Jump to content

benihime

Moderators
 • Content count

  65
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

benihime last won the day on August 3

benihime had the most liked content!

Community Reputation

21 Excellent

About benihime

 • Birthday March 23

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bundan sonraki 2-3. kabukta tamamen yenilenmiş olur.
 2. benihime

  Sürüngenlerde Kullanılır Mı ?

  Sürüngenlerde kullanıma uygun olduğunu özellikle belirtmeyen herhangi bir ürünü lütfen kullanmayın. Bu ürün de dahil olmak üzere. Farklı hayvanların Vitamin ihtiyaçları, metabolizmaları çok çeşitli olabiliyor. içindeki çeşitli katkı maddelerinden sakıncalı olanlar olabilir.
 3. benihime

  Pinky Bozulur Mu

  O konuda sizin sorumluluğunuz olduğu için bir şey diyemem fakat maalesef bir alternatifi yok. Pinky yemesi gerek. Umarim yakın zamanda dört beş adet pinky alacak parayı bulursunuz. Canlının yem ihtiyacını karşılamakta zorlanıyorsanız bakabilecek birine sahiplendirmeniz/satmanız yılanın sağlığı açısından daha doğru olur.
 4. benihime

  Türü Nedir ?

  Dikenli keler gibi gözüküyor. Stellagama türlerinden. Sakallı ejderler ile uzaktan akraba diyebiliriz.
 5. benihime

  Pinky Bozulur Mu

  Çözüldükten birkaç saat sonra verdiyseniz, sadece o pinky için problem olacağını düşünmüyorum, bu yüzden çok endişelenmeyin, evet, birkaç saat beklemiş pinkyi vermek ideal olmasa da, yem yemeyen yavrularda çözülmüş pinkyi gece boyunca canlının yanında bırakmak yaygın ve başarılı çözümlerden bir tanesi, bu yüzden çok bir sağlık riski teşkil etmiyor. Fakat çözülmüş pinkyleri tekrar dondurup tekrar çözdürürseniz asıl problem orada başlıyor. Bu yüzden canlı için bir sağlık riski oluşturmaması adına kalanları doğrudan çöpe atmanız gerekiyor maalesef. O bir tane ile bir iki hafta idare edecektir. Pinky yiyen genç bir yılanı iki haftadan fazla aç bırakmayın, genç yaşta metabolizmaları hızlı olduğu için zayıflayacaktır. Yakın zamanda yeni stok almanız iyi olacaktır.
 6. benihime

  Forumda Doktor Var Mı Acaba

  Sürüngenler tarafından en büyük sağlık riski salmonella bakterisi, o da hayvanın dışkısından bulaşıyor. Onu da açıkçası dışarıdan yediğiniz bir gıdadan kapma riskiniz daha yüksek. Doğrudan hayvanın dışkısı ile temasa geçip ağzınıza dokunmadığınız sürece yılandan herhangi bir hastalık, virüs, enfeksiyon bulaşma ihtimali yok diyebilirim. O yüzden endşelenmenizi gerektirecek bir durum olmadığı kanaatindeyim.
 7. benihime

  Corn Yardım

  Meraklanmayın, suyu bulamaması gibi bir durum söz konusu olamaz. Hobiye hoş geldiniz, bu zamanlarınızda endişelenmeniz normal. Canlı suya ihtiyaç duyduğunda gidip kendi başına içecektir.
 8. benihime

  1 Terra 2 Yilan ?

  Mısır yılanı besleyen ve üreten biri olarak bu durumun sağlıksız olacağı konusunda uyarmak mantıklı olur. Alt tarafı plastik kutu alacaksınız, onu karşılayamayacaksanız yeni canlı edinmenize anlam veremiyorum.
 9. Evet dediğiniz gibi fiziksel bir hasar sonucu da gerçekleşmiş olabilir. Buna dair bir bilgilendirme yapmamasindan ve kuyruktaki ani incelmeden deriden kaynaklı olduğunu düşündüm. Fakat ben dokuların çoktan ölmüş olduğu kanısına vardım fotoğraflar üzerinden. Umarım hasar geri dönülebilir seviyededir. Bu yöntemler şu noktada çok faydalı olmayabilir fakat ileride bu şekilde canlının benzer problemler yaşamaması için değerli bilgiler. Kendisinin canlıyı veterinere götürmesini ve sonrasında bu tavsiyeleri değerlendirmesini dilerim ki, canlı hayatının geri kalanında buna benzer bir sağlık problemi ile karşılaşmasın.
 10. İlk olarak canınız Albino olduğu için zamanla melanin üretmesi ve koyulaşması gibi bir durum söz konusu olamaz. Haliyle endişelenmek haklı olur. Görüşüne göre mısır yılanınız deri değişimlerini sağlıklı şekilde geçiremediği için kuyruk ucunda zamanla eski deriler çok uzun süre kalmış olabilir. Bu da zamanla canlının kuyruğunun dar eski derinin içinde sıkışıp kan akışının durmasına, haliyle oradaki hücrelerin ölümüne sebep olmuş olabilir. Şu an bakıldığı hali ile o bölge kurtarilabilir görünmüyor. Kendi başına orada zamanla ölen hücrelerden dolayı çürüyen kısım düşebilir. Alanında uzman bir veterinere göstermeniz ve durum gözüktüğü gibiyse başka problemlere sebep vermemesi ve canlının iyiliği adına veteriner kontrolünde ampute edilmesi doğru olacaktır.
 11. benihime

  Sling Boydan Adult Boya Smithi

  Erkek ise 3 sene civarı, dişi ise 5 sene civarı. Iyi bakılırsa 4.5 sene de olabilir. Kötü bakım şartları ile bu süre uzar. Arpege'den sevgilerle.
 12. benihime

  Corn Snake Geleli 1 Hafta Oldu Pinky Yemiyor:( Help!

  Birkaç gün canlıyı rahatsız etmeyin. Küçük bir kaba pinky ile tek başına bırakıp karanlık bir yere koymayı deneyin, gece yapıp sabaha kadar rahatsız etmeyin, sabaha kontrol edin. Genelde işe yarar. Ayrıca arkadaşlar yalan yanlış saçma bilgiler ile yeni hobicilerin aklını karıştırmayın. 1 haftalık bir mısır yılanı bile ilk yem olarak rahatlıkla Pinky yiyebilir. Mısır yılanı böcek ile beslenen bir tür değildir. Yemi kabul etmeyeceği gibi besin değeri olarak canlıya bir katkısı olmayacaktır.
 13. benihime

  Yılan Için Farklı Yemler

  Mısır yılanı besliyor ve üretiyorum ki yabancı forumlarda da aktifim. Ne yumurta ne de çekirge(ki ilk defa duyuyorum) yılan için yeterli besin değerlerine sahip değil ve bunun önerildiği ve doğru olarak kabul edildiği bir kaynak bulamazsınız. Yem olarak kabul etse bile bu diyet ile canlı ölecektir. Eğer kemirgen verme konusunda bir probleminiz varsa canlıyı gerçekten sorumluluğunu alabilecek birine vermenizi öneririm. Böyle başlıklar ile forumumuzdaki acemi insanların kafasının karıştırılmamasını ve yanlış bilgilendirilmemesini umuyorum. Ayrıca umuyorum ki sahip olduğunuz canlıyı alırken ben buna yumurta veririm diyerek almamışsınızdır. Aksi halde hayvan için trajik olur.
 14. benihime

  Melez Gecko

  Leopard gecko ve African fat tail melezleri genetik deformasyonlardan dolayı yumurtadan çıksalar bile maalesef kısa süre içerisinde ölüyorlar. Bu yüzden vakit ve enerjinizi daha sağlıklı eşleştirmelere harcamanızı öneririm.
 15. Yılan beslemeye başlayacaklar için çok sade ve güzel bir kılavuz olmuş. Eline sağlık.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×