Jump to content

yalp_92

Members
 • Content count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. yalp_92

  Leopard Gecko Yaşam Alanı

  Ankaracanliyem in web sitesinde daha dogal bir gorunume sahip seramik magralar mevcut. Canlinin boyu ve butcene gore oradaki urunlere bakabilirsin. Yemlikler de var. Hem renk hem yapi itibatiyle dogal bi ortam olusturmaya baslayabilirsin. Zemin icin, canli eger yavru ise yetiskinlige kadar zeminde kagit havlu kullanilmasi daha iyi. Dogal olmasi icin zeminde torf vb urun kullanilmasi canlinin onu tuketip sindirim sorununa yol acmasina sebep olabilir.
 2. yalp_92

  Bu Durumun Tercumesi Var Mi

  Herkese iyi forumlar, 2 yaşına basmak üzere olan erkek leo. Geckomun zaman zaman videodaki gibi kuyruk titremeleri oluyo. Gozlemledigim kadariyla bunun ardindan sperm/meni benzeri bisey salgiliyo ve yaliyo. Ciftlesme ihtiyaci mi var diye yorumluyorum ama sebebini bilen biri varsa ve paylasirsa sevinirim. 20221230_215434.mp4
 3. yalp_92

  Veteriner Önerisi

  Herkese merhaba, 1.5 yaşındaki leopard geckomun teraryum zeminine akvaryum zemininde kullanılan çakıllardan koydum. Beslenmesini (zemininde kağıt havlu olan) sauna içerisinde yapıyordum, beslenirken taşları yememesi için. Taşları koyduktan bikaç gün sonra geckonun zemindeki taşları yediğini gördüm. Bunun üzerine taşların hepsini topladım. Sonraki dışkılarını kontrol ettiğimde dışkıda çakıl olduğunu, vücuttan atabildiğini gördüm. Normalde en fazla 2 günde bir dışkılarken bugün 3. gün oldu. Bir süre daha gözlemlicem gidişata göre veterinere götürmeyi düşünüyorum. Önceliğim Anadolu yakası olmak üzere İstanbul'da önerebileceğiniz veteriner var mıdır ?
 4. yalp_92

  Leo Gecko - Beslenme

  Herkese iyi forumlar. Tecrube eden veya fikir sahibi olan varsa duymak isterim. Leo Geckolarin kucuk yumurtalar ile (kolay temini sebebiyle mesela bıldırcın) beslenebilir mi, kabukta bolca mineral bulunmasi canlı adına iyi olabilir mi, tabi sindirimi kolay mi zor mu bilmiyorum. Bi fikriniz var mı.
 5. yalp_92

  Un Kurdu Ve Buffalo Kurdu

  Ayni kapta beslenebilir mi ?
 6. yalp_92

  Hindistan Cevizi Zemin

  Merhaba, Teraryum zemininde kullanmak icin aliexpress harici, Türkiye'den hindistan cevizi lif surungen halisi temin edebilecegim bi yer var mi. Yardimci olabilir misiniz ? (Torf veya talaş değil)
 7. yalp_92

  Leopard Gecko Yemek Yemiyor

  Benimki de yemlikten yemiyo, önüne koyunca yeri geldiğinde teraryum içinde dubia kovalıyo. Önüne koymazsam mecbur yemlikten yemeye meğil eder mi ? Bunu yapmasını beklerken açlıktan zayıf düşürmek istemem canlıyı da.
 8. yalp_92

  Leopard Gecko - Sauna

  Merhaba, Teraryumumun içerisinde un ve morio , su, kalsiyum mevcut. Birde normal olarak sauna. Canlımın sauna da zemini kokladığını mı yaladığını mı anlamadığım bi durum var burnu temas edicek mesafede yalandığı da oluyo orda yediği hissine kapılıyorum ama gözle görülür bi lokma yediğini de görmedim. Bilinçli veya kazara torfu yeme ihtimali var ise saunayı derisi solduğu zaman mı koymalıyım. Yoksa farklı bi önerisi olan var mı ?
 9. Merhaba, Leopard Geckomun teraryumu içerisine kendi istediğim şekilde seramik hamuru ile aksesuar yapmayi planliyorum. Ama seramik hamurunun içeriği canlıya herhangi bi zarar verir mi bi fikrim yok. Boyle biseyi tecrübe eden veya bilgisi olan var mı?
 10. yalp_92

  Gecko Beslenme Sıklığı

  Merhaba, 1 yaşına gelmek üzere olan, 1 haftadır benimle olan leopard geckom un beslenme sıklığı normal mi az mı emin olamıyorum. Sıcak bölgesi 30-32 derece bandında. 7 günde (gününü tam hatırlayamıyorum) 4-5 defa dışkıladı. Mesela perşembe günü 5 Un kurdu, 1 dubia, yarım morio yedi. Son 24 saatte yemliğinde un kurdu ve dubia var fakat hiç yemedi. 1 gün boyunca beslenmemiş olması normalmidir yoksa herhangi bir müdahalede bulunmam gerekir mi.
 11. yalp_92

  Teraryum

  Merhaba, Pleksiden teraryum yaptırmak istiyorum. Yaptıran, memnun kalan, yönlendirebileceğiniz bi yer var mı?

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×