Jump to content

onuranhur

Members
 • Content count

  13
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

onuranhur last won the day on August 2

onuranhur had the most liked content!

Community Reputation

7 Neutral

1 Follower

About onuranhur

 • Birthday 05/27/2000

Converted

 • Admin Teşekkürü
  Yes
 • Hakkımda
  Denizli

Recent Profile Visitors

86 profile views
 1. Bu şirketin akıbeti ne oldu? Siteleri aktif değil ve İnstagram hesaplarında uzun süredir paylaşım yok.
 2. Başlıktan vaziyet belli. Bir satıcıdan yavru gecko ile toplu alım yaptım ama kalsiyum ve D3'lü kalsiyum yerine multivitamin ve bu ürün geldi. Kendisine sorduğumda ayrı kaba koyup verebileceğimi söyledi ama sanırım D3'ün fazlası zarar deniyordu. Bütçemi tükettiğim için şu aralar kalsiyum almam mümkün değil. Ne tavsiye edersiniz? Bunu ayrı kaba koydum ve arada gidip yalıyor. Bir sakıncası olur mu daha yavru kendisi
 3. onuranhur

  Merhaba

  Merahaba hoş geldiniz😊
 4. onuranhur

  Karayel's Yemleri

  İnsanın crested gecko besleyesi geliyor. Tebrik ederim😁
 5. onuranhur

  Onuranhur 20 E Denizli

  Sıcakkanlı karşılamanız için herkese çok teşekkür ederim. Hoşgörü sahibi insanlara çok saygı duyarım var olun.☺️
 6. onuranhur

  Onuranhur 20 E Denizli

  Herkese esenlikler dilerim ben Onur 27 Mayıs 2000 doğumluyum ismim etimolojik olarak onuris/anhur yani Mısır mitlojisindeki savaş Tanrısından geliyor. Aslen Mardinliyim ama doğma büyüme İzmirliyim. 5 yıldır da Denizli'de kalıyorum. Bu hobide yeniyim. Aslında böyle bir hobi olduğunu bile bilmiyordum. Ben balkonumda keler beslerim. Onları kafeste tutmuyorum fakat ilk karşılaşmam: geçtiğimiz senelerde, yine balkonumun duvarında, tesadüfle olmuştu. Onu Kavonoz yardımıyla hapsedivermiştim. İşin ilginç tarafı sevimliliğine dayanamayıp hapis tutmaya gönlüm el vermedi ve onu tekrardan balkona bıraktım. Gel zaman git zaman o büyüdü ve çoluk çocuğa karıştı fakat hiç balkon duvarını terk etmedi. Gelen sinekleri ve haşereleri tüketerek evdeki zararlı böcek popülasyonunu oldukça düşürdü ve kendisi de farkında olmadan bana iyilik yapmış oldu. Doğayı çok severim. Uzun zamandır dağcılık, trekking ve hiking yaparım. Ayrıca avcılığı pek tasvip etmesem de tüfek kullanmayı çok severim. Ancak diğer insanların "tiksindiği" canlılara ilgim ilk olarak keler ile başlamadı. Yolda gördüğüm avcı örümcekleri ve taktikçi canlılar beni hep cezbediyordu. Keleri her ne kadar özgür bırakmış, doğadaki canlıları hapsetmeyi pek istememiş olsam da evimde 4 yıldır benimle yaşayan bir muhabbet kuşum var. O da ilginç bir kuştur çoğu zaman kafesinde yarasa gibi baş aşağı uyur ve serbest bıraktığımda prize takılı olan şarj kablolarına tırmanır. Suyu çok sever girdimi sırılsıklam olana kadar çıkmaz. Ayrıca küçükken de bütün harçlığımı 1 metrelik düz akvaryumuma yatırırdım. Son beslediğim balık Astronot balığı olmuştu elimden yem almak için atlayışını hiç unutmam. Hep Pirana beslemek istemiştim. Spor hayatı, taşınma planları derken her şeyi satıp kaldırmak zorunda kalmıştım. Böyle yani çok konuşmayı, lafı uzatmayı sevmediğimi söylerim ama sabaha kadar konuşurum. Böyle de tutarsız bir adamım. Önümde çok uzun bir yol var: keşfetmeliyim ve mücadele etmeliyim. Kendi hakkımda birkaç şey daha eklemem gerekirse İngilizce ve Türk işaret dili biliyorum. Ayrıca müsait oldukça, bir kuruluşta gönüllü olarak AK çalışmalarına katılıyorum.
 7. buldum

  az miktarda varmış bana ücretsiz göndere bilirim dedi

 8. onuranhur

  Canlı Yem Için Doğru Bir Sistem Mi

  Evet o kaplardan bulunduğum yerde çok satılıyor. Dubialar karanlığı sevdiği için bu saksıyı düşünmüştüm. Ancak önümüzdeki aylarda daha büyük bir alana koyabilirim. Zaten çok küçükler Ankara canlı yem sitesinden aldım. Tavsiyeleriniz için teşekkürler.
 9. onuranhur

  Canlı Yem Için Doğru Bir Sistem Mi

  Evet yavru. Muhtemelen büyüyeceklerdir.
 10. Önümüzdeki aylarda gecko alacağım için ona canlı yem hazırlamaya başladım. Tavsiyelerinizi rica ediyorum. Dubialarım(30 adet) saksı içinde tırmanabilirler mi? Çatıda kalacaklar çünkü iyi hava sirkülasyonu mevcut. Onlara kuru kayısı verdim. Bir de un kurtlarım var onlara da patates verdim. Daha iyi hava almaları için kapağın yarısını kesip sineklik yapıştırdım. Saksı 2 ay onlara yeter mi? Dışarıda bulunmaları mite baskınına sebep olur mu? Bu koşullarda yemler için sağlıklı üreme olur mu?
 11. onuranhur

  Ailemi Gecko Almaya Nasıl Ikna Ede Bilirim

  Gerçekten istediğini kanıtlaman gerekiyor. Masum fotoğraflarını ve oyuncu hallerini göstermeyi dene. Sonuçta kendi odan varsa onların gözünden uzak olacaktır ve gece hayvanı olduğu için de gündüzleri mağarasından çıkmayacaktır. Zamanında animasyonlar çizildi, insanların farelere karşı düşünceleri değiştirildi. (Benim ailem de tarantula besleme düşüncemden rahatsız oluyor. Bazen geckoyu kabul ettirmek için tarantula alternatifini sunuyorum 😁

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×