Jump to content

CyBeRr

Administrators
 • Content count

  3,710
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  135

CyBeRr last won the day on May 13

CyBeRr had the most liked content!

Community Reputation

867 Excellent

About CyBeRr

 • Birthday 05/09/1986

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

5,627 profile views
 1. CyBeRr

  Ülkemizde Yasal Olan Türler Nelerdir?

  Kedi köpek de faturası yok ise onlar da yasak kapsamında 😅 Aslında olay fatura kesilebiliyor mu kesilemiyor mu tamamen burada. Kimsenin muhabbet kuşu aldığında fatura istediğini sanmıyorum. Şikayet durumunda faturası olmayan canlıların hepsine el koyabilirler. (Gelen kişilerin insiyatifine bağlı olarak tabi)
 2. CyBeRr

  Yaralı Gecko(?) Acil Lütfen

  Şehir neresi? Vetform a gitmenizi tavsiye ederim biran önce istanbulda iseniz
 3. CyBeRr

  Kaplumbağa Kalsiyum Ihtiyacı

  Kalsiyum içerikli yemler verilebilir Sera nın, Dajana nın yemlerinin içinde kalsiyum da olması lazım. Onun dışında sürüngenler için üretilmiş kalsiyum tozlarından yediği yiyeceklere bandırabilirsiniz. Evet bir kısmı suda dağıtacaktır ama kalan kısımı alması bile faydalı olur. Veya sıvı kalsiyumu pelet yemlere damlatarak da verebilirsiniz. Yumurta kabuğunun içerdiği Demir sebebiyle uzun vadede canlınızda sıkıntı yaratabileceğini düşünüyorum. Ben hiç vermedim şuana kadar yumurta kabuğu.
 4. CyBeRr

  Sakallı Ejder Cinsiyet

  Karanlık odada kuyruk altından ışık tutarak belirleyebilirsiniz.
 5. CyBeRr

  Uvb Lamba

  Bu tip ampüllere itibar etmeyin. Ucuz gibi görünüyor bu sebeple insan uvb verdiğine inanmak istiyor ama normal marketten veya bir elektrikçiden alabileceğiniz 15₺’lik tasarruflu ampüle göre fiyatı da oldukça yüksek. İkisi de muhtemelen sadece Uva verecektir. Diğer ampülleri bulana kadar bir tasarruflu ampül, bir de ısıtma ampülü alabilirsiniz. Tabi uvb yerini tutmayacaktır ama gece gündüz döngüsü için faydalı olabilir
 6. CyBeRr

  Tiaratum Yumurtası Önemli Bir Soru

  Canlının çıkış yaptığı kapak, muhtemelen gelişimi tamamlanmadıysa hava ile temas ettiği için kapağı kapatsanız da embriyo ölecektir. Yapacağınız birşey yok maalesef.
 7. CyBeRr

  Sürüngen Pazarı

  Genel bir açıktan faydalanıp çok kısmi görünmesine sebep olmuşlar sanırım. Şuan sitede herhangi bir sıkıntı yok açık kapatılmış muhtemelen.
 8. CyBeRr

  BEARDED DRAGON BAKIMI

  Ben uvb isteyen tüm canlılara d3süz ağırlıklı kullanıyorum. Uvb istemeyenlere de d3lü ağırlıklı olacak şekilde. Bearded Dragon için her 10 yemlemeden 7-8 inde d3süz kullanmanızı tavsiye ederim.
 9. CyBeRr

  Hayallerim Suya Düştü:(

  Bu arada hala koloni bulamadıysan bana bir yazabilir misin? Messor kolonilerim var bir kaç tane. Ücretsiz gönderim yapayım elinde malzemeler hazır ise.
 10. CyBeRr

  Canlı Yemlerdeki Maytlardan Kurtulmak

  Çok teşekkürler ellerine sağlık. Tam zamanında ve derli toplu bir konu olmuş 👏🏻👏🏻👏🏻
 11. CyBeRr

  Hayallerim Suya Düştü:(

  Hakkınızda kötü bir yorum veya hakaret içermiyor mesaj. Ben mi yanlış gördüm yoksa? Sadece fiyat konusu var onda da kimine pahalı gelir kimine ucuz. Bunda yapılacak birşey yok. Referanslar kısmında bir sürü ekran görüntüsü var dolandırıcılık vs sebebiyle de. İlk mesajımda da dediğim gibi isminizin sitenizin geçtiği yeri kaldırabilirdim. Gerçi ben müdahale edene kadar silinmiş. Bu forumda da diğer mecralarda olduğu gibi tamamen post sahibine aittir yazılanların sorumluluğu. Dilerseniz tabi işlem yaptırabilirsiniz bu sizinle o postu yazan arasında bir durum. Ama birşey çıkacağını sanmam. Hakaret vs içeren bir metin yok.
 12. CyBeRr

  Hayallerim Suya Düştü:(

  Raporlama’dan geliyorum. Açıkçası burada bir sorun göremedim. Numaranız vs paylaşılmamış. Ama dilerseniz fotoğrafları düzenleyip adınızı da silebiliriz. Fakat dediğiniz gibi fiyatlar alıcı ve satıcıya göre değişebilir. İşçili koloniler verilen emek karşılığında biraz daha yüksek fiyata satılması gayet normal. Ki zaten bizim forum üzerinde işçisi olmayan kolonilerin satışına izin de vermiyoruz. Çünkü işçi çıkıp çıkmayacağı belli olmayan kolonilere az bir para da olsa verilip dolandırılmanın pek anlamı yok.
 13. Tabii ki biz katılamıyoruz dimi 😂😂
 14. CyBeRr

  Leopard Geckolar Için Un Kurdu

  Eline sağlık. Gerçekten üzerinde durulması gereken bir durum. Sadece Leopard geckolar için değil bir çok canlı için aynı durum geçerli un kurtlarını mümkün olduğunca az kullanmalıyız.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×