Jump to content

Tropheus

Kıdemli Üye
 • Content count

  602
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

Tropheus last won the day on February 22

Tropheus had the most liked content!

Community Reputation

83 Excellent

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tropheus

  Satılık Yetişkin Rat

  Günceldir. Bir kaç takım alımında indirim olur.
 2. Tropheus

  Satılık Yetişkin Rat

  8 erkek 10 dişi, toplam 18 adettir. Ankara içi elden teslim. Canlılar genç ve verimli dir. En yaşlısı 10 aylıktır. Alıcı taşıma kabını yanında getirmelidir. Adet 25 TL dir. Takımlar 1.2 ya da 1.1 şeklinde verilecektir. İrtibat: Ö.M ve 05305270987
 3. Tropheus

  Mısır Yılanıma Su Kabı Için Yardım

  Anladığım kadarıyla araştırma ve okuma gibi bir alışkanlığın olmadığı gibi aldığın kişi de yardımcı olmamış. Şimdi eline bir kağıt kalem al ve bilmediğin ne varsa yaz, not al sonra da beni ara. 05305270987
 4. Tropheus

  İninalden Mikro Un Kurdu Ve Böceği Alcam

  Bir de Türkçe'yi yazabilsen !
 5. Tropheus

  Ball Python Head Wobble Syndrome

  Güzel konu, güzel açıklama, eline sağlık.
 6. Tropheus

  Satılık Cırcır

  Malesef
 7. Tropheus

  Lilly White Morph

  Yurtdışı fiyatları 800 $ ila 1500 $ arasında, yani kaba bir hesapla cinsiyeti belli olmayan bir yavru Amerika'daki üreticisinde 4000 TL. Türkiye de belki 15-20 bin TL gibi bir sermaye bağlanacak, en az 2 sene emek verilecek, geldisi gittisi yok gel gör al denilecek, fiyat Amerika'daki üreticiden çok daha ucuza olacak, mesela 2500 tl gibi sonra herkes bırak almayı üstüne bir de sövecek. Bu hoby Türkiye de bu şekilde olduğu sürece biraz zor. Belki yurtdışı fiyatları bir kaç sene sonra en az yarı yarıya düştükten sonra bir ihtimal, aksi taktirde bu Morph da diğerleri gibi her yerde rahatlıkla üretilir ve bulunur bir duruma gelmeden ve elde edilmeden çok zor. Ha bir de şu var yarı dominant olması bu süreci kısaltabilir üreticilerin niyetine bağlı olarak, o zaman biz de daha yakın bir zamanda sahip olabiliriz
 8. Tropheus

  Fatıralı Ithalat

  Önemli olan faturalı getirmeleri değil, orijin belgesiyle birlikte kendilerinin fatura kesip canlı ile birlikte vermesi. Yurtdışında ki satıcının kestiği faturanın anlamı yok. Canlıyı yasal izinleri alarak siz getiriyorsanız yurtdışından aldığınız faturanın o zaman önemi var.
 9. Tropheus

  Komodo Ejderi Bakımı

  Arkadaş bir de T-Rex konusuna el atarmısın?Bakımı konusunda fazla bilgi yok, ya da ben bulamadım sanırım. Ama çok beğeniyorum, gerekli bakım ortamı nasıl olmalı, neler verilmeli, ne sıklıkla beslenmeli, bir de uv gerekli mi?
 10. Tropheus

  Birkaç Soru.

  Birinci sorunuzun cevabı, bu rakam grubunda Birinci rakam erkek birey sayısını, ikinci rakam dişi birey sayısını üçüncü rakama sa cinsiyetleri belli olmayan yavru bireylerin sayısını ifade eder. Örneğin 1.3.7 durumu, 1 erkek, 3 dişi ve 7 yavru olduğunu belirtir. Bir türün yanında yazılı olan 1.0 ifadesi bu bireyin erkek olduğunu, 0.1 ifadesi bu bireyin dişi olduğunu, 0.0.1 ise henüz cinsiyeti belli olmayan bir yavru olduğunu belirtir. İkinci sorunuzun cevabını bilemiyorum. Petersii lerin ömürleri doğada ortalama 4-5 yıl. Terrarium da ise 6-7 yıl, 8 yılı bulan örnekler olduğu belirtilmiş yabancı forumlarda.
 11. Bir sıkışma sonucu o bölgedeki kan akışını engelleyecek şekilde damarlar zarar görmediyse büyük ihtimalle Zeren Hanım ın ifade ettiği gibi kuyruk bölgesindeki derinin atılamaması sonucu meydana gelmiş olabilir. Ancak bu durum daha çok sanki zarar görmüş ve o yüzden olmuş gibi bence. Deri sorunu bu kadar hızlı bir tepkimeye sebep vermiyor. Şayet deri sorunu ise bu gibi durumlarla karşılaşmamak için canlının deriye girmesinden itibaren deriden çıkışı günde bir kaç kez kontrol edilmeli ve özellikle kuyruk ve göz çevresinde deri kalıntıları kaldığı tespit edilirse müdahale edilmeli. Kuyruk bölgesinde ise kokusuz bir vazelin ile 5 dakika ara ile 2 - 3 kez ölü deri iyice nemlendirilmeli sonrasında elle nazikçe masaj yaparak alt deriye zarar vermeden iyice yumuşayan ölü deri alınmalıdır. Göz çevresi ve anüs çevresi için ise tercihen yağı alınmamış açık süt yoksa tam yağlı süt ile 5-10 dakika banyo yaptırılmalı, ölü deri yumuşak bir pamuk ile alınmaya çalışılmalı çıkmıyorsa süt banyosu tekrarlanmalıdır. Bu işlem bir defada 2 den fazla tekrarlanmamalı bir kaç saat ara verilmelidir. Bu arada süt soğuk olmamalı tercihen canlının bulunduğu ortam ısısından 1-2 derece yüksek olmalıdır. Bu yöntemler leopard-gecko lar daki özellikle tırnak bölgelerindeki deri sorunlarında da uygulanabilir.
 12. 😎 Bu modeller böyle.Yazmayı az buçuk bilir, kendi yazdığı dahil okumayı bilmez. Araştırmayı hiç bilmez. Hazır löpçü.
 13. Bilmem kaçıncı kez aynı şeyleri anlatmamak için, hmmm belki 376 ncı olur, foruma 7 tane makale yazdım, onları bulup okuyun sonra anlayamadığınız noktaları sorun cevaplayayım. Birazcık araştırma ve çaba ile belkide aklınızda hiç soru işareti kalmayacak.
 14. Tropheus

  Pleksi Teraryumlar. Imalatcidan

  Yeriniz nerede? 1 m*50 cm*50 cm h ölçülerde bir teraryum ne kadar olur.
 15. Tropheus

  Corn Snake Çiftleşme

  Erkekler 1 yaşında da çiftleşebilir. Dişiler min 2, tercihen 3 yaşında olmalıdır.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×