Jump to content

CzrElektronik

Members
 • Content count

  20
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. CzrElektronik

  Euspicious Italicus

  Bundan bi kaç yıl önce evde balkon kapısının önünde 1tl boyunda bir italicus bulmuştum.
 2. CzrElektronik

  Un Kurdu

  Canli yemin yasamasi konusunda sorun olmaz ama canlı yemden beklenen besleyici olmasıdır. Kurdun besin degerinin yuksek olmasi icin iyi beslenmelidir. E bunin için yataklık karışımı hazırlaman gerek. Yulaf ezmesi, buğday kepeği ve mısır ununu karıştırıp verebilirsin.
 3. CzrElektronik

  Bu Kabda Bakabilirmiyim

  Benim l2/3 lp. 2 aydır bende. kafasi kesik kurtla besleme yapıyorum canli kabul etmiyor. Bence bunu çok dert etme sling boyda normaldir.
 4. CzrElektronik

  Un kurdu bakımı ve üretimi

  Bunlarda benim un kurdu böceklerim.
 5. CzrElektronik

  Tarantulam Yem Yemiyor

  Ben 4-7 günde 1 veriyorum ama yemleme yapmak için zamandan çok abdomen boyuna bak. Abdomen kararmaya basladi benim yani kabuk yaklaşıyor. Abdomeni fazla şişirirsen kabuk atarken sorunlar yasayabilirsin. Bu yüzden 8 10 gun arayla besleme yapmaya devam edeceğim. Tahminimce 2 haftaya gelir kabuk
 6. CzrElektronik

  Tarantulam Yem Yemiyor

  Bir un kurdunun kafasini kes at. Kalan parcayi da 2ye böl kutuya at. Attigin parca slingin boyundan kisa olsun yani. 2 gün dursun ve rahatsiz etme muhtemelen yiyecektir. Benim l2/3 lasiodoram 1 aydır bende 4 yem denememin hic birinde canlı olarak yemedi. Bende kafasu kesik un kurdu verdim 1 gun icerisinde yiyor.
 7. CzrElektronik

  Yurtdışından Tarantula Satın Almak

  Sizce kayda değer bir fiyat farki varmidir risk almayayim
 8. CzrElektronik

  Yurtdışından Tarantula Satın Almak

  Sizce kayda değer bir fiyat farkı varmıdır risk almayayım
 9. CzrElektronik

  Yurtdışından Tarantula Satın Almak

  Selamlar nisan mayis gibi erasmus için 2 haftalık italya ya gideceğim. Acaba oraya gidince 1 sling tarantula alsam Turkiye ye getirebilir miyim? Cantaya atsam? Cebe atsam? Veya yakalandık diyelim ne yaparlar
 10. CzrElektronik

  Tarantula Canlı Yem

  Bende hobiye yeni başladım kardesim tavsiyem cok bahsetmeden üstü kapalı sekilde bahset ailene. Demek istediğim Mesela ben sling aldiğim tarantulamın disi olursa 10 kusur yila kadar yasayabileceğini, adult boya gelince el kadar olacağinı soylemedim. Söylesem muhtemelen almama izin vermezlerdi. Ayrica un kurtlarimin buyuyunce boceğe donustugunu soylemedim. Tari biraz buyuyunce bende hamam böceği alacağim ek yem olarak ama onlara söyleme gibi bi niyetim şuanlık yok 😂
 11. CzrElektronik

  Ankara Canlıyem Hakkında Yorumlarınız

  Ankara canlı yemden un kurdu alacağım. Ve ankarada oturuyorum, bize uzak olduğu icin kargo yaptiracağim maalesef. Söyle bir sorun olacak. Havalar soğuk ısı bandı almalı mıyım? Un kurtları 5 dereceye kadar yasayabiliyormuş ama.
 12. CzrElektronik

  Hobiye Başlangıç Türü Tarantulalar

  Çok teşekkür ederim artık kafamda hiç bir sorun kalmadı. Iyi forumlar dilerim. Inşallah alacağım bir tarantula😁
 13. CzrElektronik

  Hobiye Başlangıç Türü Tarantulalar

  Çok teşekkürler sağolun. Iyi forumlar dilerim.
 14. CzrElektronik

  Hobiye Başlangıç Türü Tarantulalar

  Selamlar. Bende hobiye başlamak istiyorum. Bir arkadaşım bu hobiyi yapıyor beni gigas ı ile tanıştırmıştı. 5 6 aydır istiyordum 1 aydır da niyetliydim. Ailemden çok çok zor izin aldım. Şartları şunlar. Kapaklı bir dolabım var, tarantula orada duracak. Kimseye tarantula beslediğimi soylemeyeceğim ve evde kimse onu görmeyecek(gormek istemiyorlar). Evde tarantula konusu açmiyacağim (fobileri var). Öyle yani bu zor şartlar altında dahi bu hobiyi yapacağım çok istiyorum. Sling boy bir lp almayı istiyorum. Ama şöyle sorularım olacak, 1. Tarantula normal zamanda dolapta duracak, gün ışığı alamaz. Arada bakmak ve beslemek için çıkaracağım dışarı tabiki ama.. Bunun için led aydınlatma yapmam gerekir mi? 2. Lp tarantulalara ısıtıcı ped gerekirmi, oda sıcaklığı uygunmudur? Veya nem, sıcaklık sensörü falan gerektirirmi? 3. Elime falan almayacağım(her ne kadar zevkli olsada). handling meraklısı değilim ve bunun ciddiyetini biliyorum hayvana zarar vermek istemiyorum. Beslerken tarantula nın kaçma ihtimali varmı? Kaçarsa ve bulamassam ben biterim. Aileme bu durumu söylemem çok zor olur. Kaçarmı? 4. Ogrenciyim ve cok genis bir bütçem yok maalesef. bunun için beslediğim tarantula en masrafsız olsun istiyorum. Tabiki ihtiyacı olanı karsilayacagim, bundan kısmam. Bu durumda en uygun fiyatlı tür sling lp midir? Okuyan, cevap veren herkese çok teşekkür ederim. Saygılar.
 15. CzrElektronik

  Okulda Örümcek Buldum. Türü Nedir?

  Anladım çok teşekkür ederim bakalım hafiften hafiften izin almaya çalışacam

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×