: Hispanyola, Dominik Cumhuriyeti, Honduras Habitat: Sub-Tropikal iklim Tip: Yer türü-Fırsatçı kazıcı, Yeni Dünya Yetişkin Boyutu: Bacak çapları ile birlikte ortalama 18+ cm Ömür: Bilinmiyor, Tahmini Dişiler ortalama 20-30 Erkekler ise ortalama 4-8 yıla kadar yaşarlar Büyüme Hızı: Hızlı Zehir seviyesi: Düşük (Etkiler canlının boyutuna ve kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir) Karakter/mizaç: Dayanıklı, Hızlı ve iştahlı. Defansif ve cesur. Taban malzemesi bol kullanıldığı taktirde tünel açma eğilimindeler. Rahatsız edildiklerinde Bombalama veya ısırma pozisyonuna gaçebilirler. (Her Tarantula'nın kendine has bir karakteri vardır) Sıcaklık: 22-27 °C Nem: % 65-85 Bu tür için (Yetişkin boyları için) 40x40x40h ölçülerinde bir teraryum yeterli olacaktır. Taban malzeımesi 20 cm yüksekliğinde olmalıdır. Taban Malzemesinde; Turba yosunu, Vermikülit, Hindistan cevizi torfu (coco-peat), steril çiçek torfu karışımları kullanılabilir. Taban malzemesini bol kullanmakta fayda vardır. Teraryumun içine çeşitli dekorlar, saklanma alanları ve su kabını koymayı unutmamak gerekir. Bu Çeviri/Derleme Reptula.com'a aittir. Lütfen kaynak belirtmeden paylaşım yapmayınız.
 4. Bilimsel Adı: Phrixotrichus Scrofa (Ex. Paraphysa Scrofa) (Molina, 1782) Hobi Adı: Chilean Copper Ana Vatanı: Şili, Arjantin Habitat: Yarı kurak iklim, Akdeniz iklimi, Ilıman iklim Tip: Yer türü, Yeni Dünya Yetişkin Boyutu: Bacak çapları ile birlikte ortalama 8-11 cm Ömür: Dişiler ortalama 20-30 Erkekler ise ortalama 4-6 yıla kadar yaşarlar Büyüme Hızı: Yavaş Zehir seviyesi: Düşük (Etkiler canlının boyutuna ve kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir) Karakter/mizaç: Uysal ve sakin. Bakımı kolay ve dayanıklı. Başlangıç türlerinden biridir. Çoğu zaman dışarıda duracakları için iyi bir seyir verirler. Rahatsız edildiklerinde Bombalama yaparlar. (Her Tarantula'nın kendine has bir karakteri vardır) Sıcaklık: 24-27 °C Nem: % 55-70 Bu tür için (Yetişkin boyları için) 30x30x25h ölçülerinde bir teraryum yeterli olacaktır. Taban malzeımesi 10 cm yüksekliğinde olmalıdır. Taban Malzemesinde; Turba yosunu, Vermikülit, Hindistan cevizi torfu (coco-peat), steril çiçek torfu karışımları kullanılabilir. Taban malzemesini bol kullanmakta fayda vardır. Teraryumun içine çeşitli dekorlar, saklanma alanları ve su kabını koymayı unutmamak gerekir. Bu Çeviri/Derleme Reptula.com'a aittir. Lütfen kaynak belirtmeden paylaşım yapmayınız.
 5. Marshall

  Tarantulamin Kabuğu Sıkıştı

  Merhabalar, biraz geç oldu ama kusura bakmayın. Durum nedir ? "Bacağındaki kanama devam ediyorsa durdurmak için nişasta kullanılabilir. Uygularken az miktarda kullanmak yeterli olacaktır, yaşam alanına dökülen, dağılan fazlası olursa olabildiğince kabasının temizlenmesi olası küf sorununu engeller. Bir sonraki değişimine kadar normalden daha sık kontrol etmek gerekir. Canlı kayıp uzuvlardan dolayı avlanmada zorluk yaşayacağı için bu süreçte yemleri öldürülüp (kafa kısımları ezilerek) verilmesi iyi olur. Son değişiminden 10 gün geçtikten sonra beslemeye başlanabilir. Birden fazla sayıda ve yüzeyi daha geniş su kapları yerleştirmek canlıda olası su kaybı riskini azaltacaktır. Su kaplarını fotoğraftaki kadar taşırmak nem için yeterli olur." --@theraphosidae35
 6. Marshall

  Sürüngen Tereryum Aksesuarları

  Buradan konuşmak yerine özel mesaj ile iletişime geçerseniz sevinirim. İyi forumlar.
 7. Bilimsel Adı: Euathlus Parvulus (Ex.paraphysa Parvula) (Pocock, 1903) Hobi Adı: Chilean Gold Burst, Chilean Gold, Chilean red rump Ana Vatanı: Şili Habitat: Yarı kurak iklim, Akdeniz iklimi Tip: Yer türü, Yeni Dünya Yetişkin Boyutu: Bacak çapları ile birlikte ortalama 11 cm Ömür: Dişiler ortalama 20-30 Erkekler ise ortalama 4-6 yıla kadar yaşarlar Büyüme Hızı: Orta Zehir seviyesi: Düşük (Etkiler canlının boyutuna ve kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilir) Karakter/mizaç: Uysal ve sakin. Bakımı kolay ve dayanıklı. Genellikle pek aktif değiller. Rahatsız edildiklerinde Bombalama yaparlar. (Her Tarantula'nın kendine has bir karakteri vardır) Sıcaklık: 24-28 °C Nem: % 55-65 Bu tür için (Yetişkin boyları için) 30x30x25h ölçülerinde bir teraryum yeterli olacaktır. Taban malzeımesi 10 cm yüksekliğinde olmalıdır. Taban Malzemesinde; Turba yosunu, Vermikülit, Hindistan cevizi torfu (coco-peat), steril çiçek torfu karışımları kullanılabilir. Taban malzemesini bol kullanmakta fayda vardır. Teraryumun içine çeşitli dekorlar, saklanma alanları ve su kabını koymayı unutmamak gerekir. Bu Çeviri/Derleme Reptula.com'a aittir. Lütfen kaynak belirtmeden paylaşım yapmayınız.
 8. Marshall

  Peter's Banded Skink

  Bu tarz gönderiler için, onaylama-onaylamama gibi bir durum söz konusu değildir. Ama şu yazıya baktığımda açık konuşmak gerekirse şahsen onaylama gibi bir durum olsa muhtemelen onay verme ihtiyacı duymazdım. Forumda hâli hazırda bu canlının sabitlenen ve yıldızlanan bakım makalesi bulunurken, aynı canlının yarım yamalak eksik bilgiler ve çeviri hataları içeren bir konusunun açılması bana pek mantıklı ve doğru gelmedi. Kişisel veya yanlış anlamayın lütfen. Ben sadece gördüğümü dile getiriyorum. Eğer forumda böyle bakım konuları açmaya devam edeceksiniz, lütfen biraz özen ve ilgi gösteriniz, zaman harcayınız. İyi forumlar dilerim.
 9. Marshall

  Tarantula Teraryumunda Bitki

  Selamlar, İkisi de sukulent türlerinden ve ikisi de canlılar için güvenli gibi gözüküyor. Ama güvenli bitkiler listesinde adlarını göremediğim için kesin bir şey diyemiyorum. Dediğim gibi Güvenli bitkiler listesinde ikisinin de ismi yok lakin, listede Crassula muscosa ile birlikte aynı crassula ailesine ait bitkiler var. Ayrıca aşağıdaki konuda da belirtiğim gibi, bitkileri kullanacağımız canlıya göre de seçmek çok önemli. Mesela Crassula muscosa bol ışık ve güneş seven bir bitki. Benzer konuya ve listeye bakabilirsiniz:
 10. Marshall

  Bu Yumurtamı Dışkımı

  Görsellerini atarsan yardımcı olacaklardır.
 11. Marshall

  Moria Kurdu Bakımı

  Un kurdu tecrübeniz varsa ve üretim düşünmüyorsanız, un kurtlarına baktığınız gibi moriolara da bakabilirsiniz. Karıncalara büyük geleceğinden en küçüğünü seçip parçalara ayırıp vermek gerekir. Un kurtları karıncalar için daha uygun bir tercih. Düzenli temizliklerini yaptığınız sürece koku oluşmayacaktır. Morio kurdu bakımı hakkında Aşağıdaki kaynaklara bakabilirsiniz:
 12. Marshall

  Karıncalardan Kurtulma ?

  Ek olarak Karıncaların geçtiği-kullandıkları yollara da limon suyu sürülüp, kabuğu bırakılabilir. Bende geçen günlerde odamın bir kısmını bastıklarında kullanmıştım. O günden beri bir tane bile göremedim. Bu kadar etkili olabileceğini düşünmemiştim karınca sorunu yaşayanlara doğal çözüm olarak öneririm.
 13. Bilimsel Adı: Pamphobeteus Nigricolor (Ausserer, 1875) Hobi Adı: Colombian Blue Bloom Ana Vatanı: Kolombiya, Peru, Ekvador, Bolivya Habitat: Sub-Tropikal İklim Tip: Yer türü-Fırsatçı kazıcı, Yeni Dünya Yetişkin Boyutu: Bacak çapları ile birlikte ortalama 17-19 cm Ömür: Dişiler ortalama 18-20 Erkekler ise ortalama 3-4 yıla kadar yaşarlar Büyüme Hızı: Hızlı Zehir seviyesi: Muhtemel Yüksek(İnsanlar için öldürücü değil) (Etkiler canlının boyutuna göre ve kişiden kişiye değişiklik gösterebilir) Karakter/Mizaç: Oldukça defansif. Çoğunlukla Dışarıda duracağı için iyi bir seyir verir. Rahatsız edildiklerinde bombalama veya Isırma eğilimindeler. (Her Tarantula'nın kendine has bir karakteri vardır) Sıcaklık: 21-26 °C Nem: % 70-85 Bu tür için (Yetişkin boyları için) 45x45x35 ölçülerinde bir teraryum yeterli olacaktır. Taban malzeımesi 15 cm yüksekliğinde olmalıdır. Taban Malzemesinde; Turba yosunu, Vermikülit, Hindistan cevizi torfu (coco-peat), steril çiçek torfu karışımları kullanılabilir. Taban malzemesini bol kullanmakta fayda vardır, Teraryumun içine çeşitli dekorlar, saklanma alanları ve su kabını koymayı unutmamak gerekir. Çeviri / Derleme Reptula.com'a aittir. Lütfen kaynak vermeden paylaşım yapmayınız.
 14. Bilimsel Adı: Pamphobeteus sp. Machala (-) Hobi Adı: Purple bloom Tarantula Ana Vatanı: Ekvador Habitat: Sub-Tropikal İklim Tip: Yer türü-Fırsatçı kazıcı, Yeni Dünya Yetişkin Boyutu: Bacak çapları ile birlikte ortalama 18-22 cm Ömür: Dişiler ortalama 18-20 Erkekler ise ortalama 3-4 yıla kadar yaşarlar Büyüme Hızı: Hızlı Zehir seviyesi: Düşük (Etkiler canlının boyutuna göre ve kişiden kişiye değişiklik gösterebilir) Karakter/Mizaç: Gergin. Çoğunlukla Dışarıda duracağı için iyi bir seyir verir. Rahatsız edildiklerinde bombalama veya büyük olasılıkla geri çekilme eğilimindeler. (Her Tarantula'nın kendine has bir karakteri vardır) Sıcaklık: 23-28 °C Nem: % 65-85 Bu tür için (Yetişkin boyları için) 45x45x35 ölçülerinde bir teraryum yeterli olacaktır. Taban malzeımesi 15 cm yüksekliğinde olmalıdır. Taban Malzemesinde; Turba yosunu, Vermikülit, Hindistan cevizi torfu (coco-peat), steril çiçek torfu karışımları kullanılabilir. Taban malzemesini bol kullanmakta fayda vardır, Teraryumun içine çeşitli dekorlar, saklanma alanları ve su kabını koymayı unutmamak gerekir. Çeviri / Derleme Reptula.com'a aittir. Lütfen kaynak vermeden paylaşım yapmayınız.
 15. Bilimsel Adı: Pamphobeteus sp. Platyomma (-) Hobi Adı: Brazilian Pink Bloom Ana Vatanı: Ekvador Habitat: Sub-Tropikal İklim Tip: Yer türü-Fırsatçı kazıcı, Yeni Dünya Yetişkin Boyutu: Bacak çapları ile birlikte ortalama 18-22 cm Ömür: Dişiler ortalama 18-20 Erkekler ise ortalama 3-4 yıla kadar yaşarlar Büyüme Hızı: Hızlı-Orta Zehir seviyesi: Düşük (Etkiler canlının boyutuna göre ve kişiden kişiye değişiklik gösterebilir) Karakter/Mizaç: Cesur ve defansif. Yarı agresiflik görülebiliyor. Bakımı kolay ve dayanıklı. Yeme karşı atılgan. Çoğunlukla Dışarıda duracağı için iyi bir seyir verir. Rahatsız edildiklerinde bombalama veya geri çekilme eğilimindeler. (Her Tarantula'nın kendine has bir karakteri vardır) Sıcaklık: 23-28 °C Nem: % 65-80 Bu tür için (Yetişkin boyları için) 45x45x35 ölçülerinde bir teraryum yeterli olacaktır. Taban malzeımesi 15 cm yüksekliğinde olmalıdır. Taban Malzemesinde; Turba yosunu, Vermikülit, Hindistan cevizi torfu (coco-peat), steril çiçek torfu karışımları kullanılabilir. Taban malzemesini bol kullanmakta fayda vardır, Teraryumun içine çeşitli dekorlar, saklanma alanları ve su kabını koymayı unutmamak gerekir. Çeviri / Derleme Reptula.com'a aittir. Lütfen kaynak vermeden paylaşım yapmayınız.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×