Jump to content

ahmyildiz

Members
 • Content count

  30
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

ahmyildiz last won the day on January 16

ahmyildiz had the most liked content!

Community Reputation

17 Good

About ahmyildiz

 • Birthday 03/08/1989

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

184 profile views
 1. ahmyildiz

  Snake Bedding

  Engin abi ile berabersiniz sanırım. Bende şu an verdim siparişi
 2. ahmyildiz

  Snake Bedding

  Teşekkürler. Normal şartlarda snake bedding kullanmıyorum ancak yerli üretime destek amaçlı deneyebilirim. Hobide yurtdışı ürünlere muhtaç kalıyoruz maalesef ve böyle girişimlerin çoğalmasını ümit ediyorum başarılar
 3. ahmyildiz

  Snake Bedding

  Kullanılan ağaç türü nedir ?
 4. ahmyildiz

  Leo.geckolarda Zeka ?

  Zekadan ziyade sadece kokunuzu tanıdığını düşünüyorum. Kokunuzu tanıyıp sizi tehdit olarak algılamıyor ve size yaklaşmakta sakınca görmüyorlar. Bu yüzden yavruluktan itibaren düzenli belirli aralıklarla strese sokmayacak şekilde handling öneriliyor size bu şekilde alışıyor.
 5. ahmyildiz

  Arka Plan Yapımında Yardım

  Ben hiç kullanmadım ama grupta bi kaç teraryum yapım konusunda bu köpüklerden yani (pu köpük) kullanan olmuş.
 6. ahmyildiz

  Kısa Süreli Düşük Sesli Tıslama Corn Snake

  RI(respiratory infection) solunum yolu enfeksiyonu olabilir. Burnundan akıntı hava kabarcığı vs görebildiniz mi? Video çekip atabilirseniz daha kolay yardımcı olabilir tecrübeli arkadaşlar.
 7. ahmyildiz

  Mağara Ve Arka Fon (Kendin Yap)

  Üstte de arka tarafta da havalandırma mevcut. Havalar ısınmaya başladığında hava sirkülasyonunu arttırmak için yan camlara da havalandırma delikleri açacağım.
 8. ahmyildiz

  Mağara Ve Arka Fon (Kendin Yap)

  Aynen öyle oluyor maalesef şuan teraryumumdan memnunum bundan sonraki canlılarıma da aynı şekilde kendim yaparım sadece bir sonraki teraryumları yaparken üstten açılır değil önden sürgülü cam yaparım. Şuanki kullandığım teraryumda tek pişmanlığım üstten açılır yapmam. Önden sürgülü cam ile temizlik va daha kolay olabilirdi.
 9. ahmyildiz

  Mağara Ve Arka Fon (Kendin Yap)

  Evet ölçüleri ayarlayıp mdf ve cam kestirip montajını kendim yaptım. 80x40x40 teraryum 100₺ gibi komik bir rakama mal oldu bana
 10. ahmyildiz

  Yılanı Yıkamak

  Ben Ball Python’umu her 10 günde bir banyo yaptırıyorum. İçine rahatlıkla sığabileceği büyük bir kaba gövde kalınlığını geçmeyecek seviyede ılık su koyup (28-30 derecede ortalama) yaklaşık 15 dk banyo yaptırıyorum. Yabancı forumlarda da parazitlere karşı korunma amaçlı belirli aralıklarla banyo yaptırılması gerektiği söyleniyor. Dışkılama problemi olan ball larda özellikle çok işe yarıyor suda 15 dk geçirdikten sonra salıyorlar direkt dışkıyı.
 11. Hava sirkülasyonunu arttırmak için yan camlara da delik açabilirsiniz. Camlar için uygun elmas matkap uçlarıyla delik açılabilir. Araştırmanızı yaparsanız elmas uçla cam delmeyi öğrenip evde kendiniz bile yapabilirsiniz.
 12. Exo Terra Sand Mat diye ararsan bulabilirsin. Aliexpress te de Reptile carpet diye aradığında çeşitli halılar çıkıyor
 13. ahmyildiz

  Ey Reptula Forum Ahalisi!

  Selam arkadaşlar. Adana'dan Ahmet ben 😊 hali hazırda 1.0 Ball python (Fire het DG) beslemekteyim. Foruma fırsat buldukça gün içerisinde min 3-4 kez bakınıyorum. Hobiye yılan ile giriş yaptım muhtemelen yılan türleri ile devam edip aileyi genişleticem. Sezon başladığında aileye bir dişi ball, boa ve burma piton dahil etmeyi düşünüyorum GTP hayali de gerçekleşebilir mali duruma göre 😊
 14. ahmyildiz

  Bp Morph

  Klasik gibi görünüyor. Bence bir kaç detaylı foto daha atarsan daha iyi olur karın bölgesini vs.
 15. ahmyildiz

  Isıtıcı Ped Az Isı Veriyor

  Aldığınız ped kaç watt bilmiyorum ancak Isıtıcı ped alırken mutlaka termostat kullanın ısıyı sabitlemek için ve biraz yüksek watt olanları tercih edin mümkünse. Oda sıcaklığınız veya canlının yaşam alanını koyduğunuz zemin soğuk ise düşük wattlı ısıtıcılar pek işinizi görmez.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×