Jump to content

CyBeRr

Administrators
 • Content count

  3,786
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  143

CyBeRr last won the day on March 4

CyBeRr had the most liked content!

Community Reputation

1,049 Excellent

About CyBeRr

 • Birthday 05/09/1986

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

6,973 profile views
 1. CyBeRr

  Bi Bakarmısınız

  Tamamen zevke bağlı bir durum. Ama güzel bir karınca kolonisini izlemek 1 tarantulayı izlemeye göre daha keyifli olabilir.
 2. Ölçüler: 30x18x12cm Canlı Türleri: Neocaridina Karides Bitki Türleri: Rotala bonsai, Bucephlandra mini coin, Eleocharis parvulus, Tillandsia ionantha, Chamaedorea elegans, Ceropegia woodii Tankın Yaşı: 3 Aylık Filtrasyon ve Işıklandırma: Filtre ve Co2 yok, Aydınlatma: Chihiros C2 %30 seviyede günde 6 saat Tasarım ve Dekorasyon: Dragonstone, Yati kökü, Zeminde Tropica soil powder. Tankın güncel hali bu şekilde ama hala son hali değil Biraz da gelişiminden bahsedeyim. Ayrıca bir YouTube videosu da gelecek kurgularsam onu da konuya ekleyeceğim. Tank 30x18x12h (3,5cm air) Ultra Clear Cam Hardscape Süreci Bitkilendirme ve su eklendikten sonrası (İlk başlarda farklı bir kaç tür bitki daha kullanmıştım ama son düzenlemede onları kaldırdım) Meraklı bir ziyaretçi (Igor) (O gün az daha tankın son günü oluyordu ucuz kurtardım ) Aslında bu tanka boyutlardan dolayı herhangi bir canlı eklemek istemiyordum fakat blackwater tankımı bozduktan sonra kalan 4-5 adet karidesi içerisine koymak durumunda kaldım. Hallerinden memnun gibiler yine de. Bazı bitkiler Emers forma çıktıkları için zaman zaman buhar makinesini çalıştırıyorum. Sonrasında bir süre tank ile ilgilenemedim (Su değişimini aksatmadan tabii) Ve bir gece eldeki bitkiler ile yeni bir düzenleme yapmadan hemen öncesi. Güncel hali de bu şekilde. Yakın zamanda bir kaç değişiklik daha yapıp sonra tankı bozmayı ve yeni kurulum yapmayı planlıyorum. Umarım beğenmişsinizdir. Saygılar..
 3. CyBeRr

  Tarantulalarda Yaşam Evreleri Terimleri

  Eline sağlık çok güzel ve bilgi dolu bir konu olmuş 👌☺️
 4. Ellerinize sağlık arkadaşlar ☺️🙌🏻 Ben daha videosunu çekemedim ama yakın zamanda çekeceğim umarım 😅
 5. CyBeRr

  Bd Taban Malzemesi

  Kum hem canlı için sağlıksız hem de dışkıyı tamamen alamadığınız için sıvı olan kısmı hep kumda kalacak bunlar biriktikçe de koku yaymaya başlayacaktır. O yüzden peçete, Kraft kağıt, düz boş zemin gibi kullanımlar daha iyi olacaktır. Sand mat de bir seçenek ama bulunur mu şuan bilmiyorum. Evet yıkanabiliyor ama yıkandıkça kumları da dökülüyor. Benzer bir taban malzemesini dıy olarak da yapabilirsiniz.
 6. CyBeRr

  Sürüngenler Ve Eklem Bacaklılar

  Evet olurlar, hatta eklembacaklılar titreşimlere karşı daha hassas olduklarından çok daha fazla rahatsız olacaklardır ses dalgalarının oluşturduğu titreşimlerden. Sesin illa ki açılması gerekiyor ise ses yalıtımı gibi bir çözüm uygulanabilir canlılar için.
 7. CyBeRr

  Yem Yememe

  Biraz zamana bırak o zaman yakında tekrar başlayacaktır. Kuyruklar da sıkıntı yok. Şuan force veya asist feed yapman canlıyı gereksiz yere strese sokacaktır. Yem yiyeceği varsa bile tamamen kesebilir kendisini yemden.
 8. CyBeRr

  Size Bir Şey Danışacağım

  Bu durumlar sadece 14 yaşında da olmuyor 😅 Şuan ülkede, hatta dünya genelinde de büyük sıkıntılar var. O yüzden yaşadığın durumu çok daha kötü olanlar ile karşılaştırıp benim sıkıntılarım basit diye düşünürsen pek sıkıntı kalmayacaktır geriye diye düşünüyorum. Ve derslerine iyi çalışırsan hem özgürlüğünü hem de kendi paranı kazandığında istediğin hobiyi yapabileceksin, hatta mümkünse başka ülkede yap 🙌🏻☺️
 9. CyBeRr

  Sizce Bu Vivaryum'da Ne Beslenmeli?

  Tam day geckoluk 😅 Hatta küçük türlerden bulunsaydı koloni güzel olabilirdi
 10. Selamlar herkes birşeyler demiş ama ben de kendi düşüncemi paylaşayım; Öncelikle teraryum güzel olmuş gerçekten tasarımı sevdim. Evet tabanda torf olması Leopard geckonun yemesi ve bağırsaklarında bu maddelerin tıkanıp ölüm ile sonuçlanması bir ihtimal ama kuma göre daha az zararlı diyebilirim. Cocopeat makul miktarlarda sindirilebilir gecko tarafından. Zaten Leopard gecko için olmasa da Crested geckoların nerdeyse tamamına yakınında cocopeat kullanılıyor. Alanın büyük olması güzel fakat bunun yol açacağı sorun da, canlının yeme, suya daha zor ulaşabilmesi. Bu şekilde belki daha geç büyüyebilir. Özellikle yavru iken çok daha sıkıntılı olur büyük teraryumda bakılması. Yetişkinlikte nispeten daha az sıkıntı olur. Ama bu kez de canlının sıcak alanı bulması veya sıcak alanı sıcak tutabilmek zorlaşacaktır. Soğuk alanı minimum da tutarak bu sorun bir nebze önlenebilir. Benim önerim eğer Leopard gecko bakılacaksa 3 dişi 1 erkek gibi bir kombinasyon olabilir. Fakat canlıların birbirleri ile uyumlu olmasına, istenmeyen çiftleşmelerin olmaması için canlıların çiftleşmeye uygun olmadığı süreçlerde erkeği ayırabilecek ek bir teraryum un da olması şartıyla tabi. Ses de muhtemelen tüm sürüngenleri rahatsız edecektir sürekli olacak ise ama belli saatlerde ise pek sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Son birşey hangi canlı koyulacaksa koyulsun üstünü biraz kapatmak gerekecektir hem sıcaklığı sağlamak hem de canlının içeride kalması açısından. Ayrıca keskin köşeler var ise onların da törpülenmesi gerekiyor canlılarda sıkıntı yaşamamanız için.
 11. CyBeRr

  Yem Yememe

  Bence kuyrukları gayet iyi, hibernasyon a girmiş olabilirler. Bu videodaki adımları deneyebilirsin
 12. CyBeRr

  Teraryum Arıyorum.

  Özel bir ölçü istiyorsanız Ego terra ya yaptırabilirsiniz. Yada exo terra ürünleri internette mevcut ona da Atakan Petshop dan bakabilirsiniz
 13. CyBeRr

  Annem Sizi Eleştirecek

  Aslında canlıların hiç birini ayırt etmeden sevmek gerekir, veya sevmiyor isek de en azından saygı duymalıyız. Tabi bu canlılar kedi köpek gibi uzun yıllardır evlerde beslenmediği için insanlara farklı gelebilir bunda bir sıkıntı yok ama beslemeye başladıktan sonra kedi köpekten farksız hatta çok daha rahat bakılabildiği anlaşılacaktır
 14. CyBeRr

  Kurt Yiyesim Geliyor

  Pişirmeden yemeyin 😅
 15. CyBeRr

  Kapalı Sistem Teraryum

  Ben de bir tüyo vereyim. Eğer üst kapak ahşap ise internette satılan Cam Petri kaplarından alabilirsiniz kavanozunuzun boyutunda uygun olanı.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×