Jump to content

muhammed

Members
 • Content count

  163
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

muhammed last won the day on August 4

muhammed had the most liked content!

Community Reputation

26 Excellent

Recent Profile Visitors

337 profile views
 1. muhammed

  Lobster Hamamböceği

  Nasıl yani kaçtılar mı? Dökülmediği sürece nasıl kaçabilirler ki?
 2. muhammed

  Lobster Hamamböceği

  Hocam önceden zeytinyağı kullanıyordum 10-15 güne etkisi kalmıyordu. Lobsterleri ne zaman aldım hatırlamıyorum ama en az 5-6 ayı var. VaZelin hala duruyor hala yanaşamıyorlar.
 3. muhammed

  Lobster Hamamböceği

  Ben kabın tepesine bir parmak vazelin sürdüm. Lobsterler zeminde kartonların arasında tehlike hissetmedikçe yukarı çıkma eğilimi göstermiyorlar. Çıktıklarında ise vazeline gelince durup geri gidiyorlar. Daha adım atanını da çıkanı da görmedim.
 4. muhammed

  Un Kurdunun Pupa Hali Yem Edilir Mi?

  Ben pupaları veriyorum geckolar severek alıyor. Besin değeri olarak kurttan daha yüksek proteini olduğunu yabancı sitelerde bir tabloda gördüm hatta paylaşmıştım bir konuda. Böcek olsa sindirim zorlukları açısından önerilmez ama pupanın öyle bir durumu olduğunu da sanmıyorum. Ben veriyorum açıkçası.
 5. Büyüklerdeki düzenim de aynen bu şekilde, yavrular da aynı şekilde besleniyor o zaman. Yavruları her gün besliyorum. İnanılmaz çok yiyorlar, nerelerine gidiyor anlamıyorum da.
 6. İlk deri değişimini takip edemedim ama 1 hafta sonra beslemeye başladım yavruları. İkisi de gayet iştahlı. Verdiğim müddetçe yiyorlar. Mikro un kurdu, en ufak boy tartara ve lobster yavruları veriyorum. Bugün kalsiyuma batırıp verdim. Yetişkinlerdeki takviye düzenini aynen uygulamam gerekir mi? D3 lü, d3 süZ, multivitamin ... vs.
 7. Anladım. Ben görüntüde var gibi mi demek istedim. Bana var gibi geldi de. Uzman göz daha iyi anlar. Yumurta için torf kabı var ama bir hareket Yok.
 8. Evet hersey olabilir. ☺️ Peki yukarda alttan fotoğraflarını koyduğum anaçların karnında yumurta var mı sizce? Çünkü yavruları çıktı 2. Yumurtalar gelmedi hala. Egg bond gibi de durmuyor pek.
 9. Biraz geç oldu ama alttan çekilmiş fotoları ekledim. Şahsen bana varmış gibi geliyor ama yumurtlayacakları da Yok gibi. Biri kendiliğinden cama yapışmış poz vermiş, 2. Sini elimde çektim. 2 Gecko var yani burda.
 10. muhammed

  Ağaç Türü Mağara Yapar Mı?

  Cevaplar için teşekkürler. Vercicolor ve regalisleri hatırladım da direkt yukarı çıkıp yuvarlak oyuk şeklinde ağ örmüşlerdi. Bu böyle yapınca ihaleye fesat mı karıştı dedim. İrminia da aynı durumda şu an. Demek ki yaptığım dekoru çok beğenmediler.
 11. muhammed

  İşçilerin Çıkmaya Niyeti Yok!

  Larvalar sağlıklı ise çıkacaktır merak etmeyin. Ben de bir aya yakın beklemiştim, sonra hızla ürediler. Isı, nem vs etkileyebiliyor.
 12. muhammed

  Ağaç Türü Mağara Yapar Mı?

  Arkadaşlar ağaç türü diye geçen L4 hati hati tarantulayı daha önce versicolor ve regalis baktığım ufak ağaç tipi terrayuma koydum. Yeri kazıp mağara yaptı. Daha önce durduğu ufak kapta da aynısını yapmıştı. Normal mi bu, tarantulanın farklı tür olduğunu sanmıyorum. Büyüdükçe mi yukarı çıkar bilmiyorum ama bu boylarda diğer beslediğim ağaç türleri tepelerde geziyordu.
 13. muhammed

  Kraliçe Işçi Birleştirme Acil Yardım!

  Aynen, lateralis. Ama işçi sayısı meselesini bilmiyorum. Ben bu türün çok fazla işçi ve yumurtalı halini de gördüm, yüzlerce idi.
 14. muhammed

  Kraliçe Işçi Birleştirme Acil Yardım!

  Kraliçeyi çeşitli yöntemlerle yanlarına eklemeye çalıştırm ama başarılı olamadım. İlginç bir şekilde görmezden geliyorlar.yanına gitmiyorlar. En son kraliçeyi saldım direkt ki bu doğru değildi. Kraliçe bunların toplandığı odacığı gördü döndün başka bir odacığa gidip orayı tuttu Bunlar da yanına hiç gitmediler. Bu karıncaların türünü hiç bir yerde kimse söyleyemedi yalnız ilginç olan bu. Ve davranışları garip. Kraliçe olmadığından sanırım, belki yüze yakın var ama yumurtaların olduğu odadan hiç çıkmıyorlar. Sadece birkaç tanesi yem için çıkıyor o kadar. Kraliçeyi nasıl eklerim bilemiyorum.
 15. muhammed

  Pinky Bozulur Mu

  Sevindirici, yeter ki sağlıklı olsun.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×