Jump to content

Thunder

Members
 • Content count

  103
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Thunder last won the day on August 3 2020

Thunder had the most liked content!

Community Reputation

37 Excellent

3 Followers

Recent Profile Visitors

1,175 profile views
 1. Thunder

  Ücretsiz Sahiplendirme

  Sahiplendirildi.
 2. Thunder

  Ücretsiz Sahiplendirme

  Akvaryum bana ait değil örnek kurulum açısından koydum, akvaryum da kurbağa var zaten , kendi akvaryumum dediğiniz şekilde bitkili ve daha durgun su ortamına sahip. Kendi akvaryumumu bozmak durumunda kaldım ne yazık ki fotoğrafı da elimde yoktu bu örneği koymak zorunda kaldım Canları alacak arkadaşa gerekli açıklamaları yapacağım bakım, beslenme vs. Yanlış anlaşılmak istemem canlılar hakkında gerekli tecrübe ve bilgiye sahibim yine de teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.
 3. Thunder

  Ücretsiz Sahiplendirme

  Son olarak kargo yapamayacağım sadece elden teslim.
 4. Thunder

  Ücretsiz Sahiplendirme

  Herkese merhaba beslemekte olduğum 2 adet ateş karınlı semenderi ücretsiz sahiplendireceğim. İlk gelen kişiye sahiplendirme gibi bir durum olmayacak canlılara bakabilecek onlar için masraftan kaçınmayacak ve bakabileceğine inandığım kişilere sahiplendireceğim. Örnek olması açısından bir yaşam alanı fotoğrafı koyacağım. Bu şekilde ya da buna benzer hem kara hem sulak yaşam alanı oluşturabilecek kişilere vereceğim.Yer İstanbul Bahçelievler.
 5. Thunder

  Kedi Ve Sakallı Ejder Sorunu

  Karınca çiftliğim kanalında deniz akvaryumu yapımı sırasında balıkların zıplayıp atlamaması ve kedinin baklıklara zarar vermemesi için çıta ve sineklik kullanılarak üst kapak yapım videosu vardı daha doğrusu video içerisinde böyle bir yapım aşaması vardı o şekilde bir şey işinize yarayabilir fikir vermesi açısından bakmanızı tavsiye ederim.
 6. Thunder

  Kraliçemin Türü Nedir

  O zaman kastettiğiniz şeyi belirtin burası sonuçta bir hobi platformu akademik bir yer değil bu hobiye gönül vermiş insanların toplandığı bir forum tahminimi kanıtlamak gibi bir durum da söz konusu değil ama fikrimi belirte bilirim sizin buna amatörce demeniz için bu platformda bilimsel işlerin yapılması gerekir. Kimseyi tanımadan bilgisini bilmeden bu tarz yorumlar yapmayın yaptığım tahmini dahi var olan bilimsel bilgilere dayandırarak yaptım. Zoocoğrafya alanında yüksek lisans yapıyorum bu konuyu daha fazla uzatmanın anlamı yok. İyi geceler
 7. Thunder

  Kraliçemin Türü Nedir

  Ben burada amatörce bir durum göremiyorum söylediklerinizin hepsini söyledik gerekli olan bakım bilgilerini de az ve öz bir şekil de verdik zaten componotus olduğunu da belirttik. Türüne de kesin bu türdür de demedik tahminimizi, fikrimizi belirttik, sizinde varsa bir tahmininiz belirtirsiniz. Fikrimi söylememin amatörce olduğunu düşünmüyorum bizde çok şükür biliyoruz tür tahminin kolay olmadığını. Atılan fotoğraflara göre yardımcı olmaya çalışıyoruz. Tahmin yaparken de canlının dünya üzerindeki dağılışını, uçuş zamanlarını ve atılan fotoğraftaki canlının fiziksel özelliklerini de dikkate alarak yapıyorum şahsen, bu koşullarda elimdem bu kadarı geliyor. İyi hobiler dilerim.
 8. Thunder

  Kraliçemin Türü Nedir

  Componotus sp. Tahminim Componotus aethiops türüne ait olabilir, başlangıç türü ilk işçi çıkana kadar besleme yapmanıza gerek yok . Tahmin ettiğim tür ise kırmızı liste de olan bir tür.
 9. Thunder

  Dks(Dyskinetik Syndrome)

  Son yazdıklarınıza ek olarak yeni kabuk attığı için beslemeye yapmayın ara verin 1 hafta. Canlınızın yaşam alanlarını araştırıp o bölgelerin sıcaklıklarına bakın sıcaklığı ona göre ayarlayın malum havalar da soğuyor sıcaklığı yaşam koşullarına uygun şekilde artırmanız iyi olacaktır. Gerisi sabır sonucu beklemek olacak.
 10. Thunder

  Dks(Dyskinetik Syndrome)

  Öncelikle geçmiş olsun üzücü bir durum. Besleme yaparak kabuk artırmaya devam edin canlı yeme atlayamadığından canlı yemleri ezip ufak bir şişe kapağına koyup beslemeye çalışabilirsiniz ve canlıyı sessiz karanlık bir ortama koyun kabuk atarak tam iyileşmesede büyük oranda düzelecektir fakat dks de kurtulma şansları çok düşük umarım başarılı olursunuz. Bu konuyu bende araştırdım hatta bir makale dahi buldum dks ile ilgili fakat fiyatı 105 dolardı alıp okuyamadım. Yabancı forumlarda dikkatimi çeken şöyle bir şey oldu canlıları dks ye yakalanmış insanlar; canlıların bulunduğu ortam da parfüm, deodorant, oda spreyi, camsil gibi kimyasal ürünlerin kullanılmasından kaynaklı olarak dks ye sebep olduğunu tartışıyolardı bunları verdikleri örnekler ilede kanıtlamaya çalışıyorlardı tabi ki hala tam sebebi veya tedavisi bilinmiyor. Bende 2 canlımı dks den kaybettim biri 3 kabuk atmasına rağmen kurtulamadı. Canlılarınız bulunduğu ortama hiç bir şekilde kimyasal ürün sokmayın da kullanmayın da gerekirse oda temizliğini saf su ile yapın. Araştırdığınız kaynaktaki yapılan deneyi bende okudum o deneyde dikkat edilmesi gereken nokta şu ; tüm deneklerde ısıyı yükseltip aynı derece de ısı veriyor fakat bir kaç taranrula iyileşiyor , iyileşen tarantulalar diğer deneklere göre daha sıcak bölgelerde yaşayan canlılar buna dikkat etmek gerekiyor.
 11. Beslemene gerek yok kış uykusu modunda oluyorlar arada bir damla şeklinde şekerli ya da ballı su takviyesi yapabilirsin
 12. Teraryum yapmanıza gerek yok normal test tüpü setup ını kurup haftalık olarak kontrol edin yumurtlamaz ise bahar dönemine kalabilir. ilk işçi çıkana kadar besleme yapmanıza gerek yok forum da ve youtube da daha fazla bilgi bulabilirsiniz
 13. Hayırlı olsun kraliçe, Crematogaster cinsine ait
 14. Thunder

  Acil Yardımınızı Dilerim

  https://instagram.com/vetformveterinerklinigi?igshid=burxkj9taljq Öncelikle çok geçmiş olsun. Bu veteriner sürüngenler hakkında bilgiye sahip paylaşımlarından anlayacaksınız zaten, umarım tez zamanda iyileşir.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×