Jump to content

tommy06

Editör
 • Content count

  433
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

tommy06 last won the day on October 4

tommy06 had the most liked content!

Community Reputation

193 Excellent

About tommy06

 • Birthday June 3

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

2,271 profile views
 1. Tarafsız katılımcı olarak ilk fotoğraf benden gelsin
 2. Herkese keyifli hobiler arkadaşlar, foruma biraz hareket getirelim ➡️Yarışmamız beslediğiniz sürüngen,amfibi veya eklem bacaklı vb. canlınızın fotoğrafı ile katılabileceğiniz bir yarışmadır. ➡️1 Kasım 2019 23:59 tarihine kadar en çok beğeniyi alan fotoğrafın sahibi yarışmanın kazananı olacaktır. Kazanan kişi ile iletişim kurulamaması halinde 2. olan kişi ödülün sahibi olacaktır. ➡️Ödül albino (beyaz et,beyaz kabuk) Achatina Fulica yavrusudur. Kazanan kişi yalnızca indirimli kargo ücreti ödeyerek canlının sahibi olacaktır. ➡️Her katılımcı yalnızca 1 fotoğraf eklemelidir, oy vermek istediğiniz fotoğrafın altında bulunan beğeni ya da diğer etkileşimlerden birisine tıklayarak oy vermiş sayılırsınız. En fazla etkileşimi alan fotoğraf 1. olacaktır. Herkese şimdiden başarılar dilerim
 3. tommy06

  Yılanın Ağzını Açması

  Esneme hareketi olabilir, canlının bulunduğu ortamın ısısı kaç derece? Hastalık durumunda akıntı gözlemlersiniz genellikle.
 4. tommy06

  Dışkıda Anormallik

  Evet multivitamin yapabiliyor bazı canlılarıma, çok fazla abartmamak gerek multivitamini o yüzden.
 5. tommy06

  Crested Gecko Kan Gibi Dişkilama

  Dışkı olduğundan daha cıvık ancak kan gibi bir durum göremedim, beslendiği besinle ilgili geçici bir durum olabileceğini düşünüyorum.
 6. tommy06

  Ball Piton Sahipleneceğim

  Öncelikle güvenilir bir kişiden almanı öneririm. Sonraki adımların canlının vücudunda deri kalıntısı varmı buna bakmalısın, canlıda bir sendrom vs bulunuyormu hareketleri normalmi buna bakmalısın (bunun için canlıyı ters çevirebilirsin, rahatca düzeliyor olması gerekiyor). Ball pythonda bakman gereken diğer husus kas yapısının düzgün gelişip gelişmediğidir, omurgası çok çıkık olmamalıdır etrafı kasla cevrili olmalıdır. Son olarakta garanti canlı almak istiyorsan satıcıdan beslenme resmi istemelisin, iştah kesmiş bi ball sahiplenmek istemezsin. Umarım faydalı olmuştur, keyifli hobiler.
 7. Öncelikle birdaha yaşanmaması için önlem almalısın, sonrasında beslenmesine dikkat etmen gerek protein ve yağ içeren besinlerle (tartara,dubia,morio) bolca ve düzenli beslersen eski şeklinden farklıda olsa yeni kuyruk deposu oluşacaktır.
 8. kışın yalnızca ısıtma sistemi yeterli olur inkubatör için, siz farklı soru sormussunuz ne yapabilirim diye cevabı soğutma sistemi ekleyebilirsiniz basit bir bilgisayar fanı işinizi görür
 9. Sıcak yerde yaşadığınız için inkubatöre ısıtma sistemi yanında bir de soğutma sistemi eklemeniz gerekiyor, ufak bilgisayar fanları bir miktar iş görecektir. Yine de kendinizin yaptığı inkubatörse inkubatörü mekanda ki en serin yere koymak gerekli fan tek başına işe yaramaz çok sıcaklarda.
 10. tommy06

  Ankara Içi Leopard Gecko

  Burada canlının videosunu paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.
 11. tommy06

  Pet Golden Gecko Bakımı

  Açtığınız bakım konusu forumda bulunmaktadır, elinize sağlık ancak translate çeviri yapıyorsanız sonrasında cümlelerin düzenlenmesi gerek kanaatindeyim. İlgili konu başlığı link;
 12. tommy06

  Mantis

  Sorduğunuz soruların cevapları forumda ve Youtube Sürüngen Dostları kanalında mevcut, gerekli araştırmanızı yaptıktan sonra aklınıza takılanları sormanız daha doğru olur, bilgili kişiler cevaplayacaktır.. Reptula: https://reptula.com/forum/18-peygamber-devesi/ Youtube:
 13. tommy06

  Un Kurdunun Pupa Hali Yem Edilir Mi?

  Verilmesinin bir zararı yok ama önermem, hem un kurdu besin değeri zaten düşük bir yem hem de pupa hareketsiz olacağı için canlı yem yiyen canlılar yeme karşı isteksiz davranacaktır.
 14. tommy06

  Leopard Gecko Yumurtaları

  İki yumurtada döllü, hayırlı olsun.
 15. Canlınızı mamayla beslerken yalanma sırasında ağzını açtığı anlarda öldürdüğünüz yemi agzına koyun ısırınca yer, bir süre böyle devam ettikten sonra öldürmeden koyun en sonunda harekete tepki vermeye baslıyorlar ve canlı yeme başlıyorlar. (bilimsel bir bilgi değildir tamamiyle kendi tecrübelerimden denenebilecek bir öneridir)

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×