Jump to content

Titan

Members
 • Content count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

1 Follower

About Titan

 • Birthday 08/07/1989

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Titan

  Merhaba

  Kardeşim hoşgeldin. Camiamız büyüyor. Hem sana hem foruma hayırlı olsun .
 2. Titan

  Iguanamın Içindeki Parazit

  Merhaba , öncelikle geçmiş olsun . Tedavi sürecini ve uygulamaları merak ettim .Yardımcı olmak isterim . Umarım durumu daha iyidir.
 3. ALANYA'NIN Taşatan Yaylası'nda keşfedilen yeni akrep türüne 'Alanya' adı verildi. Siyah akrep türünün adı, "Euscorpius-Occasional Publications in Scorpiology" adlı bilim dergisinde yayınlanarak resmen 'Alanya' oldu. Alanya'nın, Yeni Zelanda ve Antartika hariç dünyada geniş dağılım gösteren 'Euscorpius' familyasından yeni bir akrep türü olduğu bildirildi. Arkadaşlar bölgelere göre değişen endemik türlerimize ve yerli türlerimize daha fazla ilgi ve özen göstermemiz sahip çıkmamız gerekiyor.Peşini bırakmadığımız bu araştırma projesinde Alanya'mızın adını vermeyi başardık.Literatür ve sınıflandırma çalışmaları devam ediyor. :Thanx: Herkese iyi forumlar.
 4. Titan

  L. gecko enfeksyon,acil!!

  Kardeşim öncelikle geçmiş olsun, Baytril ve hele flagly kesinlikle kullanmanıza gerek yok , terramycin geniş Spektrumlu bir göz pomadı olmakla beraber daha kolay bir uygulama söyleyeceğim.Göz enfeksiyonlarına karşı en etkili ve uygulama sonucu en az yan etki görülen uygulama Genta göz damlasidir. Doz ayarı olarak sabah ve akşam bir damla olarak uygulayınız. 4. Gün akıntı ve şişlik devam ederse tekrar fotoğraflı cevabınızı bekliyorum.Sterilizasyon çok önemli. :thanks:
 5. Aslinda dili ile kendini tedavi etmeye çalışıyor. Kendisini temizlemeye çalışıyor. Benim Önerdiğim merhemi gönül rahatlığıyla kullanabilirsin kardeşim merak etme , bende kulaktan duyma bilgilerle önermedim , bilginize.Ben veterinerim ve bu uygulamayı çoğu kez yaptım. Oldukça başarılı bir tedavi yöntemi.O nodülü yutacak olursa ciddi bir problem olmaz korkmayın.
 6. Ben teşekkür ederim.Aynı zamanda ortamdaki nem oranını arttirmaniz gerekiyor.Günlük olarak su puskurtmeniz yeterli olacaktır .
 7. Klamoks geniş Spektrumlu amoksisilin etken maddeli ÜSYE VE ASYE olarak tabir ettiğimiz ( alt ve üst solunum yolu enfeksiyonları) ve epitel , mukozal doku enfeksiyonları diş enfeksiyonları dahil birçok enfeksiyonel hastalıkların tedavisinde kullanılır. Ama karaciğeri oldukça zorlayacagindan onermeyecegim, uvb ve uva desteği eksik olduğunu gözlemledigim için sindirim problemi çekmekte. Bu antibiotik tedavisi onu zorlayacaktır. Furacin isimli merhemi önermekteyim. Sakın kiste dokunup İrini çıkartmaya calismayin 2x1 doz ayarlı olarak günde sabah ve akşam olarak 7 gün tedaviyi tekrarlayın.Oral yoldan uygulamayin yani ağızdan , açık görünür yerlere uygulayın. Bununla beraber vitamin c takviyesi b ve d vitamin desteği ile dostumuzu kısa zamanda eski sağlığına kavuşturacayiz.ekstra sorularınız olursa bekliyorum. :thanks:
 8. Simdiden geçmiş olsun , fotoğrafları gönderirseniz gereken müdahaleler hakkında bilgi verebilirim.Tedavi için ilk önce tanıyı koymamız gerekir.Bunun için daha somut verilere ihtiyamiz var.Yara ve hayvanin genel durumunu , yaşam alanını kapsayan detaylı fotoğraflara ihtiyacimiz var.Beslenme programı dahil. :thanks:
 9. Corwin hakkını veriyorsun hobynin tebrik ederim.Şu askerlik bir bitsinde konular yavaş yavaş gelecek inşallah
 10. Evet kaynaklarda bulamazsınız , cunkı alternatıf tıpta kullanılan bır yontemdır, dermatolojık bır ılacın etken maddesının % 80 i salatalık kabugunda bulunmaktadır.kendı arastırmalarım sonucu ulasıp uzun yıllardır kullandıgım malzemedır salatalık kabugu devamı dıger konularda gelecek
 11. Titan

  Afyonkarahisar

  :h.g: Geniş bir ailen olacak
 12. Öncelikle tebrik ederim.Bu tip genital organ ve bölgelerin deformasyon lezyon ve enfeksiyonları sonuçu uygulanacak tedavilerden en iyisi diyebilirim.Şekerli su en basit serum tipidir.Mukozal doku dediğimiz yumuşak doku tiplerinin farmokolojik tedavisine başlamadan önce yapmamız gereken önemli uygulamaların başında gelir.Neyazık ki bu küçük egzotik dostlarımıza mudahale etmekte oldukça zorlanıyoruz ama bilinçli ve sabırlı davranıp danışmadan hareket etmemelıyız.Etki ve endikasyonlarını bilmediğimiz ilaçları insan sağlığından esinlenip kullanmamamız gerekmektedir.Bu tip durumlarda şekerli su ile hazırladığımız serumun içerisine iyileşmeyi hızlandırmak ve mukozal dokuları korumak için tedaviye başlar başlamaz salatalık kabuğuda koymamız gerekmektedir.İlk gün bu şekilde.Sonra bir kabın içerisine çay bardağı olabilir salatalık kabuklarını koyup suyla doldurup 1 gün bekletmemız gerek.Bu su ertesi gün hazırlanan serumun içerisine çay bardağının yarısı olarak eklenmeli.Hergün bu şekilde uygulamayı tekrarlamalıyız.
 13. Titan

  ALANYALI BAYTAR

  Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Yeni insanlar tanımak , yeni fikirler ve bilgiler edinmek demek.Forumdan edindiğimiz yeni fikir ve bilgilerin yanında , sizler gibi güzel insanlar tanımakda beni oldukça mutlu ediyor :thanks: Herkese iyi forumlar.
 14. Titan

  ALANYALI BAYTAR

  Hoşbulduk Umarim karşılaştığımız sağlık problemlerini mümkün olduğu kadar aşıp bu hobynin hakkını vereceğiz ve Türk hobyciler olarak ilerlemeye , bilinçlendirmeye devam edeceğiz
 15. Titan

  Acil yardım!!!!

  Tekrar geçmiş olsun.Kesin tanı komadan kesinlikle antibiotik kullanımından uzak durmalısınız. Eğer yanlış tedavi uygulanırsa sindirim ve boşaltım sistemi çok özel olan bu hayvanlara ciddi sıkıntılar yaratır. Ne yazikki çoğu meslektasimin ilgi ve bilgi düzeyi yetersiz kalıyor egzotik sağlığında. Surungende özellikle yılanlarda salyanın 2 sebebi vardır. 1 parazit (viral hastalıklara yol açar ) 2 bu sebepten gelen sindirim problemleri.Arkadaslar yılanlar av larını canlı iken seçip öğün olarak tüketir.cansız yem kabul etmeside leşcil olduğu anlamına gelmez. Bu yüzden dondurulmuş ve cansız yemler dikkat edin.donmus yem cozuldukten sonra dondurup tekrar stoklamayin ve kesinlikle ölü hayvan vermeyin.Egzotik hoby lüks bir hobydir ve masraflıdır.Doğal ortamı mümkün olduğu kadar sağlamaya çalışın. Ama kendi isteğinize göre değil. Hayvanin ihtiyacına göreSalya devam ederse haber bkliyorum. Teşekkürler.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×