Jump to content

Pippdesu

Members
 • Content count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tarantulalar alttan ısıyı sevmiyorlar, canlı strese girebilir. En iyi çözüm tüm odanın arttıramıyorsanız bile sadece belli bi bölgenin ısısını arttırmak olacaktır. Daha önce forumda sling yaşam alanlarını sıcaklıktan korktuğu için strafor kutuların içine koyan insanlar gördüm. Ya da en en kötü bi çekmecen varsa onun içine bile koyabilirsin yaşam alanını. En azından hava akımı duracağı için sıcaklık artacaktır zaten yaz geliyor kısa süreli bi çözüm.
 2. Pippdesu

  Sopa Böceği Kusması

  Eğer bi değişiklik olursa ya da olmazsa diye buraya yazdım bu arada bulduğum çözümü ya da yaşadığım deneyimi çünkü gerçekten hiç bi şey bulamadım. Bu tarz bi sorun yaşayan biri olursa belki yardımcı olur.
 3. Yaklaşık 1.5 ay kadar aldığım sopa böceğim (Peruphasma Schultei) İbo normal düzeni devam ederken farklı veya sağlıksız bi şey yememesine rağmen dün akşam yere yatıp sanki tarantula kabuk atması gibi hareketler yapmaya başladı. Başta kabuk atarken düşmüş veya yerde kabuk attığını düşündüm ama dün gece geç saatlerde bu hareketlere az az kusma da eklendi ve ben de internette resmen araştırılmadık site bırakmadım tüm yabancı forumlar vs. Bulabildiğim hastalık tedavisi olabilecek tek şey olarak bal önerilmişti neredeyse aynı sorunu yaşayan bi insana. Biraz baktım ve balın mantis ve sopa böcekleri için antibiyotik gibi olduğunu gördüm. Neredeyse 2 gündür hiç bi şey yemediği için biraz normal kurtbağrı yaprağına sürüp yavaş yavaş yedirdim. Dün gece çok panik halindeydi sanki boğazına bi şey takılmış gibi ters dönüp duruyordu ama şuan biraz daha sakin dizlerinin üstünde kusuyor. Dediğim gibi internette görebildiğim tek çözüm yolu baldı başka önerileriniz varsa ya da benzer bi durum yaşadıysanız buradan yazarsanız çok teşekkür ederim.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×