Jump to content

Marshall

Editör
 • Content count

  70
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Marshall last won the day on July 6

Marshall had the most liked content!

Community Reputation

51 Excellent

1 Follower

About Marshall

 • Birthday July 14

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

541 profile views
 1. Marshall

  Mısır Yılanım Kaçtı

  Geçmiş olsun, balkon kapısı cidden kötü olmuş muhtemelen direk oraya yönelmiş olabilir 😨 ama bir şans hala evin içindeyse önce direk bu videoyu izleyebilirsiniz: umarım en kısa zamanda bulursunuz, muhtemelen deliklerden kaçmış olabilir ama bulduktan sonra direk geri kabına koymayın tekrar kaçabilir. Kaçabileceği açıkları bulup onarmalısınız. Daha dikkatli ve tedbirli olmanız dileğiyle, tekrardan çok geçmiş olsun.😔
 2. Marshall

  Yavru Mısır Yılanım

  Evet ele almanın İngilizce kelimesi. Dedigimiz gibi en az 1 hafta kendi halinde bırakın, yeni gelen canlıyı sıklıkla ele almanız yanlış. Bulunduğunuz yer sıcak olsa bile bu canlılar sağlıklı bir sindirim için zeminden ısı almalılar, ısı ayarlı ısıtıcı pediniz var ise ortam ısısının altında bir ayar çekebilirsiniz amaç zeminden belli bir ısı alması. Termometre ile kontrol edin, termometreniz yok ise bana mesaj atarsanız yardımcı olurum. Bir mağarayı ısıtıcı pedin üstüne diğerini ise diğer ısıtıcı pedin olmadığı tarafa koymalısınız.
 3. Marshall

  Yavru Mısır Yılanım

  Öncelikle ben corn snake bakım makalelerine tekrar bakmanızı ve olabildiğince iyice araştırmanızı rica ediyorum. 1-zemine kağıt havlu veya talaş koyabilirsiniz: 2-sıcak ve soğuk taraflara birer mağara koymalısınız. 3-ısıtıcı pad ve termometre göremiyorum.. 4-su kabı biraz daha geniş olur ise daha iyi olur. 5-havalandırma delikleri yetersiz gibi daha fazla delik açmalısınız. 6-ayrıyetten bir kaç dekor ürünü koyarsanız daha iyi olur canlı ve göz zevki açısından. dışkılama olayını diğer gönderinizde açıkladım.
 4. Marshall

  Yılan Hobisine Başlıyorum

  Canlı daha dün gelmiş ve siz elinize alıyorsunuz ? bu çok yanlış bir hareket, kendini savunmak için yapıyor. Canlıya en azından bir hafta vakit verin, beslemesini yapın. Bir kaç gün sonra yavaş ve nazikçe ele alma çalışmaları yapabilirsiniz. Sadece fazla abartmayın ve canlıyı strese sokmamaya gayret gösterin. iyi hobiler.
 5. Bir çok malzememi temin ettiğim kişiidir kendisi, Güvenilir.
 6. Marshall

  Afrika Dev Salyangozum Kazıyor

  Rica Ederim ne demek, Tabi ki sebepler arasında oda var ama bazen yapıyor dediğiniz için eklemedim. Eşleşme zamanları geliyor aslında gözlemlemek gerekiyor, bir sabah ansızın bir ton yumurtayla karşılaşabilirsiniz 👍.
 7. Marshall

  Afrika Dev Salyangozum Kazıyor

  Salyangozların normal davranışlarından. Bu davranışın sebepleri arasında, gündüz vakitleri uyuklama, dinlenme ve saklanma ihtiyacı olabilir ( mağara vb saklanma alanı yok ise ) veya ortam koşulları Uygun olmayabilir, özellikle yaz ve kış aylarında sıklıkla gözlemlenebilir. Onun dışında endişe edecek bir şey yok gayet normal. İyi hobiler.
 8. Marshall

  Deri Değişimi

  Teşekkür ederim, Yılan derisi kötü kokmaz normalde ama deri atarken dışkıladıysa derinin içinde dışkı kalmış olabilir o yüzden kokuyordur bana olmuştu. İyi Forumlar, İyi Hobiler.
 9. Marshall

  Deri Değişimi

  Saklanabilir tabi ki neden olmasın 😊.
 10. Marshall

  Böcek Aşamasındaki Un Kurdu

  Hayır verilmez, verilmemeli. Bunun başlıca sebepleri besin oranının çok düşük ve sindirilmesinin güç olması. Vermeye hiç gerek yok, En iyisi gelecek olan kargoyu beklemeniz olacaktır bu süre zarfında bir şey olmaz merak etmeyin.
 11. Marshall

  Kalsiyum Ihtiyacı

  Evet Şart kısaca bahsetmek gerekirse; D3 olan kalsiyumu haftada 2-3 defa beslerken kullanmak gerekiyor, Ayrıca birde bir kaba kalsiyum koymak gerekiyor canlı ihtiyaç duyduğunda her daim edinebilsin diye. İşte bu kısımda'da D3 süz saf kalsiyum kullanmak gerekiyor çünkü bünyeye fazla alınan D3 lü kalsiyum canlıda zehirlenmeye yol açabiliyor. Forumda ve bir kaç online alış-veriş sitelerinde mevcut bu ürünler.
 12. Marshall

  Boa Constictor Yardım

  Anladım kötü olmuş, garip normalde boalar herşeyi götürür hayır demez ama bir kere yavruluktan itibaren canlı yeme alışınca donmuşa dönüş çok güç olabiliyor sıkıntı bir durum. Bu yöntemlerden sonra daha yapabilecek bir şey Yok herhalde, en iyisi ufaktan canlı yem üretimine başlamak her zaman piyasada uygun canlı yem bulunamıyor.
 13. Marshall

  Boa Constictor Yardım

  Selamlar, küçüklükten beri sürekli canlı yem verilip alıştıysa normal, donmuş yeme döndürmek pek kolay olmayacaktır. Biraz zaman alabilir ama aç kalınca mutlaka yiyeceğini tahmin ediyorum, boalar iştahlı hayvanlar. Bu konu belki yardımcı olabilir, özellikle donmuş fareyi biraz ısıtmak ve bir yerini kanatmak büyük olasılıkla iç güdülerini tetikleyip yemesini sağlayacaktır, üstüne uzun süre aç bırakıp denerseniz yememe şansının olmayacağını düşünüyorum. İyi Hobiler keyifli beslemeler.
 14. Marshall

  Yılanlarda Ampul

  Belli bir süre idare edebilir ama çok yakın zamanda büyütmeniz gerekecektir. cornlar gezinmeyi seven aktif canlilar. Bunu hiç almayın derim. Erdem Güleyin bey ( EgoTerra ) istediğiniz ölçülerde gayet güzel teraryumlar yapabiliyor, bi görüşün isterseniz.
 15. Marshall

  Yılanlarda Ampul

  Görüntü için ısı veren ampuller değilde, florasan veya led gibi teraryumlar'da gece gündüz döngüsü için kullanılan aydınlatmaları tercih edebilirsiniz. Dediğinize gelirsek bu yöntem yılanı daha fazla olumsuz etkileyebilir, yüksek nem oranı yılanlarda görülme sıklığı yüksek olan üst solunum yolu enfeksiyonu hastalığına yol açar.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×