Jump to content

Barisofficial

Members
 • Content count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Barisofficial

  Ailem Izin Vermiyor

  Benim dediğimi deneyebilirsin. Şuan aklıma daha mantıklı bir neden gelmiyor.
 2. Barisofficial

  Ailem Izin Vermiyor

  Ailene tarantula ile ilgili nasıl giriş yaptığın da önemli. "Ben örümcek besleyeceğim." diye giriş yaparsan karşı çıkmaları kaçınılmaz. Özellikle ülkemizde örümcekten ziyade "Tarantula" dediğiniz zaman herkes çekiniyor. Zehirli, büyük ve görüntü olarak hırçın. Bilmedikleri için biraz da korkarlar. İkna olayında açıkçası hiç zorlanmadım. "Fobimi hobiye dönüştürmek istiyorum." dedim, kabul ettiler. Önemli nokta korkumu yenmek için beslemek istediğimi söylememdi. Kaldı ki bu da doğru. Haşerelerden falan tiksinen biriyim. Forumdan sağolsun bir arkadaş ile iletişime geçtim ve minik bir canavar sahibi oldum. İlk örümcek, böcek akla gelebilecek bütün şeyler dahilinde ilk elime aldığım canlı oydu fobimi sanırım ancak böyle anlatabilirim. 😊 Şuan mesela gün içerisinde minik canavarı kontrol etmeye bile başladılar. Ailene geçerli bir neden sunman gerekiyor. Hem mantıklı olmalı hem de kabul etmemeleri için bir neden kalmamalı.
 3. Barisofficial

  Yeni Bir Başlangıç - Rosea

  Dediğiniz türlere baktım hocam. İlk örnektekinin görüntüsü güzelmiş ama yer türü ile başlamak istiyorum. İkinci örnekteki de kıpır kıpır agresif bir türmüş, alışmakta zorlanabilirim. Bracypelma Vagans ile ilerleyen zamanlarda küçük bir yuva yapıp başlangıç yapacağım. Çok teşekkür ederim.
 4. Barisofficial

  Yeni Bir Başlangıç - Rosea

  Bracypelma ile Grammostola arasında çok fazla uysallık farkı var mı? Açıkçası bu hobiye Fransız olduğum için arasında ne fark var onu bile bilemiyorum. CC ve LP kısaltma eklemişsiniz ama neyin kısaltması onu bile bilemiyorum hocam. Görüşleriniz için çok teşekkür ederim hocam.
 5. Barisofficial

  Yeni Bir Başlangıç - Rosea

  Herkese selamlar, Tarantula beslemek istiyorum ve başlangıç olarak en uygun sanırım Grammostola Rosea oluyormuş. Okuduğum, araştırdığım kadarıyla da saldırı yapmayı en son seçenek olarak görüyormuş. Biraz örümceklere, böceklere vs karşı fobim var. Bu minik canlı ile bunu yenip, fobimi hobiye dönüştüreceğime inanıyorum. Yavaş hareket etmesi, uysal olması, minik olması benim için çok önemli çünkü yavaş yavaş alışmak istiyorum. Bu konuda nasıl bir tavsiyeniz olur? Nereden temin edebilirim? İnternette satılan mikro un kurtları ile başlayabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×