Jump to content

CyBeRr

Administrators
 • Content count

  3,619
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  128

CyBeRr last won the day on December 7

CyBeRr had the most liked content!

Community Reputation

768 Excellent

About CyBeRr

 • Birthday 05/09/1986

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

4,722 profile views
 1. CyBeRr

  Damızlık Zıplayan Örümcek

  Dediğiniz şey kontrolsüz olarak ve bizim gibi basit hobiciler tarafından yapılmıyor. Alanında uzman böcek bilimciler veya bu konu üzerinde uzmanlaşmış profesörler tarafından belli şartlara uyularak yapılıyor. Lütfen böyle şeyler teşvik eder yorumlar yapmayın
 2. CyBeRr

  Damızlık Zıplayan Örümcek

  Dediğiniz şey kontrolsüz olarak ve bizim gibi basit hobiciler tarafından yapılmıyor. Alanında uzman böcek bilimciler veya bu konu üzerinde uzmanlaşmış profesörler tarafından belli şartlara uyularak yapılıyor. Lütfen böyle şeyler teşvik eder yorumlar yapmayın
 3. CyBeRr

  Damızlık Zıplayan Örümcek

  Bir dakikalığına öyle düşünelim. O zaman olur olmaz her insan doğadan toplasın canlıları, sinekleri öldürüp vermeye çalışsın. Kendi zevklerine göre doğadaki canlıların hepsini evine alsın. Doğada kalmasına gerek yok evde nasıl olsa herkes daha mükemmel bakar. Hem doğal düşman da olmaz dimi?
 4. CyBeRr

  Haber

  Katılıyorum. Hobici olduklarını düşünmüyorum ben de
 5. CyBeRr

  Canlımın Morphu Ne

  Quad Pinstripe alttaki çizgiler sebebiyle. Arda sen misin?
 6. CyBeRr

  Yardım Abdomenindeki Durum

  Bu yarık nasıl oluştu peki? Mağara yerine kullandığınız şeyin bir kısmı gözüküyor da sanırım keskin köşeleri var. Eğer öyleyse tekrar aynı sorun başka canlılarda yaşanmaması adına düzeltmelisiniz.
 7. CyBeRr

  Bebek Bearded Dragon Yemek Yemiyor

  Merhaba. Bence sorun yok gibi tek sorun ejderin çok küçük olması. Genelde bu boylardan biraz daha büyüdüğünde sahiplendirilmesi taraftarıyım ama maalesef herkes aynı şekilde düşünmüyor. Teraryum ortamında kum harici bir sıkıntı yok. Kumu kaldırırsanız çok iyi olacaktır ilerisi için. Görsel olsun isterseniz exoterra sandmat kullanabilirsiniz. Veya Kağıt havlu, Kraft Kağıt gibi alternatifler olabilir. Su içtiğinden emin olmak için her gün 3-5dk ılık suda duş aldırılabilir. Dehidrasyon çok riskli bu boyutlarda. Böcekler ile birlikte havuç, tere, roka ve sakallı ejderlerde kullanabileceğiniz diğer yeşillik ve meyve türlerini karıştırıp verebilirsiniz. Başlarda yemese de zamanla yanlışlıkla da olsa yediğinde onun için iyi olacaktır. Bir süre dediğim gibi yapıp durumunu takip edin. 2-3 ayı atlatır ise ondan sonra zaten iştahı istemediğiniz kadar açılacaktır.
 8. CyBeRr

  Blue Tongue Skink Bakımı

  İlerde ilerde 😂🤣
 9. Evet büyüdükçe değiştirmelisiniz. Yetişkin halinde minimum 100-150lt akvaryum gerekli
 10. CyBeRr

  Dezenfekte

  Evet toprak ben de tavsiye etmiyorum. Onun dışında kütükleri dezenfekte etmek için şu yöntemi de kullanabilirsiniz;
 11. Saksısından ve toprağından ayırıp iyice yıkayın. Özellikle yapraklarında ilaç olabileceği için özen göstermenizde fayda var. Kökleri de topraktan arındırıp Hindistan cevizi torfu ile ekim yaparsanız bitkiyi dezenfekte etmiş olursunuz.
 12. CyBeRr

  Büro Sakinleri

  Maşallah hepsi çok güzeller
 13. CyBeRr

  Gece Gündüz Döngüsü

  Kırmızı led, Exo terra moon light veya mor rengi kullanabilirsin.
 14. CyBeRr

  Leopard Gecko Mun Yemi Bitti

  Bu videodaki gibi bir yer hazırlayıp 5-10 gün beklemenizde fayda var yerine alışması için. Ondan sonra umarım yemeye başlayacaktır.
 15. CyBeRr

  Karides 🦐

  Tabi sorabilirsiniz dilediğiniz konuyu. Akvarist arkadaşlarımız da var aramızda gördüklerinde cevap yazacaklardır mutlaka.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×