Jump to content

Marshall

Editör
 • Content count

  62
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Marshall last won the day on May 8

Marshall had the most liked content!

Community Reputation

45 Excellent

1 Follower

About Marshall

 • Birthday 07/14/2001

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

443 profile views
 1. Marshall

  Afrika Dev Salyangozum Kazıyor

  Rica Ederim ne demek, Tabi ki sebepler arasında oda var ama bazen yapıyor dediğiniz için eklemedim. Eşleşme zamanları geliyor aslında gözlemlemek gerekiyor, bir sabah ansızın bir ton yumurtayla karşılaşabilirsiniz 👍.
 2. Marshall

  Afrika Dev Salyangozum Kazıyor

  Salyangozların normal davranışlarından. Bu davranışın sebepleri arasında, gündüz vakitleri uyuklama, dinlenme ve saklanma ihtiyacı olabilir ( mağara vb saklanma alanı yok ise ) veya ortam koşulları Uygun olmayabilir, özellikle yaz ve kış aylarında sıklıkla gözlemlenebilir. Onun dışında endişe edecek bir şey yok gayet normal. İyi hobiler.
 3. Marshall

  Deri Değişimi

  Teşekkür ederim, Yılan derisi kötü kokmaz normalde ama deri atarken dışkıladıysa derinin içinde dışkı kalmış olabilir o yüzden kokuyordur bana olmuştu. İyi Forumlar, İyi Hobiler.
 4. Marshall

  Deri Değişimi

  Saklanabilir tabi ki neden olmasın 😊.
 5. Marshall

  Böcek Aşamasındaki Un Kurdu

  Hayır verilmez, verilmemeli. Bunun başlıca sebepleri besin oranının çok düşük ve sindirilmesinin güç olması. Vermeye hiç gerek yok, En iyisi gelecek olan kargoyu beklemeniz olacaktır bu süre zarfında bir şey olmaz merak etmeyin.
 6. Marshall

  Kalsiyum Ihtiyacı

  Evet Şart kısaca bahsetmek gerekirse; D3 olan kalsiyumu haftada 2-3 defa beslerken kullanmak gerekiyor, Ayrıca birde bir kaba kalsiyum koymak gerekiyor canlı ihtiyaç duyduğunda her daim edinebilsin diye. İşte bu kısımda'da D3 süz saf kalsiyum kullanmak gerekiyor çünkü bünyeye fazla alınan D3 lü kalsiyum canlıda zehirlenmeye yol açabiliyor. Forumda ve bir kaç online alış-veriş sitelerinde mevcut bu ürünler.
 7. Marshall

  Boa Constictor Yardım

  Anladım kötü olmuş, garip normalde boalar herşeyi götürür hayır demez ama bir kere yavruluktan itibaren canlı yeme alışınca donmuşa dönüş çok güç olabiliyor sıkıntı bir durum. Bu yöntemlerden sonra daha yapabilecek bir şey Yok herhalde, en iyisi ufaktan canlı yem üretimine başlamak her zaman piyasada uygun canlı yem bulunamıyor.
 8. Marshall

  Boa Constictor Yardım

  Selamlar, küçüklükten beri sürekli canlı yem verilip alıştıysa normal, donmuş yeme döndürmek pek kolay olmayacaktır. Biraz zaman alabilir ama aç kalınca mutlaka yiyeceğini tahmin ediyorum, boalar iştahlı hayvanlar. Bu konu belki yardımcı olabilir, özellikle donmuş fareyi biraz ısıtmak ve bir yerini kanatmak büyük olasılıkla iç güdülerini tetikleyip yemesini sağlayacaktır, üstüne uzun süre aç bırakıp denerseniz yememe şansının olmayacağını düşünüyorum. İyi Hobiler keyifli beslemeler.
 9. Marshall

  Yılanlarda Ampul

  Belli bir süre idare edebilir ama çok yakın zamanda büyütmeniz gerekecektir. cornlar gezinmeyi seven aktif canlilar. Bunu hiç almayın derim. Erdem Güleyin bey ( EgoTerra ) istediğiniz ölçülerde gayet güzel teraryumlar yapabiliyor, bi görüşün isterseniz.
 10. Marshall

  Yılanlarda Ampul

  Görüntü için ısı veren ampuller değilde, florasan veya led gibi teraryumlar'da gece gündüz döngüsü için kullanılan aydınlatmaları tercih edebilirsiniz. Dediğinize gelirsek bu yöntem yılanı daha fazla olumsuz etkileyebilir, yüksek nem oranı yılanlarda görülme sıklığı yüksek olan üst solunum yolu enfeksiyonu hastalığına yol açar.
 11. Marshall

  Corn Snake Bakım İçin Teraryum

  Selamlar, öncelikle Malzemeler bir canlıyı sağlıklı yapmaz. Zaten canlıların özel istediği mecbur temin etmeniz gereken bir takım malzemeler vardır; ısıtıcı, UVB, termometre vb gibi , ortam koşulları, beslenme ve diyet gibi faktörler canlıların gelişimini ve sağlıklarını etkiler. Yılanlarda ısı lambası ortamı ve canlıyı fazla kurutabileceği için pek önerilmez, hiç gerek yok. Onun yerine ısıtıcı ped almanız gerekiyor. Birde su kabı ve taban malzemesi göremedim listede. Bunlar dışında söylenecek bir şey yok sanırım, umarım mısır yılanınız sağlıklı ve güzel bir şekilde büyür iyi hobiler.
 12. Marshall

  Teraryumlarda Suni Çimen Kullanımı

  Görsel'de ki gibi olmamalı,Uygun değil. Ama çimleri kısa ve yumuşak olanından bulabilirseniz kullanabilirsiniz.
 13. Marshall

  Teraryumda Sıcaklık

  Selamlar, teraryum tabanının yarısına gelecek boyutta bir ısı ayarlı ısıtıcı ped alabilirsiniz, İnternet ve forum ilanlarından satıcılara ulaşabilirsiniz. Ayrıca geckolarda torf önerilmiyor, kağıt havlu kullanmanızı öneririm. Son olarak'ta ısıtıcı pedi teraryumun altına koymalısınız, ısı ayarlı değilse ısıtıcı ped ile teraryum arasına peçete veya bez koymanız gerekebilir. Gerekli araştırmaları yapmayı ihmal etmeyin lütfen iyi hobiler.
 14. Marshall

  Bu Parazit Mi?

  Un Kurdunun Organlarıdır, sorun yok
 15. Marshall

  Ball Python Teraryumu

  Çok iyi olmuş, gayet hoş gözüküyor. Arada böyle çalışmalar görmek iyi oluyor elinize emeğinize sağlık. Bu şanslı yavrucağın'da yeni evini seveceğinden eminim .

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×