Jump to content

Emre Günsan

Members
 • Content count

  36
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Emre Günsan

  Kraliçemi Kraliçeyse Türü Nedir Acil Cevap Verin Lütfen

  ayrıca bazı karıncalarda içmiyor. 2 lasius kraliçemden 1 tanesi hayvan gibi içmesine rağmen diğer hiç içmedi mesela. abdomenleri dışında yumurta gelişiminde de abartılacak bir fark yok.
 2. Emre Günsan

  Kraliçemi Kraliçeyse Türü Nedir Acil Cevap Verin Lütfen

  versen iyi olur ama gerek yok eğer alanı küçükse bide pamuğu açılınca rahatsız olabilir. yani strese sokmamak için pamuğu acil müdahale dışında çıkarmayın.
 3. Emre Günsan

  Pheidole Pallidula

  böyle yeni türleri görmek güzel
 4. Emre Günsan

  Ağustosta Camponotus

  ben mesela haziran başında zonguldakta letaralis buldum. uçuşları nisanda gösteriyor ama ben 2 ay geç buldum. sebebi zonguldak fazla yağmurlu bir iklim olduğu için karadeniz dışındaki illere martta gelen sıcakların karadenize genel olarak nisanda vs gelmesi. böyle sebepler yani postta eski ama yeni görenler olabilir diye yazdım.
 5. Emre Günsan

  Sizce Bu Kraliçenin Cinsi Ne?

  kendnininkinimi barbarus sanıyorsun. boyu ne kadar ? eğer göz kararı 1,5 santim fean değilse barbarus olamaz. barbarus kraliçeleri 1,5 cm. kaynak antstore seninki tetrimorium ihtimali daha yüksek çünkü abdomen arkaya doğru uzuyor. benimkilerde baya yuvarlak yani ben ondan süphelendim.
 6. Emre Günsan

  Tetramı ? Messormu ?

  tetromoriumlar nem çok sevmiyormu tüpün kuru pamuklu kısmına yumurtladılar ? ayrıca işciler çıkınca kuru pamuklu yerde kalırlarsa nasıl yem vereceğim ?
 7. Emre Günsan

  Kraliçemi Kraliçeyse Türü Nedir Acil Cevap Verin Lütfen

  oda sıcaklığında 22-28 derece arası biryere koy. üstüne cover yap. türünü bulana kadar sallamadan açıp bakabilirsin. türünü bulduktn sonra 3-4 günde bir açıp yumurtlamışmı diye bakabilirsin. eğer kraliçeden bakarken birçok tğürde kararsz kaldıysan işciler çıkınca daha rahat eleme yapabilirsin.( tüpün sallanmaması ve sıcaklık çok önemli tecrübemle sabittir )
 8. Emre Günsan

  Tetramı ? Messormu ?

  büyük olan tüpe küçük küçük yumurtladı. diğeri duruyor hala öyle. lasiuslarımla aynı odada tutuyorum onların umurtalarıda sağlıklı. lasiuslarla aynı sıcaklık dilimindemi yuurtluyorlar. ona göre daha soğuk veya daha sıcak biryere alabilirim.
 9. Emre Günsan

  Karıncamın Türü Nedir

  tetrimorium caespitum. bizim buralardada 1 haftadır uçuyolar son uçuşlara denk gelebildim
 10. Emre Günsan

  Kraliçemi Kraliçeyse Türü Nedir Acil Cevap Verin Lütfen

  Biraz değişik geldi . Bir lasius türü olabilir.componotusta olabilir. Bu iki türün alt türlerini inceleyerek bulabilirsiniz. Forumdaki türkiyedeki karınca türleri konusunad bakın fikir sahibi olursunuz
 11. Emre Günsan

  Tetramı ? Messormu ?

  Buda boyut farkları
 12. Emre Günsan

  Tetramı ? Messormu ?

  Merhaba. Dün akşamki yağmurdan sonra kururken aramaya çıkayım dedim . Ölen tetra kreliçeminde yerini doldurmak burda baya varlar zaten . Neyse , bir tane tetra kraliçesi buldum bir tane daha buldum onu tetra sanmıştım ama diğerinden en az 2 e mm büyük olduğunu gördüm ve messormu diye merak ediyorum. kameram biraz kanser foto yetmez ise yenilerini atarım teşekkürler. ( ikiside büyük bir messor yuvasına yaklaşık 30 metre ilerideki bir tetramorium caespitum yuvasının yanında bulundu )
 13. Emre Günsan

  Sizce Bu Kraliçenin Cinsi Ne?

  Messor olduklarından şüpheleniyorum bunlar daha büyük çünkü.
 14. Emre Günsan

  Sizce Bu Kraliçenin Cinsi Ne?

  bende bugün benzerini buldum ama daha önce bulduğum tetrimorium kraliçesinden çok daha büyükler. benimkamerada netlemiyor maalesef abdomendeki çizgileri geçen bulduğuma kıyasla çok az ve abdomeni bitanesinin daha küçük
 15. Emre Günsan

  Kraliçemi Kraliçeyse Türü Nedir Acil Cevap Verin Lütfen

  alttan ve yandan bu netlikte fotoğraf ekleyebilirsen tahmin yapabilirim.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×