Jump to content

Venom

Members
 • Content count

  122
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Venom last won the day on July 2

Venom had the most liked content!

Community Reputation

54 Excellent

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Venom

  Çekirge Üretimi

  Üretmeyi geçtim canlı tutmak bile çok zor. Hemen tüketmek kaydıyla ara sıra değişiklik olsun diye az miktarlarda alınabilir.
 2. Venom

  Murinus

  Murinus için çok uygun değil bu düzen içeriye tek kozalak yetmez ağ örebileceği bişeyler olması gerekir biraz doldurursanız daha iyi olur veya toprak seviyesi yükseltilebilir kazmayı da severler.
 3. Venom

  Büyüklük

  Yeni nesil kabuk sayısına kadar canlı ile ilgilendiği için aslında bu şekilde belirtilmesi güzel ama ben eski kafalıyım sling, juvenil, sub-adult, adult terimlerini kullanıyorum Sling(spiderling): yavru olduğu dönemdir bu dönemde renkleri hepsinin birbirine benzer, juvenile: türünün karakteristik renklerini göstermeye başladığı dönem, sub-adult: yetişkin boyutu ve renklerini almış fakat çiftleşmeye hazır olmadıkları dönem, adult: Çiftleşebilecek konumdaki yetişkinlere deniyor.
 4. Venom

  Kullanım Fazlası Üremeyi Engellemek

  Özellikle uğraşmadığın sürece düşündüğün gibi bir popülasyon patlaması yaşamazsın Diyelim ki oldu, fazlasını satıp para kazanırsın hiçbir şekilde zararın olmaz
 5. Venom

  Avcılar Veteriner Fakültesi Un Kurdu

  Yine kendimden örnek vereyim evdeki hayvanlarımı besleme amaçlı küçük ölçekte üretim yapıyorum. Haftada 5 dakikamı ayırarak pupa/böcek ayrımı yapıp ayda ortalama 200+ kurt üretiyorum. Hayvan sayısı fazla ve büyük ölçekli bir kolonide maksimum haftada 1 saat ayırılarak (tek kişi için) yeterli sayıda kurt üretilebileceğini düşünüyorum. Her ay 300tl ödeyip hepsini tüketmektense 250+50tl şeklinde ayırıp 50'lik kısmı yatırım olarak kullanarak ufak ufak üretime başlanabilir. Bu çok zahmetli bir iş değil. Üretim rayına oturana kadar tabi ki bağış yapılabilir. Benim üstüne basmak istediğim konu eğer masraf edilmek istenmiyorsa bu işin kolayca kendileri tarafından yapılabileceği.
 6. Venom

  Avcılar Veteriner Fakültesi Un Kurdu

  10 TL verip alacakları un kurtlarını yetiştirerek kendi üretimlerini yapabilirler
 7. Venom

  Obt (Pterinochilus Murinus) Üretim

  murinusta iyiyiz benim bildiğim 2010 başlarından beri üretim var keşke diğerleri de bu kadar başarılı olsa
 8. Venom

  Yılan Derisi Ve Tarantula Kabuğu Saklayanlar

  Bir bardak suya birkaç damla bulaşık deterjanı damlatıp karıştır sonra içinde biraz beklet.
 9. Ben burada kimsenin karşısındakini aşağılama, küçük görme, linç etme gibi bir amacı olduğunu düşünmüyorum. Buradaki insanlar değer verdikleri, gözü gibi baktıkları canlıların bu şekilde katledilmesine karşı tepki gösterme amacıyla yazmışlardır. Kaldı ki bunlar özel ihtiyacı olan bakımı zor hayvanlar ve araştırma yapmak gerekiyor. Canlısını almadan önce uzun süre araştırma yapmış birinin vurdumduymaz birine karşı bu tepkiyi vermesi çok normal. Ben ayrıca dozunu aşmadıkça sert tepki vermenin yerinde olduğunu düşünüyorum. Hem hata yapan kişinin kalıcı bir ders alması hem de ileride konuları okuyanlara örnek teşkil olması adına faydalı olacağını düşünüyorum. Bundan bi 10-15 sene önceleri bırak linç etmeyi forumdan atılırdı. Kurallar sertti. Şu anda canlılara daha kolay erişilebiliyor ve gevşek bir ortam var bu sebepten dolayı bilinçsiz kişilerin alıp öldürdüğü canlı sayısı da arttı. Kısacası mevzuyu uzatıp başka yerlere çekmedikçe benim fikrime göre sert eleştirilerde bulunmak normaldir. Yapılan hatayı hoş görmek tekrarlanma olasığını artırır. Yanlışlar eleştirlip daha sonra bilgi verilmesi "bak bunu yanlış yapmışsın, doğrusu budur" denmesi daha uygundur. Tabi gereksiz yorumlar da vardı. Mesela arkadaşın yaşının, yaşantısının konu edilmesi doğru değil. Sadece canlı besleyenler değil forum üyeleri de hata yapabilir mesela onlar da sert eleştiriler almış umarım herkes dersini almıştır.
 10. evin içine sal
 11. Venom

  Yurtdışndan Sürüngen Almak

  vergi ödersin hesabını iyi yap fiyatı 1tl'ye denk gelen bişey bile alsan minimum 15tl gümrük vergisi var şu anda. Alacağın ürüne bi +20% ekleyip hesapla
 12. Venom

  Ne Siklikta Torf Degismeliyim

  canlı büyüdükçe kabını değiştirmek yeterli olur
 13. Venom

  (Ex. Avicularia) Caribena Versicolor

  ben de pusudayım alımı kescektim de bu araya sıkışabilir
 14. Venom

  Tarantulam Bozuk

  2 hafta kaba hiç dokunma sadece nemlendirmesini yap yerine bırak

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×