Jump to content

Gokmen73

Members
 • Content count

  341
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Gokmen73 last won the day on January 23

Gokmen73 had the most liked content!

Community Reputation

125 Excellent

6 Followers

About Gokmen73

 • Birthday 01/02/1973

Recent Profile Visitors

1,347 profile views
 1. Gokmen73

  Isıtıcı&soğutucu Toplama İnkübatör

  Evet geçen sene oldukça işe yaradı, tek handikabı fazla yer kaplaması. Bu sezona farklı bir şeyler yapabilirim; Değişikliğe gidersem burada paylaşacağım.
 2. Gokmen73

  Satilik İnkübatör !

  Egg organizer’dan bir adet mi alıyor iki adet mi?
 3. Gokmen73

  Kargoda Sıkıntı Olur Mu? Acil

  Risk her zaman var, ısıtıcı pad’in faydadan çok zararı da olabilir, kargoyu sıcak bir ortama alsalar sıcaklık 40-50 derecelere kadar çıkabilir. Kargo’yu çıkarmadan bu riskleri göze almanız gerekiyor.
 4. Gokmen73

  20X20 Karides Akvaryumu Kurmak İstiyorum Yardim Lazim

  Karides yerine beta tercih edebilirsiniz. Karidesler koşullar uygun olduğunda hızlı çoğalırlar bu yüzden tek beta derim ben.
 5. Gokmen73

  Sakallı Ejder Karın Bölgesi İzleri

  Ben şahsen handling’in bir sürüngene iyi geleceğini veya iyi hissettireceğini bir yerde ne gördüm ne duydum, tam tersi stresli canlının kendi haline bırakılması gerektiğini düşünüyordum. Konuyu takip edeceğim acaba yanlış mı biliyorum. Bakım ve yaşam alanı konularını araştırıp ortamı/donanımı eksiksiz kurduğunuzdan emindiniz değil mi?
 6. Gokmen73

  L5 Cambridgei Yeni Yuva

  Kabın büyüklüğü ideal, strese girmesi normal, zamanla alışacaktır, siz de mümkün olduğu kadar yerinden oynatmayın ki çabuk adapte olsun. Deliklerin büyüklüğü canlı oradan çıkamayacaksa çok sorun olmaz, nemi tutmakta sıkıntı olursa bazılarını kapatırsınız, zaten ısı/nem ölçer koymanız çok yerinde olmuş. Her şey yolunda, sağlıkla büyütün.
 7. Gokmen73

  L5 Cambridgei Yeni Yuva

  Canlı kabın içinde değil sanırım, ya da ben göremedim, kabın büyüklüğü uygun diye düşünüyorum, su kabının içine küçük bir taş koyarsanız tutunur boğulma riski yaşamaz. Yandan açılan delikleri gördüm üstte yoksa ki göremedim, oraya da açarsanız hava sirkülasyonu açısından çok iyi olur.
 8. Gokmen73

  Leopard Gecko Yeme Sorunu

  Gözleri kapanmış mı? Yoksa açabiliyor ama yummuş durumda mı? Eğer kapalıysa yemeyecektir. Bulunduğunuz ili söylerseniz egzotik canlılarda tecrübeli bir veteriner tavsiyesi gelecektir, görüntü pek iyi değil.
 9. Gokmen73

  Bebek Bearded Dragon Yemek Yemiyor

  Sakallı Ejder konusunda hiç tecrübem yok ama bana canlıyı biraz erken almışsınız gibi geldi, gözlerindeki kısıklık da evet dikkat çekiyor. Bu konuda @CyBeRr yardımcı olabilir diye düşünüyorum. (Elimden etiketlemekten başka bir şey gelmiyor, üzgünüm, umarım en kısa sürede destek alırsınız)
 10. Geçen sene 500€ ya satılıyordu, 237€ ya düşmüş. 270/280€yu gözden çıkartan getirtebilir:
 11. Gokmen73

  Kaç Derece Sıcaklık Gerekli

  Önemli olan ortamın değil teraryumun ısısı. Canlısına göre ısıdan daha fazlasına ihtiyaç olacaktır. Gecko tek bir tür değil, bunun Leopard Gecko’su var Crested Gecko’su var, hepsinin ihtiyacları farklı, beslenmeleri farklı. Minimum ihtiyaçlarla Leopard Gecko bakabilirsiniz, öncesinde bol bol araştırma yapmanız gerekiyor.
 12. Gokmen73

  150*60*70 Lik Akvaryum Kuruyoruz :)

  Deniz akvaryumunda her şeyi istemeyeceksin, şu da olsun, bunlar çok güzel alıp ekleyeyim ile olmuyor. Sabır gerekiyor ki biz hobicilerde o neredeyse hiç yok. Filtreden aydınlatmaya, kumdan kayalara, dalga motorundan protein skimmer’ına, mercanlardan canlılara kadar hepsi birbiriyle uyumlu olacak. Akvaryum hobisinde en iyisi ama en zor ve pahalısı. Nano ile başlayıp büyütmekti hedefim ama kayıplardan sebep nanoda kaldım. Bu iki sene kadar önce:
 13. Gokmen73

  150*60*70 Lik Akvaryum Kuruyoruz :)

  50 yükseklik ideal hatta çift tutan balıkları 50x50 üretim tankına alırlar. Discuslar aslında çok zor balıklar değil, akvaryumda su değişimi çok önemli ve başa çıkılamayacak kadar zahmetli bu yüzden otomatik bir sistem kurdum, tek vanayla suyu boşaltıp tek vanayla da su ekliyorum. Şu renk sorununu da bu hafta sonu çözüp bir kaç Discus daha eklemeyi düşünüyorum. (5 adet var biri minicik kaldı onu saymazsak toplam 8’e tamamlayacağım) Deniz akvaryumunda kayıp çok olduğu için ben de ilk günlerdeki hevesimi kaybettim. Şu an 50x50 de iki doktor karides bir katil damsel (katil diyorum çünkü diğer 3 arkadaşını öldürdü) bir kaç da mercanla devam ediyorum.
 14. Gokmen73

  150*60*70 Lik Akvaryum Kuruyoruz :)

  Benim 150x40x50 bir akvaryumum var. Başlangıçta Peru Altum balıklarım için tasarlamıştım, yavrudan büyüttüğüm L144’ler ilave ettim, sonradan Discus’a geçiş yapınca Akvaryumda görsellikten vazgeçmek zorunda kaldım. Eski hali: Şu an bitki, kum ve kayalar çıktı. Koyu renk Discusların pigment basmasına neden oluyor o yüzden köpük üzerini fugapool 2900 ile kaplayıp açık renk bir arka plan yapacağım, zemine de beyaz kum. Discuslarla Blue Zaire Moba arasında bayağı bir gidip gelmiştim, sonunda daha zahmetli de olsa Discuslarda karar kıldım.
 15. 123cm X 60cm lik bir sehpam vardı ona göre yaptırdım, 8 göz, ölçüler minimumda ama yeterli. Siyah köşe mağaralar yerden tasarruf sağlıyor, iki adet ısıtıcı pad 4’erli gurup olan 8 mağaranın altına yetiyor. Resimde mağaralar görünüyor zaten. bu mağaranın tasarımı bana ait, egoterra Erdem Güleyin’den temin edebilirsiniz.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×