Jump to content

Venom

Members
 • Content count

  165
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Venom last won the day on August 12 2020

Venom had the most liked content!

Community Reputation

123 Excellent

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Venom

  Tarantula Işık Severmi

  Pokiler ışığı pek sevmez metallica için saklanabileceği bir yer sağlarsan iyi olur.
 2. Venom

  Iguana Yasaklandı Mı?

  Eskiden Iguana alma niyetim vardı ve araştırıyordum. Yasal olduğunu ve peynir ekmek gibi satıldığını hatırlıyorum fakat bir türlü almaya fırsatım olmamıştı. Şimdi tekrar niyetlendim ama ortada ilan falan göremiyorum. Popülasyonda azalma mı var? yasaklandı mı? Aklıma gelen tek mantıklı sebep belgesiz satış yapanları durdurmuş olabilecekleri ve kimsenin de masraflar dolayısı ile kar edemediği için resmi yollardan getirmiyor olması.
 3. Türüne ve iklim şartlarına göre değişir.
 4. Venom

  N. Incei Kargodan Geldi. Normal Mi?

  Dehidre canlılarda da aynı pozisyon görülüyor farkı nasıl anlayabiliriz?
 5. Venom

  Tarantulam Kaçmış

  abdomeni geçebilecek her delikten kaçar hesabınızı ona göre yapın
 6. Venom

  Tarantulalarda Kabuk Süreci

  Ek bilgi; Kabuk sürecindeki canlı düz yüzeylere tırmanmakta zorlanabilir veya hiç tırmanamayabilir. Bacak uçlarında bulunan tırnaklar ve vantuzlar dış iskeletten ayrıldığı için işlevini yitirir.
 7. Venom

  Kabuk Değiştirme

  Kabuk attığında kabuğu mağara dışına atar veya kendisi dışarı çıkar zaten içerdeyken rahatsız etmemekte fayda var. Yuva tasarımı için de çok düşünmeyin çünkü kendi bildiklerini okurlar. Serbest bırakın sadece gereksinimlerini karşılamak yeterli olur o da bol torf ve nemi hafif yüksek tutmaktan ibaret. Nem de ıslaklık değil havadaki nemden bahsediyoruz burada ve bunu en iyi sağlamanın yolu havalandırma ile dengelemektir.
 8. Venom

  Tarantulamın Torfunda Garip Birşey Oluştu

  Canlı almadan önce araştırma yaparsanız ölme riskini azaltırsınız
 9. Venom

  Ne Sürede Adult Olur

  Benim 1 yılda juvenil oldu ama ben hızlı büyütmek için çaba sarfetmiyorum. Haftada 1 besleme ile (yani power feeding yapmadan ve ara sıra bu sürenin uzadığı da oluyor 2 hafta gibi) Oda nemi 50% - 60% civarında yine haftada bir kaba fıs fıs ile su sıkarak ekstra nemlendirme sağlıyorum. Oda sıcaklığı ortalama 20 derece. Daha iyi şartlarda sık besleme ile hızlı gelişim sağlanabilir.
 10. Herkese merhaba, Uzun zamandır hobideyim geçen gün ilk defa ICU yapmak zorunda kaldım daha önce başıma death curl vakası gelmemişti. Bir süredir yoğunluktan canlılarımla ilgilenemiyordum kontrol ederken birinin death curl pozisyonunda fakat hareket eder durumda gördüm. Yetersiz nemlendirmeden dolayı sıvı kaybı olduğunu düşünüp ICU hazırladım ve içine koydum ve ağız kısmına yukarıdan su damlattım 24 saat içinde toparlandı. Durumun endişesiyle video veya foto çekemedim. Öncesini ve sonrasını gösterebilmeyi isterdim. Sizin ICU ile deneyimleriniz oldu mu veya nasıl oldu?
 11. Venom

  Ağaç Türü Tarantulam Yuvanın Kapağından Ayrılmıyor

  Yaşam alanı yuva yapmasına uygun değil. Taban yüksekliği bir yer türü için bile az. Ağ örüp yuva yapması için dal, pipet, kürdan vs. bişeyler koyman lazım. "Ağaç türü" diye başlık açmışssın ama yer türü gibi besliyorsun canlıyı.
 12. Venom

  Iguana Yaşam Alanı Tasarımı Ve Uygulama

  Benim de benzer bir düşüncem vardı güzel oldu bu fikir alış verişi yaparız. Gömme dolap var odamda içini boşalttım bu şekilde bişeyler yapmayı düşünüyorum. Kapaklarda cam yerine tel kullanıcam hava alması için.
 13. Venom

  Mite Tan Kurtulamıyorum

  Canlıyı yeni bir kaba alın veya kendi kabını iyice temizleyip havalandırma deliklerini artırın. Havalandırma yetersiz kaldığında aşırı nem sonucu mite'ların üremesi hızlanır. Denk gelirseniz yem artıklarını kabın içinden alın.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×