Jump to content

oparda_06

Members
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About oparda_06

 • Birthday 03/26/1995

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. oparda_06

  Merhaba

  Merhaba, Foruma uzunca bir süredir üyeyim ancak bu gün kendimi tanıtmadığımı farkettim. Ben Abdulkadir, 25 yaşındayım. Farklı canlılar beslesemde bu hobiye yaklaşık 2 yıl önce girdim yumurtadan yeni çıkmış leopard gecko ile. Sürüngen dışında hobi olarak doğa yürüyüşleri, kamp ve yaklaşık 8 yıldır havalı tüfek ile uzun mesafe atışlarıyla uğraşmaktayım.
 2. oparda_06

  Leopard Geckomun Kuyruk Birakmasi

  Hocam bitkinin kapanları kuyruğu tutabilecek büyüklükte ve sertlikte değiller, şayet kuyruğun en uç kısmından tutsa bile bazen içerisinden sinek yada ufak un kurtları bile kaçabilmekte kapanların uygulayabileceği gücü siz düşünün.
 3. oparda_06

  Leopard Geckomun Kuyruk Birakmasi

  Merhaba saygı değer form üyeleri, Şuan 1 buçuk yaşında olan ve birkaç haftalıkken sahiplendiğim leopard geckom az önce kuyruğunun 3/1'lik kısmını teraryumunda bırakmış.Şuan fotoğrafını çekemedim rahatsız etmemek adına ancak en son izlediğimde kopan kuyruğunu yemeye çalışmaktaydı. Aynı şekilde etrafa da sanki böcek varmış gibi bütün dikkatiyle bakmaktaydı ve nefes alış verişi hızlı ve güçlüydü. Evde ki tek hayvan kendisi ve saldırıya uğrama ihtimali %0 bile değil. Yalnızca yaklaşık 2 hafta kadar önce yarım metreden yere atladı ve şuan kopan kısım sert biçimde sağa sola oynamıştı o esnada.Ancak çok kısa süre sonra normale döndü kuyruğu iştahında ve davranışlarında hiçbir problem görmedim yaşamadım.Bir kaç saat öncede aniden kuyruğunu bırakmış olarak bulunca açıkçası oldukça endişelendim ve ne yapacağımı da bilemediğim için sizlere sormak istedim. Teraryumunun fotoğrafını özellikle paylaşıyorum, 80LT civarlarında havalandırmalı akvaryumdan taşlarına kadar kendim hazırladım. 6-7 aydır herhangi bi değişiklik yapmadım, 27° sabit sıcaklık gündüz %20-30 gece ise %45 nem aralığında. Bitki aydınlatması ise saat ayarlı priz ile sadece öğlen 3 saat yanmakta. Kısacası strese sokabilecek herhangi bi kusur göremedim. Şuan için elimden gelebilecek birşey var mı sizce ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...
 4. oparda_06

  Un Kurdu Üretim

  Hocam bende yaklaşık 15-20 civarı un kurdu böceği vardı rahat 60- 80 civarı un kurdu çıktı en son saydığımda ki göremediklerim kesinlikle vardır. Ancak böceklerin cinsiyet durumundan anlamıyorum. Aynı şekilde bu döngü için bilginiz olsun bi kaç ay gerekiyor sonuçta un kurdunu böceğe çevirip erginliğe ulaştırıp yavrusunu almaktan bahsediyoruz.Kaldı ki o yavrununda büyümesi lazım, bahsettiğim döngüye sıfırdan girdim bende 3 ay kadar sürdü.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×