Jump to content

hoca

Members
 • Content count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Merhaba, forumdaki bilgilerden yararlanarak bir video çektim. Buffalo wormlar hakkında Türkçe videolar yok denecek kadar azdı. Ben de buradaki bilgileri kullanarak video çektim. Forumdan bilgilerini esirgemeyen herkese teşekkür ederim. Umarım beğenirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=EMXoMyRvuG8&t=6s
 2. Bende de aynı canlı yemler var. Bir hafta boyunca güzelce besleyip yarıyıl tatiline gittim. Döndüğümde gayet sağlıklılardı. Patates, havuç ne veriyorsanız gitmeden önce bol bol yedirin, gideceğiniz gün kalanları içinden alıp da gidin. Yataklıkta bırakmayın.
 3. Bu tür hakkında bilgi edinmek istiyorum. Cüce bir tür olduğunu biliyorum sadece başka bir bilgim yok. Kaç yıl yaşar, kaç cm kadar büyüyebilir, zehir derecesi nasıldır gibi sorulara cevap arıyorum. Yardımcı olabilecek biri var mı? Not: Yerli tür beslemek için değil, bilgi sahibi olmak için soruyorum.
 4. hoca

  Semenderlere Kuru Yem Yedirme Projesi

  Onunla ilgili gelişmeleri de takipteyiz o zaman
 5. hoca

  Semenderlere Kuru Yem Yedirme Projesi

  Sonuçları ben de merakla bekliyorum. Şimdiden emeğinize sağlık. Ben de ilerde axolotl beslemeyi düşünüyorum. Bu sonuçlar onlar için de geçerli olur mu acaba?
 6. hoca

  Beslenmeyen Un Kurtları

  Göremezsiniz ki zaten. Yumurtaları gözle görmek çok zor. Yumurtadan kurtlar çıktıktan sonra bile bir süre göremezsiniz. Bu videoda bahsediliyor bunlardan: https://youtu.be/0aXUPijNBxg
 7. Facebook üzerinden Eren Çarkçı adlı arkadaşın referansının iyi olduğunu okumuştum. Ben alışveriş yapmadım kendisinden. Ekteki gibi bir ilan göndermişti bana. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
 8. hoca

  Tartaralar İçin Nem Sorunu

  Suyu jel halinde mi vereyim peki yoksa şişe kapağında falan mı? Yaptığım araştırmalarda verdiğim meyve ve sebzelerden karşılayacakları yazıyordu da...
 9. hoca

  Tartaralar İçin Nem Sorunu

  "Yemlerinize su vermeyi unutmayın" derken ne demek istediğinizi tam anlamadım. Tartaralara verdiğim yemlerden mi bahsediyorsunuz, yoksa yem diye tartaralardan mı bahsediyorsunuz?
 10. hoca

  Tartaralar İçin Nem Sorunu

  Buyurun, içindeki cihazdan nemin oranını görebilirsiniz.
 11. Arkadaşlar merhaba, öğrendiğim kadarıyla tartaralarının nem düzeyi %50 civarında olmalıymış. Ben besleme alanının içine sadece kuru yem de koysam nem oranı %80’den aşağı inmiyor. Nem oranını nasıl düşürebilirim. Kapakta yeterince delik olduğunu düşünüyorum. Başka öneriniz var mı?
 12. hoca

  Unkurtlarım Kararıyor

  Bakın bunlar benim kurtlarım, yataklığını temizlerken sadece bir tane kararmış kurda denk geldim. İki ayrı koloni halindeler. Aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=a4ZBY6l2C7c
 13. hoca

  Unkurtlarım Kararıyor

  Çok kalabalık bir koloni olabilir mi? İkiye bölmeyi deneyin. İki ayrı kapta besleyin.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×