Jump to content

seamansoul

Editör
 • Content count

  52
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

seamansoul last won the day on July 30

seamansoul had the most liked content!

Community Reputation

34 Excellent

1 Follower

About seamansoul

 • Birthday 09/22/1984

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

320 profile views
 1. seamansoul

  Ağaç Türü Mağara Yapar Mı?

  Merhabalar, Ağaç türleri de, yer türleri de bu boyutlarda kazarlar. Bu, normal bir durumdur. Doğada da bu şekilde. Belli bir boyuta kadar kendilerini koruyup, belli bir boyuta geldikten ve buna bağlı olarak av olma ihtimalleri nispeten azalıp, özgüvenleri arttığında yer türü ise zeminde, ağaç türü ise dallarda daha fazla zaman geçirmeye başlarlar. Görüşmek üzere. İyi hobiler.
 2. seamansoul

  Merhaba Yeni Üyeninizim

  Merhabalar, Hoş geldiniz.
 3. seamansoul

  Tarantula

  Merhabalar, Bu sorunun cevabı, tarantulanın türüne, yediği canlı yeme, yeme sıklığına, yaşadığı/yaşayacağı ortamın sıcaklık ve nemi gibi bir çok değişkene bağlı olduğundan dolayı kesin bir cevabı yoktur Örnek teşkil etmesi açısından, kendi tecrübelerimden bir örnek vermem gerekirse; ortalama gündüz sıcaklığı 26 derece, nemi %55 olan bir ortamda yaşaayan, 3 günde bir beslenen bir Brachypelma hamorii, gündüz sıcaklığı 23 derece, nemi %45 olan bir Brachypelma hamorii'ye göre çok daha hızlı bir gelişim gösterdi. Aynı kokondan çıkmalarına rağmen, aralarında 2 dış iskelet değişimi olacak kadar bir boyut farkı mevcut. Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi hobiler.
 4. seamansoul

  İlk Gecko Yavrum Çıktı, Ne Yapmalıyım?

  Hayırlı olsun, tebrikler. Çok güzel bir tecrübe.
 5. Merhaba Emre, İlgili soruyu özelden sorduğun için öncelikle özelden dönüş yaptım, ancak başka arkadaşların da ihtiyacı olabileceğini düşünerek buraya da eklemek istedim. Hati hati ile ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsin (İng. kaynaktan çevirisini yaptım). Purple Earth Tiger Yaygın İsimleri: Purple Earth Tiger | Hati Hati Earth Tiger Yetişkin Boyutu: 18 - 20cm Tür: Eski Dünya, Ağaç Büyüme Hızı: Hızlı Mizaç: Defansif ve agresif Yaşam Süresi: Dişileri (14 - 15 yıl) | Erkekler (3 - 4 yıl) Tavsiye Edilen İklim: Endozenya. 20-22°C (Gece) 24-28°C (Gündüz) Tavsiye Edilen Nem: %70-80 Temel Yaşam Alanı Gereksinimleri: Zemininde 5 - 10 cm derinliğinde torf bulunan, örümceğin boyutunun en az 4 katı yüksekliğinde olan, içi boş bir kütük veya bambu ve su kabıyla dekore edilmiş yaşam alanı. İngilizce Kaynak: https://www.mymonsters.co.za/product/cyriopagopus-sp-hati-hati/
 6. seamansoul

  Sling Tarantula Teraryumum

  CanTheRagnarsson'a katılıyorum. Dekorla ilgili sorunla ilgili olarak da, eğer henüz yapmadıysan, o kurukafayı bir kabın içerisinde bir kaç dakika kaynatırsan (ben 10 dakika gibi bir süre kaynatıyorum, sorun yaşamadım), mikroorganizmalardan arındırmış olursun, böylelikle canlın için herhangi bir sorun teşkil etmez. Dışardan teraryumlarımıza eklediğimiz her dekor, potansiyel bir tehlikedir. Bu tehlikeyi minimize etmek için kaynatma, yakma vb yollar kullanılabilir. İyi hobiler.
 7. seamansoul

  Tarantula Nem Ayarlama

  Rica ederim kardeşim.
 8. seamansoul

  Tarantula Nem Ayarlama

  Dostum, Bu konuda bilmen gereken iki konu var: 1- Tarantulaları (genel olarak örümcekleri) "ele alıştırmak" gibi bir konu yoktur. Yani, bu canlılar muhabbet kuşları gibi ele alışan canlılar değiller. Bu nedenle, ne L1, ne juve, ne de adult iken ele alıştırma gibi bir durum yok. 2- Tarantulaların her bir türünde zehir mevcuttur. Sadece kimi türlerde daha hafif, ya da daha şiddetlidir. Bu da, eline aldığın her bir durumda senin için risk var demektir. Bu, -benim şahsen tasvip etmediğim şekilde- kimileri tarafından "sigara içmek gibi bir seçim" gibi yorumlansa da, bir tarantulayı ele almak, sadece bizler için değil, canlı için de bir risk olup, canlının "seçimi" hiçe sayılmış olmaktadır. Ele alındığı durumda canlı için geçerli olan risk, canlının elden düşürülmesi sonucunda abdomen yırtılması, bacak kırılması (kopması) ve ölüm gibi durumlara neden olabilmesidir. Hiç bir tür, hiç bir durumda ele alınmamalı, torf ya da yaşam alanı değişimi durumlarında, yumuşak tüylü fırça, yumuşak pipet vb. malzemeler ve geçici bir kap kullanılarak bu işlemler gerçekleştirilmelidir. Gerek canlı, gerekse bizler için en sağlıklı olan da budur. İyi hobiler.
 9. seamansoul

  İninalden Mikro Un Kurdu Ve Böceği Alcam

  Şehir neresi kardeşim?
 10. seamansoul

  Tarantula Nem Ayarlama

  Merhaba kardeşim, Orhan'ın söylediklerine ilave olarak bir şey söyleyeyim. Yanlışlıkla (ama elini alıştırmaya bak) çok fazla sprayleme yaptıysan, yaşam alanına biraz daha torf ekle. Özellikle aşırı ıslak alana. Ama eğer ortam balçık gibi olduysa, ne benim ne de Orhan'ın söyledikleri bu durumu kurtarır (ben de ilk başlarda yaşadım bunu). Böyle bir durum mevcut ise, canlıyı başka bir kaba alıp, torfu tamamen değiştirip, bu sefer sadece belli bir alanı sprayleyip (türü belirtmediğin için net bir şey söyleyemiyorum), canlını tekrar yaşam alanına alabilirsin. Boveda vb şeyleri asla kullanma. İyi hobiler.
 11. seamansoul

  Sling Tarantula Kabuk Atması

  Selamlar, yeni evreniz hayırlı olsun. Ben, dişelerini göremeyecek kadar küçük slinglerimde en az 3-4 gün bekliyorum. Slinginizin dişlerini görebiliyorsanız, siyahlaştıkları zaman verebilirsiniz. Aradaşın da söylediği gibi, zaten tarantulalar açlığa oldukça dayanıklı hayvanlar. 4 gün ile 7 gün açlık arasında pek bir fark yok. Juve'den sonraki levellerde bir hafta yem verildiğinde hiç bir sorun yaşamadım. İyi hobiler.
 12. seamansoul

  Acil Un Kurdu

  Tabi, alabilirsiniz. Özelden numaranızı yazabilirseniz Whatsapp'tan iletişim kurabiliriz.
 13. seamansoul

  Acil Un Kurdu

  Selam, Elimde un kurdu var, ulaşırsan yardımcı olmaya çalışırım.
 14. seamansoul

  Iguana Severden Merhabalar

  Hoş geldin dostum.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×