Jump to content

arowana heco

Kıdemli Üye
 • Content count

  291
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

arowana heco last won the day on August 25 2018

arowana heco had the most liked content!

Community Reputation

67 Excellent

2 Followers

About arowana heco

 • Birthday 01/14/1987

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. arowana heco

  Yavru Dubialarıma Kaç Günde Bir Besin Vermeliyim

  Kuru yemleri her zaman kaplarında bulundurun, asidik meyveler haricinde örneğin: mandalina, portakal. Mevsimde çıkan meyve sebzelerle besleyebilirsiniz. Mite oluşmaması için gündelik olarak meyve ve sebzeleri tazelemeniz gerekmektedir. Daha hızlı büyümelerini istiyorsanız kaplarının altına ısıtıcı ped koyabilirsiniz.
 2. arowana heco

  Crested Canlı Yem Yedirememek

  Benim crestedlardan birinde de aynı sorun vardı, sadece mama yiyordu hiç bir çeşit canlı yemi almıyordu. Kendim bir yöntem denedim, tavsiye etmiyorum canlıyı aç bıraktım ve force feeding yaparak alıştırmaya çalıştım. Yaklaşık 1-1.5 aylık bir süreçten sonra şimdi sadece canlı yemle besliyorum. Bu tüm hepsinde olumlu sonuç verecek bir yöntem olmayabilir. Sadece tecrübemi paylaşmak istedim.
 3. arowana heco

  Leopard Gecko Kusma Problemi

  Herkese tekrar merhaba, tommy06'nın tavsiyesi üzerine kusan dişinin kabının altına ısıtıcı pad i tekrar koydum ve sonuç kusma durdu normal dışkılamaya başladı. Havalar ısınınca ısıtıcı padleri kaldırmıştım ama yeniden gerek olduğunu yaşayarak öğrenmiş oldum. Aynı problemle karşılaşan arkadaşlara örnek olabilir, tabanı ısıtmak şimdilik yeterli oldu.
 4. arowana heco

  Leopard Gecko Kusma Problemi

  Altına ısıtıcı pedi koydum tekrar. Morio ve un kurdunu hiç sallamıyor. Genelde hep dubia veriyodum cırcır ve çekirgeden sonra onlarada bakmaz oldu. Bir kaç gün aç bırakıp morio ve dubia deneyeceğim tekrar. Umarım düzelir.
 5. arowana heco

  Leopard Gecko Kusma Problemi

 6. arowana heco

  Leopard Gecko Kusma Problemi

  Yedikleri canlilari direk islak islak cikariyor, her hangi bir deformasyon olmadan mumya gibi birakiyor. Teraryumda magarasi, yem ve su kabi haricinde bir sey yok. Zeminde kagit havlu kullaniyorum. Diskisini ve yine kusarsa, kusmugunu cekip ekliyim.
 7. arowana heco

  Leopard Gecko Kusma Problemi

  Evet hatta yeni kabuk atmislardan secerek veriyorum yumusak olsun diye ama yinede kusuyor.
 8. arowana heco

  Leopard Gecko Kusma Problemi

  Arkadaşlar merhaba, geckolarımdan biri yaklaşık 1 haftadır ne yese 15-20 dk sonra kusuyor. Canlı adult ve dişi. Hal ve hareketlerinde problem yok, kuyruğuda iyi durumda ama bu kusma olayı canımı sıkıyor. Yem olarak çekirge, cırcır böceği ve dubia veriyorum. Yem boyutları küçük, büyük farketmiyo hepsini kusuyor. Dışkısının rengide koyu yeşilimsi ve sanki kumlu gibi pütürlü şekilde. Daha önce böyle bir problem yaşayan oldu mu?
 9. arowana heco

  Merhabalar

  Aramıza hoşgeldiniz yem çeşitliliği çok önemli çoğu hobici tek tür yemle besleyerek canlılarına zarar verdiğinin farkında değil malesef.
 10. arowana heco

  Leopar Gecko Yumurtalarda Çatlama Sorunu

  Bende aynı fikirdeyim, nem çok fazla. Perliti haftada 1 fısfısla azıcık sulasanız yeterli. Nem oranını arttırmak için inkübatörün içine bir kap su koymanızda nemi arttırmak için yeterli olacaktır, böylece yumurtalar suyla temas etmemiş olur.
 11. arowana heco

  Leopard Gecko Üreme Sorunu, Yardım!

  Bence her gün yapmanızda fayda var, ciddi bir şeyse geç kalmadan devamlı denemek lazım. Umarım işe yarar sağlığına kavuşur.
 12. arowana heco

  Habertürk'te Çıkan Haber

  Bende aynı haberi cumhuriyet gazetesinde okudum. Tehlikeli tür olan leopard geckoya baya güldüm. Diyecek bir şey yok malesef, devletimiz çoğu alanda olduğu gibi bunada karşı çıkarak, yasak getirerek hobiden soğutuyor sağolsun. Keşke bunlarla uğraşacaklarına daha önemli konular üzerinden, gerçekten suç olan şeylere yoğunlaşsalar. Ayrıca el konulup hayvanat bahçesine giden canlıların nasıl ortamlarda kalıp, kimler tarafından besleneceğini merak ediyorum.
 13. arowana heco

  Leopard Gecko Üreme Sorunu, Yardım!

  Bende aynı fikirdeyim, erkeği bir süre dişilerden ayrı bir yerde besleyin daha sonra yanyana koyun belki o zaman çiftleşme olabilir. Ayrıca erkeklerde dişi seçme durumları olabiliyor, o zamanda böyle sorunlarla karşılaşıyoruz.
 14. arowana heco

  Çok Acil İguana Için Işık Önerisi

  Belirtmiş olduğunuz rakamlarda hem ısıtan hem uvb veren lamba bulmanız imkansız. En son 300 küsürlerdeydi fiyatları.
 15. arowana heco

  Merhaba

  Aramıza hoşgeldiniz var mı beslediğiniz herhangi bir canlı?

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×