Jump to content

seamansoul

Moderators
 • Content count

  220
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

seamansoul last won the day on August 7

seamansoul had the most liked content!

Community Reputation

196 Excellent

5 Followers

About seamansoul

 • Birthday 09/22/1984

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

923 profile views
 1. Bulunduğun başlığın en altına gidip => Reply to this topic yazan yere mesajını yazarsan bir öncekini alıntılamayacaktır.
 2. Adil, Sana daha önce de her bulduğun kraliçe karınca için ayrı başlık açıp, spam yapmamanı rica etmiştim. Bulduğun kraliçe karıncaların türü ile ilgili sorularını aşağıdaki başlığa yaz lütfen.
 3. seamansoul

  Çekirge Üretimi

  Merhaba, Çekirge üretimi oldukça meşakatli; bunun yerine morio, dubia, tartara vb. canlı yemleri üretmeni tavsiye ederim. İyi hobiler.
 4. Eline sağlık kardeşim.
 5. seamansoul

  Melodyhemmings - 16 - K - İzmir

  Hoşgeldiniz Ezgi, iyi forumlar.
 6. Adil, Buldugun her kralice icin ayri baslik acmaktansa, lutfen bunu icin olusturulmus olup, asagida yer alan basligi kullan. Tesekkurler.
 7. seamansoul

  Murinus

  Günlüklerin her güncellemesini yeni fotoğraflar ile yapabilirseniz hobide yeni arkadaşlar için de daha sağlıklı olacaktır. Tşk.
 8. seamansoul

  Murinus

  Merhaba, Canlınız hayırlı olsun, gayet sağlıklı görünüyor. Aynen bu şekilde, sağlıklı olarak hayatına devam edebilmesi için yaşam alanını olması gerektiği gibi güncelleyeceğinizi düşünüyorum. İyi hobiler.
 9. seamansoul

  Merhaba

  Hosgeldin Mert, Iyi forumlar.
 10. seamansoul

  Kullanım Fazlası Üremeyi Engellemek

  Tartaralar duz yuzeylere tirmanamaz; tirmanabilenler lobsterlar.
 11. seamansoul

  Kullanım Fazlası Üremeyi Engellemek

  Bir de tartara eklemeni öneririm çeşit olması açısından. Uzun vadede un kurdunu daha az kullanman zaten daha doğru olacaktır. İyi hobiler.
 12. seamansoul

  Kullanım Fazlası Üremeyi Engellemek

  Furkan merhaba, İki adet Leopard Gecko için binlerce un kurdu almana gerek yok. Sözüm meclisten dışarı, özellikle canlı yem satıcısı bazı arkadaşlar bu sayıları şişirebiliyorlar. Onları da anlıyorum, satış yapmak istiyorlar ama bu (yanlış olmasa da) abartılı bilgi vermelerini gerektirmiyor. Bu nedenle konuya açıklık getirmek istedim. Öncelikle, Leopard Geckolarını (Leopard örneği üzerinden gittiğin için) sadece un kurduyla beslemen zaten sağlıklı değil, çünkü çok yüksek oranda yağ ihtiva ediyorlar. Un kurdu ana değil, ara öğün olarak (özellikle kış uykusu sonrası) kullanılabilir tabi ki. Bir Leopard Gecko da günde 100 tane un kurdu yemeyeceğine ve az önce belirttiğim gibi, her gün un kurduyla beslenmeyeceğine göre en az 1500-2000 un kurduna ihtiyacın yok. 100-200 adet büyük larva ya da böcek halini alsan zaten 2 ay sonra sayı 5'e katlanacak. Dubia'ya gelirsek, işler biraz değişiyor. Yavaş büyüyorlar, 30 derecenin altında üremiyorlar. Üretim için yetişkin almanı tavsiye etmem, çünkü üreticiler malesef kimi zaman son dönemlerini yaşayan canlı yemleri bizlere gönderebiliyor. Orta boy alıp yetiştirmeni öneririm. Kendi kolonin oturana kadar azar azar dışarıdan almaya devam edebilirsin (yem olarak). Ben, 10 tane küçük boy dubia ile bir koloni oluşturmaya başladım, fikir vermesi için söylüyorum. 6 ay sonra yetişkin oldular, bir 3 ay sonra da sayıları hızla artmaya başladı, şu anda onlarcası var, istediğin boyda. Yani asıl mesele, bir anda binlerce canlı yemden oluşan koloniler kurmak değil (ki zaten 2 LG'nin günlük ihtiyacı belli), nispeten yavaş ama istikrarlı büyüyen, sağlıklı, dengeli beslenen bir koloniye sahip olmak. Benim gibi kalkıp 10 küçük dubia ile başla demiyorum belki ama, insanların -özellikle satıcıların- söylediği binli, yüzlü sayıları da mutlak doğru kabul etmeden önce tecrübeli hobicilere de danışmakta fayda var diyorum. İyi hobiler.
 13. seamansoul

  Biber

  Verebilirsin.
 14. seamansoul

  Yavru Gecko Teraryum Boyut

  Yavru geckonun fotoğrafını paylaşır mısın?
 15. seamansoul

  Yataklık

  Merhaba, Bahsettiğin şey yataklık değil; torf. Yaşam alanı bir dış iskelet değişimi sonrası zaten dar gelmeye başlayacak, bana kalırsa o zaman değiştirmen ideal olur. Ancak küf, torfun bozulması, aşırı/yanlış nemlemeden dolayı çamurlaşma vb. (gözle görülebilir) bir durum varsa değiştirebilirsin. Canlını henüz yeni edindin, en iyisi yaşam alanına olabildiğince az müdehale etmek, sadece acil/sağlıksız bir durumda rehousing/torf değişimi yapmak olmalı. İyi hobiler.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×