Jump to content

seamansoul

Members
 • Content count

  34
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

seamansoul last won the day on September 13 2018

seamansoul had the most liked content!

Community Reputation

20 Excellent

1 Follower

Recent Profile Visitors

180 profile views
 1. seamansoul

  Acil Un Kurdu

  Tabi, alabilirsiniz. Özelden numaranızı yazabilirseniz Whatsapp'tan iletişim kurabiliriz.
 2. seamansoul

  Acil Un Kurdu

  Selam, Elimde un kurdu var, ulaşırsan yardımcı olmaya çalışırım.
 3. seamansoul

  Iguana Severden Merhabalar

  Hoş geldin dostum.
 4. seamansoul

  Habertürk'te Çıkan Haber

  Merhaba arkadaşlar, Dün internet gazetesinde yer alan haberle ilgili yorumlarınızı merak ediyorum. Özellikle "tehlikeli tür olan leopard geckolar" ibaresi beni epey bir güldürdü şahsen. Ancak şaka bir yana, bu konu lie ilgili ciddi yorumlara da ihtiyacımız var sanırım. Hobi yayılsın diye düşünürken, hobici arkadaşlar böyle şeylerle de karşılaştığı için hobiyi hepten kaybetmeyelim. Bu post, olumsuz eleştiri için değil, bu konuyu açıklığa kavuşturmak ve yapılabilecek şeyleri (eğer varsa) gündeme getirmek için yayınlanmıştır. Teşekkürler. İlgili haber
 5. Selam dostum, Cevabın için teşekkürler.
 6. Teşekkürler dostum. Bu vesileyle ileride oluşabilecek sorunları da önlemiş oluruz belki de.
 7. Merhaba, Katkınız için teşekkürler. Ne gibi bir cezai işlem uygulanıyor, bilginiz var mı?
 8. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim beyler. İzmir'de tanıdığım, bu konuda bana yardımcı olabilecek bir veteriner yok malesef. Bu konuda referans olabilecek biri varsa çok sevinirim. Herkese iyi hobiler.
 9. Herkese merhabalar, Öncelikle hepinizin bayramını kutluyorum. Bildiğiniz gibi, bir çok canlımızda D3'lü - D3'süz kalsiyum, multivitamin vb. besin takviyeleri kullanıyoruz. Ülkemizde de bu ürünleri her zaman bulmak kolay olmuyor. E-Bay, Amazon gibi sitelerden alış veriş yapıyorum. Örneğin, geçtiğimiz yıl bu tarihlerde, Amazon.com'dan Repti Calcium markasının D3'lü kalsiyumunu aldım. Bunu yapmamın sebebi, daha ucuz olduğu (kargo ile birlikte hemen hemen Türkiye'de satılan fiyatlara denk geliyor) için değil, hatırlayanlar olacaktır, o dönem ülkemizde bu D3'lü kalsiyum bulma sıkıntısıydı. Siparişten 6 hafta sonra, ürün sorunsuz bir şekilde elime ulaştı. Geçtiğimiz günlerde, Amazon.co.uk'den bir şekilde bir hediye ürün kartı geçti elime (daha önce yaptığım alış verişlerime istinaden). Ben de D3'süz kalsiyum siparişi vererek kullandım bu küçük hediyeyi. Ancak, bu sefer PTT yetkilisi evime geldi ve bana bir belge ulaştırdı. Özetle, belgede bu ürünün -bizim tabirimizle- gümrüğe takıldığını, bu bir besin takviyesi ise ilgili reçeteyi, internetten satın alındıysa da fatura bilgisini isteyen bir bilgilendirme yazısı. Beni 20 gün içinde, adresi bu belgede verilen PTT şubesine beklendiği de bu yazıda mevcut. Reçetem yok. İnternetten satın almadım, hediye olarak gelmiş oldu, yani ödeme yapmadım, hediye kartını kullandım. Özetle elimde hiç bir belge yok. Bunu daha önce tecrübe eden var mı? Önce gitmemeyi düşündüm, çünkü ibraz edebileceğim hiç bir şeyim yok. Sonrasında da gidip en azından bilgi almayı düşünmeye başladım. Yaptırımı var mı (para cezası gibi), bu konuda da herhangi bir bilgim yok. Bilgilerini paylaşmak isteyen olursa çok sevinirim. Herkese mutlu bayramlar, iyi hobiler. Saygılarımla.
 10. seamansoul

  Canlımın Genel Görüntüsü Hakkında Fikirleriniz

  Merhaba, Leopard gecko naçizane tecrübelerim, canlının sağlıklı olduğunu söylüyor. Acaba morphunu biliyor musunuz? White and Yellow bariz var, Enigma var... Ben de tecrübelilerden morph yorumu bekleiyorum. Sevgiler.
 11. seamansoul

  Acil Yardım!

  Selam, Sadece bir kaç gün önce dış iskeletini değiştirmiş olan bir tarantulayı strese sokmak oldukça hatalı bir davranış. Tabi ki bu iyi niyetle yapılıyor; tarantulamızın aç kalmasını istemiyoruz ancak unutmayalım ki eklembacaklılar, köpek ve kediler gibi gibi gün içinde bir kaç öğün yemek yiyen canlılar değiller. Zorla yemesini sağlamaya çalışmak, taratulalarımızı strese sokmaktan başka bir şeye yaramıyor. assitan44'ün de dediği gibi, zaten kabul değişiminden sonra, canlının yeni dış iskeleti sertleşene kadar herhangi bir (tartara, BSF larvası, un kurdu vb. gözetmeksizin) canlı yem teklif edilmemelidir; hayvanın henüz çok yumuşak olan dişleri kolaylıkla kırılabilir, bu da canlının ölümüne sebebiyet verebilir, çünkü dişleri olmayan bir tarantula beslenemez. Yüklenen fotoğraftan da görebildiğim kadarıyla tarantulanınyeni dış iskeleti henüz yumuşak, neredeyse şeffaf olan görüntüsünden bunu anlayabilirsin. Şu an için canlıyı besleme, strese sokma, sadece 3,4 günde bir torfuna ve yaşam alanının iç duvarının bir kısmına su spreyle; hidrasyon önemli. Bunun dışında rahatsız etme. Merak etme, benim bir Brachypelma smithi'm, 2 ay kadar beslenmemişti (L2 boyutunda olmasına rağmen) ve hiç bir sorun olmadı. 2 ayın sonunda bir gün yine yemeye başladı. 3-4 gün sonra yine bir kez denersin, yine kabul etmezse dahi 8 saatte bir değil, günde bir kez olmak üzere canlı yem teklif edebilirsin.
 12. seamansoul

  Bunun Türü Nedir?tarantulamı?örümcekmi?

  Dostum selam, Öncelikle gönderinde herhangi bir görsel yok. İkincisi ise, tarantula da bir örümcektir. Yani senin sorun şuna benzemiş; bu terrier mi yoksa köpek mi? Fotoğrafı yükleyip gönderebilirsen tür hakkında bilgi sahibi olanlar mutlaka yorumlayacaktır.
 13. seamansoul

  Selam

  Aramıza hoşgeldin Batu, Buradaki çoğu insan senin izlediğin yolu takip etti ;)) İyi forumlar
 14. seamansoul

  Ey Reptula Forum Ahalisi!

  Selamlar herkese, Ben Murat, İzmir Karşıyaka'da yaşıyorum. Reptula'ya günde en az 2-3 kez girip yeni başlıklara göz atıyorum. Biri B.Vagans diğeri B.Hamorii olmak üzere iki tane tarantulam var. Herkese iyi forumlar.
 15. seamansoul

  Un Kurdu Fazlalığı

  İyi bari, çok sevindim. Görüşmek üzere.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×