Jump to content

muhammed

Üye
 • İçerik sayısı

  64
 • Katılım

 • Son ziyaret

 • Days Won

  1

muhammed kullanıcısının son zaferi 26 Ekim 2018

muhammed en beğenilen içeriğe sahiptir

Topluluk Puanı

5 Neutral

Güncel Profil Ziyaretleri

176 profil görüntüleme
 1. Konunun teröristle/terörle ilgisi yoktu zaten. İdeoloji bizi ilgilendirmez diye de belirtmiştim. Bizi ilgilendiren kısmı hayvanlar hakkında yaygın yanlış kanı oluşturulması. Ha zaten varsa yapılmışsa konusu o başka.
 2. muhammed

  Web'den Hobi Odaları Fotoğrafları

  Hobi odaları...En sevdiğim yerler. Bir gün yapacam kendime, içinden hiç çıkmayacam. Şu dünyalığı bi yapayım da.
 3. Geçende çok benzer bir haber tarantulalar için yapılmıştı, ben de paylaşmıştım. Ama aynı gün nedense silindi! Edit: Silinen yapılan haber değil, benim buradaki paylaşımım idi. Yeri gelmişken sorayım sebebi neydi?
 4. muhammed

  Yemek Yeme Sıklığı

  Yetişkinliğe ulaşana kadar her gün, yetişkin olduktan sonra 2 günde bir beslemek uygundur. Siz 7-8 aylık olana kadar her gün beslemeye devam edin.
 5. muhammed

  Regalis Ölümleri!

  Merhaba, Communal olarak aldığım 3 adet regalis ile ilgili sorunlar yaşıyorum. Aldığım günden bu yana sırayla 2 tanesi öldü, 3.sü de iyi durumda değil. Elimde irili ufaklı başka türler de var, hiçbiriyle sorun yaşamadım, yaşamıyorum. Regalisler geldiklerinden itibaren hiç yem almadılar. l2-l3 sling ler. Boylarına uygun tartara yavruları atıyordum. Terraryumları boylarına ve yapılarına uygun, neme dikkat ediyorum. Kalan bir taneyi ufak bir kürdan kabına aldım ki stres yapmasın ve yeme kolay ulaşabilsin. Attığım böcek 10 gündür duruyor. Abdomeni ufaldı iyice. Bunu da kaybetmek istemiyorum, neler yapabilirim?
 6. muhammed

  Leopard Geckolarda Üreme Olgunluğu?

  Şu anda mebnetten göremiyorum ama izlemişimdir, kanalı takip ediyorum. Tavsiye ve tecrübelerinize uymayı düşünüyorum, yazdan önce erkek alsam da sokmayacam yanlarına.
 7. muhammed

  Leopard Gecko ( Erkek )

  Gözüm kalmıştı. Çok güzel bir canlı. Erkek de lazımdı bana.:) Alıcısına hayırlı olsun.
 8. muhammed

  Leopard Geckolarda Üreme Olgunluğu?

  Geckoları aldığım üretici arkadaşla konuştum. Gramajların gayet normal olduğunu, kendisinde çok daha ağır akranlarının olduğunu söyledi. Sadece beslemeyi 2 günde bire çekmemi önerdi. Ayrıca dediğiniz gibi mart-nisan gibi üremeye hazır olabileceklerini de söyledi.
 9. muhammed

  Gecko Cinsiyet Tayini

  2.si erkek. İlki henüz belli değil gibi ama tahminleriniz doğru bence.
 10. muhammed

  Hobiye Başlamak Için En Uygun Sürüngenler

  Bu başlangıç türü muhabbetine pek katılmıyorum esasında. Kişi yeterli düzeyde araştırma yapıyor veya tecrübeli kişilerle diyalog kuruyorsa her türle başlayabilir. Birçok hayvanda bu böyle. Ama işte biz deneme-yanılma yoluyla öğrenmeyi tercih eden bir toplum olduğumuz için öğrenme aşamasını canlıları öldürerek geçiriyoruz.
 11. muhammed

  Leopard Geckolarda Üreme Olgunluğu?

  Araştırmalarıma göre evet gelişimleri ilerde. Besleme şeklim cırcır, tartara, dubia ve un kurdu yemlerini her gün birinden olacak biçimde vermek. Her akşam biri yani, her gün farklı olsun diye. Böceklerden iri ise 1 tane, orta boy ise 2 tane veriyorum. Un kurdu verdiğim akşam 7-8 tane yiyorlar en az. Bazı günler hiç beslemiyorum. Kuyruklar iyi durumda fakat aşırılık yok. Akşam fotoğraf yüklemeye çalışırım.
 12. muhammed

  Leopard Geckolarda Üreme Olgunluğu?

  Elimdeki 7-8 aylık 3 dişiyi bugün tarttım. 46-48-50 gr geldiler. Gramajlar iyi ama bu dönem boş geçirecekler anlaşılan. Erkek almak için acele etmeyim. Teşekkürler.
 13. muhammed

  Leopard Geckolarda Üreme Olgunluğu?

  Cevaplar için teşekkürler. Elimde 3 adet 7-8 aylık dişi var henüz erkek almadım. Duruma göre alacaktım. Sanırım bir sonraki üreme dönemine ancak hazır olurlar. Bir yerde yaş değil ağırlık kıstastır diye okumuştum. Ona mahsuben sordum.
 14. muhammed

  Leopard Geckolarda Üreme Olgunluğu?

  Merhaba, Leopard geckolar için üreme olgunluğunda dişiler için 9-10 ay ve 45 gr alt sınırından bahsediliyor. Peki bu iki etkenlerden ikisi birden sağlanması gerekli midir? Örneğin 6-7 aylıkken 45-50 grama ulaşmış bir dişi üreme için yeterli olgunluğa sahip demek midir bu? Yahut bir sorun oluşturur mu? Veya 42 gramlık 6-7 aylık erkek üreme için uygun mudur?
 15. muhammed

  İguananın Türkiyede Populer Olma Sebebi ?

  Yaklaşık 15 sene önce bir petshop tarafından kandırılarak bir iguana aldım. Hobinin hiç de gelişmediği, japondan başka balık bilmeyen bir yerde iguana görünce satıcının tavsiyelerine kanıp almıştım. O zamanlar şimdiki gibi elimizin altında sürekli internet yoktu ama yine de iyi araştırmadım satıcıya güvenerek. Bana küçük bir akvaryum veya kutuya koy marul havuç rendele başka bişey gerekmez dedi. Aldıktan sonra hayvanı mutsuz görünce bir araştırdım ki abooowww... Öğrenci bütçesi ile ilk işim uv bulmak oldu ama o bile aylar aldı. Neyse uzatmayım, 7-8 ay içinde hayvan hiç gelişemeden öldü gitti, vebali bana kaldı. 1 hafta içinde getirdiği 20 iguanayı satmıştı bu adam. Neden popüler kısmına gelince; populer çünkü kendisi ucuz. Bakımı masraflı ama bakımını kimse sallamadığı için alış fiyatına kanarak alıyorlar. Bugün 200-250 ye iguana bulabiliyorsunuz fakat o fiyata yavru gecko bile yok.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×