Jump to content

MelodyHemmings

Members
 • Content count

  298
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

MelodyHemmings last won the day on August 28

MelodyHemmings had the most liked content!

Community Reputation

130 Excellent

3 Followers

About MelodyHemmings

 • Birthday 07/16/1996

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

1,066 profile views
 1. MelodyHemmings

  Leopard Gecko Sauna

  Genta Sıkıştırılmış Torftan şaşmayın. Bauhaus ta var. O gerçek Hindistan cevizi torfu. Çoğu yerde normal topraklı perlit gönderiyorlar. İzo torfu hiç kullanmadım.
 2. MelodyHemmings

  Dışarda Bulduğum Uçamayan Kuş

  İzmir'de iseniz yardımcı olurum. Çok serçe, kumru besleyip saldım. Yumurtalı mama yapıp şırınga ile besliyorum. Gece uyumadığım zamanlar çok oldu : D
 3. MelodyHemmings

  Yavru Bearded Bakım

  Un kurdu tercih etmiyorum, çoğu yabancı forumlarda da çok tartışılan bir konu garantiye alıp hiç vermedim. Ejderleri cırcır, güneş, lobster, morio ve dubia ile besleme yapıyorum. Sebzeleri de çok ince küçük küçük keserek verdim. Ufak bir parçayı ağzına sürünce açtığı zaman it. Öyle öyle derken alışıyor.
 4. MelodyHemmings

  Yavru Bearded Bakım

  Gramajları az ya. Ben de bir büyük bearded var 8 aylıkken almıştım kendisi yiyordu, zorlanmadan yedi. Haziran da yavru aldım çok küçüktü. Bayağı büyüdü ve 34 gram : D Güzel yiyor karma besliyorum. İlk başlarda çok nazlanıyordu. Bir hafta ezip şırınga ile yemlere alıştırdım. Bir hafta sonra cımbız ile ağzına sürerek küçük yemleri (ağzını açınca hemen yiyor zaten) yedirdim. Sadece bir ay sürdü. Şuan hiç yem ayırmaz. Hemen atlıyor.
 5. MelodyHemmings

  Guinea Piglerim Kavga Ediyor

  Rica ederim. Bende bayadır guineapig besliyorum. Yardımcı olduysam ne mutlu.
 6. MelodyHemmings

  Guinea Piglerim Kavga Ediyor

  Büyük ihtimalle hamile. Hamile olmasaydı dişi saldırmazdı. Ikisini ayırıp gözlemleyin. Erkeğe göre iri ve karnı büyüdüyse hamiledir. Doğacak olan yavrular sütten kesilip başka yere koyana kadar sakın biraraya getirmeyin. Erkek yavrularla (veya erkek yavru anne ile) çiftleşmek ister, erkek anne ikna olsun diye yavrulara saldırır.
 7. MelodyHemmings

  Guinea Piglerim Kavga Ediyor

  Erkek guineapigler sütten kesildiği 21 gün sonra çiftleşebilir. Dişi daha çok küçük yeterli olgunluğa ulaşana kadar farklı kafeste beslemek zorundasınız. Hamile olduğunu gözlemlediğiniz zaman da ayrı tutulmalı (dişiyi rahatsız edip strese sokar). Yavruları da baba ile ayırmak gerekir. Sütten kesildiklerinde de başka kafese koyup anne ile babayı aynı kafeste bulundurabilirsiniz. Kısaca erkek hamilelikten yavrular kendini kurtarana kadar ayrı olacak. Ancak dişi yavrular sütten kesildikten sonra hemen hamile kalabilir, çok yavru istemiyorsanız erkek ve dişileri ayrı kafeslerde tutabilirsiniz.
 8. MelodyHemmings

  Tartara Yakalama

  Alışınca tak diye rahatlıkla yakalanıyor. Ek olarak eldiven takıp yumurta kolisini ters çevirerek içinde sabit dururken yakalayabilirsiniz.
 9. MelodyHemmings

  Torf Seçimi

  Genta Sıkıştırılmış Torftan şaşmayın. Her canlı da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Başka yerlerden sade perlit ve toprak karıştırıp cocopeat diye gönderiyorlar.
 10. MelodyHemmings

  Yavru Leoparad Gecko Beslenme

  Her gün ne kadar yiyebiliyor ise o kadar verilmeli. Yeni yeme alışkanlığı edindiğinden fazlasını çıkarabilir. Çok normal bir durum. Böyle böyle alışacak.
 11. MelodyHemmings

  Sakallı Ejder

  Forumda canlı ilanları bölümünden ulaşabilirsiniz. + Ek olarak Facebook Grupları Sürüngen Pazarı
 12. MelodyHemmings

  Sakallı Ejder Uvb Ve Spot

  Olur diye düşünüyorum. Çin markalı kutusu falan var. Önceki gösterdiğiniz lambalardan daha iyidir.
 13. MelodyHemmings

  Sakallı Ejder Uvb Ve Spot

  İlanlardaki uvblere inanmamak lazım. Gereksiz yani. Tropikal sürüngenler için 5.0 ve çöl sürüngenleri için 10.0 gerekli. Exo terra ve ReptiGlo Uvbleri kullanabilirsiniz. Uvb ömrü genellikle 6 aydır ancak hepsi 1 yıl idare edebilir. Bir ara ReptiGlo getirtip satmıştım. Kendi canlılarıma sorunsuz kullanıyorum, memnunum.
 14. MelodyHemmings

  Sakallı Ejder

  Genelde 300-400 den classic morflar başlıyor. Uvbsi, lambaları ve geniş teraryum derken masraflı canlılar. Her eksiğini tamamlayıp almanızı tavsiye ederim.
 15. MelodyHemmings

  Sakallı Ejder Uvb Ve Spot

  Biliyorum, bahsettiğim nem oranı canlı deriyi çıkartırken yardımcı oluyor. Tropik crested veya Buki seviyesinden bahsetmiyorum. Yeni başlayanlar için bilgileyici oldu, teşekkürler.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×