Jump to content

EfePatir

Members
 • Content count

  14
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sakallı ejderim en son 6 gün kadar çnce 9 adet yetişkin çekirge yedi.O günden beri yem yemiyor.Her gün denememe rağmen oralı olmuyor.Uvbsi ısıtıcısı tam.Bu zamana kadar hiç bir sorun yoktu.Son bir haftadır yaşadğım şehirde havalar ısınmaya başladı.Mevsimsel geçişten dolayı olabilir mi ?
 2. EfePatir

  Sakallı Ejder Ele Gelmiyor Yardım

  Teraryumun sol tarafı 27-28 derecelerde sıcak alan 41 derece
 3. EfePatir

  Sakallı Ejder Ele Gelmiyor Yardım

  Ölçüler 1.20*50*50 150 watt ısıtıcı ampul var termostatlı.İçerisi sabit 41 derece. exo terra reptile uvb si mevcut
 4. EfePatir

  Sakallı Ejder Ele Gelmiyor Yardım

  Denedim yanaşmıyor. Boyu hiç bakmadım ama takribi 13-14 cm
 5. Merhaba, 10 Kasımda sahiplenmiş olduğum sakallı ejderim şu an 2.5 aylık gayet güzel yemini yiyor derisini değiştiriyor. Fakat ne kadar denesemde elime almak istediğim zaman sinirleniyor kaçıyor ısırmaya çalışıyor. Canlıya üsttende yaklaşmıyorum fakat bir türlü elime alıştıramadım. Önerilierinize açığım
 6. Merhabalar, 6-7 haftalık sakallı ejderim günde sadece max 3-4 dubia yavrusu yiyor.Çok az da olsa roka yiyor.(bazı günler) Yeşilliği asla durduğu yerde yemiyor.Elimle uzatmam ve önünde bekletmem gerekiyor. Farklı yemlerde denedim.2 haftadır bende sadece bir kere tartara yedi. Onun dışından günde 3-4 dubia dışında bir şey yemiyor. Normal midir ? Değilse ne yapabilirim ? Isıtıcı seramik ampul ve uvb 07.00-19.00 arası hep açık. Sıcaklık 39-40 derece.
 7. Merhabalar, 6-7 haftalık sakallı ejderim günde sadece max 3-4 dubia yavrusu yiyor.Çok az da olsa roka yiyor.(bazı günler) Yeşilliği asla durduğu yerde yemiyor.Elimle uzatmam ve önünde bekletmem gerekiyor. Farklı yemlerde denedim.2 haftadır bende sadece bir kere tartara yedi. Onun dışından günde 3-4 dubia dışında bir şey yemiyor. Normal midir ? Değilse ne yapabilirim ? Isıtıcı seramik ampul ve uvb 07.00-19.00 arası hep açık. Sıcaklık 39-40 derece.
 8. Umarım dediğiniz gibi olur şu an ciddi anlamda tedirginim.
 9. Kendilerini dubia yavruları ile aynı kaba koydum tepki dahi vermediler.Dubialar üstlerinde gezdi oralı bile olmadılar. Ilık banyoda bile uyku halinde takıldılar. Bir bir buçuk haftalık açlık sorun olmayacak mıdır ?
 10. Merhabalar , Dün (10.11.2020) akşam otobüs ile 4 saatlik yolculuktan sonra bana ulaşan 2 adet sakallı ejder geldiklerinden beri sürekli uyku halindeler. Teraryum da uvb ve ısıtıcı seramik ampul mevcut.Sabah 07.00-19.00 arası çalışıyorlar. Sıcak alanda ısı 37-38 derecede.Soğuk alan 27 derece. Bu akşam (11.10.2020) canlılara tartara yavrusu verdim tepki vermediler.Dubia yavrusu verdim tepki vermediler.Roka verdik tepki vermediler. Elime alıp teraryumda nereye bırakırsam orada duruyorlar ve uyumaya devam ediyorlar. Fikir ve önerilerinize açığım. Lütfen yardımcı olun.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×