Jump to content

sekizli

Members
 • Content count

  36
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. sekizli

  Balkonumdaki Yumurta

  Merhaba, Kuş yumurtası hafif sallanma, yerinden oynatma ve çevirme ile zarar görmemiştir. Yalnız yeri değişen yumurtayı, annenin gelip tekrar sahiplenmesi biraz kısmetinize kalmış. Anne tekrar gelse bile, bu yumurtanın yanına tekrar yumurta yapacaktır. Güvercinlerde tam olarak nasıl, kaç tane yumurta bilmiyorum ama tek değildir. Yumurtayı koyduğunuz yer kuş için uygunsa, beklemekten başka çare yok. Yuvalık malzemesi olmadan, korunaksız bir şekilde yumurtanın yerde ortada durması zaten uygun olmazdı.
 2. sekizli

  Roseam Çok Değişti Sizce Ne Oldu?

  Merhaba, renginin koyulaşması ve ağ yapması falan kabuk belirtisi olabilir. Abdomeni yeteri kadar büyük. Nemini de artırmışsınız, bu durumda rahatsız etmeden sabırla beklemek gerekir. Yalnız 1 yıldır kabuk atmaması garip geldi bana, fotoğraflarda canlının sling ve juve boy arasında olduğu görülüyor, 1 sene uzun süre. Saklanması için bir yer var mı bilmiyorum ama olması iyi olur. Küçük bir kapağı da su kabı olarak kullanabilirsiniz. Ben, bendeki juve boy B.smithi' min kaptan su içtiğine 2-3 kez şahitlik ettim. Şanlıurfa' nın sıcağında yakında kaba girip yıkanırsa da şaşırmam
 3. Exo terra' nın konserve cırcır böceği veya çekirgesinden almak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok teşekkür ederim.
 4. sekizli

  P.murinus Teraryumu

 5. sekizli

  Brachypelma Smithi Ve Teraryum

  Çok teşekkür ederim. Bir süre daha bekleyeyim, olmazsa müdahale edeceğim.
 6. sekizli

  Brachypelma Smithi Ve Teraryum

  Merhaba, Satılık değildir. Teşekkür ederim, dediğiniz gibi mağara biraz büyük oldu. Dekorla oynamak istemiyorum açıkçası, belki mağaraya biraz daha torf doldurarak çözüm getirilebilir ama ellemeye çekiniyorum Biraz takıntılarım var, herşeyi düzeltene kadar çok titiz davrandım, tekrar müdahale etmeye korkuyorum
 7. sekizli

  Meyve Yiyen Sürüngenler

  Sadece meyve yer demeyelim, yanlış bilgilendirmiş oluruz. Benim bildiğim kadarıyla %80 sebze (özellikle yeşil yapraklı sebzeler), %20 meyve ile beslenmeleri uygun olur.
 8. sekizli

  Güçsüz Ayaklar

  İguananın iyileşme sürecinde benden çok ilgilenen arkadaşım canlıya talip oldu. Arkadaşımın satmaya gönlü elvermedi, kendisi bakacağını söyledi. Bu sebeple canlının satış ilanını kaldırdım.
 9. sekizli

  Çanakkalede Bir Ziraat Mühendisliği Öğrencisi

  Bahçe Bitkileri güzel bir bölüm. Biraz zordur. Ezber çok oluyor. Çiğ köfteyi çok kişiye yoğuracaksanız gerçekten zor, hele birde sıcak havalarda adamı iyi terletir Az kişi için yapılacaksa yoğurması kolay oluyor. Şimdi evlerde de çiğ köfte yoğurma makinası oluyor
 10. sekizli

  Çanakkalede Bir Ziraat Mühendisliği Öğrencisi

  Aramıza hoş geldiniz. Ben doğulu gördüm mü hemşerim derim Ben de Şanlıurfalıyım. Ayrıca Ziraat Mühendisliği deyince de dikkatimi çekti. Ben de Ziraat Yüksek Mühendisiyim. Ziraat konusunda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Lisansım Tarım Makinaları, Yüksek Lisansım Tarla Bitkileri. Siz hangi bölümdesiniz ?
 11. sekizli

  Güçsüz Ayaklar

  Amacıma ulaştım, aslında bir arkadaşım benden daha çok ilgilendi bu iguanayla ve sonuçta canlı sağlığına kavuştu. Canlıyı satıyorum, ilanını ekledim.
 12. sekizli

  Güçsüz Ayaklar

 13. sekizli

  Güçsüz Ayaklar

  Evet bu forumdan aldım. Teraryumu almadım, sadece iguanayı aldım. Yazımda da belirttiğim gibi, durumunu bilerek aldım bu iguanayı. Yani satıcı arkadaşımla herhangi bir problemim yok, kendisiyle telefonda da görüştüm. Zayıf bir canlı olduğunu bilerek aldığım için sorun yok, zaten uygun fiyatlı aldım. Amacım bu canlıyı sağlığına kavuşturmak, umarım başarabilirim.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×