Jump to content

arowana heco

Kıdemli Üye
 • Content count

  422
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

arowana heco last won the day on July 5

arowana heco had the most liked content!

Community Reputation

148 Excellent

About arowana heco

 • Birthday 01/14/1987

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. arowana heco

  Merhaba

  Aramıza hoşgeldiniz var mı beslediğiniz her hangi bir canlı?
 2. arowana heco

  Crested Gecko Işıklandırma

  Crestedlar gececi canlılar olduğu için extra ışıklandırma yapmanıza gerek yok bence. Gün ışığı yeterli olur. Hava kararınca aktif oldukları için akşam karanlıkta durmaları daha iyi olur.
 3. arowana heco

  Reptilehobi

  Hoşgeldiniz canlılarınızı tanıtan bir konu bekliyorum sizden
 4. arowana heco

  Sürüngen Secimi

  Hazır yemle besleyeceğiniz canlılardan en kolay bulup bakabileceğiniz crested geckodur. Onunda hazır yemleri bütçenizi zorlayacak seviyelerdedir, evinizde meyve püresi yapabilirsiniz ama siteyi araştırıp okumaya üşenen birinin evde meyve püresi hazırlayacağına pek inanamıyorum. Bence siz öncelikle salyangoz, karınca türleriyle başlayın. Hem bakımı basit hem başlangıç için idealler. Çok fazla bakımsız, bakıcıları tarafından ihmal edilen Canlı var. Durumlarını görüyoruz, kalsiyum verilmemiş, mama yedirilmemiş, hiç bir ihtiyacı karşılanmamış. Yamuk yumuk bacaklar, vücut ve daha fazlası. 500 liraya hem salyangoz hem karınca alıp beraber bakın bence. İkisinide izlemesi baya zevkli. Karıncaları koloni almanızı öneririm ki sıkılmayın.
 5. yeni katılan arkadaşlar sizlerden ricam biraz siteyi araştırmanız. Hani oyun oynarken her şeyi araştırıp öğreniyorsunuz ya. Burda da canlı alacaksınız, besleyeceksiniz büyük bir sorumluluk. Bunun için iyi araştırma yapmanız gerekiyor. Siteye bakmaya okumaya üşeniyorsanız, youtube a gidin sürüngendostları yazın ordaki videoları izleyin. Yada hangi canlıyı besleyecekseniz onu arama motoruna yazın çıkan videoları izleyin. Tekrar rica ediyorum genç arkadaşlar, üşenmeyin araştırın, okuyun. Aradığınız her şey internette var.
 6. arowana heco

  Gecko Sezon

  Gramajı uygunsa deneyebilirsiniz tabi.
 7. arowana heco

  Yavru Leopard Geckolar Ne Yer

  Fotoğrafı ya da videosu varsa yükler misiniz? Ağzına alıp geri atıyorsa belki kalsiyum eksikliğinden kaynaklı çenesinde sıkıntı olabilir. Vücut yapısı, yürüyüşü nasıl?
 8. arowana heco

  Aylardır Yemeyen Leopard Gecko

  Un kurdunu ya da morionun kafasını ezin, sıvısı çıksın. Onu ağzına burnuna sürün, yalanmaya başladıktan sonra devam edin o şekilde yemeye başlayabilir.
 9. arowana heco

  Merhaba

  Aramıza hoşgeldiniz
 10. arowana heco

  Crested Gecko Yumurta Taşıma

  Sıcaklığı ve nemi muhafaza edebilecekseniz ve yumurta yerinden oynamayacaksa problem olmaz. Bende daha önce başka şehire yanımda taşımak zorunda kalmıştım.
 11. arowana heco

  Yavru Leopard Gecko

  Aynen katılıyorum, yem yeme videosu çok önemli. 2-3 hafta önce bende bunlara benzer bir canlı aldım. Hayvanda kalsiyum eksikliğinden kaynaklı problem vardı, yem kabul etmiyordu. İlk canlınız olacağı için riske girmemenizi öneririm. 100-150 lira fazla verip düzgün bir canlı almanız daha iyi olur
 12. arowana heco

  Bioactive Teraryum

  Normal günışığı ampul kullanabilirsiniz ( led alırsanız daha tasarruflu olur) asıl önemli olan nem olayı. Fazla nem olunca küflenme olabiliyor ve bitkiler bozulabiliyor.
 13. arowana heco

  Pamphobeteus Machalla

  Hayırlı olsun baya bi çiftleşme konusu açılmış süpersiniz.
 14. arowana heco

  Poecilotheria Tigrinawesseli

  Çok güzel haber, tebrik ederim hobi yavaş gelişiyo ama son 5-6 senede baya hızlandık. Umarım başka türlerde de yerli üretim artar.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×