Jump to content

Erastes

Members
 • Content count

  335
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  19

Erastes last won the day on September 17

Erastes had the most liked content!

Community Reputation

242 Excellent

5 Followers

Recent Profile Visitors

697 profile views
 1. Erastes

  Murinusum Hareket Etmiyor

  Belki kabuktadır.. kabuk süreci başlangıcında genelde metabolizması ve haraketleri yavaşlar.. ayrıca tarantulalar sürekli aktif olan canlılar değil, çok ölümcül derecede aç kalmadıkları sürece saatlerce hatta günlerce haraket etmeyebilir.. o yüzden öyle balık veya kuş gibi saatlerce izlenecek canlılar değil.. bence bir hafta rahatsız etmeden kendi haline bırak..
 2. Erastes

  Sürüngenpazarı Güvenilirmi

  Siteyi sadece aracı gibi düşünün onun dışında satıcılardan yana şikayet olmuştu bir müddet yani siz sitenin güvenirliği ile değil satıcılar ile ilgili referans almanızdır.. ben size bir kaç sayfa daha paylaşayım özelden..
 3. Erastes

  Hobiye Ne Oluyor?

  Yani tepki olmasın diye ben yazmamıştım ama siz kısa ve öz olarak cevaplamışınız.. dediğiniz gibi ilan olmayınca forumda aktiflikte olmuyor hali ile buda hobinin düşüşü gibi algılanıyor.. aslında hobinin bir yere gittiği yok sadece tedbirli olmaya başladı herkes.. hobisine kıyıda köşede sessiz sakin devam ettirenler var.. tabi bahse konu kur değerleri, piyasanın biraz pahalı oluşu, ithalatlarda yaşanan sıkı kontroller, baskınlar vs göz ardı edilemez ama bütün bu olumsuz durumlara rağmen diğer platformlarda çokça ilan alış veriş satış vs görüyorum birazda olsa aktiflik var ama bir o kadarda herkes tedbirli artık demek daha iyi bir yaklaşım olur..
 4. Erastes

  Un Kurdu Büymesi Yavaşlatma

  -5 dereceye kadar yaşamlarını devam ettirebilirler.. metabolizmaları yavaşlayacağı için protein ve besin değerleri düşecektir o yüzden yem olarak kullanacağınız zaman 2 gün öncesinden çıkarıp tekrar eski canlı hallerine dönerler..
 5. Erastes

  Tarantulanın Cinsi Nedir?

  Tarantula değil normal bir örümcek.. cinsi araneus
 6. Bu görsele göre anca lasius diyebiliriz.. daha yakından ve net çekebilirsen yardımcı olabiliriz
 7. Sen istediğin kadar uygun ortam koşullarını hazırlasanda doğasındaki gibi kendini esaret altında güvende ve özgür hissetmeyecektir.. kısa süreliğine misafir edebilirsin 2-3 gün sonrada kendi doğasına bırakman daha iyi olur.. gerek yılan gerek kertenkele gerek örümcek vs vs bunun örneklerini çok gördük duyduk ve şahit olduk, yaşamıyorlar veya yaşatamıyoruz.. madem hobiye bu kadar isteklisin ve bir canlı beslemek istiyorsun esaret altında yaşayabilen bir çok canlı türü var.. 50-100 lira verip bir tarantula alıp besleyebilirsin..
 8. Erastes

  Akvaryum

  Gold panda molly
 9. Erastes

  Bukalemun

  Canlının WC olduğunu düşündüğünden dolayı o tepkiyi vermiş.. @CyBeRr 'ın bu türle ilgili konusundan aşağıda ufak bir alıntı..⬇️ Akdeniz bukalemunları doğadan toplanıp bilinçsizce beslenmeye çalışılıyor.. Hatta bazı satış sitelerinde doğadan toplanıp fahiş fiyatlara satılmaya bile çalışılıyor çoğu zaman. Lütfen bu konuda biraz bilinçli davranalım.. Bukalemunların en büyük düşmanı strestir. Stresli olmasını da renklerinden kolaylıkla anlayabiliriz. Eğer koyu renk ve tonlarındaysa o bukalemun bir sebebe bağlı olarak strese girmiştir. Bu şekilde bir canlı genellikle esaret altında yem yemez su içmez. Buna bağlı olarak da bir süre sonra ne yazık ki ölür.
 10. Erastes

  Sling Tarantulam

  İşte aradığımız şey keşke her üye böyle senin gibi olsa eline canlı geçen hemen gelip buraya konu açıyor.. halbuki senin konundan örnek vermek gerekirse bunun cevabı ve cevapları forumda yeteri kadar var önemli olan senin gibi merak edip araştırmak
 11. Erastes

  Tartara Bulamıyorum

  Tartarayı profyosenel hobiciler haricinde çoğu kişi tercih etmiyor nedeni ise kapsül olarak üremeleri.. farketmeden bir iki tanesi kaçtığı zaman bulunduğunuz ortamda büyük sıkıntıya yol açar..
 12. Uygun şartlar sağlandığında yumurtaları kendisi taşıyacaktır.. en kötü ihtimal karıncayı tüpe alın yumurtları manuel olarak ekleyin bir pamuk yardımı ile çok bastırmadan hassas bi şekilde.. ama bir an önce test tüpü veya şırınga ile setupunu yapın ve etrafını karanlık olacak şekilde sarınca kendine haline bırak haftada 1 yaşadığını görmek amaçlı kontrol etsen yeterli
 13. Lasius kraliçesi.. eğer hala resimlerdeki gibi tutuyorsanız bayağı kötü acilen bulabilirseniz test tüpü veya şırınga setupu yapıp oraya alın kraliçeyi böyle sağlıklı bakamazsınız..
 14. Erastes

  Yatalıkta Güve Problemi

  Kendi tecrübemi ifade edeyim yaklaşık 8-9 aydır hobideyim elimde dubia, un kurdu, un kurdu böcekleri gibi canlı yemler var ve bu zamana kadar hiç mite vb paraiztlerle karşılaşmadım.. mümkün olduğunca havadar ve serin yerde muhafaza ediyorum ve üstlerini sineklik koyarak açık bırakıyorum.. fazla sıcak ortam ve nem bu parazitlerin en sevdiği durumdur.. ayrıca kekik nane ve kuru limon kabuğu güveleri uzak tuttuğunu belirtenler var ama sonuçları ne denli etkili belirsiz..
 15. Erastes

  Elma Salyangozu Hastalık

  Son zamanlarda ülkemizde renk renk oluşlarından dolayı hobiye yeni yeni giren elma salyangozları uzak doğu ülkelerinde besin olarak tüketiliyor ve bu yüzden taşıdığı parazitler sayesinde belirli hastalıklara yol açıldığı tespit edilmiş..

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×