Jump to content

Yakuza

Members
 • Content count

  168
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Good

2 Followers

About Yakuza

 • Birthday 01/20/1999

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No
 • Hakkımda
  The spirit of Satan reawakens.

Recent Profile Visitors

648 profile views
 1. İç tasarımı bu videoya göre oluşturun yada aynısının büyük olanı için var sürüngen dostlarında ordan bilgi alabilirsiniz.
 2. Boyutunda sıkıntı yok gibi geldi ama birde içinden çekip atarsanız daha iyi olur
 3. 1) Karışık besleyin canlı yem ve meyve ile birlikte, ayrıca kesinlikle multivitamin, kalsiyum ve d3lü kalsiyum kullanın. 2) Canlı yeni gelmiş. Yerine alışmaya çalışıyordur. Elinize alıp stres yaptırırsınız. Sadece canlıyı korkutursunuz. 3) Bu konuda bir şey diyemeyeceğim. 4) Crested Gecko mağaralarını genelde yükseklere yapıyorlar ama zorunlu mu bilmiyorum. 5)Öyle bir sıkıntı olmaz ama terraryum boyutunun fotosunu atarsanız o konuda daha iyi bilgi veririz. 6) Bir sıkıntısı yoktur diye düşünüyorum ama kesin bir şey diyemeyeceğim. 7) Stres ve canlının sizden korkmasından dolayı olabilir. 8- Şart diyen de var demeyen de ancak böcekle ve meyveli mamayı birlikte verirseniz daha sağlıklı olur. 9) Terraryumun fotosunu yollayın ona göre yorum yapalım. 10) Kesinlikle vermeyin o tür dışarıdaki böcekler hastalık ve parazit taşırlar canlıya zarar verecektir. Ben size bu kadarını diyebilirim. Daha bilgili arkadaşlar eksikleri tamamlayacaktır. @CyBeRr Kaan abi yardımcı olur herhalde. Ancak şunu söylemeliyim ki tam araştırma yapmamışsınız gibi geldi bana bu tarz soruları canlıları almadan önce sorup bütün gereksinimleri edinildikten sonra canlı alınmalıdır.
 4. Yakuza

  Kabuğa Gitmiş Tarantula Kargolanır Mı?

  Merhaba yurt dışından getirirken hiç bir problem yaşadınız mı ödemede kargoda gümrükte vs... ?
 5. Yakuza

  Aliexpress Uvb

  Kargoda kırılma gibi bir ihtimalli var. Satıcı adam akıllı kargo yapmaz ise. Onun dışında herhangi bir sıkıntı oluşmaz. Zaten bir şey olursa size gelene, para iadesi veya aynısından yollayacaktır satıcı.
 6. Yakuza

  Kardeş Gekolarda Çiftleşme.

  Ensest ilişkilerde azda olsa her zaman yavruda sıkıntı çıkma ihtimali vardır diye düşünüyorum. En sağlıklısı normal çiftleştirme olacaktır.
 7. Yakuza

  Geckom Yemden Kesildi

  Şunları söylemeliyim öncelikle: - O yavru için o terraryum büyük 10 lt lik bir kap yeterli olacaktır. - Nem çok fazla kağıt bile ıslak. Nemi azaltın nem odası yeterli olacaktır havlu peçeteyi ıslatmayın. - Yem kabını küçültün kesinlikle yem kapı çok büyük. Kuş lokumu var BİMde onu alıp kabını kesip kullanabilirsiniz. - Su kabı da derin ve yüksek geldi bana onuda küçültün ve çok yüksek yapmayın. - İçine attığınız un kurtlarının da boyutu küçük geldi onları da biraz büyük boy atın. - Yem olarak cırcır veya dubia gibi hareketli yemleri cımbızla verebilirsiniz. Daha hakaretli yemler olduğundan yavrunun dikkatini çekecektir. - Elinize sık almayın stres yaptırırsınız. Terraryumunu küçültün. Yeni yapın ona. Bu videoyu izleyin buna göre yer ayarlayın Kaan abi burda çok güzel açıklamış. - Haftada bir olmak üzere ılık suyla canlıyı duş aldırabilirsiniz. Aman suyu derin yapmayın ayaklarının hizasında olsa yeterli olur siz suyu elinizle üstüne atın. - Şimdilik bunları söyleyebilirim benden daha tecrübeli arkadaşlarda yardımcı olacaktır size. Umarım en kısa zamanda yem yemeye başlar. Bu post altında canlı ile ilgili gelişmeleri paylaşırsanız seviniriz.
 8. Yakuza

  Geckom Yemden Kesildi

  Çiftleştirdiniz mi yoksa daha önce çiftleşme ihtimali olabilir mi? Geckonuz yumurtlayacak sanırım çiftleşmediyse boş yumurtalar gelecektir. Rahatsız etmeyin. Torflu nem mağarasını nemlendirin iyice. Kalsiyum ve multivitamin takviyelerini düzenli yapın. Dubia, çekirge ve cırcır gibi Kalsiyum oranı yüksek yemlerle besleyin ve elinize almayın bu dönem biraz stresli geçebilir. Yemi kesmesi de bundan dolayıdır canlı stres yapmış. Yemini suyunu yenileyin ve dışkısını alın rahatsız etmeyin fazla torflu yeri kazıp yumurtayı bırakacaktır. Takip edip yumurtaları torfdan alırsınız.
 9. Yakuza

  Merhaba

  Foruma hoş geldiniz. Araştırmalarınızı tamamladıktan sonra karar verdiğiniz canlınıza en kısa sürede kavuşmanız dileğiyle iyi hobiler...
 10. Hayvan tecavüzcülerine karşı yasa çıkarılmıyor ancak ne ilginçtir ki DÜNYANIN EN TEHLİKELİ YILANI OLAN PİTONLARI satanlara ceza var.
 11. Yakuza

  D3'süz Kalsiyum Tozu Nereden Bulabilirim?

  Fireman ,Sercan Yılmaz, kendisine danışın onda vardı diye biliyorum.
 12. Hayvan küçük olduğundan diye düşünüyorum küçükken çok heyecanlı oluyorlar. Birde belki teraryuma alışıyordur. Deriden yeni çıktığı içinde böyle şeyler olabilir (stres kaynaklı) siz elinize almayın bir süre yemleyin sadece.
 13. Yakuza

  Sling Tarantula Yem Çeşitliliği

  O konuda bir şey diyemeyeceğim ama sanmıyorum bir şey olucağını bendeki slingi hep unkurdu ile besledim. Şuan juvenile boyda herhangi bir sıkıntısı yok.
 14. Yakuza

  Nem Kabı Için Uygun Torf ?

  Hayır değil. Steril Hindistan Cevizi Torfu kullanın. N11 de var ordan edinebilirsiniz.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×