Jump to content

Gokmen73

Members
 • Content count

  269
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Gokmen73 last won the day on April 8

Gokmen73 had the most liked content!

Community Reputation

91 Excellent

6 Followers

About Gokmen73

 • Birthday 01/02/1973

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Gokmen73

  Leopard Gecko Yumurtaları

  Yosunlar nem için, suyu tutup nem dengesi daha iyi bir ortam oluşturuyorlar bana göre. Çok önemli değil su da olur. Vermikülite gelince, ben de onunla başladım sonra perlite döndüm, çok daha iyi. Fazla su karıştırılması nemin yoğun olmasına neden oluyor.
 2. Gokmen73

  Leopard Gecko Yumurtaları

  İnkübatör içerisindeki nemden çok egg organizer içerisindeki nem dengesi önemli. Yumurtaların gelişmesi için Isı/nem/oksijen gerekiyor. Ben egg organizer içerisinde perlit kullanıyorum(ne çok ıslak ne de çok kuru) ve hava alması için kapakta delikler var. İnkübatörde bir kap içersinde Norveç yosunu bulunduruyorum, nem ortalama %70 lerde. kapakta hava delikleri var, yoğun buhar ve damlacıklar yok: inkübatör içersindeki bol sulu Norveç yosunları:
 3. Gokmen73

  Leopard Gecko Yumurtaları

  Yumurtaların duruş şekli önemli, işaret koymak kesinlikle gerekiyor. İnkübatör yerinden hareket ettirildiğinde yumurtalar dönebiliyor.
 4. Gokmen73

  Leopard Gecko

  Çiftleştirmek için erken, 1,5-2 yaşını beklemeniz doğru olur. Canlı almak için canlı ilanlarına, alım ilanı vermek için Canlı ilanları/ Almak isteyenler/ bölümüne konu açabilirsiniz.
 5. Gokmen73

  Lp Aldım Ama Hep Yerin Altını Kazıp Içine Giriyo

  Tünel türü hiç bakmadım o yüzden gereksinimlerini bilmiyorum, belki o nem oranı o tür için fazladır. Suyu çıkarmak yerine nemli torfu değiştirmeyi deneyebilirsiniz, belki küf parazit gibi bir oluşum vardır, bir şeylerden rahatsız olduğu için tele çıktıklarını düşünüyorum ama belki de yanılıyorum, neticede uzman değilim bu konuda. Nem ölçerin doğruluğunu bir ikinci nem ölçer olmadan test etmek pek mümkün değil.
 6. Gokmen73

  Lp Aldım Ama Hep Yerin Altını Kazıp Içine Giriyo

  Nem fazla olabilir mi?
 7. Gokmen73

  Lp Aldım Ama Hep Yerin Altını Kazıp Içine Giriyo

  O yine yer türü tünel kazıyor, bende sp hati hati ağaç türü var 7-8 aydır değil dallara çıkmak, gün yüzüne bile çıkmadı.
 8. Ben yaptım, bana göre güvenilir bir satıcı, hiç sorun yaşamadım, bir diğer adıyla Night35.
 9. Gokmen73

  Satış İlanlarına Ulaşamamak

  Dün profilinize girince farkettim bende, bir çok forumda yıllardır olan bir uygulama, forumda etkinlik arttıkça rütbe de yükseliyor. Çaylak yerine yeni üye de denilebilirmiş ama çaylak da kötü bir şey değil, NBA de gelecek vadeden genç oyunculara bile deniyor:)
 10. Gokmen73

  Satış İlanlarına Ulaşamamak

  Ben hala ilanlara giremiyorum, bir iki arkadaşıma sorunu ilettim, çözülür veya bir açıklama gelir, belki yaz temizliğidir. Zaten üye değilmisiniz? Nick name profil vs hepsi oluşturulmuş konu açabiliyorsunuz.
 11. Gokmen73

  Satış İlanlarına Ulaşamamak

  Moderatörler hariç herkese kapatmış olabilirler. Herhalde sonradan filtreleme yapacaklar. Ben de hala çaylaksam bu forumda çok darılırım:)
 12. Gokmen73

  İşçi Karıncalar Kraliçeyi Parçaladı

  Bir şeyler eksik veya yanlış olduğunda kraliçeyi öldürdüklerini bir yerde okumuştum. Siz aynı sorunun tekrar etmemesi için konuyu iyice bir araştırın derim.
 13. Gokmen73

  Leopard Gecko Üreme Sorunu, Yardım!

  Göz göre göre ölüme gidiyor. Veterinere götüremiyorsanız bile en azından bir danışın, belki bir yol gösterecekler belki kargo yoluyla yollama imkanınız olacak. Bu sebepten canlısını kaybedenler var sonradan keşke demeyin.
 14. Gokmen73

  Leopard Gecko Üreme Sorunu, Yardım!

  Bildiğim kadarıyla sizin yapabileceğiniz bir şey yok, sürüngenlerde tecrübeli bir veterinere götüreceksiniz.
 15. Gözde Çetin Kasap egzotik canlılarda tecrübeli bir veteriner hekim. İstanbul’da ama en azından danışabilirsiniz. Foruma da üye olsa gerek. http://www.vetform.com.tr/

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×