Jump to content

ywz

Members
 • Content count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Herkese merhaba, Sling olarak aldığım T canlım için cam kavanoz içerisinde bir yaşam alanı oluşturmuştum. Havalandırma için sadece kavanoz kapağında delikler bulunmaktadır. 7 aydır bu alan içerisinde ve 2 kez kabuk attı. Ancak dün fark ettim ki nemlendirme yaptığım bölgede zeminde 1-2 cm. boyutlarında bir tane mantar oluşmuş. Canlıyı yeni bir yaşam alanına aldım. Fakat sormak istediğim; mantarın canlı için bir sakıncası var mıdır? Oluşumu canlı için zararlı mıdır? Şimdiden teşekkürler.
 2. ywz

  Odamı Mite Bastı

  Sprey şişe içerisine dezenfektan (limon kolonyası, sirkeli su vb.) koyup temizlemeyi düşündüğünüz yerlere sıkın. Birkaç gün uygular ve odanızın havalandırmasını iyi yaparsanız kısa sürede kurtulabilirsiniz. Geçmiş olsun.
 3. ywz

  Tarantulalar İçin Dekor

  Marketten Hindistan Cevizi alıp kabuğunu saklanma alanı ve dekor olarak kullanabilirsin. Canlılarım için aynısını yaptım ve herhangi bir küf vs. sorunu yaşamadım. Ceviz kabuğunu istediğin şekilde kırabilmek biraz zor ama kötü bile kırsan silikon vb. bir ürünle birbirlerine istediğin şekilde tutturup kullanabilirsin.
 4. ywz

  Abdomen Beyazladı

  yakın zamanda atmadıysa eğer kabuk öncesi kelleşme olabilir. benim canlılarımda da kabuk atma öncesinde bu tarz kelleşme oluyor.
 5. ywz

  Gümüş Böceğinden Nasıl Kurtulurum

  Odalarda özellikle mutfakta, giriş-çıkış ve yuvalama yapabilecekleri ufak tefek kapı kenarlarındaki, dolap içlerindeki, su giderlerinin, kalorifer borularının geçtiği delikleri kapatın (bauhaus vb. yerlerde satılan tüp içerisindeki hazır derz dolguları işe yarıyor). Bu işlemden emin olduktan sonra bir ilaçlama firması çağırın ve evi komple ilaçlatın. Mutfak dolaplarının içi ve menteşeleri dahil ilaç uygulatın. Yoğunluğu azaltana kadar her yıl daha sonra 2 yıl da bir ilaçlamayı tekrar ettirirseniz hiç bir sıkıntı kalmıyor.
 6. ywz

  Tarantula Fiyat Yardım

  Belirtilen fiyatların gerçekliğinin olduğunu düşünmüyorum. Uzun süredir t arıyorum ve fiyatlar uçmuş durumda!

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×