Jump to content

XPlot

Members
 • Content count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About XPlot

Recent Profile Visitors

66 profile views
 1. XPlot

  Arka Plan Yapımı

  Teşekkürler
 2. Un kurdu vermeyi deneyebilirsiniz. Genelde kuşlarda kullanılan bir yem türü veya solucan verebilirsiniz. Ben yuvadan düşmüş bir saksağan yavrusu bulmuştum ona solucan verince hemen yemişti.
 3. XPlot

  Un Kurdu Böcek Evresi

  Hareket etmeyen kurtlar pupa olmaya başlamışlardır. Ölen kurtlar kararıyor ve içindeki sıvıyı kaybediyorlar. Bufalo kurdunu ayrı tut bence
 4. XPlot

  Arka Plan Yapımı

  Merhabalar crestedım için arka plan yapmayı düşünüyorum. Elimde 30 30 40 boylarında bir strafor var nasıl arka plan yapabilirim canlı için sağlıklı olan bir boya türü var mıdır? Su ile teması olduğunda akmıyacak bir boya. Önerilerinizi yazarsanız sevinirim.
 5. XPlot

  Un Kurdu Böcek Evresi

  Nem için ayrı bir alan yapmıyorum. Üstü açık bir kutunun içinde duruyorlar bu yüzden nemi daha da düşürebileceğimi sanmıyorum
 6. XPlot

  Un Kurdu Böcek Evresi

  Pupaları buzdolabına koysak gelişmeleri yavaşlar mı?
 7. XPlot

  Un Kurdu Böcek Evresi

  Yaklaşık 35 tane un kurdu böceğini satıyorum yanında 40 dan fazla pupa ve kepek ve çekirge tozlu 500gr yataklık vericeğim şuanlık düşündüğüm fiyat 25 tl ama fiyat vermekten çekinmeyin takas da olabilir. Ankara içi elden teslim şehir dışına kargo yaparım. Fotoğraflardaki böcekler tam sayı değildir mesaj atarsanız oradan başka fotoğraflarda yollarım. İsteyene bulundukları plastik kabı da yollarım. Mesaj dan iletişime geçebilirsiniz oradan daha detaylı konuşuruz.
 8. XPlot

  Cırcır Böceği

  Bende crestedım için cırcır böceği almıştım fakat yakalamaya çalışırken küçük bir tane cırcırı kaçırdım evdekilerde zaten çok böcekleri sevmiyorlardı ondan dolayı cırcırları geri vermek zorunda kaldım yani alışık değilsen cırcır yakalamak çok kolay değil ama yüksek bir kap kullanırsan belki daha iyi olur.
 9. XPlot

  Un Kurdu Böcek Evresi

  Benim un kurdu pupalarında da öyle oluyordu fakat yeni pupalar gelmeye başladıkça dönüşemeyen pupaların sayısı azalmaya başladı belki tam gelişemeden pupa oldukları için olabilir. Ben nem için farklı bir yere koymuyorum
 10. XPlot

  Un Kurdu Böcek Evresi

  böcekler yumurtladıktan kaç gün sonra kurtlar çıkmaya başlar ? benimki de iki üç hafta oldu ama hala göremedim
 11. XPlot

  Un Kurdu Böcek Evresi

  böceklerin durduğu kapta yumurta viyölü kullanıyor musunuz ? bendekiler de bazen ters dönüyor fakat içine koyduğum yumurta viyölleri sayesinde geri düzeliyorlar.
 12. XPlot

  Örümceklerden Kurtulma

  Dışarıdan içeriye açılan bir delik gibi yerler varsa oradan geliyor olabilir. O deliği bulup kapatırsanız bir daha gelmeyeceklerdir.
 13. XPlot

  Bearded Dragon Macerasına Giriş:)

  Aklıma yapay çim geldi ama ne kadar doğru olur bilmiyorum. 2 3 tane alırsınız kirlenince yıkarsınız hem de çok pahalı değil.
 14. XPlot

  Lepard Gecko Diyet

  Bazılarına göre hayati önem taşıyor bazılarına göre taşımıyor fakat düzenli canlı yemlerine gut load yaparsan gerek kalmıyor diye biliyorum. Ben multivitamin kullanmıyorum
 15. XPlot

  Teraryum Crested Gecko

  nem ölçer almanı tavsiye ederim

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×