Jump to content

ravenouscortex

Editör
 • Content count

  247
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  28

ravenouscortex last won the day on January 7

ravenouscortex had the most liked content!

Community Reputation

113 Excellent

4 Followers

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

1,187 profile views
 1. ravenouscortex

  Dal Bocegi Yada Yaprak Bocegi Ariyorum

  Adana canlı yem yumurta satışını yapıyor ancak şuanda türler kısıtlı, bahar ayında yumurtadan çıkmış şekilde satacağını söylemişti. Onun dışında kişisel olarak satış yapana denk gelmedim umarım bulabilirsin.
 2. ravenouscortex

  Lütfen Bana Ve Tarantulama Yardim Edin

  Hassas canlılarda bu tarz şeyler olabiliyor ancak endişelenmeyin sonraki kabukta yeni bacağı çıkacak ve iki üç kabuktan sonra diğer bacaklarından hiçbir farkı kalmayacaktır.
 3. ravenouscortex

  Tarantulam Ters Dönüyor

  death curla girmiş, eğer sorunu susuzluksa ağzının ortasında bir damla su koymak işe yarayabilir. detayları bilmediğimiz için başka tahminde bulunamıyoruz. Susuzluk, yoğun stres, zehirlenme, direkt ısı teması veya aşırı sıcak veya soğuk ortam, kabuk atma esnasında yaralanma ve sıvı kaybı, parazit gibi birçok sebebi olabilir.
 4. ravenouscortex

  Hangi Subsrate Kullanmaliyim?

  Uygundur, doğadan alınan topraklar veya gübre ve ilaç içeren topraklar kullanılmadığı sürece sorun olmaz. cocohusk, cocopeat, torf gibi substratlar kullanılabilir.
 5. tarantulaların, bacaklarını kaşındırıcı tüylere sürterek fırlatmasına bombalamak diyoruz. Tüyler derinize saplanırsa hassasiyetinize bağlı olarak kaşıntı kızarıklık veya şişme yapar, zehirli değildir.
 6. ravenouscortex

  Siyah Springtail

  benim aldığım yemlerin kutusunda bikaç tane beyaz ve siyah springtailler gelmişti onları kullanıyorum. Okuduğum kadarıyla siyah olanların bir farkları yok aynı işlevi yerine getiriyorlar ve zararları yok. İsterseniz emin olmak için bulduğunuz springtailleriin fotoğraflarını da ekleyebilirsiniz. Ya da springtail satan kişiler biliyorum onlara da yönlendirebilirim sizi.
 7. ravenouscortex

  Terrarium Hangi Ölcülerde Olmali

  Fotoğraftakilerin boyları 10cm, adult olduklarında 12 civarında oluyolar. Ona oranlayarak teraryum seçebilirsiniz benim ölçü algılarım çok iyi değil.
 8. ravenouscortex

  Terrarium Hangi Ölcülerde Olmali

  Sub-adult olduklarında 30*20*18lik teraryum yaptırmıştım, benimkilere biraz büyük geldi ama üç tane için uygun olur. Sizin de o zamana kadar saklama kaplarıyla devam etmenizi öneriyorum çünkü pleksiglas teraryumlar biraz pahalı. egoterraya yaptırmıştım instagram sayfasında bulabilirsin.
 9. ravenouscortex

  Terrarium Hangi Ölcülerde Olmali

  5*5lik mika kutular veya tahlil kapları L1-L3 için uygundur sonra kademeli olarak 10cmlik 0,5 litrelik kare saklama kabı vb. gibi büyük boylara geçebilirsin. Hafif yüksek bi kap kullanıp içeriye ağ yapabilecekleri dal gibi şeyler koyarsanız güzel bi yuva yapabilirler, toprağı çok koyunca genelde tünel kazıyorlar. L1'ler 5*5*10luk baharat kabında (internette bulamadım) Muhtemelen L5'ler tahlil kabında.(7 ay sonra)
 10. ravenouscortex

  Uçamayan Meyve Sineği Arıyorum

  @saydemir'de vardı daha önce almıştım +ref
 11. ravenouscortex

  Ağaç Türü Tarantula

  Kendi tecrübelerime göre söylersem Carribena versicolor çok sakin ama aynı zamanda çok iyi yem yiyen bir tür, fakat bakımı için daha çok üstüne durmak gerekiyor. Havalandırması çok iyi olmalı ve teraryumun nem seviyesini iyi ayarlaman gerekiyor. Bu söylediklerim bütün avicularia cinsi için geçerli. Bir diğeri ise irminia. Çok hızlı ve ısırmaya meyilli olması açısından yeni başlayanlara önerilmiyor fakat nispeten kolay bulunabilen türlerden. Yeterli araştırma yaparsan sorun yaşamayacaksındır. Diğer ağaç türlerinin hızlı ve saldırgan oldukları söyleniyor fakat tecrübem olmadığı için kesin bir şey söyleyemem. Aklındaki veya bulabileceğin türleri yazarsan yardımcı oluruz. Bu arada forumda tarantula gibi yasal olmayan canlıların alım satım ilanları yasak, o yüzden sadece bilgi edinmek için kullanalım.
 12. ravenouscortex

  Yaşam Alanında Mantar Oluşumu Hk.

  Tam da bu yüzden kavanozda canlı bakmıyoruz. Cam yerine pleksi/plastik gibi nispeten delinmesi kolay malzemeler kullanılıyor. Suyun buharlaşması için kapağa, içerideki havanın sirküle olması için de yanlara çapraz havalandırma delikleri açılır. Mantarların tarantulalara zararlı olduğuna dair bir şey duymadım, sonuçta sadece hareketli yemlerle besleniyorlar fakat mantarın sporları ileride sıkıntı çıkarabilir temizlemenizde fayda var. örnek teraryum havalandırmaları:
 13. ravenouscortex

  Örümceğin Türü

  haklısınız karıştırmışım
 14. ravenouscortex

  Örümceğin Türü

  Agelena cinsinden bir kurt örümceği, muhtemelen Agelena labyrinthica
 15. ravenouscortex

  Sürüngen Satışı Hakkında

  Forumumuzda birkaç yıldır yasal olmayan canlıların alım-satım ilanları yasak o yüzden ilanları gizliyoruz. Reptula forumu bilgi ve yardım edinmek, ayrıca yasal canlılar, yemler, suplementler ve teraryum gibi şeylerin satışı için kullanıyoruz. Egzotik hayvan satışları için başka forumlara veya facebook gruplarını kullanbilirsiniz.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×