Jump to content

muhammed

Members
 • Content count

  93
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

muhammed last won the day on October 26 2018

muhammed had the most liked content!

Community Reputation

9 Neutral

Recent Profile Visitors

251 profile views
 1. muhammed

  Canlı Yem

  Canlı yem satan birçok yer var. Steril ortamda yetişmiş yemler kullanın ki canlılarınız sağlıklı olsun.
 2. muhammed

  Leopar geckoların üretim macerası

  Onları gördüm ve onlara göre yaptım ben Zaten ama yanlış birşey mi var anlamadım, kendim yaptım deyince Gülay hanımınkini de merak ettim.
 3. Karadeniz’deyim. Mangal yaparken kurumuş bir dal parçasını kırdım ve içindeki küçük oyukta buldum. Yeni yerleşmişti muhtemelen ve istemeden de olsa yuvasını bozduğum için aldım. Ağaç oyan türlerden biri sanırım. Teşekkürler.
 4. Merhaba, 1 işçili iki yumurtalı kraliçem var, doğadan bulmuştum türü nedir acaba?
 5. muhammed

  Tarantulanın Kafasındaki Nedir?

  Arkadaşlar tarantulanın baş tarafında iki gündür beyaz bir madde var. Çöp vs dir dedim ama düşmüyor üflüyorum uçmuyor. Parazit vs olabilir mi diye aklıma geldi daha önceden gördüğüm bişey değil. Fikri olan var mı? Endişelenecek bişey Yoktur inşallah.
 6. muhammed

  Leopard Gecko Üreme Sorunu, Yardım!

  Işık tutma olayı karanlıkta yapılmalı sanırsam. Akşam deneyeceğim. Ama yumurtalar şişmedi. Ben ihtimal vermiyorum sağlıklı olduklarına.
 7. muhammed

  Leopard Gecko Üreme Sorunu, Yardım!

  Bilgim yok. Bir hafta sonra ışığa tutulup bakılıyor diye biliyorum ama... bulduğum gibi inkübatöre koydum.
 8. muhammed

  Leopar geckoların üretim macerası

  Gülay hanım merhaba. Konuyu hortlattım biraz epey eskiymiş ama ben bu işte yeniyim😀. 1 senedir beslediğim geckolardan yeni yeni yumurta almaya başladım. Dıy inkübatörümden mi bilmiyorum yumurtalar bozuluyor. Siz de kendiniz yapmışsınız biraz bilgi verebilir misiniz inkübatörünüz hakkında?
 9. muhammed

  Leopard Gecko Üreme Sorunu, Yardım!

  29 derecede devam ediyorum ama yumurtalar görebildiğim kadarıyla şişmedi hatta biraz daha çökmüş gibi. Ben yumurtaları yapıldığı gün buldum ve torf da oldukça nemliydi. Bi taraflarında hafif çöküntü vardı. Hemen bozulmazlar diye tahmin ediyorum. Biraz daha beklemem gerekir mi sizce? Bugün 3. Gün, yumurtaların şişmiş olması gerekmez miydi?
 10. muhammed

  Besleme Hakkında

  Ben dışarıdan yakalamanın zararlarına değinmedim, o başka bir konu ve evet Doğadan yakalanan böceklerin nerelerde gezdiklerini bilemeyiz. Ben karınca, tarantula ve gecko besliyorum. Canlı yemlerimi sürekli internet yoluyla güvenilir yerlerden alıyorum. Sınırsız hamam böceği yakalayacağım yerler biliyorum. Ama bunu yapmak yerine tanesine 50 krş verip alıyorum. Bence siz de böyle yapın. 20 liralık yem alsanız bütün kışı çıkartırı karıncada.
 11. muhammed

  Besleme Hakkında

  Tarantula, gecko ... vs sürüngen besleyen bizler böcek aramakla uğraşmıyoruz Zaten onunla baş edilmez. Karınca yine az tüketiyor. Un kurdu, hamam böceği ... vs her türlü canlı böcek ve kurdu internetten alabilirsiniz.
 12. muhammed

  Leopard Gecko Üreme Sorunu, Yardım!

  30 dereceye çektim. Ama nem fazla gelir küf yapar mı diye korkuyorum. Birkaç delik açacağım. Perlit yerine vermikülit kullandım. Oran bilmiyorum açıkçası ama suyu emecekleri kadar su var .
 13. muhammed

  Leopard Gecko Üreme Sorunu, Yardım!

  Çok teşekkürler. Bulduğum yumurtaların üst kısmında çöküntü var göründüğü gibi. Diğer tarafları dolgun, sıkıntı Yok. Sizce yumurtalar çökmüş mü, toparlar mı? dün inkübatöre koydum dA yumurta kabı şu an çok nemli gibi geldi. İçinde vermikülit var, epey ıslandım.Delik havalandırma vs yok. Isı 31-32 arası. Bu nem sıkıntı yapmaz değil mi? Kapağı açmayacam çünkü.
 14. muhammed

  Leopard Gecko Üreme Sorunu, Yardım!

  Biraz da güzel haber verelim. İki yumurta buldum az önce. Ama başka dişiden. Bizimki hala 50 gram. Yumurtalar sağlıklı sanırım ama inkübatör yok. Elimdeki malzemelerle yapacağım hemen. Ve fotoğrafta görünen karındakiler sizce yumurta mı?
 15. muhammed

  Leopard Gecko Üreme Sorunu, Yardım!

  Teşekkür ederim. Dün masaj yapmadan önce 59 gram olarak ölçmüştüm, bu akşam farkettiğim bu atıktan sonra hemen tarttım 50 gram geldi. Neşterle kestim, normal bir yumurtadan 1.5 kat daha büyük ama dışında kalın bir zar var, deri gibi. İçi ise kocaman bir yağ topu. Epey iğrenç bişey aslında ama sanki bir parça kuyruk yağı gibi bişeydi. Oldukça da katı. Hayvan karnında onunla duruyormuş. Fakat bunu tuvaletini yaptığı bölüme bırakmıştı ben sonra torfu kaZdığını gördüm ve altına baktım sanırım yumurta da var. Umarım içinde ne varsa hepsini çıkarır da yeniden yem aşmaya başlar.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×