Jump to content

Wh1te

Editör
 • Content count

  272
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Wh1te last won the day on December 6

Wh1te had the most liked content!

Community Reputation

126 Excellent

4 Followers

Recent Profile Visitors

770 profile views
 1. Wh1te

  Düşüncem

  Besleyen hobicilerden çok polisler satış yapan kişilerle ilgileniyor. Beslediğini sadece tanıdığın ve güvendiğin insanlar bilsin. Sosyal medya gibi tanımadığın insanlarla etkileşime girdiğin yerlerde paylaşmanı tavsiye etmem. Özellikle şikayet edilmezsen hiçbir şey olacağını sanmıyorum.
 2. Wh1te

  Cinsiyet Tahmini

  Tekrardan merhaba. Kabuk bekledikçe bana daha çok erkek gibi geldi.Fotoğrafta gözüken sarı kısımların sperm kesesi olup olmadığına kararsızım. Sizin fikriniz nedir?
 3. Wh1te

  Cinsiyet Tahmini

  Herkese merhabalar. Canlım Tliltocatl Vagans bu sabah L9 a geçti. Kabuğundan cinsiyet tahmini fikirlerinizi almak için bu konuyu açıyorum. Ben %90 dişi olduğunu düşünüyorum herhangi bir sperm kesesi göremedim. Sizin de fikirlerinizi bekliyorum. İyi forumlar keyifli hobiler..
 4. Keşke en başında da bu kadar detaylı anlatmış olsaydınız. Yazmış olduğunuz şeyleri yeni bir hobicinin okuduğunu bilerek detaylı anlatmanız gerektiğini düşünüyorum. Arkadaşın yaptığı yaşam alanında gördüğüm kadarıyla torf yüksekliği çok fazla bir yer türüne göre. Bu yüzden yem takibi oldukça zor olur. Anlatırken bunu da belirtmeniz gerekiyor. Sling canlılarda su kabı kullanıldığını hiç görmedim. Su kabı olmadığı için dehidre olan hiçbir sling canlıya rastlamadım. Zaten arkadaş ortamın nemini fazlasıyla sağlamış gözüküyor. Sling canılarda boğulma vakalarına nerdeyse hiç rastlamadım. Çünkü zaten bu canlılar dış kabuk yapısı sebebi ile suyun üstünde kalıyor. Saklanma alanı bana göre ise sling bir canlıda pek elverişli değil. Canlının takibini yapmak çok zor oluyor saklandığı zaman. Ayrıca sling canlılar zaten fırsatçı kazıcı oluyor. İstedikleri zaman kendilerini saklıyorlar. Dedikleriniz tamamen yanlış demiyorum. Sadece yeni başlayan bir kişiye böyle bir konu anlatılırken daha dikkatli, detaylı ve en önemlisi yapılan yaşam alanına göre bilgi verilmesinin gerektiğini söylüyorum. Muhtemelen arkadaşın kafasında soru işareti kalmamıştır. Size de bilgiler için teşekkürler. İyi hobiler,iyi forumlar..
 5. Verdiğiniz bilgilerde hatalar bulunmakta.. Sling canlılarda su kabı veya saklanma alanı kullanılmaz. Zaten ufak oldukları için sıvı ihtiyaçlarını rahatlıkla havadaki nemden karşılayabilmektedirler. Canlı yemi içinde bırakma taktiği de pek işlevli değil. Zaten canlı atıldığı anda yemi yemiyorsa, yemek istemediğindendir. Canlı yemin sonradan orda bulunması canlı için ekstradan stres yaratır. Ayrıca canlı yemlerin çoğu torfun altına gidecektir. Sabah baktığınızda yedi sanırsınız fakat torfun altına gitmiştir. Bir kaç gün sonra da yüzlerce mite ile karşılaşırsınız. Yardımcı olmak istediğinizi biliyorum fakat lütfen bilgi verirken kulaktan dolma bilgilerden çok doğruluğundan emin olduğumuz bilgiler verelim. Ya da konu hakkında bilginiz yoksa diğer arkadaşlara bırakırsanız daha sağlıklı olacaktır. İyi forumlar..
 6. Wh1te

  Kolonimi Mite Bastığını Nasıl Anlarım?

  Mite dediğimiz canlılar bu şekilde oluyor. Zaten gördüğünüz rahatlıkla ayırt edebilirsiniz.
 7. Wh1te

  Grammostola Pulchripes Yem Yemiyor

  Ayrıca nemini azaltmanız gerekiyor.Torfun 3/1 inin nemli olması yeterli. Örnek için;
 8. Wh1te

  H.gigas L5/6

  Merhaba Öncelikle canlın hayırlı olsun dostum. Daha yeni yaşam alanına geçtiği için bu davranışları gayet normal. Bunun dışında kendini toprağa da gömebilir gayet normaldir endişelenmen gereken bir durum değil. İlk birkaç gün bu tür davranışlar sergileyebilir, ona biraz zaman vermen gerekiyor. Kargodaki sarsıntılardan ötürü strese giriyorlar, biz buna kargo stresi diyoruz. Nem konusunda gigas için nem iyidir. Zaten kendisi suda bile avlanabilen bir canlı olduğu için pek endişelenmen gerekmiyor. Torfu hep ıslatmak yerine bir kısmını ve duvarları ıslatabilirsin. Bir kısmı mutlaka kuru olmalı. Daha sling olduğu için saklanma alanı gibi şeyler koymana gerek yok. Zaten tünel türü olduğu için kendi kazdığı yuvasında durmayı tercih edecektir. Haricinde durumlar için fotoğraf ile birlikte yollarsan daha güzel yorum yapabiliriz. Hayırlı olsun, iyi forumlar..
 9. Wh1te

  Kabuk Atımı

  Kabuk atımı normalde 2-3 saat içinde bitmiş oluyor. Kabuktan çıkamamışsa ve hala yaşadığından eminsen nemi arttırman gerek. Onun dışında bir müdahele canlıyı strese sokacaktır. Baktın hala çıkmıyor o zaman kendin müdahele etmen lazım. Cımbız, neşter gibi aletlerle kurtarabildiğin uzuvlarını kabuktan kurtarman gerekiyor. Çok hassas olduğu için aşırı dikkatli olman lazım en ufak yanlışlıkla zarar verebilirsin. Eğer canlıda yırtık veya kesik oluşursa, vazelin veya hızlı yapıştırıcı ile bir sonraki kabuğa kadar o bölgeyi tamponlayabilirsin. Daha detaylı yardım için fotoğraf bırakırsan iyi olur. Geçmiş olsun, iyi forumlar..
 10. Wh1te

  Canlıyla Alakalı Yardımcı Olur Musunuz

  Doğadan alınma olduğuna eminseniz geri bırakmanızı öneririm.Diğer türlü doğada da yaşayamaz.
 11. Wh1te

  Canlıyla Alakalı Yardımcı Olur Musunuz

  Eğer doğadan alınmasya geri bırakmanız gerekiyor.Kendisi muhtemelen yerli tür olan kaya çiyanı zaten.
 12. Wh1te

  Canlıyla Alakalı Yardımcı Olur Musunuz

  Doğadan alınan canlılar ne kadar uygun koşul olsa da esaret altında yaşamıyor.
 13. Wh1te

  Canlıyla Alakalı Yardımcı Olur Musunuz

  Canlıyı doğadan mı aldınız?
 14. Karıncaların fotoğraflarını atarsanız daha iyi yorum yapabiliriz.Türler arası tüp hazırlanışı değişebiliyor.Önce hangi tür olduğuna karar vermeliyiz.
 15. Wh1te

  Tarantulamdaki Sıkıntı

  Nemi azaltmalısın,torfun 3/1 i hafif nemli olsa bu canlıya yeterli.Torf nerdeyse çamur gibi olmuş bu iyi değil.Kabukta olduğunu sanmıyorum.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×