Jump to content

borga123

Members
 • Content count

  282
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

borga123 last won the day on January 8

borga123 had the most liked content!

Community Reputation

280 Excellent

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No
 • Hakkımda
  Since 2010...

Recent Profile Visitors

2,818 profile views
 1. borga123

  Yasallık Ve Baskın

  Bu saatten sonra geçmiş olsun hocam Bu tarz soruları sormanın mantığı yok. Canlının içinde çip olmadıktan sonra ve satıcı güvenilir olduktan sonra kim seni nasıl bulacak.
 2. borga123

  Ayna Gecko Için Zararlı Mı

  Başka gecko sanıp veya anlayamazsa yem sanıp kafasını burnunu aynaya vurabilir
 3. borga123

  Gümrükten Böcek Geçirmek

  beslemesi yasakken nasıl gelecek acaba
 4. borga123

  Yurt Dışından Uvb Getirmek

  Aliexpressteki uvblerden bir fayda gelmeyecektir. amazondan alabilirsiniz. Geçer.
 5. borga123

  Telefon Ve Bir Sürü Şanssızlık

  Geçmiş olsun acil şifalar..
 6. Ball phyton kemirgen dışında hiçbir şey yemez. Bebek iken bıldırcına alıştırılabiliyor fakat bana göre istisna. Fareyi bile zor yediriyoruz bazı canlılarda
 7. borga123

  Yaprak Böceği Yasalmı

  tesis kurmadığınız sürece sorun yok
 8. borga123

  Leopar Geckonun Morphunu Bulma

  Mack snow het blizzard aynı görüntü canlıya sahiptim ancak anne baba bilmeden maalesef bilemeyiz..
 9. borga123

  Dikkat Büyük Dolandırıcı

  Hukuk dersi aldığınızı söylemişsiniz. yargı mahkeme ile polis çevirmesi başka şeyler. Bu canlılar hukukta eşya değeri görmekte. Bir suç unsurunun içinde ekstra bir suç var ise görmezden gelinmez. Gerekirse iki tarafa da ceza kesilir onu geçtim mahkemenin dosyadaki konuyu yargılama yetkisi vardır canlının illegal olup olmadığına bakamaz uyuşturucu değil ki bu? Örnek vermek gerekirse benim canlılarıma el konuldu ama boş plastik kaplara kadar aldılar ve tutanak tuttular çünkü suç unsuru. Aynı şekilde dolandırıcılıkta bir suç. Daha önce çevremden bu şekilde uğraşıp sonuçlandıran çok arkadaşım oldu. Doğru avukat ile basitçe çözümlenir. Uğraşmaya değer mi 300 400 lira için değmez.
 10. borga123

  Dikkat Büyük Dolandırıcı

  O yasa ben bunun suç olduğunu bilmiyordum veya bana yasal belgeli dendi şekli ile çok güzel bi şekilde çiğneniyor Hakkınızı aramaktan korkmayın.
 11. Hayir tabiiki ben hobi camiasini kastettim sizi niye dışlayım :) sadece ciftlesecek diye canliya yüklenmek pek doğru değil görselin ciftlesmeden sonra cekildiginin farkına zaten vardım ancak bu ileriki denemeleri olumsuz etkileyebilir. Cumlenin devaminida arastirirsan lafina istinaden yazdim. Bu türden yaklaşık 700 yavru aldim 2 sene önce :) umarim başarılı olursunuz.
 12. Rica ederim. Bizim ülkede saygılı insanlar üstünlük kurmaz herkes eşittir bilgi paylaşılır. Profilime girip katılım tarihime bakın derdim ama 2009 sonlarında başladım bende hobiye. Çiftleştirilecek canlıya direk yüklenilmez en verimli zamanları kabuk attıktan sonraki aylardır, Türkiye'den sevgilerle.
 13. Merhaba dişinin abdomeninin yeterince şiş olmasını geçtim, Eline alarak strese sokman ve teraryum dışında yapacağın denemeler zaten başarılı olmaz.
 14. borga123

  Sürüngen Pazarı Hakkında

  Bu site için yapacağım tek yorum uzak durmanız yoksa canlılarınıza elbet el konur sonra uyarmadı demeyin
 15. borga123

  Abdomen Yamukluğu

  Tarantulalar bazen kabuk atamayacaklarını anladıklarında dışkılarlar bu durum tabii farklı sebeplerle de gerçekleşebilir. Yurtdısında ki profesyonel kişiler tarafından kullanılan ve çok bilinmeyen bir method var bununla ilgili. Canlıyı turunçgil yemiş bir yem ile besliyorsunuz (portakal mandalina) genellikle bu tartara oluyor. Asitli besin Tarantulayı ishal ediyor, buda abdomeninin küçülmesine ve kabukta oluşacak riskleri ortadan kaldırmaya yarıyor. Gerekli mi? Gereksiz. Canlınızı çok beslemeyin

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×