Jump to content

CyBeRr

Administrators
 • Content count

  3,808
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  156

CyBeRr last won the day on January 23

CyBeRr had the most liked content!

Community Reputation

1,105 Excellent

About CyBeRr

 • Birthday 05/09/1986

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

8,180 profile views
 1. CyBeRr

  Yeni Etobur Bitki Teraryumum

  Ölçüler: 20x20x20cm air Aksan - Stand Bitki Seti Canlı Türleri: Yem harici canlı yok :) Bitki Türleri: Heliamphora heterodoxa x minor, Drosera Adele, Pinguicula kondoi, Pinguicula aphrodite, Drosera Aliciae, Drosera spatulata “Lovellae”, Pinguicula esseriana Tankın Yaşı: 1 Ay Filtrasyon ve Işıklandırma: Haftada 1-2 kez arıtma su ile fısfıs, Dooa Magnet Light Tasarım ve Dekorasyon: Zeminde Lav kırığı, üzerine etobur bitki toprağı ve tasarım olarak da mini landscape kayaları kullandım. Zaten aşağıda kurulum videosunu da görebilirsiniz :) Kurulum Videosu Fotoğraflar;
 2. Merhaba arkadaşlar aslında bu soruyu bir süredir kendi kendime soruyorum. Ve sizlere de sormak istedim. Artan maliyetler, forumdaki hareketsizlik, sürüngen hobisinin nerdeyse bitecek seviyeye gelmiş olması bunların hepsi bir karamsarlık oluşturmaya başladı. İlk kuruluşumuzdan beri hiç bir zaman kar amacı gütmeden ekip arkadaşlarım ve ben foruma sayısız saatler harcadık. Sayısız canlının kurtulmasını sağladık -en azından ben böyle düşünüyorum- Ama ne için kocaman bir hiç mi? Tabi bu durumda forum kültürünün azalmış olması da etkili buna hiç şüphem yok. Fakat hala en güzel bilgi kaynağı forumlar. Bir ara Facebook gruplarına kaymalar olsa da çoğu aktif kalamadı. Hatta gördüğüm kadarıyla sürüngenler ile ilgili başka forum bile kalmamış. Tabi bilmediklerim de illa ki vardır ama eskiler tamamen ortadan kalkmış görünüyor. Bu konuyu açma sebebim bu konu hakkında biraz görüş bildirmeniz. Eğer hala bu yazıyı okuyup değer veren kişiler varsa o zaman bazı şeylere değecek ama bu yazı bile okunmuyor veya bu konuda görüşlerinizi bildirmeye değmediğini düşünüyorsanız bazı şeyleri zorlamaya da gerek yok sanırım. O yüzden düşünceleriniz önemli, belki de reptulayı ayakta tutacak olan bu yorumlarınız olacak. Beyin fırtınası da yapabiliriz bu konu hakkında ne yapılabilir diye? Ben çünkü işin içinden pek çıkamıyorum artık.
 3. Merhaba arkadaşlar uzun süre önce hazırladığım ama kurgusunu yakın zamanda bitirdiğim videoyu sizlerle paylaşmak istedim. Axolotl’lar gerçekten çok güzel canlılar aslında bakım zorluğu olarak da suyu soğuk tutmak dışında pek bir zorluğu yok aslında. Umarım video faydalı olur ☺🙏🏻 Ekstra sormak istediğiniz birşey var ise bilgim dahilinde cevap verebilirim. Hatta axolotl besleyenler varsa aşağıya canlıların ve tanklarının fotoğraflarını da alabiliriz https://youtu.be/X7XOeqRILv0 Bu da benim yeni ufaklık
 4. Merhaba Vetform veteriner kliniğine gidebilirsiniz. Hem anlıyorlar hem de herhangi bir sıkıntı çıkmaz. Gözde hanım hem ilgili hem de bilgili bir veteriner hekim bu konuda.
 5. CyBeRr

  Satılık Sıfır Exo Terra Ürünler

  Teraryum un fotoğrafı mevcut mu? 60x60x120h model Türkiye’de hiç görmedim. Hatta exo terrada da yok sanırım. Ölçülerde bir yanlışlık olabilir mi acaba?
 6. CyBeRr

  İpek Böceği (Bombyx Mori)

  Eline sağlık güzel bir konu olmuş. Aslında her evde küçük kolonilerde de olsa bakılması gereken bir canlı bence 😅 Aklıma gelmişken bu ilkbahar da ben de edineyim bir koloni. O döngüyü izlemek güzel oluyor.
 7. CyBeRr

  Ejderim Hareketsiz Kış Yüzünden Mi?

  Ek olarak bu videoda neler yapabileceğinizden bahsetmiştim bi göz atabilirsiniz.
 8. CyBeRr

  Reptula Forum Editör Alımı

  Merhaba arkadaşlar bu ara biraz ilgilenemedim o yüzden konu boş kalmış gibi gelebilir Ama listeyi hazırladım özelden dm atanlar ve konuya yazanlar arasından seçerek. Başlangıç için aslında 1er kişi düşünüyorduk ama bu kuralı biraz esnetebiliriz en azından başlangıç için. Çünkü daha önceki tecrübelerime göre Editör alındıktan sonra çeşitli sebepler ile yerine getiremeyenler de olabiliyor Editör arkadaşlar ile iletişim için Telegram' da bir grup açmayı planlıyorum oradan daha koordineli bir şekilde iletişime geçebiliriz forum ile ilgili konularda. Eğer programı yükleme imkanınız olur ise çok daha güzel olacaktır. Ve aşağıda yazacağım listedeki arkadaşlar Telegram yükledikten sonra bana Dm yoluyla numaralarını atabilirler ise grubu oluşturup gruba eklemiş olacağım. Şuan için yeterli sayıda editör alınmıştır o yüzden ilan pasif. Çok teşekkürler ilginiz için Editör olarak alınacak arkadaşlar; @akudra @gorukremin @Cockroach1 @borga123 @eyüp tarkan @Onlorot @Wh1te @ravenouscortex @İbrahim Ensar Çakır @Pratensis
 9. CyBeRr

  Reptula Forum Editör Alımı

  Tekrardan merhaba arkadaşlar. Güzel ilginiz için öncelikle teşekkür ederim. Bu ara pek vakit ayıramadığımdan bakamadım ama gerekli düzenlemeleri yapıp yetkileri vereceğim en kısa zamanda. Şuan için Açık kalan bölümler; Akvaryum, Karınca, Amfibi. Bu alanlarda başvuru yapabilirsiniz. Hatta bir de ek olarak Yaşam alanları bölümünde görev yapmak isteyen varsa oraya da bir ek yapabiliriz. En kısa zamanda dönüş yapacağım. Bu arada Moderatör alımı şuan için yapmadım ilerleyen zamanda Editörler arasından seçilebilir. Fakat üye banlama ve kategori değişikliği gibi bir kaç ek işlev dışında fark yok ikisi arasında ☺️🙌🏻
 10. CyBeRr

  Reptula Forum Editör Alımı

  Merhaba hangi kategoride yer almak istiyorsunuz?
 11. CyBeRr

  Reptula Forum Editör Alımı

  Merhaba arkadaşlar biliyorsunuz ki Reptula forum olarak uzun zamandır gerek sürüngen hobisi olsun gerek eklembacaklılar hobisi olsun yılmadan usanmadan yeni konular açmaya çalışarak sizlere bilgi sağlamaya çalışıyoruz. Herhangi bir gelir kaynağımız olmasa da bu platformu bilgiye kolay erişim için her zaman canlı tutmaya çalışacağım. Tabi bu da ara ara ekip tazeleme ile oluyor 😆 Çünkü insanların zamanla hobileri de değişebiliyor. -Bende de olduğu gibi 😅- Tabi şuana kadar yardımcı olan tüm eski ekibimize de burdan teşekkürü bir borç bilirim. Aslında daha önce genel editörler alıyordum ama bu kez belli konulara yoğunlaşabilecek arkadaşları seçmeye çalışacağım. Şimdi gelelim aradığım editör alınacak bölümlere; Sürüngen Amfibi Akvaryum Eklembacaklılar Karıncalar Başlangıç olarak 1'er editör almayı planlıyorum ama talebe göre değerlendirebiliriz durumu. Gelelim şimdi Editör'lerin uyması gereken kurallar ve görevlerine; Hepsinden önce karşımızdaki insana yaşça bizden küçük olsa bile saygı ile yaklaşmalıyız ve sorular ne kadar basit ve saçma da olsa terslemeden -hobideki ilk zamanlar belki sizde öyleydiniz- düzgün bir dil ile izah etmeye çalışacağız. Ben hep bu şekilde yaklaştım ve yaklaşmaya devam edeceğim. Her konuda bilgili olduğunuzu düşünmek yerine cevabından emin olduğunuz konularda yorum yaparsanız çok daha sağlıklı olacaktır. Emin değilseniz cevap vermek durumunda değilsiniz. Bırakın o konuya hakim olan bir başkası yanıtlasın. Yanlış veya kesin olmayan yanıtlar insanların da kafasını karıştıracaktır. Ayda en az 1 tane olmak üzere forumda eksik olduğunu gördüğünüz konularda çeviri veya derleme konu oluşturmak. Forumdaki eksik konu başlıklarının olduğu bir başlık mevcut oradan da seçebilirsiniz konularınızı. Yerel türlerin beslenmesi veya beslenmesinin teşviki ile ilgili konuların paylaşılması yasak. Bunun çok basit bir sebebi var. Yaşça küçük arkadaşlarımız bu tarz konuları görüp bilinçsizce doğadan canlıları toplayıp evinde bakmaya çalışabilir. Bu da uzun vadede ülkemizdeki canlı türlerinin azalmasına sebep olabilir bunun olmasını hiçbirinizin istemediğini tahmin edebiliyorum. Açılan konuları kontrol edip yanlış bölümde ise ilgili bölümlere taşımak. Bunun dışında iyi performans gösteren editörlerden zaman zaman moderatör alımı da gerçekleştirilebilir. Gerçi ikisinin pek farkı yok ama bir üst seviyeye terfi etmiş olacaksınız Yer almak isterseniz dilerseniz konu altına dilerseniz de bana özel mesaj ile kısa bir ön yazı ile başvurabilirsiniz. Keyifli forumlar dilerim.
 12. Teşekkürler ☺️ 🙏 Mitre Apel Hızlı Yapıştırıcı kullanıyorum. Kuruduktan sonra canlılar için herhangi bir sorun oluşturmuyor. Tavsiye ederim.
 13. CyBeRr

  Tür Bakim Rehberleri İstek

  Elinize sağlık yeni konular için ☺️🙌🏻
 14. CyBeRr

  Crested Geckom Da Yumurta Var Mi ?

  Hayırlı olsun yavrular 😅👍🏻
 15. CyBeRr

  Bukalemun

  Son durum nasıl oldu canlı ile ilgili?

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×