Jump to content

Gokmen73

Members
 • Content count

  245
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Gokmen73 last won the day on April 8

Gokmen73 had the most liked content!

Community Reputation

86 Excellent

5 Followers

About Gokmen73

 • Birthday 01/02/1973

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Gokmen73

  Ucretsiz

  Yem olarak kullanmak isteyenler veya ücretsiz alıp satmak isteyenler olacaktır. İlana biraz detay eklerseniz daha iyi olacaktır. Mesela şehir, pet olarak verilecektir, yeri hazır olana, satmak için alana verilmeyecek vs. gibi. İlanın tek cazip tarafı ücretsiz olması.
 2. Gokmen73

  Böcek Aşamasındaki Un Kurdu

  Verilmez, verenini de ne gördüm ne de duydum. Tüketilseydi milyonlarca böceğin eceliyle ölmesine kimse izin vermezdi ve böcek hali de üretim için değil yem olarak satılırdı.
 3. Gokmen73

  Isıtıcı&soğutucu Toplama İnkübatör

  Teşekkür ederim, evet maliyet konusu bir yana kendi yaptığından faydalanmak ayrı bir keyif konusu. STC-1000 ayarlarını YouTube’dan video izleyerek yapmıştım. Tabi ki elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Özelden telefon numaramı yazıyorum.
 4. Gokmen73

  Isıtıcı&soğutucu Toplama İnkübatör

  Paylaşımdan ibarettir, verdiğim iletişim numarası strafor kutuyu satan firmaya ait. Maksadım hobici arkadaşlarla paylaşıp daha iyisi için fikir almak, inkübatör yapmak isteyenlere de fikir vermek. İlk inkübatörün olumsuz şartlarından dolayı tek kalan yumurtadan ilk yavruyu aldım:) İkinci dişiden gelen yumurtalar yeni inkübatörde bakalım ne olacak.
 5. Gokmen73

  Garip Bişey

  Doğadan herhangi bir kertenkele türünü meraktan, şöyle bir tutup bırakayım da deseniz, siz bırakana kadar onlarda kuyruğunu bırakıyor. Bırakalım kalsınlar, esarette doğmuş yeterince tür var zaten.
 6. Gokmen73

  Teraryumda Sıcaklık

  Görsel açıdan toprak kullanmakta ısrarlıysanız ısıtıcı kablo en iyisi. Ama unutmayın en sağlıklı olanı kağıt havlu veya sürüngen halısı.
 7. Gokmen73

  Isıtıcı&soğutucu Toplama İnkübatör

  Starafor kutunun ölçülerini yanlış yazmışım, tam ölçüleri:
 8. Geçen yıl yüksek sıcaklıklar nedeniyle sıkıntı yaşadığım, küçük ve sadece ısıtma özelliği olan inkübatör yerine daha büyük ve soğutma özelliği de olan bir inkübatör yaptım: Dış ölçüleri 50x55x39 (ExBxY) olan kalın ve sağlam bir strafor kutu: STC-1000 Isıtıcı&soğutucu özellikli termostat montajı: Çift fanlı, peltierli hazır kurulu soğutucu: iç görünüm: Kapak ve gözetleme camı: İnkübatörü büyük yapmamın nedeni, küçük hacimlerde ısı bir anda çok fazla yükselebiliyor. Büyük hacimde daha stabil tutabileceğimi düşündüm. Bağlantılar son derece basit. Isıtıcının bir kablosu termostatın ısıtıcı giriş ve çıkışlarından geçiyor. Enerjisini 12 voltluk adaptörden alan soğutucunun bir kablosu da aynı şekilde soğutucu giriş çıkışlarından geçiyor. Termostat ayarlarının ortalamasını L. Geckolara uygun bir sıcaklık olan 28 derece olarak ayarladım. 27 ye düşerse ısıtıcı, 29 a çıkarsa soğutucu devreye giriyor. Gelelim maliyetlere: Termostat STC-1000: 52₺ civarı Ali Express Soğutucu: 171₺ N11 (200 küsür ₺ yapmışlar hemen fiyatını niyeyse) : Adaptör: 39₺ Elektrikçi Porselen duy: 9₺ Elektrikçi Gözetleme camı: 45₺ N11 Strafor kutu: 110₺ N11 Kutu için direk +90 535 833 36 67 (İzzet bey) whatsapp üzerinden irtibata geçebilirsiniz. %100 güvenilir ve çok ilgili bir arkadaşımız. Soğutucuyu neden bir anda 30₺ yükselttiler anlamadım. Son olarak, gece lambası olarak da oldukça şık görünüyor, ta ki sıcaklık 28 i geçene kadar:)
 9. Evet, güzel bir bölüm olur bence...
 10. Gokmen73

  Ey Reptula Forum Ahalisi!

  Mevcut konuyu dağıtmamak adına ilgili yere konu açıp resim ekledim
 11. Her şeyi doğru yapsam da kayıplara engel olamadığımdan dolayı ilgimi kaybettiğim deniz akvaryumumdan kalanlar:
 12. Gokmen73

  Ey Reptula Forum Ahalisi!

  Öyle bir bölüm var: https://reptula.com/forum/588-tuzlu-su/ Tuzlu su akvaryumlarında kayıplar fazla olduğu ve çok fazla uğraş gerektiği için ben ilgimi kaybettim. 125 lt lik bir tankla devam ediyorum.
 13. Gokmen73

  Ey Reptula Forum Ahalisi!

  İstanbul Hobiyle ilgili: 9 adet L. Gecko 3 adet G. İheringi 2 adet G. Pulchra 2 adet P. Metallica 1 adet SP Hati Hati Uzaktan ilgili: 7 adet Peru Altum 1 adet Deniz akvaryumu (mercanlar ve kupang damsel) Çok sayıda L144 Hiç alakasız: 1 adet B. Shorthair 1 adet G. Shepherd
 14. Gokmen73

  Yaşaması Mucize Gecko

  İyi bir bakımla toparlar👍🏻 Yalnız tutma şeklin yanlış. Elini altına doğru sürüp kaldıracaksın üstten tutarsan panik olup kuyruğunu bile bırakabilir, hiç sevmezler bu şekilde handling i.
 15. Gokmen73

  Yeni Gecko Aldım

  Deri parçasını iyice yumuşatmadan çekersen yaralarsın canlıyı, dikkatli olmakta fayda var. Arkadaşların dediği gibi teraryumda değişiklik yapmadan (WC ile ilgili yer belirleme hariç, suya yaparsa suyun yerini değiştirmek gerekir) , ele almadan, zorla yedirmeye çalışmadan sabırlı davranarak normale döndürmek en iyisi.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×