Jump to content

efekaman

Members
 • Content count

  30
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Good

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. efekaman

  Merhaba!

  Sinek veya arı sokmalarında herhangi bir anormallik gözükmüyorsa muhtemelen tarantulaya da alerjiniz yoktur.Ben arıya alerjim olduğunu biliyorum fakat çok anormal durumlar söz konusu değil,sadece fazla şişiyor.O yüzden yinede uysal ve zehir seviyesi düşük tür tercih ettim fakat hiçbir canlı doğru yaklaştığınız sürece size zarar vermeyecektir.Ben bunlara rağmen alerjim olmasına rağmen böyle bir hobiye girişmeyi seçtim seni bilemem
 2. efekaman

  Merhaba!

  Isırılma videosu falan mı? neden öyle düşündün ki.
 3. efekaman

  Merhaba!

  Aramıza hoş geldin dostum.Merak ettiğimden soruyorum tarantula veya farklı bir canlı besliyor musun yoksa ilerde mi düşünüyorsun?
 4. efekaman

  Tarantulam Ne Zaman Kabuk Atar?

  Patisindeki soruın ne zaman düzelir?
 5. efekaman

  Tarantulam Ne Zaman Kabuk Atar?

  Sabah kalktığımda karşılaştığım manzara buydu kendini şekil yapmaya karar vermiş.Herkese yardımı için teşekkürler fakat şöyle bir sıkıntımız var, 2. fotoğraftada gördüğünüz üzere ön ayağının patisinde bir sıkıntısı var.Kabuk süreciyle ilgili olduğunu sanmıyorum muhtemelen biryere sıkışmış ve gözden kaçırmış olabilirim.Yavaş yavaş düzeleceğini umuyorum bu konuda da cevaplarınızı bekliyorum herkese tekrardan teşekkürler, iyi hobiler.
 6. efekaman

  Tarantulam Ne Zaman Kabuk Atar?

  Nemini yaparken bulunduğunuz havanın bile %30-%40 nemli olduğunu unutmadan yapmanız gerekiyor.Bu kadar nem ağaç türü olsa bile yapılmaz torfu çok fazla ıslatmışsınızKabın 3/1 i nemli olsa yetecektir.Bu kadar küçük bir kapta nem dengesini çok bozmayacaktır fakat canlı rahatsız olabillr sonuçta bataklıkta yaşamıyorlar.Muhtemelen kabuk sürecinde olduğu için yememiştir.Arka bacakları kahverengi rengini almış fakat bu nemle ilgilide olabilir tabiki bunu unutmamanız gerekir.İyi hobiler..
 7. efekaman

  Tarantulam Ne Zaman Kabuk Atar?

  @Swalfken @Yetkin @Erastes Kendisinin son durumu böyle derin bir yuva kazıp ağ örmüş renkleri ciddi derecede soldu muhtemelen 2-3 günümüz kaldı herkese teşekkürler. (Fotolar arasında 2 gün var)
 8. efekaman

  Tarantula Türü

  Hayır başlangıç için uygun değildir.Grammostola ve Brahcypelma familyalarına bakmanızı öneririm.Alternatif olaran Lasiodora Parahybana da düşünebilirsiniz.
 9. efekaman

  Terraryumda Küflenme !

  Sağlık yönünden bir sıkıntı olacağını sanmıyorum ama canlıyı rahatsız edebilir.
 10. efekaman

  Yaptığım Vivaryumlar

  Elinize sağlık çok güzel olmuş.insanın Gecko olası geliyor
 11. efekaman

  Kedi Gözündeki Iltihap

  Veterinere gitmeni öneririm baya ilerlemiş gözüküyor.
 12. efekaman

  Adult Boy Dubia Ariyorum

  Kontrol edebilirsiniz; http://www.adanacanliyem.com/index.php?route=product/product&path=24&product_id=55 https://www.ankaracanliyem.com/UrunDetay/57/dubia-hamam-bocegi-005-1-cm
 13. efekaman

  Terraryumda Küflenme !

  Küflenme hava sirkülasyonu az olduğu zamanlarda ve nem fazla olduğu zaman olur.İkisini dengelemenizi öneririm.Havalandırma için sadece yukarıdan giriş yetmez çapraz sirkülasyon olması için yanlardan da delikler açılmalı.İyi hobiler.
 14. efekaman

  Yalancı Karadul Hakkında

  Kendisine 2 hafta önce çantamın altında rastlamıştım.İlk olarak bende karadul sandım fakat öyle değilmiş bilgiler için sağolun.
 15. efekaman

  Tarantulaya Kaç Günde Bir Yem Verilmeli

  Uygun ortamı sağlayıp 3-4 gün kendi haline bırakın takılsın kafasına göre.Sonrasında yem denemesi yapabilirsiniz slingler için 3-4 günde bir yemlemek uygundur zaten toksa yemeyecektir fazla şişirmemektede fayda var.Besleme sıklığına ve sıcaklığa göre kabuk süresi 30-40 gün arasında olacaktır. Hayırlı olsun,iyi hobiler..

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×