Jump to content

tommy06

Editör
 • Content count

  671
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  47

tommy06 last won the day on June 13

tommy06 had the most liked content!

Community Reputation

352 Excellent

About tommy06

 • Birthday June 3

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

3,623 profile views
 1. Konu başlığınız dahi satmakla ilgili olduğu için ticaret amaçlı burda olduğunuz şeklinde anlaşılıyor, zaten amaç linç değil sadece ticari amaçla yapıp canlıların sağlığının hiçe sayılması riskine karşı gerekli açıklamaları yaptım. Bunun haricinde hobi olarak beslemek içinde üretim içinde konu başlıkları ve bahsettiğim videolar mevcut onları inceleyip aklınıza takılan kısımları sorarsanız daha spesifik yardımcı olabiliriz sorularınıza forum olarak.
 2. Öncelikle hobiye hoşgeldiniz demek isterdim ancak ticarete gelmişsiniz gibi anlıyorum, satılan canlıların fiyatlarını görüp bunu iş olarak yapma hevesinizi anlayabiliyorum ancak önce hobici olmadan üretici olmaya çalışan çok kişi gelip geçmiştir hepsininde hüsran sonu gözler önündedir. Üretim en az beslemek kadar keyif veren bir tecrübedir, bunu keyif ve tecrübe amaçlı yapıp yavrulardan masraflarınızı çıkartmanız ayrı bir durum, tavuk çiftliği misali üretim düşünmek ayrı bir durumdur. Sorduğunuz soruların tamamının cevabı forumumuzda mevcuttur, ekstra bilgiler için youtubeden sürüngen dostları kanalina bir göz atabilirsiniz. Son olarakta forumda satılan canlılar hariç internet sitelerinde birçok dolandırma vakası oluyor şuanda bile duyduklarımız oluyor. Canlı alacağınız kişileri iyi araştırıp almanızı tavsiye ederim ve bu canlıların maalesef legal olmadığınıda söylemek isterim.
 3. tommy06

  Leopar Gecko Beslenme

  Canlının formu gayet sağlıklı gözüküyor. Beslemeyi günlük değil 2 günde bire düşürebilirsiniz yaşı itibariyle daha uygun olur.
 4. tommy06

  Merhaba

  Hoşgeldiniz, keyifli forumlar dilerim.
 5. Canlıyı yerleştirdiğiniz kutuya yetersiz havlu kağıdı koyuyorsunuz en az 4-5 kat ve yanları tamamen kapatacak şekilde koyulursa canlının daha sağlıklı gitmesi muhtemeldir. (Öneri niteliğindedir.)
 6. Plastik kaplar ekstra sauna etkisi yapacaktır çözümü bol havalandirma deliği açmak yanlara ve üste olacak şekilde, canlıyı 25-26 dereceleri görebilecegi bir yere almalısın ve gün içerisinde nispeten serin suyla fısfıs yapmayı ihmal etme.
 7. tommy06

  Leopard Geckolarımda Mbd Var Mı?

  Bahsettiğim kalsiyumdan bağımsız vitamin gutloadı, canlı yemlere çeşitli ve disiplinli besleme yaparak yemi yiyen canlıya vitaminlerin geçişini sağlama prensibi. Şu videodan inceleyebilirsin;
 8. tommy06

  Leopard Geckolarımda Mbd Var Mı?

  Canlı yemleri çeşitli ve zengin beslediğiniz takdirde canlınız gutload ile vitaminleri alacaktır, bu disiplinli bir besleme gerektirir. Multivitamin tozları bunun pratik yoludur, doğasında sürüngenler multivitamin tozu bulup yemlerini buna bulamadıkları için "disiplinli" gutload yöntemi geçerli ve sağlıklı bir yoldur. Burda eleştirilmesi gereken nokta canlıları aldığınız "deneyimli" kişinin eksik bilgi verişi, yalnızca multivitamin kullanmasanda olur beyanı tamamen yanlıştır.
 9. tommy06

  Leopard Geckolarımda Mbd Var Mı?

  Canlılarınızın ikisi de sağlıklı görünüyorlar, multivitamin konusunda canlı yemlerinizi iyi besliyorsanız gerekli vitaminleri içeren gıdaları verip gutload yapıyorsanız multivitamine gerek yoktur.
 10. tommy06

  Misir Yilani

  Öncelikle foruma hoşgeldin, ısıtıcı ped almalısın, yeni doğan cornlar labratuvar faresi pinkysi ile beslenirler. Zemin malzemesine gelecek olursak canlın büyüyene kadar havlu kağıt uygun olacaktır, marangozdan alacağın talaş uygun degildir. Yilanlarda çam talaşı önerilmez, canlın büyüdüğünde görüntü amaçlı cocopeat torf kullanabilirsin yine de en pratiği havlu kağıttır. 😀
 11. Arkadaşlar burası yardım isteme amacıyla açılmış bir post, canlı sahibi çocuğa herkesin aynı duyguları beslediği konusunda katılsam da üsluba dikkat etmek forumun bir kuralıdır, tartışmak veya canlı sayısı yarıştırmak gibi komik sohbetler yerine bilgi paylaşılmalı ve canlı sahibi doğru ve bilinçli bir yola çekilmeli. Leopard geckonun fotoğraflarını daha fazla zaman kaybetmeden paylaşırsan canlının yaşamı/sağlığı için daha net yardımcı olabiliriz. @TİMUR KARAAĞAÇ
 12. Bunu maalesef tahmin ettiğim için canlının fotoğraflarını istedim, acil şekilde kalsiyum temin etmelisin. Kemik erimesinden dolayı yemek yiyemiyor canlın, yine de canlının durumunu belirttiğim şekillerde fotoğraflayıp buraya yükle ki yardımcı olabilelim, tariflerinle bir yere varılmaz.
 13. tommy06

  Kuzenimin Aldığı Hamster Hangi Tür?

  Canlın henüz yavru olarak nitelendirilebilir, yeterli mesai harcayarak kolayca evcilleştirebilirsin.
 14. tommy06

  Kuzenimin Aldığı Hamster Hangi Tür?

  Canlınız Suriye Hamsteri, yabani yetişmemesi adına bol handling yapmanızı öneririm.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×