Jump to content

Emre Günsan

Members
 • Content count

  73
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. tetramorium. eğer dikaktli bakarsanız son fotopğrafta kraliçenin sırtının arka tarafından beline doğpru bir çıkıntı var. ona spine deniyormuş. karınca çiftliğimde birinden öğrendim. spine bulunan karıncalar tetramoriumdur büyük ihtimal.
 2. kreliçeyi çıkaramadım ama işci crematogaster işçisi. yağmurlu iklimlerde bulunurlar. genelde karadenizde. crematogaster bence
 3. yağmur sonrası ayda yağmurdan sonraki sabah çok bulunur genelde tabi sıcaklığın çok düşmemesi ve çok rüzgarlı olmaması gerek
 4. Merhaba. bu premses dün akşam davetsiz misafir gelmiş. 1 kanadı döktü. bu gün evimize yakın bir yerde güvenli bir yere salmayı düşünüyorum. cinsini söylermisiniz. ben lasiusa benzettim .
 5. Emre Günsan

  2. Kayıp

  ( yanışlıkla gönderdim )
 6. Emre Günsan

  2. Kayıp

  diğer 2 sinede vermediğimde 2 gün sonra öldüklerini gördüm. bu arkadaşında ölmesini istemiyorum açıkcası. ve besleme yaptığım için 5 gündür hayatta.
 7. Galiba bakımdaymış bir hobiciden öyle duydum
 8. alan biraz küçültülebilir belki. ayrıca pamuğun ucundaki şeyde onu strese sokuyor olabilir. önce onu alın. stresi devam ederse pamuğu biraz ittirip alanı küçültün zaten ilk işciye kadar açmanız gerekmeyecek. o zamanda cımbız gibi birşeyle çıkartırsınız
 9. Alanı büyük yada çok küçük geldiyse çıkmak istiyor olabilir.
 10. hayır. yumurtaları başka biryere taşımak istemiştir. sallanmamasına dikkat edin. eğer ters vs koyarsanız ağzıyla gene yere taşıacaktır. yani tüpü yan vs koymayın.
 11. Emre Günsan

  2. Kayıp

  Claustural tür olsa bile ben vermediğim sürece yumurta beslemiyor yani mecburum
 12. Emre Günsan

  2. Kayıp

  bazı türlerde işte o protein yeterli olmuyor ve kraliçe doğada yuvasından avlanmak için çıkıyor. türkiyede böyle türler nemli bölgelerde var. bende bunları öyle biryerde buldum zaten. bir bataklık kenarı gibi bir yerde. abdomenin şiş olmamasından ve kafanın torax kadar yada daha büyük olmasından fark ayırt ediliyor. bir lasius kraliçemi atayım sana net değil ama kafasının küçüklüğünü görürsün.
 13. Emre Günsan

  2. Kayıp

  Siz ne düşünüyorsunuz ?
 14. Emre Günsan

  2. Kayıp

  güncelleme. arkadaşlar poposunun büyüklüğü ve kafasının büyüklüğü gözüme çarptı. yumurtalarıda sarardı. semi claustural bir tür olduğunu düşündüm. yiyecek ve şekerli su verdim. şu anda yumurtaların yanına yemeği çekti. uzuvlarını koparıp test tüpünün ucuna attı. şekerli suyuda sonuna kadar içti. şu anki görüşlerim bu yönde. yumurtalarıda beslemeye başladı.
 15. cataphlysis zor bir tür değilmi hocam ?

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×