Jump to content

tupturuncu

Members
 • Content count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Good

About tupturuncu

 • Birthday 08/12/1997

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. tupturuncu

  Doğadan Toplama Dekor

  Merhaba, ben de ilk bulduğum malzemeleri kaynar suda bekletiyorum. Çıkardıktan sonra yumuşakken hızlı bir zımpara işlemi gerçekleştiriyorum, kuruduktan sonra zımparayla yumuşatamayacağım bölgeleri böylelikle pürüzsüz hale getirebiliyorum. Sonrasında da sirkeli sıcak suda bekletiyorum bir gece. Kuruttuktan sonra pürüzsüz hale getirilmesi gereken yerler varsa oraları da zımparalıyorum. Sonrasında teraryuma yerleştiriyorum.
 2. tupturuncu

  Yilanimda Anlik Kasilma

  Ben de merak ettim, hiç böyle bir davranış da görmedim. Umarım ciddi bir şeyi yoktur. Maşallah çok güzel kendileri.
 3. tupturuncu

  Ailemi Nasıl Ikna Ederim

  Selam arkadaşlarım, sorduğunuz sorulara, mesajlarınıza bakarsak çok bilgili olmadığınızı tahmin edebiliyorum bu hobi hakkında. Bu hobi öğrenerek, öğrenmekten zevk alarak yapılması gereken bir hobi benim kanaatimce. Ben sizin canlılara bakış açınızı ve hobiye karşı hislerinizi büyük bir "heves" olarak algıladım. Çünkü bu sorulan soruların cevapları zaten kolayca internete sorarak veya forumda araştırarak bulunabilecek cevaplar. Bu yüzden daha fazla merak edip araştırmanız gerektiğini düşünüyorum. İyi forumlar diliyorum, umarım sizinle yaşlanan çok seveceğiniz canlılarınız olur ❤️
 4. tupturuncu

  Kısa Süreli Düşük Sesli Tıslama Corn Snake

  Merhabalar, yılanımda ben de duydum bugün iki üç kere aynı sesten. Bilgilenme amaçlı forumda gezerken buldum bu konuyu, son gelişmeler ne oldu acaba?
 5. tupturuncu

  Bilgilendirme

  Yanlış anlaşılma olmasın ısıtıcı pedlerin fiyatları değişken olduğu için ısıtıcı ped olmadan bir hesap yaptım, o yüzden ısıtıcı pedsiz yazdım. Teraryumunuzdaki sıcak bölge için ısıtıcı ped zorunlu...
 6. tupturuncu

  Bilgilendirme

  Isıtıcı pedsiz 25-30 liraya halledilir, eğer mağara veya dekorasyon malzemeleri gibi şeyleri kendiniz doğadan toplayıp sterilize ederseniz daha bile uyguna ayarlayabilirsiniz.
 7. tupturuncu

  Bilgilendirme

  Zaten oluşturulmuş, belli markaların teraryum setlerinden mi bahsediyorsunuz yoksa sizin yapacağınız teraryumun ne kadar tutacağından mı bahsediyorsunuz?
 8. tupturuncu

  Cinsi Nedir?

  Hem doğadaki sirkülasyonu bozmamak adına hem de canlının hayatına son vermemek adına en kısa zamanda doğaya salınması gerektiğini düşünüyorum.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×