Jump to content

Pythonology

Members
 • Content count

  58
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Pythonology last won the day on May 18 2019

Pythonology had the most liked content!

Community Reputation

40 Excellent

3 Followers

Recent Profile Visitors

310 profile views
 1. Pythonology

  Türü Nedir?

  Merhaba, Sosyal izolasyon günlerinde belki de en iyi yapılacak şey belki de doğada zaman geçirmektir. İnsandan ve gündemden uzaklaşmak da gerçekten iyi hissettiriyor herkese tavsiye ederim. Doğada biraz zaman geçirmek için çıktığımda karşılaştığım ve bana bu güzel pozları veren canlının türünü merak ettim aranızda elbet bilen vardır. Bir lastiğin içini yuva beklemiş gibi duruyor ve hızlı bir şekilde girip çıkıyordu. Yanına yaklaşmama rağmen urkmedi tabi ben de onu rahatsız etmedim. Sağlıklı günler dilerim.
 2. Pythonology

  Mısır Yilani Rem Reddetme

  Durum kritik noktaya gelirse assist feeding denemenizi öneririm. Canlı bir süre sonra kendisini topladığında iştahı düzelecektir. Tabi yukarıda verilen tavsiyeleri öncelikli olarak uygulamanız daha doğru olacaktır. Benim tavsiyem kritik durumlarda geçerli.
 3. Pythonology

  Naturalistic Terrarium

  Maalesef şu an aklımda kimse yok ama daha önce ilanlarda gördüğümü hatırlıyorum sanki.
 4. Pythonology

  Naturalistic Terrarium

  Bildiğim kadarıyla aztec gibi birkaç morph daha üretiliyor. Umarım bir gün sahip olursunuz. Sevgiler.
 5. Pythonology

  Naturalistic Terrarium

  Cidden harika görünüyor ellerinize sağlık. Canlı da oldukça mutlu ve sağlıklı. Yanlış tahmin etmiyorsam türü Boa değil mi?
 6. Pythonology

  Geckomun Tırnağındaki Ney?

  Bildiğim kadarıyla leopard geckolar deri değiştirirken ortamın nem seviyesinin yükseltilmesi ya da nem seviyesi yüksek bir kabın yaşam alanı içerisinde bulundurulması gerekiyor ki, değiştirilen deri vücut üzerinde kalarak bu tarz problemlere sebep olmasın. Anlaşılan deri değişim sürecinde nem seviyesi canlıya düşük gelmiş ve parmaklarının arasında ve etrafında deri parçaları kalarak kan dolaşım problemlerine sebep olmuş. Şahsi tavsiyem ılık bir duş aldırarak parmakların etrafındaki ölü deri parçalarını temizlemeniz, fakat bu aşamada parmakların geri dönüşü açısından bir faydası olur mu emin değilim. Biraz geç kalınmış gibi göründü bana.
 7. Pythonology

  İlk Deneyimim.

  Sorduğun birçok sorunun cevabı forum içindeki rehberlerde mevcut, biraz daha araştırma yaparsan hepsine cevap bulabilirsin. Satın almak için forumda açılan ilanları takip etmelisin. Sevgiler.
 8. Pythonology

  Nedir Bu?

  O zaman bilemiyorum. Sevgiler.
 9. Pythonology

  Nedir Bu?

  Bildiğim kadarıyla un kurtlarının içerisindeki büyük olanlar bir yerden sonra bunun gibi bir larva haline geliyorlar ve bunun içinden çıkınca böceğe dönüşüyorlar.
 10. Pythonology

  Ball Piton Hastalık

  Şimdi görebildim yorumunuzu. Nasıl durum düzeldi mi? Yaşadığınız olay hakkında pek bir bilgim yok bilgilendirirseniz çok iyi olur. Geçmiş olsun.
 11. Pythonology

  20X20X20 Nano Blackwater Akvaryum Kurulumu

  Betta akvaryumlarında hep bir sarı su rengi olduğunu görmüştüm internetteki videolarda da. Sizim kurulumunuzda da bu görülüyor. Bunun sebebini hem benim merakımı gidermek hem de daha sonra araştırma yapacak kişilere yardımcı olmak için giderebilir misiniz?
 12. Pythonology

  Ayhanyldz

  Hoşgeldiniz
 13. Pythonology

  Sakallı Ejder Karın Bölgesi İzleri

  Dediğinizde haklı olabilirsiniz fakat gayet uysal ve elde rahat eden sakallı ejderlerin görüntüleri bolca bulunuyor internette. İnsanın canlısı olduğunda daha bir özeniyor o görüntülere sanırım. Her canlı aynı stres davranışını göstermiyor da olabilir. İnsanların karakterlerinde farklılıklar olduğu gibi sürüngenlerde de oluyor bu durum sanırım. Bence istikrarlı bir şekilde handling denemelerine devam edilmeli tabi canlıyı sürekli stres altında da tutmamak gerekiyor bunu yaparken. Her şeyde olduğu gibi canlı bakımında da denge önemli.
 14. Pythonology

  Sakallı Ejder Karın Bölgesi İzleri

  Kurduğunuz yaşam alanından belli zaten özen gösterdiğiniz. Çok güzel duruyor umarım en kısa zamanda handlingte de başarılı olabilirsiniz.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×