Jump to content

tommy06

Editör
 • Content count

  305
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

tommy06 last won the day on May 21

tommy06 had the most liked content!

Community Reputation

139 Excellent

7 Followers

About tommy06

 • Birthday June 3

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

1,294 profile views
 1. tommy06

  Leopard Gecko Taban Malzemesi?

  Çöl kumu renginde sand mat alabilirsiniz görüntü olarak bozmayacaktır düzenli temizliğini yaparsanız sorun yaşamazsınız.
 2. tommy06

  Leopard Gecko Taban Malzemesi?

  Kum kullanımı uygun değildir, yemle veya suyla canlının midesine gidip birikme yaparsa canlınızı kaybedebilirsiniz. Havlu kağıt canlı için en saglıklı malzeme olacaktır.
 3. tommy06

  Ball Python Üretimi

  Videoyu inceleyip sorularınızı yeni post açarak sorabilirsiniz.
 4. Crestedlar ağaç türü olduğu için diklemesine teraryum uygun olacaktır, üretime başladı birçok yavruda çıkmaya başladı yakında ilanlar çıkar elbet.
 5. tommy06

  Mantis(Peygamber Devesi) Nasıl Bulunur

  eğer satın almak için nasıl bulunursa,forumda ara sıra ilanı oluyor ancak doğadan nasıl yakalanır diye soruyorsanız bu forumda doğadan yakalama canlılar ve tavsiye vermek yasaktır. Doğasından kopartmayın beslemek istiyorsanız ilanlar çıktığı zaman satın alın👍
 6. tommy06

  Leopard Gecko Çiftleşme

  yaş olarak hazır canlı bir süre strese sokmayın arada gözlemlemek kaydıyla biraraya getirebilirsin. Dişinin ısırma sebebi hazır hissetmemesidir, hazır hissettiğinde karşılık vermez.
 7. tommy06

  Leopard Gecko Çiftleşme

  Dişiniz kaç yaşında ve kaç gr ağırlıkta, çiftleşmeye hazır olmadığı zaman karşılık verir ve yaralanmalar olur, geckoların boyutuna dore organ kaybı dahi yaşatabilir yaralanma olmasa dahi dişiniz strese girecektir.
 8. tommy06

  Crested Gecko

  Sorunuz bu postta cevaplanmıştı 👍
 9. günde yediği kadar tek öğün şeklinde verebilirsin,evet 1 yaşından küçükse günlük besleyin yada haftada 6 gün 4 ü protein ağırlıklı olacak şekilde. Gerekli olan diğer bilgiler forumda bulunmakta zaten 👍
 10. Sordugunuz soru canlının yaşı ile cevaplanabilir, 1 yaş altıysa haftada en az 4 gün diyetinde protein bulunmalı bunun en iyi yolu canlı yemdir, haftada 3 günde meyve püresine d3 lü kalsiyum katarak besleyebilirsiniz. Canlı adult ise haftada 2-3 gün proteinli diyet uygulayıp 2-3 günde çeşitli meyve püreleriyle vitamin ihtiyacı karşılanabilir. Önemli nokta her halukarda d3lü kalsiyum satın alınmalı ve haftada 3-4 beslemede mamaya katarak veya canlı yeme bulayarak verilmeli.
 11. evde böcek besleyemiyorsan ve canlı adult ise haftada iki canlının yiyeceği miktarda yem satın alabilirsin, mama konusuna gelince mamaya ek olarak d3 lü kalsiyum almalısın ve haftada 3 mamaya karıştırıp veya canlı yeme bulayıp vermelisin yani d3lü kalsiyum almak zorundasın.
 12. tommy06

  Geckom Isıtıcı Pade Yumurtladı

  Canlının kalsiyumunu eksik etmeyin,yumurta bozuk, genellikle sağlıklı yumurtaları torfa bırakırlar.
 13. tommy06

  Geckom Yemek Yemiyor

  Zemin ısısı 29-32 derece arasında olmalı, şuana kadar yememesinin sebebi yeterli ısının olmamasi olabilir. Yem konusuna gelince pupa ile beslemek zararlı değil ama önerilmez kurt ile besleyin birde yanına çeşitlilik olarak dubia, circir,tartara eklemeniz canlının sağlığı açısından iyi olacaktır.
 14. tommy06

  Geckom Yemek Yemiyor

  Ortam ısısı, zemin ısısı kaç derece? Birde canlının güncel resmini atabilirseniz daha doğru ezbere olmayan yorumlar yapabiliriz.
 15. tommy06

  Ilk Tarantula

  Sling ile başlıyorsan her tür uygun olur, ama şahsi önerim daha yavaş yer türleri ile başlaman olur. Tecrübesizken kapağı açtığın anda firlayabilir ağaç türleri

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×