Jump to content

armut

Members
 • Content count

  29
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

armut last won the day on May 3

armut had the most liked content!

Community Reputation

12 Good

Recent Profile Visitors

58 profile views
 1. ball pitonlatdaki yeme sıkıntısından dolayı ya milk yada corn snake alırdım
 2. armut

  Axolotl Yardım

  axolotlların hassas olduklarından belki japon balığının dışkısından yayılam kimyasallar yüzünden yada japon balığını yediği için olabilir
 3. https://www.amazingamazon.com.au/knob-tail-gecko-care-feeding-housing
 4. armut

  Pulchra Kargo

  geçmiş olsun
 5. armut

  Hobiye Başlangıç

  brachypelma ve grammostolla türlerinin bakımı kolaydır ama yavaş büyürler
 6. armut

  Merhabalar

  Merhabalar. 13 yaşındayım ve İstanbul'da yaşıyorum. Eski hesabımın şifresini kaybettiğim için yeni bir hesap açtım. O yüzden tekrar böyle bir konu açmak istedim. Sürüngenler , eklembacaklılar ve amfibilere ilgi duyuyorum. Özellikle kurbağalara ilgim var. Şu anlık sadece bir crested geckom var. İleride bir çift whites tree frog sahiplenmeyi düşünüyorum. Herkese keyifli forumlar dilerim.
 7. nereden anlaşılıcağından emin değilim ama ölümcüllük oranı türden türe değişir poeciletheria türleri tarafından ısırılırsanız ölebilirsiniz ama rosea gibi türler tarafından ısırılırsanız ölüceğinizi sanmam ama genede allerjiniz varsa kesinlikle almayın
 8. armut

  Başlangıç Için Tarantula Önerisi

  geniculata, cc, nhandu chromatus, lp
 9. armut

  Teraryum Arıyorum

  Erdem Bey'e yaptırabilirsiniz.
 10. armut

  Bir Kaç Sorum Var

  evet yiyebilir ama yiyeceğini sanmıyorum 24 saat sonra yemi değiştir eğer ölürse küf yapmaması için
 11. Merhabalar, mexican leaf frog yurt dışında yavaş yavaş popülerleşmeye başlayan bir tür. Her ne kadar Türkiye'de besleyen görmesemde belki ileride umarım ülkemize de gelebilir. Mexican leaf froglar adından da anlaşılacağı üzere Meksika kökenli bir ağaç kurbağasıdır. Benim en sevdiğim özellikleri ise siyah ve sarı noktalı gözleri. Bir çift yetişkin mexican leaf frog için 45 45 60 bir exo terra teraryum yeterli olucaktır. Tüm amfibilerde olduğu gibi su kalitesi çok önemlidir. Kesinlikle çeşme suyu kullanılmamalıdır. Zoo Med'in repti safe ürünü ülkemizde olmadığı için en iyi opsiyon içme suyudur. Gene çoğu amfibide gerektiği gibi boğulmayacakları geniş bir su kabı gerekir. Su hergün değiştirilmelidir. Sıcaklık için 23-24 derece idealdir. 30 derece civarında bir baskling alanı gerekir. UVB kullanılırsa yararlı olur. Taban malzemesi olarak coco peat sphagnum moss karışımı veya streillik açısından peçete kullanılabilir. Bence bio aktif bir teraryum daha iyi olucaktır. %50 nem idealdir. Sabah uyandığınızda ve akşam yatmadan önce fısfıs yapmanız yeterli olucaktır. Tırmanması için dallar ve bulabilirseniz cork bark kullanabilirsiniz. Dalların keskin olmadığından emin olun aksi takdirde kurbağanıza zarar verebilir. Mexican leaf frog'lar çoğu amfibi gibi böcekçildir. Çekirge, cırcır, dubia, tartara, bsf larvası gibi yemler verilmelidir. Un kurdu ve morio kurdu az olsada verilebilir. Haftada 2-3 kez canlı yemler kalsiyum tozuna bulanmalıdır ve 2 haftada bir multi vitamine bulanmalıdır. Handing ise çoğu amfibide olduğu gibi önerilmez. Sadece handling yapmak zorunda olduğunuz zamanlarda ellerinizi içme suyu ile yıkadıktan sonra yapınız.
 12. yem kalıntısı bence
 13. armut

  Kertenkelem Canlı Yem Yemiyor

  Ev ortamında strese girdiği için yemiyordur.
 14. armut

  2X P. Metallica

  Hayırlı olsun. En sevdiğim tarantula türü.
 15. Merhabalar crested geckomun sırtında bir parça deri var. Sizce kendisi çıkarmı yoksa müdahale etmeli miyim? Eğer müdahale etmem gerekirse ne yapmam gerekir?

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×