Jump to content

Tron

Editör
 • Content count

  59
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Tron last won the day on June 22

Tron had the most liked content!

Community Reputation

43 Excellent

About Tron

 • Birthday 02/01/1989

Converted

 • Admin Teşekkürü
  Yes
 • Hakkımda
  Gizli

Recent Profile Visitors

386 profile views
 1. Tron

  L2 Lasidora Parahybana Mikro Un Kurdu Yemiyor

  Hadi hayırlı olsun. Takıldığınız başka konular olursa bu konu üzerinden yardım alabilirsiniz. İyi günler.
 2. Tron

  L2 Lasidora Parahybana Mikro Un Kurdu Yemiyor

  Merhabalar, Canlı henüz yeni mi elinize geçti? Uzun bir yolculuktan sonra genelde 1-2 gün kendi haline bırakın eğer durum bu şekilde geliştiyse. Eğer canlının sahiplenme durumu henüz gerçekleşmemiş ise, uzun süredir sizde olup beslediğiniz bir canlı ise ve un kurdu yemiyorsa un kurdunu besleme maşası ile 2'ye bölün veya az da olsa hareket edebilecek şekilde yemi arka bölümünden yaraların, bir süre sonra yemin üstünde olduğunu göreceksinizdir. Bu işlemi yapın kendi haline bırakın. Karanlık ve sessiz bir yerde yaşamasına da özen gösterin. Veya saklanıp güvende hissedebileceği bir yer de yapabilirsiniz. Ceviz kabuğu vs. Konu devamında bizi de bilgilendirin lasiodora hakkında. iyi günler.
 3. Tron

  Yavru Dubialarıma Kaç Günde Bir Besin Vermeliyim

  Merhabalar, Ben özellikle dubialar için muz, elma, havuç, kuru kedi maması, salatalık ile besliyordum. 4-5 haftada bir asidik meyvelerle beslemekteydim. Bunları bir küçük kaba koyarak servis ediyordum. Taban bölümüne de yulaf ezmesi veya altlık koyuyordum. Yumurta kutularını da dik veya paralel şekilde diziyordum. Uzun ömür geçirmedi bendekiler veya ben özel ısıtıcı kullanmadığım için olmuş olabilir diyeceğim ama Antalya'da yaşıyorum sonuçta diye düşünmüştüm. Günde 2 kere kaplardaki meyveleri değiştiriyordum. 2 haftada bir yumurta kaplarını değiştiriyordum. Her gün 1 defa havalandırıyordum. Tartara, un kurdu daha çok hoşuma gidiyordu benim, kişisel tercih olarak.
 4. Tron

  Böcek Aşamasındaki Un Kurdu

  En besleyici ve kolay yenilebilir evresi un kurdu evresi. Yanlış bilgi gibi geldi bana. Protein olarak düşük ve zor sindirilebilir halleri ise böcek halleridir.
 5. Hayırlı olsun. Murinus çok güzel ve özel bir türdür. Tünel, Yer, Ağaç türü olarak geçiyor. Yaşam alanını bozmadan besleme ve nemleme yaparsanız çok güzel, etkileyici ağ becerilerini görmüş olursunuz. Sıkıştırılmış torfu ıslatıp açtıktan sonra fırına koyup 40 dk veya 50 dk bekletmenizi öneririm, kuru bir yapıya geçtikten 1-2 gün sonra kullanmanız verim almanızı sağlayacaktır. Yaşam alanındaki delikleri de çoğaltmanızı tavsiye edebilirim eğer nem hala yüksek kalıyorsa. Herhangi bir sorununuz olursa ise konu ile alakalı, bu konu üzerinden benimle irtibata geçebilir, sorularınızı sorabilirsiniz. Yükleme yaptığınız video şuan aktif gözükmüyor bu arada, bilginiz olsun. Canlıya ait bir video veya fotoğraf varsa, yaşam alanına ait bir fotoğraf varsa daha sağlıklı bilgiler verilebilir.
 6. Gayet normal bence, torfu fazla nemlendirmemeye, yaşam alanının nemini aynı değerlerde tutmanız önerilir. Ceviz kabuğunun girişine ağ yapıyorsa çıkması için zorlamayın, ağ bölgesine yemi attığınızda zaten aç ise yemeye devam eder. Ceviz kabuğu onun kendini güvende hissedebildiği, karanlık bölge olarak kullandığı bir bölüm. Eğer çıkmak istemiyorsa çıkana kadar onu zorlamanızı tavsiye etmem.
 7. Tron

  Ey Reptula Forum Ahalisi!

  Merhabalar, Antalya'da yaşamaktayım. Eklem bacaklı canlılar üzerine yoğunlaşmış durumdayım. Belki ilerde sürüngen türlerine de geçiş yapmayı planlıyorum. Şuan için elimde bulunan türler; Pterinochilus Murinus ve Brachypelma hamorii. Ellerinizden öperler. Herkese iyi hobiler dilerim.
 8. Tron

  Gecko Almayı Düşünüyorum

  Klima ile anca, 40 dereceyi rahat görüyoruz Antalya'da. Yanıyor resmen. 🌞
 9. Tron

  Un Kurdu Fazlalığı

  Benim naçizane tavsiyem pupalar, böcekler ve mikro un kurtları olarak hepsini ayrı ayrı kaplara koyup, mikro un kurtlarını 5 derece ve altında tutmanız olabilir. Ne kadar az sıklıkla beslerseniz, un kurtları soğuk alandan dolayı ve az besinden dolayı büyüme hızı yavaşlayacaktır diye düşünüyorum. Belki konu hakkında başka fikirler üretebilecek arkadaşlar var ise yardımcı olacaklardır.
 10. Tron

  Nick Değişimi Duyuruları

  Rumuz değişimi Eski rumuz: ibrahimaybek Yeni rumuz: janissary Değişim tarihi: 12.02.2019
 11. Tron

  Nick Değişimi Duyuruları

  Rumuz değişimi Eski rumuz: Evanthia Yeni rumuz: Tron Değişim Tarihi: 12.02.2019
 12. Tron

  Caiman Kafesi Nasıl Kurulur?

  Dostum merhabalar, böyle zengin bir içeriğe sahip konuyu forumumuza taşımana çok sevindim. Ellerine sağlık. Çevirilerde bir kaç hata gözlemliyorum. Kaynak sayfayı özelden atarsan çevirilerini düzgün bir şekilde yapmaya çalışayım. Böylelikle daha sonra konu ile ilgili yardıma ihtiyaç duyan arkadaşlar olur ise daha doğru ve açıklamaları ile kafa karıştırmayan bir konu bulmuş olurlar. İyi hobiler.
 13. Tron

  Mağara Ve Arka Fon (Kendin Yap)

  Elinize sağlık, çok güzel gözüküyor. Ayrıca bilgilendirici de bir paylaşım olmuş. İyi hobiler.
 14. Tron

  Tarantulam Hakkında Soru

  Nemi o kadar yükseğe çıkarmanız gerekmez zaten %45-%55 arası nem isteyen türler. Sıcaklık ideal. Grammostola Rosea türü büyüme hızı olarak yavaş bir tür. Bence o kadar fazla dert etmenizi gerektiren bir şey yok ortada. Sıcaklık ve nem uygun aralıklarda kalsın. Bir de Adult boy altındaki canlılar için teraryum boyutu genelde yüzey karış olarak 3 karış olacak şekilde ayarlarsanız sorun olacağını sanmıyorum. Kabuk atmadığı için endişe etmeyin, dediğim gibi büyüme hızı yavaş olan türlerde bu normal bir evre.
 15. Tron

  Tarantulam Hakkında Soru

  Tarantulanızın türü nedir? Boyut nedir? En son ne zaman kabuk attı? Sıcaklığa, beslediğiniz yemlere ve neme göre değişiklik gösterebilir. Ve tabii ki türden türe değişkenlik gösteren kabuk atma zamanları vardır. Abdomen boyu fotoğraflardan iyi gibi geldi. Normalde bazı türler hariç tarantulanın abdomen bölümünün tarantulanın kafasından 1.5 kat büyük olması ideal ölçü olarak düşünülür. Bazen x2. Ve evet bence un kurdu fotoğraflardakiler.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×