Jump to content

sekizli

Members
 • Content count

  30
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. sekizli

  P.murinus Teraryumu

 2. sekizli

  Brachypelma Smithi Ve Teraryum

  Çok teşekkür ederim. Bir süre daha bekleyeyim, olmazsa müdahale edeceğim.
 3. sekizli

  Brachypelma Smithi Ve Teraryum

  Merhaba, Satılık değildir. Teşekkür ederim, dediğiniz gibi mağara biraz büyük oldu. Dekorla oynamak istemiyorum açıkçası, belki mağaraya biraz daha torf doldurarak çözüm getirilebilir ama ellemeye çekiniyorum Biraz takıntılarım var, herşeyi düzeltene kadar çok titiz davrandım, tekrar müdahale etmeye korkuyorum
 4. Merhaba, İsmet Bey' den, kısa bir süre önce Brachypelma smithi türü tarantula aldım. Çok memnun kaldığım bir alışveriş oldu. Paketlemesi çok özenliydi. Çok ilgilendi, kendisine buradan da çok teşekkür ederim.
 5. sekizli

  Meyve Yiyen Sürüngenler

  Sadece meyve yer demeyelim, yanlış bilgilendirmiş oluruz. Benim bildiğim kadarıyla %80 sebze (özellikle yeşil yapraklı sebzeler), %20 meyve ile beslenmeleri uygun olur.
 6. sekizli

  Güçsüz Ayaklar

  İguananın iyileşme sürecinde benden çok ilgilenen arkadaşım canlıya talip oldu. Arkadaşımın satmaya gönlü elvermedi, kendisi bakacağını söyledi. Bu sebeple canlının satış ilanını kaldırdım.
 7. sekizli

  Çanakkalede Bir Ziraat Mühendisliği Öğrencisi

  Bahçe Bitkileri güzel bir bölüm. Biraz zordur. Ezber çok oluyor. Çiğ köfteyi çok kişiye yoğuracaksanız gerçekten zor, hele birde sıcak havalarda adamı iyi terletir Az kişi için yapılacaksa yoğurması kolay oluyor. Şimdi evlerde de çiğ köfte yoğurma makinası oluyor
 8. sekizli

  Çanakkalede Bir Ziraat Mühendisliği Öğrencisi

  Aramıza hoş geldiniz. Ben doğulu gördüm mü hemşerim derim Ben de Şanlıurfalıyım. Ayrıca Ziraat Mühendisliği deyince de dikkatimi çekti. Ben de Ziraat Yüksek Mühendisiyim. Ziraat konusunda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Lisansım Tarım Makinaları, Yüksek Lisansım Tarla Bitkileri. Siz hangi bölümdesiniz ?
 9. sekizli

  Güçsüz Ayaklar

  Amacıma ulaştım, aslında bir arkadaşım benden daha çok ilgilendi bu iguanayla ve sonuçta canlı sağlığına kavuştu. Canlıyı satıyorum, ilanını ekledim.
 10. sekizli

  Güçsüz Ayaklar

 11. sekizli

  Güçsüz Ayaklar

  Evet bu forumdan aldım. Teraryumu almadım, sadece iguanayı aldım. Yazımda da belirttiğim gibi, durumunu bilerek aldım bu iguanayı. Yani satıcı arkadaşımla herhangi bir problemim yok, kendisiyle telefonda da görüştüm. Zayıf bir canlı olduğunu bilerek aldığım için sorun yok, zaten uygun fiyatlı aldım. Amacım bu canlıyı sağlığına kavuşturmak, umarım başarabilirim.
 12. sekizli

  Güçsüz Ayaklar

  Öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. Ben Şanlıurfa' dayım. Aslında bu iguanayı alalı yaklaşık 1 ay oldu. İguanayı iyi bakamadığını söyleyen, daha doğrusu vakit ayıramadığını söyleyen bir arkadaştan aldım. Almadan önce zayıf kalmış bir iguana olduğunu bilerek aldım. Daha önceleri yaklaşık 10 yıl kadar önce üniversite zamanında bir iguanam vardı, çok sağlıklıydı. 2 yıl kadar ona baktıktan sonra, gençliğin ve o zamanlar böyle güzel forum siteleriden habersiz olmamın etkisiyle büyük bir yanlış yaptım ve onu doğaya saldım. Sonra çok pişman oldum ama.. Neyse bu iguanayı görünce tekrar iguana beslemeye karar verdim, tabi zayıf bir canlı olduğu için önceki sahibine uygun bir fiyat teklif ettim, o da kabul etti ve güzel bir iguanam oldu. Şimdi dediğiniz gibi sağ tarafı sanki kısmi felç gibi, sabah cam arkasından, öğleden sonra ise bulunduğu tel kafesten (cam arkasından değil) direkt güneş ışığı alıyor, akşam güneş batana kadar. Çeşitli sebze ve meyveler ile besliyorum. Aslında halsiz değil, yemesinde de sorun yok. Umarım düzelir. Fotoğrafları yarın yüklerim ama, fotoğraflarda herhangi bir sıkıntısı olduğu anlaşılmıyor. İyi akşamlar.
 13. sekizli

  Güçsüz Ayaklar

  İyi günler, Sağ ön ve sağ arka ayağı çok güçsüz olan bir iguanam var. İyileşmesi mümkün bir durum mudur yoksa hep bu şekilde mi kalır ? Ayakların kırık olup olmadığını nasıl anlayabilirim ? Elimle düzelttiğim zaman üstüne basabiliyor, ayaklarda güç var ama kullanamıyor. Beslenmesinde sıkıntı yok. Dere otu, roka, kabak, çilek, elma, salatalık, marul yiyor. Salatalık ve marul birkaç kere verdim, genelde besleyici olan gıdaları veriyorum. 45 cm boylarında, 2 günde bir exo-terra kalsiyum + d3 veriyorum(exo terra kalsiyuma yeni başladım, daha 3 kez verdim). Sürekli olarak balkonda direkt güneş ışığı görüyor. Teşekkürler.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×