Jump to content

Wh1te

Editör
 • Content count

  345
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  23

Wh1te last won the day on February 18

Wh1te had the most liked content!

Community Reputation

160 Excellent

6 Followers

Recent Profile Visitors

1,188 profile views
 1. Wh1te

  Yardım

  Doğadan alınma derken direkt olarak doğadan bilinçli bir şekilde alıp beslediğinizi kastetmedim tabii ki de. Dediğiniz gibi doğru bulmamakta da haklısınız, o yüzden uygun bir yere bırakmanız en sağlıklısı olacaktır .
 2. Wh1te

  Yardım

  Merhaba doğadan alınan canlıları hobiciler olarak beslemiyoruz. Hem etik olarak hem de canlının sağlığı için uygun değil. Lütfen canlıyı doğaya geri salın..
 3. Wh1te

  Lasidoramın Abdomeni Beyaz Oldu

  Alt kısmında olan beyazlıklar canlının solunum yaptığı akciğer bölmeleri olabilir. Üst kısımda olan beyazlama dediğiniz ise tüylerin dökülmesi tarzında ise muhtemelen canlı kabuk dönemindedir. Eğer kabuk döneminde ise kabuk döneminin sonuna doğru o beyazlık koyu bir renk alacaktır. İmkanınız varsa daha net bir teşhis için fotoğraf bırakabilirsiniz.
 4. Wh1te

  Tarantula Isı Ayarı

  Ortamdaki nem çok fazla. Murinus için %40-%60 arası nem idealdir. Bu nem miktarı da çoğu ilde zaten havada bulunan nem miktarıdır. Bu değerler için canlının sadece su ihtiyacını karşılaması için teraryumun bir köşesini hafif ıslatmanız yeter. Kabuk dönemi için bir iki fıs fazla sıkabilirsiniz. Sıcaklık ise 20 derece altında değilse sıkıntı teşkil etmez fakat ideali 22-28 derece arasıdır. Isıtma için ise hobiciler olarak ekstrem durumlar için ısıtıcı ped kullanıyoruz. Isıtıcı ped sabit bir ısıda sürekli ısı sağlar ki sağlıklı olanı budur. Böyle bir ekipman edinme imkanınız yoksa canlı için yalıtımlı bir ortam hazırlayarak ısının biraz olsun yükselmesini ve ortamın doğru şekilde ısınmasını sağlayabilirsiniz. Onun dışındaki ortamı ısıtmadan teraryumun altına, üstüne veya yanlarına koyulan ısıtıcılar canlıyı rahatsız eder ve sağlıklı değildir.
 5. Wh1te

  Tarantula Isı Ayarı

  Dediğim gibi eğer sıcaklık 20 derece altında değilse canlı için hayati bir risk taşımaz büyük oranda metabolizması yavaşlar. Ben ortamın nemini fazla yaptığınızı düşünüyorum. Teraryumun fotoğrafını bırakırsanız daha doğru bir yorum yapabilirim.
 6. Wh1te

  Tarantula Isı Ayarı

  Merhaba Tarantulalar için ideal sıcaklık genel olarak 22-30 derece aralığıdır. 20 derece altına düşmemenizi ve 30 derece üstüne de çıkmamanızı öneririm. Ayrıyeten bir ısıtma ihtiyacı duyuyorsanız söylemeliyim ki tarantulalar için tabandan ısıtma yapılmaz. Yani altına sıcak su torbası koymanız oldukça yanlış bir şey. Ayrıca bir murinus için altında sıcak su torbası olsa bile içerinin buğu yapmaması gerekir. Eğer canlının bulunduğu ortam çok soğuk değilse, muhtemelen nem fazla olduğu için bur davranışı sergiliyordur. Daha net bir tespit için teraryum fotoğrafı bırakır mısınız?
 7. Wh1te

  Lasidoramın Abdomeni Beyaz Oldu

  Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Beyazlık abdomenin tam olarak hangi kısmında?
 8. Wh1te

  Ağaç Türü Tarantula

  İlk defa başlıyorsanız yer türü ile başlayıp sonrasında tecrübe edindikçe bir ağaç türüne geçmeniz daha mantıklı.Evet hepimiz ağaç türleri için can atıyoruz fakat tecrübe gerektiren canlılar oldukları bir gerçek.
 9. Wh1te

  Kabukta Ayak Eksik

  Her şekilde bir sonraki kabuğu beklemeniz gerekiyor.Bir Murinusa ayağındaki kabuğu soyacak kadar müdahalede bulunamazsınız zaten.
 10. Wh1te

  Öldü Mü ?

  Canlı hakkında bilgi sahibi olmadan canlı edinmeyin...
 11. Wh1te

  Rosea Red Tarantulam L?

  Benim fikrimce canlı L5 gibi duruyor.
 12. Wh1te

  Karincadünyası Güvenilirmi?

  Dediğim gibi ürünü alacağınız kişinin referansları önemli bu noktada
 13. Wh1te

  Karincadünyası Güvenilirmi?

  Sitenin güvenirliği konusunda bir şey söylenemez zaten bir ticaret sitesi değil.Önemli olan alışveriş yapılacak kişilerin güvenirliği.
 14. Mümkün olduğunca az strese sokup sarsmamanız gerekir ve düzenli olarak nem de sağlamanız gerekiyor. Bunun dışında yapılabilecek bir şey yok 1 ay kadar yem vermesenizde sorun olmaz. Zaten yolculuk stresi altında yem yeme ihtimalleri düşük. Sadece nemini yapmanız yeterli. İyi forumlar.
 15. Wh1te

  Crested Gecko Çok Acil Yardım

  Merhaba Kullanıcıya zaten gerekli uyarı yapıldı fotoğrafta da gördüğünüz gibi uyarısı hesabında da bulunmakta.Dilerseniz kendinizde girip kontrol edebilirsiniz. Konu hakkindaki tutum devam ettiği için konu kilitlenecektir.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×