Jump to content

tommy06

Editör
 • Content count

  357
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  25

tommy06 last won the day on July 20

tommy06 had the most liked content!

Community Reputation

168 Excellent

About tommy06

 • Birthday June 3

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

1,861 profile views
 1. tommy06

  Pet Golden Gecko Bakımı

  Açtığınız bakım konusu forumda bulunmaktadır, elinize sağlık ancak translate çeviri yapıyorsanız sonrasında cümlelerin düzenlenmesi gerek kanaatindeyim. İlgili konu başlığı link;
 2. tommy06

  Mantis

  Sorduğunuz soruların cevapları forumda ve Youtube Sürüngen Dostları kanalında mevcut, gerekli araştırmanızı yaptıktan sonra aklınıza takılanları sormanız daha doğru olur, bilgili kişiler cevaplayacaktır.. Reptula: https://reptula.com/forum/18-peygamber-devesi/ Youtube:
 3. tommy06

  Un Kurdunun Pupa Hali Yem Edilir Mi?

  Verilmesinin bir zararı yok ama önermem, hem un kurdu besin değeri zaten düşük bir yem hem de pupa hareketsiz olacağı için canlı yem yiyen canlılar yeme karşı isteksiz davranacaktır.
 4. tommy06

  Leopard Gecko Yumurtaları

  İki yumurtada döllü, hayırlı olsun.
 5. Canlınızı mamayla beslerken yalanma sırasında ağzını açtığı anlarda öldürdüğünüz yemi agzına koyun ısırınca yer, bir süre böyle devam ettikten sonra öldürmeden koyun en sonunda harekete tepki vermeye baslıyorlar ve canlı yeme başlıyorlar. (bilimsel bir bilgi değildir tamamiyle kendi tecrübelerimden denenebilecek bir öneridir)
 6. tommy06

  Bukalemun Türü Nedir?

  Doğadan kopartılan canlılar stres nedeniyle genellikle yem yemez ve ölürler, uygun bir ormanlık bölgeye bırakılmalı detaylar için videoyu izleyiniz;
 7. tommy06

  Gecko Yumurtlama Sorunu

  Çiftleşmediyse illaki boş yumurta atacak diye birşey yok merak etmeyin her canlı atmıyor, bu canlınızın kısır olduğunu göstermez.
 8. tommy06

  Gecko Yumurtlama Sorunu

  canlı çiftleşti mi? ki 1 buçuk yaş öncesi çiftleştirmek öerilmez
 9. tommy06

  Red Head Agama Bakımı

  Red Head Agama türü Afrika Kıtası Sahra altı bölgesinde görülen bir kertenkele türüdür. Bu tür ismini renkli vücutları ve kırmızı renkli kafalarından alırlar ve renklerinden dolayı Rainbow Agamas olarakta bilinir. Dişiler daha düz renklere sahipken rengarenk özelliği olan cinsiyet erkeklerdir ve seyir keyfi yüksek canlılardır. Teraryum Agama sayısı kadar yaklaşık 50 galonluk bir alan uygundur, çift şeklinde bakılacaksa 100 galon bir teraryum uygun olacaktır. Taban genişliği yükseklikten daha önemlidir. Erkekler birlikte bakılmamalıdır, 1 erkek 1 dişi veya daha fazla dişi şeklinde bakılabilir. Önemli olan nokta eklenen canlı sayısına göre 40-50 galon daha büyük bir alan oluşturmaktır. Teraryum içerisinde en az 3 saklanma mağarası bulunmalıdır ve cisimlerin sabit olduğuna, düşüp canlınıza zarar vermeyeceğine emin olmanız gerekir. Agamalar tırmanmayı severler canlılarınız için çok yüksek olmayan dallar ve kayalar teraryuma konulabilir. Taban Malzemesi Taban malzemesi olarak turba yosunu veya havlu kağıt kullanılabilir. Havlu kağıt her zaman daha pratik ve hijyenik olacaktır. Sıcaklık/Nem ve Aydınlatma Agamalar yaklaşık 32-33 derecede basking alanına ve 26 derece serin alana ihtiyaç duyarlar. Geceleri sıcaklık 23-24 derecelere düşebilir. Agamalar güneş ışığına ihtiyaç duyarlar bu yüzden teraryum ortamında basking alanında UVB lamba bulunmalıdır. Agamalar fazla neme ihtiyaç duymazlar %10-20 arası nemde yeterince mutlu olacaklardır, ufak bir su kabı bu canlılar için yeterlidir. Beslenme Agamalar etçil/böcekçil canlılardır. Yetişkinler haftada 3-4 kez cırcır, hamam böceği türleri ve morio kurdu ile beslenebilir. Her beslenmede kalsiyum kullanılmalıdır. Yetişkin agamalara nadir olarak donmuş fare verilebilir. Handling Çoğu Agama insanlara karşı çok ürkektir, ancak düzenli handling ile canlı alıştırılabilir. Handling yaparken ani hareketlerden kaçınılmalı ve korkutulmamalıdır aksi halde canlı sürekli kaçma ve savunma eğiliminde olabilir.
 10. tommy06

  Sincaptan Anlayan Birileri

  Tür olarak ne sincabı tam olarak, yerli türse zaten alımı satımı büyük yasak ve yerli türler doğadan koparılıp satıldığı için daha zor evcillesmesi
 11. tommy06

  Hamam Böceği Üretimi

  tabi ki esprili şekilde ''yardımcı olunabilir''
 12. tommy06

  Leopar Gecko Yumurtalarda Çatlama Sorunu

  Bu oluşan durumun sebebi fazla nem diye düşünüyorum, fazla nem yumurtalarda şişme ve çürüme yapar. Resimlerde yumurtalar adeta suyun içerisinde perlit su oranını yanlış yapmışsınız. Kullandığınız malzemeyi sıktığınızda su akmayacak kadar nem olması gerekmekte %99 yumurtalar için ölümcül bir nem oranı malesef.
 13. tommy06

  Hamam Böceği Üretimi

  Burası yardımlaşma forumu trol cevaplar vermenin yeri değildir. Malesef uygun değil canlı yüksek ihtimalle birçok parazit ve kimyasal taşıyordur bu riski almaya değmez. Yem üreticilerini yem ilanları bölümünde bulabilirsiniz orada güvenilir yem üreticilerinin postları bulunuyor.
 14. tommy06

  Kıraliçemin Türü Ne

  Açtığınız postun hemen altında konuyla ilgili konu başlığı var, konunuzu buraya ve tek sefer açın bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır.
 15. tommy06

  Uçan Kuskus Bakım

  Anlamsız ve aynı postları açmayın aksi halde spam nedeniyle uyarı alırsınız.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×