Jump to content

Gokmen73

Members
 • Content count

  288
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Gokmen73 last won the day on July 31

Gokmen73 had the most liked content!

Community Reputation

101 Excellent

6 Followers

About Gokmen73

 • Birthday 01/02/1973

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Gokmen73

  Leopar Gecko Kalsiyum Ve Isı

  Isıtıcı pad opsiyonel bir seçenek değil, yediklerini sindirebilmek için alttan ısıya ihtiyaçları var. Forumda L. Geckolar hakkında çok fazla bilgi ve detay var, bir göz atmanızı tavsiye ederim. İguana bakımı ile arasında ciddi farklar var.
 2. Ben günlük normal kalsiyum, 3 günde 1 d3 lü kalsiyum, 2 haftada 1 de multivitamin veriyorum. Yavruların her gün beslenmesi gerekiyor. Hızlı bir şekilde gelişeceklerdir.
 3. Bu sorunun erkeğin yetersiz olması ile ilgili değil de dişilerin yumurtaları dışarı atamamalarıyla ilgili olduğunu düşünüyorum. Zaten hali hazırda döllenmiş bir çift yumurta içerde beklerken çiftleştirmek doğru değil, zaten dişiler yanaşmayacaktır. Ama yumurta döktükten sonra yemeye başladıklarında erkeği yanına bırakıp gözlemleyebilirsiniz. Sürüngen Dostları kanalında Kaan çiftleştirdikten üç ay sonra bir kere daha bir araya getiriyorum demişti, öyle hatırlıyorum.
 4. Normalde üç haftada bir yumurta dökerler ama ilk sezonlarında bir düzensizlik oluyor. Aynı sorun bende de oldu, halen de oluyor. Karın fazla şişmişse yeşile dönmeden önce ılık duş aldırın düzenli olarak, yumurta dökmelerine yardımcı olacaktır.
 5. Büyük ihtimalle de erkek
 6. Küçük hijyenik bir kaba alabilirsiniz, nem kabı koymayın, hele torf kesinlikle. Ortamı sıcak ve nemli olmalı(inkübatör gibi) saklanması içinde mağara gerekiyor. Ben mağaranın uzağını spreyliyorum, havlu peçete ve yan duvarları. Küçük bir su kabı derin olmayan. 5-7 gün arasında yemlerle ilgilenmiyor, sonra başlıyor yemeye ve her gün beslenirse hızlıca büyüyor. Bu arada yavru da çok güzel maaşallah güle güle sağlıkla büyütün:)
 7. Gokmen73

  Cırcır Yakalamak

  Kabı yüksek olacak ki zıplayıp kaçmasınlar. Kabından yakalamaya gelince, kap içerisinde havlu peçetenin rulosunu kullanın, içinde oluyorlar, iki tarafını elinizle kapatıp alırsınız, ben çevirip ihtiyacım kadar döküyorum kalsiyum kabına.
 8. Sizin için tehlikeli olduğundan endişe ediyorsanız zararsız bir örümcek türü olduğunu söyleyeyim. Türünü ve özelliklerini neden sorduğunuzu anlamadım, zaten ilaçlayarak ve süpürgeyle çekerek öldürüyorsunuz.
 9. Bilgiyi, satan adamdan almak lazım, ondan başka duyan gören yok, belki türü laboratuvarda kendi geliştirmiştir.
 10. Gokmen73

  Firari Sling Tarantula

  Bir defasında sıcak silikon çözülünce teraryumun üst teli açılmış ve bizimki tüymüş, eyvah nasıl bulacağım derken baktım 1 metre ileride yastık arkasına saklanmış. Tahminim kuytu bir köşeye sinmiştir, belki karnının doyduğu yeri hatırlar yuvasına döner, kapağı kapalı duracağına açık dursun:)
 11. Gokmen73

  Firari Sling Tarantula

  Teraryumunun kapağını açık bırakın, rahat ettiği bir ortamsa geri dönebilir.
 12. Gokmen73

  Tür Hakkında Acil Yardım

  O renkleri yetişkin hallerinde alırlar, her iki türde de bu çok uzun sürer. Almadan önce araştırma yapmanız gerekiyor.
 13. Gokmen73

  Leopard Gecko Yumurtaları

  Yosunlar nem için, suyu tutup nem dengesi daha iyi bir ortam oluşturuyorlar bana göre. Çok önemli değil su da olur. Vermikülite gelince, ben de onunla başladım sonra perlite döndüm, çok daha iyi. Fazla su karıştırılması nemin yoğun olmasına neden oluyor.
 14. Gokmen73

  Leopard Gecko Yumurtaları

  İnkübatör içerisindeki nemden çok egg organizer içerisindeki nem dengesi önemli. Yumurtaların gelişmesi için Isı/nem/oksijen gerekiyor. Ben egg organizer içerisinde perlit kullanıyorum(ne çok ıslak ne de çok kuru) ve hava alması için kapakta delikler var. İnkübatörde bir kap içersinde Norveç yosunu bulunduruyorum, nem ortalama %70 lerde. kapakta hava delikleri var, yoğun buhar ve damlacıklar yok: inkübatör içersindeki bol sulu Norveç yosunları:
 15. Gokmen73

  Leopard Gecko Yumurtaları

  Yumurtaların duruş şekli önemli, işaret koymak kesinlikle gerekiyor. İnkübatör yerinden hareket ettirildiğinde yumurtalar dönebiliyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×