Jump to content

tarantula_Yusuf

Members
 • Content count

  120
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

32 Excellent

1 Follower

Recent Profile Visitors

178 profile views
 1. tarantula_Yusuf

  Messor Kraliçesi Aramak Için Çok Mu Geç ?

  Ben İzmirdeyim, karıncalar hakkında pek bilgim yok, beslemedim de, ilgim de yok. Dün sabah okula giderken binanın önünde messor kraliçesi buldum ama geri saldım. Bence bulunabilir.
 2. tarantula_Yusuf

  Çekiliş!

  Katıldım
 3. tarantula_Yusuf

  Bunlar Mite Olabilir Mi?

  Merhaba arkadaşlar, geçenlerde tarantulanın (rosea L2) abdomeninde birkaç beyaz benek gördüm, aşırı küçükleri ve galiba hareketsizlerdi, sonra bende komple torf yeniledim ve temizledim teraryumu. Fakat şimdi baktığımda torfun üstünde beyaz noktalar çoğalmış, farkederseniz eğer roseanın bacağında da var bir tane beyaz benek. Fotoğraf kalitesi için üzgünüm, çekebildiğimin en iyisini çektim. Ne olduklarına dair bir fikrim yok, fikri olanlar lütfen yazsın.
 4. tarantula_Yusuf

  Poecilotheria Regalis

  Sayılı gün çabuk geçer, inşallah sağlıklı güzel bereketli yavrular olur.
 5. tarantula_Yusuf

  Tarantulam Ne Zaman Kabuk Atar?

  Benim bildiğim abdomeninde ki tüyler dökülüp siyahlaşma başladıysa kabuk yakındır.
 6. tarantula_Yusuf

  Un Kurtlarının Bakımı Ve Üretimi Hakkında Birkaç Soru Sordum

  Cevabın için sağol xplot abi. Dediğini yaparsam geriye böcek kalmaz, birde bu genetikle alakalı değil bence, sonradan oluyor sonuçta. Mecbur tek yerde besliyicem. Birde civciv almayı düşünüyorum, civcivi un kurduyla besliyicem, onun ayarı var mı yoksa hep yerse sorun olmaz mı?
 7. tarantula_Yusuf

  Un Kurtlarının Bakımı Ve Üretimi Hakkında Birkaç Soru Sordum

  Pupalar ayrı kapta duruyor, patatesi yemiyecekler, sırf nem yapsın diye mi koymam gerekiyor. Birde yaptığımın riski nedir? İçine pupa giremez kenarları yüksek, nem sağlamaz mı içeriye?
 8. tarantula_Yusuf

  Un Kurtlarının Bakımı Ve Üretimi Hakkında Birkaç Soru Sordum

  Pupaların olduğu kabın ortasına kapak koydum, içine peçete koyup su doldurdum. O nem sağlar mı, yeterli olur mu ve pupaların iç içe olması sorun olur mu?
 9. tarantula_Yusuf

  Un Kurtlarının Bakımı Ve Üretimi Hakkında Birkaç Soru Sordum

  Nemi nasıl arttırabilirim pupaların
 10. tarantula_Yusuf

  Un Kurtlarının Bakımı Ve Üretimi Hakkında Birkaç Soru Sordum

  Cevabın için teşekkürler. Kafamda bir iki soru daha var. Böceklerin neden bir ve ya birkaç bacakları kopuk, birde yaşamalarına ve üremelerine engel olur mu?
 11. tarantula_Yusuf

  Un Kurtlarının Bakımı Ve Üretimi Hakkında Birkaç Soru Sordum

  Öncelikle cevabın için çok teşekkür ederim. Yumurtalık koyacaktım ama unutmuşum, iyi hatırlattınız. Benim un kurtlarını beslediğim yere sinekler girebilir. Bu bir sorun oluşturur mu, sineklik bulana kadar en azından. Birde cımbızla müdahale olmuyor ama nedense günde 2-3 ölüm oluyor, bu da ayda 60-90 ölüm yapar, az bir sayı değil. Un kurdu böceklerinin bazılarının bir ve ya birkaç bacağı kopuk, neden koptuğu hakkında fikrim yok ama üreme ve yaşantılarına engel teşkil eder mi?
 12. İyi günler, geçenlerde internetten 500 adet adult larva un kurdu sipariş etmiştim. Canlı yem olarak kullanabileceğim canlım olmadığı için üretmeyi düşündüm. Site üzerinden hazır yataklıkta satın almıştım. Denk geldikçe havuç, ama çoğunlukla patates ile besledim. Un kurtları zamanla yavaş yavaş pupalara dönüşmeye başladı. Pupalarıda ayrı kaba aldım bende. Zamanla pupalarda yavaş yavaş böceğe dönüşmeye başladı. Böcekleri de ayrı kaba aldım. Aklımda birkaç soru ve sorun var. Sadece patates vermem bir sorun oluşturur mu? Günde yaklaşık olarak 2-3 adet ölü un kurdu çıkarıyorum, ölenler siyahlaşıp kuruyarak ölüyor genelde, sebebi ne olabilir? Un kurdu böcekleri henüz yeni böcek oldular biliyorum ama nedense sürekli ters dönüyorlar ve tek başlarına düzelemiyorlar, birde bazılarının bir ve ya birkaç bacağı eksik (dikkatli bakınca farkettim), sebebi ne olabilir, döngü sırasında dış müdahalede bulunmadım. Birde hesaplarıma göre hepsi böceğe dönüştüğünde elimde yaklaşık 300-350 böcek olacak, bunların üreme potansiyeli nedir, ayda kaç yavru alırım, onları da larvalar gibi patates, havuçla mı besliyeyim?
 13. tarantula_Yusuf

  Tigrinam Halsiz

  Türü ne?
 14. tarantula_Yusuf

  Tarantulam Neden Böyle Duruyor

  Kap büyük gibi geldi bana, birde eğer yeni aldıysanız o yüzden kenarlarda durabilir ve ya nem çok olduğunda kenarlara çıkabilir.
 15. tarantula_Yusuf

  G.rosea Zehri Hakkında

  Fareler üzerinde yapılan bir deneye göre grammostola rosea nın zehri yüksek olarak tespit edildi diye biliyorum.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×