Jump to content

CyBeRr

Administrators
 • Content count

  3,575
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  121

CyBeRr last won the day on October 7

CyBeRr had the most liked content!

Community Reputation

729 Excellent

About CyBeRr

 • Birthday 05/09/1986

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

4,361 profile views
 1. CyBeRr

  Morio Ve Un Kurtlarim Hakkında

  Isırabilir tabii ikisi de ama çok acıtacak gibi değil
 2. CyBeRr

  Gargoyle Gecko Maması

  ikisi de aynı zaten gargo ve crestedlar için ayrı ürünler yok.
 3. CyBeRr

  Damızlık Zıplayan Örümcek

  Bu kaynak Gökmen'in de dediği gibi yabancı bir kaynak ve google translate ile çevrilmiş sanırım. Doğaya salarak en iyisini yaptın. Örümcek türleri istiyorsan sling tarantula ile başlayabilirsin. Forumda detaylı bilgi var tarantulalar için.
 4. CyBeRr

  Damızlık Zıplayan Örümcek

  Karıncalar da durum çok daha farklı, istilacı türler ve zaten çoğu maalesef doğada bir şekilde ölüyor, yaşayamıyor. Ayrıca onlar için gerekli alanı rahatlıkla sağlayabiliyoruz ve o yeri benimser ise zaten üremeye başlıyor. Üremeye başlamaz ise ya döllenmemiş ya da stres yapması sebebiyle doğaya salınıyor. Ya da en azından doğru yapanlar bu şekilde yapıyor.
 5. CyBeRr

  Damızlık Zıplayan Örümcek

  Bizim forumda bahsedilenler hep egzotik türler. Yani yurtdışında uzun yıllardır üretilmiş hobiye kazandırılmış türler. Doğadan alıp esaret altına alınan canlıların yaşam kaliteleri illa ki düşecektir. "Zannetmiyorum, sanmıyorum, düşünmüyorum" lar ile sadece kendinizi kandırırsınız.
 6. CyBeRr

  Damızlık Zıplayan Örümcek

  Aldığın yere bırakmalısın zıplayan örümcekleri. Onlar doğasında güzel
 7. CyBeRr

  Ey Reptula Forum Ahalisi!

  Hort yapalım o zaman evet yeni gelen arkadaşlar Bekliyoruz
 8. CyBeRr

  Forum Neden Cenaze Evi Gibi?

  Evet Tuğkan ile tanışıyoruz bu aralar pek konuşamadık gerçi ama.
 9. CyBeRr

  Yılanın Ağzını Açması

  Şehir İstanbul ise Vetform Veteriner Kliniğinde Gözde hanımı öneririm. Biran önce göstermenizde ve @benihime’nin önerilerini dikkate almanızda fayda var.
 10. CyBeRr

  Forum Neden Cenaze Evi Gibi?

  Yakında dolar merak etme Şuan reptula ya alternatif bir forum yok benim bildiğim zaten hepi topu 2-3 tane var. Diğerleri sadece ilan veya karınca için kullanılıyor. Bizim forumda bilgi açısından oldukça geniş bir kaynak var. Yakın zamanda tekrar çalışmaya başlayacağız mod, editör arkadaşlar ile birlikte. Yaz rehaveti vardı biraz ama onu üzerimizden atmanın zamanı geldi artık.
 11. CyBeRr

  Crested Gecko Kan Gibi Dişkilama

  Isı ile ilgili de olabilir. Ben de kan olduğunu sanmıyorum
 12. Merhaba arkadaşlar, Forumda bu aralar temizliğe başladım. 2017'den 2019 başına kadar üye olup aktivasyonunu tamamlamamış olan aşağıda kullanıcı adlarını vermiş olduğum kişilerin üyelikleri kaldırılmıştır. Tekrardan üye olup aktivasyon yapabilirsiniz. Aktivasyon yapılmadığında forumdan tam anlamıyla faydalanmanız mümkün olmadığından Cep telefonu numaranızı doğru girerek cebinize gelen Sms'i aktivasyon kutucuğuna yazmanız önem arz ediyor. Eğer bununla ilgili bir sıkıntı yaşıyor iseniz bu postun altından, özel mesajlardan veya iletişim formundan bize ulaşıp sorununuzu bildirebilirsiniz. Konuyla ilgilenip aktivasyonunuz sağlanacaktır. 2019 yılında üye olanların sene sonuna kadar vakitleri var sonrasında "Misafir" üye grubu tekrardan temizlenecektir. Bilginize...
 13. Merhaba arkadaşlar başlıkta gördüğünüz ve bir çoğunuzun bildiği gibi Facebook Grubu kapandı. Açıklama için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. Artık eskiden olduğu gibi foruma ağırlık vereceğiz eksiklerimizi sizler ile birlikte kapatacağız. Bu süreçte hepinizin desteğine ihtiyacımız var. Sizler de Reptula.com' u tercih ederseniz hep birlikte geleceğe güzel bir bilgi birikimi içeren ansiklopedi niteliğinde bir kaynak bırakmış oluruz. Herkese keyfili forumlar. Ha unutmadan Aktivasyon yapmayan üyelerimiz bir an önce aktivasyonunu yapabilirler ise forumdan tam anlamıyla faydalanmaya başlayabilirler. Yakında güzel sürprizlerimiz olacak...
 14. CyBeRr

  Dışkıda Anormallik

  Fotoğraflardan pek belli olmuyor açıkçası, ama yedikleri şeye göre veya sıcaklığa göre bazen dışkının yanında jelimsi bir sıvı da çıkartabiliyorlar. Tek seferlik olduysa pek üzerine düşmeye gerek yok bence.
 15. CyBeRr

  Crested Geckom Yemiyor

  Alışma süreci 1-1,5 ay sürebilir. Teraryumu yavru crestedlara uygun yapıp gerekli şartları sağlarsanız alışacaktır. Aşağıda daha önce açtığım bir konu var bakabilirsiniz.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×