Jump to content

ardabe

Members
 • Content count

  7
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ardabe

 1. Telefon ile makro çekim beceremediğim için özür dilerim. Resimdeki kraliçenin türü sizce nedir?
 2. ardabe

  Türü Hakkında Bilgi Alabilir Iyim?

  Bu abla mekanı çok sevmiş anlaşılan 2. gün yumurtaları dizmeye başladı. benim onu almamı mı bekliyormuş anlamadım ki
 3. ardabe

  Türü Hakkında Bilgi Alabilir Iyim?

  Teşekkürler Bende Formica olabileceğini tahmin ettim fakat yine işin bilenine sormakta fayda gördüm.
 4. ardabe

  Un Kurdu Böcekleri Yumurtlamıyor

  sıkıntı olmaz sadece bulundukları ortam hepsinin ayni olması yeterli olacaktır. böcek evresi biraz durağan geçer. muhtemel olarak durağanlık dişi böceklerin erkeklere nazaran az olmasından kaynaklıdır. eninde sonunda yumurtlarlar ve ikinci batım kurtları görürsün.
 5. ardabe

  Un Kurdu Yataklık

  buğday, yulaf, mısır unları kullanmakta sakınca yok en nihayetinde bu böcekler aslında un ile beslenen zararlılar böceklerin altında kesinlikle yataklık olsun, yumurtalarını bu yataklığa bırakıyorlar, böceklerin altındaki yataklıkları kesinlikle değiştirmeye niyetlenince çöpe atmayın, hatrı sayılır kadar kurt çıkabilir. o yüzden yeni yataklığı serince eskisini bir yerde en az 1 ay tutun.
 6. ardabe

  Un Kurdu Küf Oluşumu

  Selam havuç, patates, gibi sulu sebzeler verirken altlarına alüminyum folyo koymayı ihmal etmeyin. yataklığı değiştirin fakat yataklık üzerinde böcek formlarınız varsa yataklığı bir yerde tutun eninde sonunda içinde yumurta vardır. genç kurtları bir hiç uğruna kaybetmeyin, küf olayına gelince yukarıda bahsettiğim basit yöntemle su ile yataklığı ayrı tutarsanız büyük ölçüde küf mantarından uzak durursunuz. birde karanlık yerde bakılıyorsa en kısa zamanda kültür kendine gelecektir. yataklığınızı nemlendirmek hatalı bir iştir. kuru kalması daha iyidir. su ihtiyaçlarını patates gibi sebzelerden gidertin. kolay gelsin.
 7. ardabe

  Un Kurdu Böcekleri Yumurtlamıyor

  Merhaba yataklıklarını nemlendirmeyin, karanlık bir ortama koyun, eninde sonunda yumurtlayacaklardır. yumurtalarını un yatağının içine yaparlar, gözle görmek fazla mümkün değildir. ortalama 10 15 gün içerisinde ince kıl kurdu gibi hareketlilik göreceksiniz, patatesleri ise yataklığın küflenmemesi için alüminyum folyo üzerine koyup vermeye devam ediniz. kültürünüzün yataklığını değiştirmeyin yumurtalarınızdan olursunuz, ayrıca tüm kültür böcekten mi oluşmakta ise bu aslında iyi bir kültür kurulumu değildir. dönüşümdeki son nokta böcek formudur. buradan başlamak yerine keşke kurt olarak başlamış olsaydınız. daha verilmili olurdu.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×