Jump to content

arowana heco

Kıdemli Üye
 • Content count

  363
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

arowana heco last won the day on November 11

arowana heco had the most liked content!

Community Reputation

99 Excellent

7 Followers

About arowana heco

 • Birthday 01/14/1987

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. arowana heco

  Büro Sakinleri

  Hepsi çok güzel. Kupon takım 😄👍🏻
 2. arowana heco

  Crested Gecko Kusması

  Kusma durumunu benim yavrularımda da ara sıra görüyorum. Genelde büyük boyutlu yem yediklerinde oluyor. Daha sonra düzeliyorlar, şimdiye kadar ölümle sonuçlanan bir problem olmadı. Canlı yemi verirken ufak boyutlarda tercih yaparsanız kusma gibi problemlerle karşılaşmamış olursunuz. Bence 1-2 gün canlı yem vermeyin, fıs fıs yapın suyu eksik olmasın. 2 gün sonra canlı yem verin yine yemezse mama takviyesi yapın. Biraz zaman geçsin her şey normale dönecektir korkulacak bir durum olmadığını düşünüyorum.
 3. arowana heco

  Haber

  Akrebin zehirini damıtıp ya kozmetik ya da sağlık sektöründe baya kullanmaya başlamışlar diye duymuştum. Ve fiyatları çok uçuktu. Tahminim o sebeple bu kadar akrebi tutuyordur.
 4. arowana heco

  150*60*70 Lik Akvaryum Kuruyoruz :)

  Bende büyüklerin daha az riskli olduğunu çok sonra öğrendim ilerde kesin kuracağım 1 metrelik standart bir şey. Kaç senelik bu akvaryum? Ölçüleri nedir?
 5. arowana heco

  150*60*70 Lik Akvaryum Kuruyoruz :)

  Güzel tür gerçekten umarım istediğiniz gibi olur. Bende daha önce frontozalarla beraber calvus, leptosama ve kum kelebeği bakmıştım fakat frontozalar ağza yavru alınca işler zorlaşmıştı dediğiniz gibi
 6. arowana heco

  150*60*70 Lik Akvaryum Kuruyoruz :)

  50 yükseklik discuslar için ideal frontoza akvaryumu çok iyiymiş. Fotoğrafları varsa görmek isterim. Ben senelerce akvaryum hobisiyle uğraştım baya çeşitli tür besledim, en son ufak bir deniz akvaryumu kurdum fakat ağzımın payını alıp akvaryum hobisini bıraktım. Kaç adet frontoza alacaksınız? Akvaryumun boyutları çok iyi, frontozalar dibe yakın gezerler, leptosama ekleyip görseli daha zenginleştirebilirsiniz. İki türünde su değerleri aynı zaten, bence baya güzel olabilir.
 7. arowana heco

  Katı Dışkılama

  Crestedlar genelde dışkılarken idrarıyla beraber çıkarır o zaman sıvı katı karışık olur. Direk su gibi dışkılamazlar. Sizinkinde sorun olduğunu düşünmüyorum.
 8. arowana heco

  2-3 Aylık Sakallı Ejderim Yem Yeme Sıkıntısı

  Un kurtlarıda pupa dönemine girmeden önce ya da ortam soğuk olursa hareketsizleşir. İçlerinden hareketli olanları seçip yem kabına koyarsanız daha iyi olur. Isıtıcı ampulünüz var mı? Fotoğrafta ki ampul standart ampullere benziyor gibi geldi bana. Eğer öyleyse ısıtıcı ampul almanız gerekiyor. Uvb lambanızın olduğunu düşünüyorum.
 9. arowana heco

  2-3 Aylık Sakallı Ejderim Yem Yeme Sıkıntısı

  Canlı yemlerin yavruların dikkatini çekecek şekilde hareketli olması gerekiyor. Ortamın ısısı nedir? Isı gerektiği derecede olmadığı zamanlarda da metabolizma yavaşlar ve fazla yem yemezler. Sadece un kurdu vermeyin, başka çeşit canlı yemlerden de öğünlerine ekleyin.
 10. arowana heco

  Crested Geckom Da Yumurta Var Mi ?

  Şu an bir şey demek için erken. Çiftleşme sağlıklı şekilde gerçekleştiyse eğer sizinde yazdığınız gibi daha 20-25 günü var yumurtlamak için. Kazma hareketlerini normalde de ara ara yapıyorlar. Bence bu ay sonuna kadar bekleyip görmek daha iyi olur kesin bir şey demek için çok erken. Siz kalsiyum takviyesini yapın ve beklemede kalın derim
 11. arowana heco

  Dubia Yataklığı Yutma

  Bir sorun olacağını düşünmüyorum. Dışkılamasını kontrol edin.
 12. arowana heco

  Dubia Yataklığı Yutma

  Yataklığın içeriği nedir?? Geckonuz yavru mu adult mı?
 13. arowana heco

  Crested İnkübatör Tavsiyeleri ?

  Yumurtaları Yatay olarak 23-25 derecedeve nem oranı minimum %65-70 olacak şekilde inkübe etmeniz gerekir. Bu makinaların işleyişi nasıl bilmiyorum ama eğer hareket ettirme özelliği pasifize edilmiyorsa boşuna almayın derim.
 14. arowana heco

  Canlı Yem Cırcır Mı Çekirge Mi

  İkiside olur, canlı yem tüketen canlılar için çeşit ne kadar çok olursa o kadar iyi canlı yemlerin bakımını soruyorsanız çok bi fark yok. Sıcak ortam, günlük taze yem.
 15. arowana heco

  Crested Gecko Çiftleşme Sorulari.

  Olmaz

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×