Jump to content

LordPattis

Members
 • Content count

  45
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

LordPattis last won the day on April 27

LordPattis had the most liked content!

Community Reputation

27 Excellent

Recent Profile Visitors

263 profile views
 1. LordPattis

  Canlı Yemlerdeki Maytlardan Kurtulmak

  Oldukça kapsamlı bir rehber olmuş. İçerik tatmin edici. Canlıları da mayttan temizleme üzerine rehber genişletebilirse şahane olur. Teşekkürler. 👏👏
 2. LordPattis

  Tarim Yem Yemiyor

  Tahmini söyleniyor. Aynı durumda ben 3 hafta beklemiştim. Bu arada kabukta olma ihtimali olduğu için un kurdunu kabın içinde bırakmayın. Canlıyı rahatsız edebilir. Forumdaki rehberleri tür fark etmeksizin oku. Kabuk değiştirme işaretlerini okuyabilir hale gelebilirsin.
 3. LordPattis

  Tarim Yem Yemiyor

  Bir fotoğraf da ekleyebilirsen abdomen durumu ve diğer durumlar daha net incelenebilir, daha doğru bir değerlendirme yapılabilir. İyi hobiler.
 4. LordPattis

  Tarim Yem Yemiyor

  Canlının L kaç olduğu da yazarsan daha net bir cevap alabilirsin. Mikro un kurdu verdiğin için küçük olduğu varsayılır. Bence canlıyı 2 haftalığına unut. Sonra tekrar teklif edersin. Ayrıca bu durum her kabuk seviyesinde başına gelebilir. Her zaman da bir sıkıntıya işaret etmez.
 5. LordPattis

  Rat Için Sac Teraryum

  Kafes kullanmayacaksanız fiyat ve kullanışlılık açısından en mantıklısı bence plastik kutudur. 50-60 litrelik kutular işinizi rahatlıkla görür.
 6. LordPattis

  Ratlar Hakkında Iki Üç Soru

  Elimdeyken, omzumdayken, yerdeyken, masanın üstündeyken, koltukta dolaşırken her durumda idrar da yaptı, dışkıladı da. Tahminen 30-60 dakikada bir diyebilirim.
 7. LordPattis

  Ratlar Hakkında Iki Üç Soru

  Erkek ratlar işaretleme amacıyla çok fazla idrar yapıyor. Bir yıl boyunca bir erkek rat besledim. Erkek ratım 20-25 cm gövde ve 20 cm civarı kuyruk boyuna sahipti. Tartıda 350 gram geliyordu. Dışkılama miktarı çok yüksekti. Uysaldı ve hiç ısırılmadım. Çok sevdikleri bir yiyeceği sadece eğitim amacıyla vererek internette gördüğün numaralar için eğitebilirsin. Ben malesef eğitememiştim. Plastik bir kutuda bakarsan ses miktarı azalabilir ancak bunu yapacaksan havalandırma deliklerini bir hayli fazla miktarda açmanı öneririm. Kafes/Kutu temizliğinde 10 günü geçmeyin. Koku yapabiliyor. Bunlar kendi deneyimlerimdir. İyi hobiler.
 8. LordPattis

  Ailemi Nasıl İkna Ederim?

  Şu noktada ailen ile çatışmamanı birkaç yıl içinde üniversite veyahut başka bir şartla ailenin evinden ayrıldığında hobiye canlı ile dahil olmanı tavsiye ederim. Bu isteğine hemen şimdi ulaşmaman daha iyi olacaktır.
 9. Rezervuar, hastalık etkenini kendi zarar görmeden taşıyan ve bu etkeni diğer hayvanlara aktaran organizmalara deniyor. Örneğin kuduz için tilki, çakal, korkarca, rakun, yarasa gibi. Fare, hamster vs. için alıntılıyorum: Small rodents and other wild animals Small rodents like squirrels, hamsters, guinea pigs, gerbils, chipmunks, rats, and mice) and lagomorphs including rabbits and hares are almost never found to be infected with rabies and have not been known to transmit rabies to humans. Küçük kemirgenlerin kuduz ile neredeyse hiç enfekte olmadığı ve insanlara kuduz bulaştırmadığı belirtilmiş. Kaynak: https://www.cdc.gov/rabies/exposure/animals/other.html CDC: Centers for Disease Control and prevention (ABD Hastalık Korunma ve Kontrol Merkezleri)
 10. https://www.cdc.gov/rabies/exposure/animals/exotic.html Tüm memeliler risk grubundaymış. Ancak rat önemli rezervuarlar arasında yok.
 11. Kemirgenlerde kuduz görülmemektedir. Fare, hamster vs. Ek olarak tavşanda da.
 12. LordPattis

  L5 Cambridgei Yeni Yuva

  Nem tutması için torfu biraz yükseltebilirsiniz.
 13. LordPattis

  Teraryum Yapımı

  Kırtasiyecilerde bulunabiliyor.
 14. LordPattis

  Tarantula Isı Ayarı Yardım

  Bu metot sürüngenlerde kullanılıyor. Tarantulada ise teraryum içi sıcaklığı sıcaklığı kontrol etmenizi zorlaştırır. Canlınızın "L5 cc" olduğunu yazmışsınız. Teraryumu tahminen starbucks kahve bardağından daha büyük değildir. Bu ve benzeri boyutlarda bir teraryumda ısıtıcı ped sıcaklığı keskin bir şekilde yükseltir, nemi de hızla düşürür. L5 cc bu koşullara dayanır derseniz yapın. Ancak benim görüşüm koşulların tehlikeli bir şekilde uçlara kayacağı ve canlının yaşamının tehlikeye gireceği yönündedir. Yani pedi teraryumun altına koymayın, strafor kutu içine koyun ve teraryumun içini değil dışını ısıtın. Tabi ihtiyacınız olursa. Ortam sıcaklığını da termometre ile kontrol etmeyi unutmayın. Seçim size ait. İyi hobiler.
 15. LordPattis

  Tarantula Isı Ayarı Yardım

  Antalya fazla soğuk değildir. Kutuya ihtiyacınız bile olmayabilir. Strafor kutuda özel bir ayarlama yapmadığınız sürece canlınızı sürekli olarak göremeyeceksiniz. Ancak kutu görsellik için değil, canlınızın sert kış koşullarını atlaması için hazırlanacak. Dolayısıyla birkaç ay canlınızı kutuyu açmadan göremeyeceksiniz.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×