Jump to content

xSHUSHx

Members
 • Content count

  26
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

xSHUSHx last won the day on May 4

xSHUSHx had the most liked content!

Community Reputation

10 Good

Recent Profile Visitors

81 profile views
 1. xSHUSHx

  Yalancı Karadul Hakkında

  Tüm kaynaklar aklımda yok malesef https://www.nhm.ac.uk/discover/how-dangerous-are-false-widow-spiders.html#:~:text=False widows are not the,radiate away from the bite.
 2. xSHUSHx

  Yalancı Karadul Hakkında

  Kaynaklar:https://www.gravesham.gov.uk/home/environmental-health/pest-control/advice/false-widow-spiders https://tr.wikipedia.org/wiki/Steatoda_grossa
 3. xSHUSHx

  Yalancı Karadul Hakkında

  Bir örümcek tarafından ısırılırsanız veya bir böcek tarafından ısırılırsanız, mümkün olan en kısa sürede antiseptik bir yıkama veya sabun ve su ile temizleyerek yaranın enfeksiyon kapmamasını sağlamalısınız. Yaranın üzerine soğuk suya batırılmış bir bez veya bir bez yerleştirmek şişmeyi azaltmaya yardımcı olacaktır. Enfeksiyon riskini azaltmak için etkilenen bölgeyi kaşımaktan kaçının. Çok fazla şişlik / kabarma varsa veya yarada irin varsa bu, yaranın enfekte olduğunu gösterebilir. Bu durumda yerel doktorunuza danışmanız tavsiye edilir. Bir ısırık / sokma sonucunda aşağıdaki belirtilerden herhangi birini yaşarsanız bir ambulans istemeniz tavsiye edilir; hırıltı veya nefes almada zorluk bulantı, kusma veya ishal Hızlı kalp atış hızı baş dönmesi veya baygınlık hissi yutma güçlüğü kafa karışıklığı, kaygı veya ajitasyon
 4. xSHUSHx

  Yalancı Karadul Hakkında

  Birçok örümcek türünde olduğu gibi, erkek ve dişi yalancı karadullar genellikle fiziksel olarak farklıdır. Dişiler daha büyük olabilir, daha fazla yumurta üretmeye yardımcı olabilirken, erkekler daha küçük olma eğilimindedir. Erkekler çiftleşmeden önce veya sonra yenme tehlikesiyle karşı karşıyadır, bu nedenle boyutları kaçınmada avantajlı olabilir.
 5. xSHUSHx

  Yalancı Karadul Hakkında

 6. xSHUSHx

  Yalancı Karadul Hakkında

  Bir fotoğraf daha böyle buldukça yeni bilgi felanda eklerim. Steatoda Paykulliana Türkiyede yaşayan yalancı karadul cinseleri (mavi ile yazılanlar) https://tr.wikipedia.org/wiki/Steatoda
 7. xSHUSHx

  Yalancı Karadul Hakkında

  Steatoda Paykulliana Steatoda Grossa
 8. xSHUSHx

  Yalancı Karadul Hakkında

  Türkiyede bu yalancı karadul örümceğinin 8 türü bulunur.Yeşilliği sevmezler kaya altında veya ağaç kabuklarının arasında yaşarlar.Türkiyede bulunan steoda nubilis cinsi erkekleri 10 mm dişileri 14 mm kadar büyüyebilir.Gene Türkiyede bulunan steoda grossa cinsi erkekleri 4-6 mm dişileri 6,5–10 mm soğuğa ve sıcaklığa dayanıklıdırlar.Bu örümcek saldırgan değildir örümcek sıkıştırıldığını hissederse kendini savunmak içini ısırabilir.Sahte dulların zehirli bir ısırıkları olmasına rağmen, zehir özellikle güçlü değildir. Genellikle tek belirti, ısırıktan uzağa yayılabilen bölgede ağrıdır. Normalde bir ila 12 saat arasında sürer ve nadiren 24 saatten fazla sürer.Genellikle semptomlar yaban arısı sokmasının acısından daha kötü değildir.Erkekler ısırmaya daha yatkındır. Ancak bunun tek nedeni, yuvadan bir eş bulmak için ayrılmaları ve genellikle içeride dişileri aramak için maceraya atılmalarıdır. Sadece kışkırtıldıklarında veya deriye hapsolduklarında ısırdıkları bilinmektedir.Bazen, çürüyen et ve dayanılmaz acı gibi daha uğursuz semptomlarla ortaya çıkan sahte dul ısırıklarına dair raporlar vardır . Ancak bunlar genellikle resmi örümcek kimliğiyle desteklenmez.
 9. xSHUSHx

  Başlangıç Için Tarantula Önerisi

  braychpelma vagans
 10. Tarantulaya ısırılmadan alerjimiz olduğunu nereden anlarız ? Ve eğerki alerjimiz varsa hastaneye gittiğimizde tarantulamızı elimizden alırlar mı? Bu alerjik durum ölümcül müdür ?
 11. xSHUSHx

  Bu Karıncalar Aynı Türdenmi

  Eğerki kraliçe çiftleşmemişse bence deney tüpünde değilde kavanoza felan koy ben kavanozda yapmıştım.
 12. xSHUSHx

  Çekiliş!

  Katıldım
 13. Erkek bulabilirsen aynı yere koy çiftleşirler.Bulamaz isen sal bence bu çiftleşmemiş ama düşük bir ihtimal çiftleşmiş olabilir.
 14. xSHUSHx

  Messor Kraliçesi Aramak Için Çok Mu Geç ?

  bulursam veririm.
 15. xSHUSHx

  Messor Kraliçesi Aramak Için Çok Mu Geç ?

  Ben bizim sitede büyük bir koloni vardı oradan topladım.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×