Jump to content

sekizli

Members
 • Content count

  63
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by sekizli

 1. sekizli

  Ankara Lab Faresi

  Yem olarak sattığınızı belirttiğiniz için fiyatlar pahalı görünüyor, aslında pet olarak satış yaptığınızı belirterek ilan açsaydınız fiyatlarınız gayet uygun görünürdü. Bende bu farkı anlayamıyorum açıkçası. Sanırım yem olarak satılınca toptan alım-satım oluyor, bu durumda da toptan indirimi uygulanması gerektiği düşünülüyor. Bilmediğim konular da olabilir ama yem olarak satışını gördüğüm ilanlardaki farelerle, pet olarak satışını gördüğüm ilanlardaki fareler aynı görünüyor.
 2. Kullanılamaz, tarantulalarda da kullanılamaz. Yanlış yapmışsınız. Kimseye kötü örnek olmayın lütfen.
 3. sekizli

  Isıtıcı Lamba Önerisi

  Seramik mi, imfrared mi önerirsiniz ?
 4. Kara kaplumbağası için imfrared ampul mü, seramik ısıtıcı ampul mü önerirsiniz ?
 5. sekizli

  Iguana Yaşam Alanı Tasarımı Ve Uygulama

  Çok güzel olmuş, elinize sağlık.
 6. sekizli

  Tutku Filizli

  Arkadaşın adıyla Google üzerinden arama yaparsanız haber çıkıyor. Haber linkini buraya koymam forum kuralları açısından uygun olmayabilir, bu nedenle link koymuyorum.
 7. sekizli

  Tutku Filizli

  Az önce bir haber okudum ve üzüldüm açıkçası. Arkadaşın canlılarına el koymuşlar maalesef. Kendisini tanımıyorum ama burada tanıyan arkadaşlar destek olurlar kendisine diye paylaşmak istedim.
 8. sekizli

  Panda Mice

  Panda mice beslemek çok zevkli. Bu canlıları bana gönderen "ardaacar" a çok teşekkür ediyorum. 2 taneydiler. 3 adet de yavruları oldu. Bir arada sorunsuz bir şekilde yaşıyorlar şimdilik. Videolarını ekledim, karanlık olmaya başlayınca kıpır kıpırlar 😁 VID-20200630-WA0004.mp4
 9. Merhabalar, dondurulmuş pinky v.b bulunabiliyor. Dondurulmuş çekirge, un kurdu v.b satışı olması mümkün müdür? Bir ara dondurulmuş un kurdu bulmuştum ve alıyordum. Canlısını almak istemiyorum, kurutulmuş olarak satılanlarda pek verimli olmuyor bana göre.
 10. sekizli

  Dondurulmuş Çekirge ( Öneri )

  Konserve çekirge de yapılabilir aslında. ''Antalya Çekirge'' konserve üretse satışı olmaz mı acaba ?
 11. Exo terra' nın konserve cırcır böceği veya çekirgesinden almak istiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok teşekkür ederim.
 12. sekizli

  Exo Terra Konserve Yem (Almak Istiyorum)

  Bu ürünleri gerçekten arıyorum. Yurtdışı alışverişi olan olursa, beni de yazarsa kargoya da ortak olurum, ya da bana, yurtdışı alışveriş tecrübesi olan varsa yardımcı olabilir mi? Teknolojiyle aram pek iyi değil
 13. sekizli

  Balkonumdaki Yumurta

  Merhaba, Kuş yumurtası hafif sallanma, yerinden oynatma ve çevirme ile zarar görmemiştir. Yalnız yeri değişen yumurtayı, annenin gelip tekrar sahiplenmesi biraz kısmetinize kalmış. Anne tekrar gelse bile, bu yumurtanın yanına tekrar yumurta yapacaktır. Güvercinlerde tam olarak nasıl, kaç tane yumurta bilmiyorum ama tek değildir. Yumurtayı koyduğunuz yer kuş için uygunsa, beklemekten başka çare yok. Yuvalık malzemesi olmadan, korunaksız bir şekilde yumurtanın yerde ortada durması zaten uygun olmazdı.
 14. sekizli

  Roseam Çok Değişti Sizce Ne Oldu?

  Merhaba, renginin koyulaşması ve ağ yapması falan kabuk belirtisi olabilir. Abdomeni yeteri kadar büyük. Nemini de artırmışsınız, bu durumda rahatsız etmeden sabırla beklemek gerekir. Yalnız 1 yıldır kabuk atmaması garip geldi bana, fotoğraflarda canlının sling ve juve boy arasında olduğu görülüyor, 1 sene uzun süre. Saklanması için bir yer var mı bilmiyorum ama olması iyi olur. Küçük bir kapağı da su kabı olarak kullanabilirsiniz. Ben, bendeki juve boy B.smithi' min kaptan su içtiğine 2-3 kez şahitlik ettim. Şanlıurfa' nın sıcağında yakında kaba girip yıkanırsa da şaşırmam
 15. sekizli

  Brachypelma Smithi Ve Teraryum

  Çok teşekkür ederim. Bir süre daha bekleyeyim, olmazsa müdahale edeceğim.
 16. sekizli

  Brachypelma Smithi Ve Teraryum

  Merhaba, Satılık değildir. Teşekkür ederim, dediğiniz gibi mağara biraz büyük oldu. Dekorla oynamak istemiyorum açıkçası, belki mağaraya biraz daha torf doldurarak çözüm getirilebilir ama ellemeye çekiniyorum Biraz takıntılarım var, herşeyi düzeltene kadar çok titiz davrandım, tekrar müdahale etmeye korkuyorum
 17. sekizli

  Meyve Yiyen Sürüngenler

  Sadece meyve yer demeyelim, yanlış bilgilendirmiş oluruz. Benim bildiğim kadarıyla %80 sebze (özellikle yeşil yapraklı sebzeler), %20 meyve ile beslenmeleri uygun olur.
 18. sekizli

  Taban Malzemesi ve Teraryum

  İyi günler, 80 cm corn snake için aşağıdaki taban malzemelerinden hangisini önerirsiniz ? https://www.juenpetmarket.com/jbl-terra-bark-surungen-taban-malzemesi-cam-talasi-5-l-0-5-mm--u-6322 ( Bu ürün 0-5 mm ) https://www.juenpetmarket.com/jbl-terra-bark-surungen-taban-malzemesi-cam-talasi-5-l-5--10-mm-u-11782 ( Bu ürün 5-10 mm ) https://www.juenpetmarket.com/tropical-bioterra-taban-malzemesi-650-gr-u-19632 ( Bu da normal Hindistan cevizi toprağı ) Teraryum uygun mudur ? https://www.juenpetmarket.com/resun-pt-400-terrarium--u-8342 ( Teraryum )
 19. sekizli

  Güçsüz Ayaklar

  İyi günler, Sağ ön ve sağ arka ayağı çok güçsüz olan bir iguanam var. İyileşmesi mümkün bir durum mudur yoksa hep bu şekilde mi kalır ? Ayakların kırık olup olmadığını nasıl anlayabilirim ? Elimle düzelttiğim zaman üstüne basabiliyor, ayaklarda güç var ama kullanamıyor. Beslenmesinde sıkıntı yok. Dere otu, roka, kabak, çilek, elma, salatalık, marul yiyor. Salatalık ve marul birkaç kere verdim, genelde besleyici olan gıdaları veriyorum. 45 cm boylarında, 2 günde bir exo-terra kalsiyum + d3 veriyorum(exo terra kalsiyuma yeni başladım, daha 3 kez verdim). Sürekli olarak balkonda direkt güneş ışığı görüyor. Teşekkürler.
 20. sekizli

  Güçsüz Ayaklar

  İguananın iyileşme sürecinde benden çok ilgilenen arkadaşım canlıya talip oldu. Arkadaşımın satmaya gönlü elvermedi, kendisi bakacağını söyledi. Bu sebeple canlının satış ilanını kaldırdım.
 21. sekizli

  Çanakkalede Bir Ziraat Mühendisliği Öğrencisi

  Bahçe Bitkileri güzel bir bölüm. Biraz zordur. Ezber çok oluyor. Çiğ köfteyi çok kişiye yoğuracaksanız gerçekten zor, hele birde sıcak havalarda adamı iyi terletir Az kişi için yapılacaksa yoğurması kolay oluyor. Şimdi evlerde de çiğ köfte yoğurma makinası oluyor

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×