Jump to content

muhammed

Üye
 • İçerik sayısı

  41
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

1 Neutral

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. muhammed

  Tartara Kolonisini Mite Bastı, Yardım!

  Ben de ondan emin olamadım. Miteler üzerlerinde gelir diye biliyorum. Hatta canlıların ölümlerine neden olurlar mı bilmiyorum.
 2. muhammed

  Tartara Kolonisini Mite Bastı, Yardım!

  Yardımlar için teşekkürler!
 3. muhammed

  Tartara Kolonisini Mite Bastı, Yardım!

  Tartara kolonimde uzun süredir temizlik yapmamıştım, çok fazla üreme vardı rahatsız etmek istemedim. Kapağı delikli plastik kovada duruyorlar. Sıcak ve biraz da nemli yerleri sanırım. Her açmamda mite var mı diye bakıyordum. Bişey olmuyordu. Dün içinde bulundukları dolabın üzerindeki akvaryumun diplerinde yüzlerce mite görünce şok oldum. Birkaç gün içerisinde coşmuşlar. Dış yüzeyleri sirkeli suyla sildim, bilmiyorum fayda verir mi ama koloniyi ellemedim. Çok da fazla yavru var. Sizce nasıl bir yöntemle kurtulurum? Yavru - büyük her böceği tek tek başka kaba toplayıp yerlerini sıfırlayarak temizlemek çare olur mı?
 4. muhammed

  Erkek Leopard Gecko!

  3 adet dişi olduğunu tahmin ettiğim subadult dişi geckom var. Bunlara uygun bir erkek gecko arıyorum. Tercihen aynı yaşlarda (subadult) olmasını isterim. Not: Dişilerden biri ile takas da olabilir. 545 414 57 60 wtsp iletişimi tercihimdir.
 5. muhammed

  Kızlarıma Damat Arıyorum☺️

  Biri fotoğraftaki olmak üzere 3 adet dişi olduklarını düşündüğüm subadult leopard geckom var. Önümüzdeki zamanlarda Kendilerine uygun bir erkek gecko bulmaya çalışacam inşallah. İşte güzellerden biri☺️
 6. muhammed

  Gecko Deri Değiştirmiyor

  Ben aylardır 5 geckoda sadece 2 kez denk geldim. Ama canavar gibi büyüyorlar. Deriyi yiyerek çıkarıyorlar zaten görmek tesadüfi olur ama artık anlıyorum, deriye girecekleri zaman parlak renkleri gidiyor. Matlaşıp hafif puslu, beyazımsı görünüyorlar.
 7. muhammed

  Springtail & Tropical Isopod

  Ben bu springtaillere doğada çok rastlıyordum ama fonksiyonlarını bilmiyordum. Şimdi bana da lazım oldu bulamıyorum.
 8. muhammed

  Leopard Gecko Nasıl Kargolanır?

  Evet buldum, gerekli şekilde yolladım. Yardımlar için teşekkürler.
 9. muhammed

  Leopard Gecko Nasıl Kargolanır?

  1. Ve 2. Cevaplara bakıyorum. Üslup farkına bakıyorum bir de. İki arkadaşı da tanımıyorum ama kalite ve ucuz her yerde belli oluyor. Gecko öyle böyle yollanır. Üslup, adap bilmiyorsanız ne yazdığınızın önemi yok.
 10. muhammed

  Leopard Gecko Nasıl Kargolanır?

  Merhaba 2 günlük mesafeye kargo ile leopard gecko göndermem gerekiyor. Sorunsuz bir paketleme biçimi nasıl yapabilirim?
 11. muhammed

  Vivarium Hakkında

  Dendroboad ve serpadesing başlıca takip ettiğim siteler zaten. Ben de kendimi bildim bileli akvaryumla uğraşıyorum evimde sayısını bilmediğim kadar akvaryum var☺️ Akvaryum riparyum terraryum paludaryum sürekli uğraştığım alanlar. Vivaryum ilk. İçinde canlı olmadığı olmayacağı için de çok ciddiye almadım diyebilirim. Aslında senelerdir vivaryumları araştırıp incelerim ama uygulamada ufak eksikler sistemi çökertebiliyor. Hakkıyla yaparım bu işi sıkıntı yok. Yardımlar için teşekkürler
 12. muhammed

  Vivarium Hakkında

  Tamam önerileri dikkate alıp düzenleme yapacağım. Springtail için civarımdaki nemli yosunlu bölgelere gidip temin etmeye çalışacağım. Hiç olmadı ben de yosun yetiştiririm. Yapmadığım iş değil. Ben paludaryum meraklısıyım aslında. Çok sayıda paludaryum yaptım benzer şekillerde ama onlar bu kadar kapalı ortamlar değillerdi. Bu iş biraz daha özen gerektiriyor sanırım. Bu benim boş akvaryumu ne yapsam diye düşünüp 1 günde eldeki malzemelerle yapıp bitirdiğim bir çalışma o yüzden eksikler normal. Çok teşekkürler
 13. muhammed

  Vivarium Hakkında

  Önceki mesajı Gökmen73 arkadaşa yazmıştım. Alıntı yapmadığım için ben yazarken araya sizin mesaj girince size cevap gibi olmuş. Dediğiniz gibi üstte havalandırma olduğu için tavan açıklığı gerekmiyor.
 14. muhammed

  Vivarium Hakkında

  Saksı deliklerini açmıştım. Drenaj sağlanıyor.Alt tahliye kanalı için pleksi yapayım diyorum ben de. Üstteki yeşil hat için sanırım bişey yapmaya gerek yok. Çünkü kapılar kapandığında alt eşikle kapı arasında yarım cm boşluk var. Orası yeterli olur sanırım. Yine fotoğrafını atarım. Kendim yaptığım için kapılar alt ve üst eşikle sıfır değil hatta ortada bile ikisi arasında boşluk Var biraz. Cocopeata kömür tozu ve kum katarım. Fittonia yı öne alırım. Orta açıklığa arapsaçını koyarım zemine yayılır. Ficusun yerini değiştirmem. Tespihi çıkartırım. Solda nerterA var kırmızı meyveli. O dA atağa kalktı şimdilik durur. Dediğiniz diğer bitkilere bakarım, bulmak biraz zor oluyor ama... Birkaç hafta önce kapalı bir kuyuya biraz mangal kömürü atıp spreyle sulayıp ağzını kapatmıştım. Hiç bakmadım bakayım bişey var mı, yoksa pirinç eklerim biraZ. Aydınlatma olarak 6500 k led ampul kullanıyorum. Onu değiştireyim mi?
 15. muhammed

  Vivarium Hakkında

  Benimki bir terraryum değil. Vivaryum. Üzeri sineklik olmaZ. Kaldı ki canlı beslemiyorum zaten. Tarantulalarım büyüyünce terraryum yapacam ben de gösterdiğiniz biçimde.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×