Jump to content

muhammed

Members
 • Content count

  176
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

muhammed last won the day on September 8

muhammed had the most liked content!

Community Reputation

33 Excellent

Recent Profile Visitors

456 profile views
 1. Ben L4 irminiayı 60 tl ye aldım birkaç ay önce. Şu an zaten bu boyda. Çok hızlı büyüyor. Canlı fiyatları bulunabilirliğe ve döneme göre değişiyor. Bana yine de pahalı geldi.
 2. Yavrular gayet iyi. Büyük radar yavru çok hızlı büyüyor. Çok iştahlı maşallah. sonradan çıkan siyahi arkadaş aşırı yabani. Kesinlikle cımbızdan yem kabul etmiyor. Ele asla gelmiyor. Kapağının açılmasına bile tahammülü yok. Doğal ortamında henüZ görüntülenemedi.😀 Ufak beyaz radar yavru ise nasıl olduysa Crested geckoya dönüştü. Ben de anlamadım.😎
 3. muhammed

  Lobsterın Cinsiyet Ayrımı?

  Emin miyiz bundan? Kesin ayrım olarak kanatlı dişi kanatsız erkek mi yani? Tartaraların tersi gibi...
 4. Arkadaşlar ben bir süredir lobsterları tercih ediyorum, tırmansalar da tartaralar kadar hızlı değiller ve daha hızlı ürüyorlar ve yavruları daha hızlı büyüyor gibi geldi. Bugüne kadar da cinsiyet ayrımında kanatlılar erkek kanatsızlar dişi diye biliyordum. Alırken de ona göre alıyordum. İkisi arasında bariz ayrım var malum. Burda ikisinin de görünüşü var. Ama ikinci görüntüyü bugün kendim çektim. Kanatlı olan erkek diye bildiğim arkadaş kapsül çıkartıyor. Nedir bu işin aslı?
 5. muhammed

  Brachypelma Albopilosum Adult Olma Süresi ?

  Günde 1 kez sprey. Çok hassas değil bu konuda.
 6. muhammed

  Brachypelma Albopilosum Adult Olma Süresi ?

  Çok uysal bir türdür. Her türlü müdahalede kaçmayı tercih eder. Renkleri çok cazip değil belki ama uzun ve kıvırcık tüyleri hoş duruyor. sürekli ortalıkta dolanması, saklanmaması izlenebilirlik açısından avantaj. Benim dişi 3 yaşına geldiğinde 10 cm idi. Yani büyümesi yavaş bir tür.
 7. Hobiciler arasında sahiplendirme serbest. ☺️
 8. Bu tamamen göndereceğiniz canlıyla alakalı öncelikle. Gecko tarantula gibi canlılar dar delikli kaplarda, içine elyaf, peçete vs gibi sallanma durumunda canlıya zarar gelmesini engelleyecek malzemeler konularak yollanır. Kargo firmaları canlı kabul etmiyorlar normalde ama ben senelerdir kabul etmedikleri herşeyi yolladım. İçinde ne Var diye sorsalar da açıp baktıklarını görmedim. E tabi içerik konusunda malesef yalan konuşuyoruz, yoksa sıkıntı çıkartıyorlar. Bütün kargolar bu konuda aynı. Çalışanlarının titizliğine göre değişiyor.
 9. Yaşadığım bölgede(Samsun) kendimi bildim bileli doğal alanı gözlemlerim, ama hiç süleymancık olarak bilinen Türk geckosuna rastlamadım. Geçtiğimiz günlerde bir arkadaş ufak bir tane yakalamış, bana getirdi. Ben ilk kez gördüğüm bu küçük dostumuzu çok sevdim ve çok beğendim. Önce ağaç tipi bir terraryum yapıp besleyeyim dedim ama vazgeçip doğasına salma kararı aldım. Bir süre misafirim oldu, ne versem yedi. Biraz semirdi.Demek ki ender de olsa buralarda da var. Belki nesli devam ettirir. Henüz boyu parmak kadar. Kuyruğu da sanırım rejenere. Arkadaştan yakaladığı yeri öğrenip oralara saldım. Umarım hayatta kalmayı başarır.
 10. Maşallah bu gökkuşağı gibi, benimki siyahi çıktı☺️ Evet bell albino erkeğimin radar dişiden olan iki yavrusu da radar çıktı. Sanırım çekinik. radar yavrularım çok uysal ve korkakken bu farklı çıktı. Elime dalmalar, sürekli çığlık atmalar, atlama zıplamalar... 3 dişiden 3 yavruyla sezon finali yaptık. Bu hiç olmadı
 11. 3. Ve son yumurta bugün çıktı yine 49. Gün olarak. Bu yavru kendisinden 17 gün büyük diğer yavrular kadar doğdu neredeyse. Zaten yumurta da onların yumurtalarından büyüktü. Kapağı açar açmaz elime daldı bir sürü bağırdı iki fotoğraf zor çektim, çok agresif, alfa bir canlı olacak sanırım. Rengi siyahımsı, nasıl birsey olacak?morph tahmini olan var mı? Baba bell albino anne high yellow.
 12. muhammed

  Lobster Hamamböceği

  Nasıl yani kaçtılar mı? Dökülmediği sürece nasıl kaçabilirler ki?
 13. muhammed

  Lobster Hamamböceği

  Hocam önceden zeytinyağı kullanıyordum 10-15 güne etkisi kalmıyordu. Lobsterleri ne zaman aldım hatırlamıyorum ama en az 5-6 ayı var. VaZelin hala duruyor hala yanaşamıyorlar.
 14. muhammed

  Lobster Hamamböceği

  Ben kabın tepesine bir parmak vazelin sürdüm. Lobsterler zeminde kartonların arasında tehlike hissetmedikçe yukarı çıkma eğilimi göstermiyorlar. Çıktıklarında ise vazeline gelince durup geri gidiyorlar. Daha adım atanını da çıkanı da görmedim.
 15. muhammed

  Un Kurdunun Pupa Hali Yem Edilir Mi?

  Ben pupaları veriyorum geckolar severek alıyor. Besin değeri olarak kurttan daha yüksek proteini olduğunu yabancı sitelerde bir tabloda gördüm hatta paylaşmıştım bir konuda. Böcek olsa sindirim zorlukları açısından önerilmez ama pupanın öyle bir durumu olduğunu da sanmıyorum. Ben veriyorum açıkçası.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×