Jump to content

Venom

Members
 • Content count

  92
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Venom last won the day on September 13

Venom had the most liked content!

Community Reputation

21 Excellent

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Venom

  Oda Isısı Düşük Napabilirim?

  Bu da başka bir seneden
 2. Venom

  Oda Isısı Düşük Napabilirim?

  Strafor kutu yapıyordum ben çok soğuk olduğunda içerdeki sıcaklığı korumak için (arkadaki petek çalışmıyor elektrikli soba kullanıyorduk)
 3. Venom

  Ön Kayit Nhandu Chormatus Slingleri

  ok takipteyiz 4 tane chromatusum var ek yapıcam sayı yeterli gelirse. Çiftleştirmek için yeterli jenerasyon farkı yok arada sanırım ama dişi ihtimali yükselsin diye
 4. Venom

  Ön Kayit Nhandu Chormatus Slingleri

  daha önce kokon tecrübeniz oldu mu? açtığınız gibi yollamayın canlıları. Bacaklı yumurta evresinde çıksa bile en azından 1 ayı daha var gönderim için
 5. Hobiye yeni kazandırılmış bir tür olduğundan şimdilik pahalı 3-5 yıla biraz düşer ama çok düşeceğini sanmam rengi güzel ve hassas olduğundan bakımı da zor olacaktır bu sebeple fiyatını korur. Bir de çok büyüyen bir tür değil diye biliyorum.
 6. Venom

  Murinus Yuva

  Ağ örebilmesi için ağını tutturabileceği şeyler lazım silindir şeklindeki bir kap içine örmesi zor olur. Kenar, köşe, pipet, kürdan, dal vs lazım.
 7. Venom

  Bu Tarantulanın Türü Nedir?

  Avicularia laeta Son dönemde isim değişikliğine uğrayan bir tür olduğundan güncel bilgileri Caribena laeta olarak bulunabilir.
 8. Venom

  Tarantulamın Durumu Nasıl

  Dalla pipetle değil de mevzu biraz daha havalandırma-nem dengesi ile ilgili. Fazla nem ve yetersiz havalandırma sebebiyle oluyor genelde. Tabi içerde organik madde bulunması (yaş dal vs.) bu tür oluşumlara katıkı sağlar
 9. Venom

  Tarantula Hobisine Yeni Başliyacağım

  A. geniculata, L. parahybana gibi türleri seçebilirsin. Oburlar ve yeme karşı agresif davranırlar ama bakımında problem yaşamazsın. Temin etmek için forumda "almak isteyenler" bölümüne ilan açabilirsin yurt dışından alamazsın gönderseler bile gümrükte el koyarlar. Tarantulalar deri hissiyatını sevmez ve ele alındığında rahatsız olurlar bu yüzden strese sokmamak için handling önerilmez çünkü stres anında tutarsız hareketler sergileyebilirler (elinizden düşebilir, korkup ısırabilir vs.). Boy olarak da tercih meselesi. Sling bakımı zordur yeni başlayan için ama gelişimlerini gözlemlemek ayrı bir zevk. Ben şahsen sling alıp büyütüyorum. Ayrıca adultlarda kabuk değiştirme süreci daha uzun sürdüğünden bu süreç boyunca beslenmeyecektir. Slingler daha sık aralıklarla beslenebilir. Juvenil veya adult almanın avantajı da şöyle, tarantula artık kritik dönemi atlatmıştır slingken daha hassas oluyorlar. Düzgün beslendiği sürece ve bakım şartları ortalama bir düzeyde tutulduğu sürece bir sıkıntısı olmaz. Ve cinsiyeti belirlenmiş olarak alınabilir. Slinglerin cinsiyeti bilinmediğinden erkek çıkarsa daha az yaşar. Adult bir tarantula direk dişi olarak alınabilir.
 10. Venom

  Ön Kayit Nhandu Chormatus Slingleri

  2 tane alırım
 11. Venom

  Juvenile B.smithi L1

  Öldürür
 12. Hızlı türleri tavsiye etmem. Fiyatı uygun diye murinus vs alıp evine kaçıran çoktur. Önce gözlem ve bilgi daha sonra uygulamaya geçilmeli aceleye gerek yok. Bu sene ilk defa P. irminia beslemeye başladım haftada bir beslediğim halde hızlı büyüdüklerini söyleyebilirim. Tatmin eder ama zıplama huyları vardır bir anda yok olurlar temkinli olmak lazım.
 13. Venom

  Mısır Yılanıma Su Kabı Için Yardım

  Foruma ilgi göstermeyip bu tarz insanların çoğalmasına sebep olanlar suçlu değil yani?
 14. Oooo takip etmesiz, etiketlemesiz çekiliş. Alırım bi dal
 15. Renk körü olduğum için renkle ilgili sorular zayıf noktam. Google görseller yardımcı olacaktır

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×