Jump to content

Gokmen73

Members
 • Content count

  300
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Gokmen73 last won the day on July 31

Gokmen73 had the most liked content!

Community Reputation

103 Excellent

6 Followers

About Gokmen73

 • Birthday 01/02/1973

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 123cm X 60cm lik bir sehpam vardı ona göre yaptırdım, 8 göz, ölçüler minimumda ama yeterli. Siyah köşe mağaralar yerden tasarruf sağlıyor, iki adet ısıtıcı pad 4’erli gurup olan 8 mağaranın altına yetiyor. Resimde mağaralar görünüyor zaten. bu mağaranın tasarımı bana ait, egoterra Erdem Güleyin’den temin edebilirsiniz.
 2. EgoTerra erdem güleyin’e yaptırmıştım: üst kapaklarını çıkartıp sineklik kapak taktım, kendimce daha pratik olsun diye:
 3. Hangi teraryumu?
 4. Gokmen73

  Damızlık Zıplayan Örümcek

  Sen yine de sal gitsin, beslemesi filan sıkıntı, meyve sineği vs zor işler, o paylaşım yabancı kaynak, biraz farklı bakıyorlar. Elinde ölürse keşke salsaydım dersin:)
 5. Gokmen73

  Ey Reptula Forum Ahalisi!

  Madem maksat forumu canlandırmak: Gökmen (46) İstanbul - L.Gecko 10 adet(SHTCTB/ Blood Cross/ Hypo/ SHTCT/ Bell Albino/ Mack Snow vs vs - Tarantula 9 adet (2 P. Metallica/ 3 G.İheringi/ 2 G. Pulchra/ 1 A. Geniculata/ 1 L. Sp. Hati Hati - + Kedi/Köpek/Discus/L144/Beta/NonoDenizAkvym vs vs... Hemen hemen her gün giriyorum.
 6. Gokmen73

  Leopar Gecko Kalsiyum Ve Isı

  Isıtıcı pad opsiyonel bir seçenek değil, yediklerini sindirebilmek için alttan ısıya ihtiyaçları var. Forumda L. Geckolar hakkında çok fazla bilgi ve detay var, bir göz atmanızı tavsiye ederim. İguana bakımı ile arasında ciddi farklar var.
 7. Ben günlük normal kalsiyum, 3 günde 1 d3 lü kalsiyum, 2 haftada 1 de multivitamin veriyorum. Yavruların her gün beslenmesi gerekiyor. Hızlı bir şekilde gelişeceklerdir.
 8. Bu sorunun erkeğin yetersiz olması ile ilgili değil de dişilerin yumurtaları dışarı atamamalarıyla ilgili olduğunu düşünüyorum. Zaten hali hazırda döllenmiş bir çift yumurta içerde beklerken çiftleştirmek doğru değil, zaten dişiler yanaşmayacaktır. Ama yumurta döktükten sonra yemeye başladıklarında erkeği yanına bırakıp gözlemleyebilirsiniz. Sürüngen Dostları kanalında Kaan çiftleştirdikten üç ay sonra bir kere daha bir araya getiriyorum demişti, öyle hatırlıyorum.
 9. Normalde üç haftada bir yumurta dökerler ama ilk sezonlarında bir düzensizlik oluyor. Aynı sorun bende de oldu, halen de oluyor. Karın fazla şişmişse yeşile dönmeden önce ılık duş aldırın düzenli olarak, yumurta dökmelerine yardımcı olacaktır.
 10. Büyük ihtimalle de erkek
 11. Küçük hijyenik bir kaba alabilirsiniz, nem kabı koymayın, hele torf kesinlikle. Ortamı sıcak ve nemli olmalı(inkübatör gibi) saklanması içinde mağara gerekiyor. Ben mağaranın uzağını spreyliyorum, havlu peçete ve yan duvarları. Küçük bir su kabı derin olmayan. 5-7 gün arasında yemlerle ilgilenmiyor, sonra başlıyor yemeye ve her gün beslenirse hızlıca büyüyor. Bu arada yavru da çok güzel maaşallah güle güle sağlıkla büyütün:)
 12. Gokmen73

  Cırcır Yakalamak

  Kabı yüksek olacak ki zıplayıp kaçmasınlar. Kabından yakalamaya gelince, kap içerisinde havlu peçetenin rulosunu kullanın, içinde oluyorlar, iki tarafını elinizle kapatıp alırsınız, ben çevirip ihtiyacım kadar döküyorum kalsiyum kabına.
 13. Sizin için tehlikeli olduğundan endişe ediyorsanız zararsız bir örümcek türü olduğunu söyleyeyim. Türünü ve özelliklerini neden sorduğunuzu anlamadım, zaten ilaçlayarak ve süpürgeyle çekerek öldürüyorsunuz.
 14. Bilgiyi, satan adamdan almak lazım, ondan başka duyan gören yok, belki türü laboratuvarda kendi geliştirmiştir.
 15. Gokmen73

  Firari Sling Tarantula

  Bir defasında sıcak silikon çözülünce teraryumun üst teli açılmış ve bizimki tüymüş, eyvah nasıl bulacağım derken baktım 1 metre ileride yastık arkasına saklanmış. Tahminim kuytu bir köşeye sinmiştir, belki karnının doyduğu yeri hatırlar yuvasına döner, kapağı kapalı duracağına açık dursun:)

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×