Jump to content

Metekagann

Members
 • Content count

  115
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Good

2 Followers

Recent Profile Visitors

464 profile views
 1. Merhaba, tarantulam kabuğunu atmış ancak spinneretsinde kabuk aşağıdaki şekilde kalmış, ne yapmam gerekiyor?
 2. Metekagann

  Tarantulam 3 Haftadır Yemiyor

  3 ay bile yemeyebilir 3 hafta ne kiii... Tarantulalar böyle canlılar
 3. Metekagann

  Geniculata Tarantula Özellikleri Nedir ?

  Bombalama tüyleri çok fenadır, bilgine.
 4. Metekagann

  Sling Tarantulam Kurda Atlıyor Ama Yemiyor

  Kabukta olabilir, türü ne?
 5. Metekagann

  Kargo Neden Alıcı Sorumluluğunda?

  Yarı yarıya olayı çok mantıklı... fakat kimse yanaşmıyor, adil bir durum değil. Kargoda canlı ölüyorsa %50 - %50 olmalı elbette, teşekkür ederim umarım böyle bir prensip sahibi olur insanlar
 6. Metekagann

  Hamam Bocegi Yardım

  Yeni kabuk değiştirmiştir
 7. Metekagann

  Kargo Neden Alıcı Sorumluluğunda?

  Merhaba Değerli Reptula Üyeleri, Bilindiği üzere reptula forum olarak bu hobiyi Türkiye'de yürüten sanıyorum ki tek topluluğuz. Anlamadığım/idrak edemediğim ve sizlere sormak istediğim bir nokta var... Kargo neden alıcı sorumluluğunda gönderiliyor? Yani örnek veriyorum tarantulaya göre nispeten daha pahalı bir canlı olan gecko türleri. Üreticisine bir yavru geckonun üretim ve bakım maliyeti nedir bilmiyorum fakat tahminim 100 veya en fazla 150 lira. Hal böyleyken satış fiyatları ise 500-700 hatta 900 lirayı buluyor. Arkadaşlar bu durumda kargoyu alıcı sorumluluğuna yükleyip kazanç elde etmek ne kadar hobiye yakışıyor? Yani bu olayı bir ticaret olarak dahi görsek, (ki bu bir hobi) internetten herhangi bir tüketim malzemesi alındığında dahi kargo alıcı sorumluluğunda değilken bu hobide %80 herkes tarafından böyle tutuluyor. Düşünceleriniz nelerdir? Saygılarımla, keyifli hobiler.
 8. Merhaba değerli reptula üyeleri, Bir crested gecko sahiplenmek istiyorum fakat birçok yabancı kaynakta okuduğum kadarıyla sürüngenler salmonella muenchen isimli bakteriyi yaygın biçimde taşıyorlarmış. Özellikle bu hobide tecrübeli dostlarıma ve veteriner hekimlere sormak isterim, elbette ki crested gecko muhteşem bir canlı ve hobi fakat bu salmonella riskinin ortadan kaldırılması/kaçınılması için alınacak önlemler de göz önünde bulundurulmalı. Ne dersiniz?
 9. Metekagann

  Mutfakta Tartara

  Merhaba, mutfak tezgahında bir adet kaçak yavru tartara buldum. Yani yeni doğmuş değildi fakat kolonimdeki yavrulardandı. Üretim yapmıyorum 20-30 tane tartaramdan biriymiş kaçmış. Nasıl kaçmış olabilir? Mutfak tezgahına nasıl çıkmış olabilir? Ekte size tartaraların yaşam alanını sunuyorum.
 10. Metekagann

  Acil Yardim

  Abdomeni oldukça dolgun ve iyi beslenmiş olması gerek. Fiyat konusunu bilmiyorum fakat 450-500 bandında daha önce ilanlar görmüştüm.
 11. Metekagann

  Tarantula Handling

  Sling ise canlı her türle başlanabilir. Ben Murinus ile başladım bu başlangıç meselesi direkt adult boydan başlayacaklar için söylenir. Yeterli besleme bilgisine sahip araştıran insan her türle başlayabilir...
 12. Metekagann

  Tarantula Handling

  Hocam sling boydan itibaren canlıyı eline alırsan ele karşı duyarsızlaşabilir ama eğitim söz konusu değil, risk her zaman var. Dolayısıyla önerilmez. Murinus öneririm, beslemesi çok keyifli büyüme hızı yüksek ve ağları çok güzel. Handling yapılmayacak bir tür fakat handlingin de açıkçası bir esprisi yok, seyretmelik canlı bu arkadaşlar
 13. Metekagann

  Başlangıç Tarantula

  Kıymık gibi batar tenine, hassas tenlerde kızarıklık ve şişkinlik yapabilir. Gözüne geldiği zaman falan hayli sıkıntı.
 14. Metekagann

  Başlangıç Tarantula

  E eline almadığın veya canlıyı kışkırtmadığın sürece sorun olmaz beslemesi en keyifli olan eski dünya türleri
 15. Metekagann

  Başlangıç Tarantula

  Ben bombalamadan dolayı eski dünya türleri öneririm. Elinize almadıkça asla sorun yaşamazsınız fakat bombalama uzun menzilli etki yaratabiliyor bu nedenle risk daha yüksek. Bazen elinizin gölgesine dahi bombalama yapabilir.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×