Jump to content

benihime

Moderators
 • Content count

  82
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

benihime last won the day on November 26

benihime had the most liked content!

Community Reputation

33 Excellent

About benihime

 • Birthday March 23

Converted

 • Admin Teşekkürü
  No

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. benihime

  Leopard Gecko Morph Açıklamaları

  Electric Tangerine olarak paylaştığınız canlı electric tangerine değil, düzeltme yaparsanız seviniriz forum sakinleri olarak.
 2. benihime

  Hangi Tarantula Türleri Birlikte Yaşar

  Bildiğim kadarıyla monocentropus balfouri de communal türlerden biri.
 3. benihime

  2-3 Aylık Sakallı Ejderim Yem Yeme Sıkıntısı

  Hayvanin normal ampul altında basking yapmasından ben uvb lambası olmadığını çıkardım. En kısa zamanda uvb+uva lambası edinin.
 4. benihime

  Mısır Yılanıma Su Kabı Için Yardım

  Yani şu başlığa isyan etmemek için kendimi zor tuttum ama siz yazmışsınız sonunda. Ağzınıza sağlık. Umarım hayvan canından olmaz bu gidişle. Maalesef yoldan bulmuş gibi alan arkadaş kadar hiçbir araştırma ve hazırlığı olmayan birine para için bir canı emanet edebilen satıcı da suçlu.
 5. benihime

  Yılanın Ağzını Açması

  Açıkçası solunum yolları enfeksiyonu başlangıcı gibi gözüküyor. Isıyı arttırın ve handling yapmayın bir süre. Bu süreçte canlı strese girmesin. Durumu kötüye giderse antibiyotik tedavisi yapılabilir. Şimdilik gözlemleyin. Canlıyı yaşam alanından sık sık çıkarıp strese sokmamaya da özen gösterin.
 6. benihime

  Yılanın Ağzını Açması

  Şu anda mukus oluşumu yoksa ve yemek yemeye devam ediyorsa yaşam alanında ısıyı biraz arttırmayı deneyin. Düşük seviyeli bir enfeksiyon olabilir. Genel muayenede de bir tuhaflik olmaması iyiye işaret. Fakat nefes alırken sık sık ağzını açması ve çıkan ses normal değil. Şu anda endişelenip paniklemeyin, ısıyı iki üç derece yükseltin. Eğer mukus oluşumu başlar ve iştah kaybı yaşarsa ikinci bir veteriner ziyareti yapılır. Haftada bir yaşam alanını temizlerken dezenfekte etmeyi unutmayın çünkü bakteriyel bir Durum da olabilir. Eğer diğer belirtiler gelisirse tekrar buraya yazın illa ki yardımcı olup bir veteriner vesaire buluruz.
 7. benihime

  Forum Neden Cenaze Evi Gibi?

  Cenaze evi benzetmesine bayıldım hahahaha özellikle Son zamanlardaki sağlık problemleri postlarinin artmasından sonra cuk oturmuş
 8. benihime

  Yılanın Ağzını Açması

  Bu kadar sık aralıklarla olması zaten esneme olmadığına işaret ediyor. Nefes almakta güçlük çekiyor olabilir. Gelen pıt sesi yabancı forumlarda popping noise olarak da geçiyor. Bu solunum yolları enfeksiyonunun (respiratory infection) önemli belirtilerinden bir tanesi.Vicks tedavisini acilen durdurun. Vicksin içindeki bitkisel yağlar yılanların çok hassas olan solunum yolları için çok kuvvetli ve tahriş edicidir. Hayvanın durumunun sadece daha kötüye gitmesini sağlar. En kısa zamanda egzotik hayvanlar alanında çalışan bir veterinere gidip enfeksiyon var ise antibiyotik tedavisine başlamalısınız. Yaşam alanını belli Aralıklarla dezenfekte edin. F10 veya ona ulaşımınız yoksa zefiran/zefirolum kullanabilirsiniz (kullanım talimatlarina uygunşekilde) canlının gerekli ısı ve nemi aldığından emin olun bu süreçte. Enfeksiyon ihtimali kuvvetli olduğu için, bu olası enfeksiyonun ilerlemesi canlının hayatına mal olabilir. Fakat lütfen vicks kullanımına acilen son verin. İstanbul'da iseniz kendi veterinerimin numarasını verebilirim.
 9. benihime

  Bearded Dragon Kış Uykusu

  Dediğim gibi kaç ay boyunca kış uykusunda olacağı canlıdan canlıya değişiyor. 3 yaşında olduğu için bence uzun sürse bile şimdilik endiselenmeyin zaten uyanmaya başladığı zaman anlarsınız. Benim 1,5 yaşındaki ejderim de iki gün önce kış uykusuna yattı. Bazen üreme içgüdüleri ile erken yatabiliyorlar.
 10. benihime

  Bearded Dragon Kış Uykusu

  Merhabalar. Lambalar için yardımcı olamayacağım fakat kış uykusu için yardımcı olayım. Şimdi canlı kış uykusuna yattığı için canlıyı zorla uyandırmak sağlıksız olur. Canlının uyanacağı süre değişkenlik gösterdiği için, hareketlenmeye başladığı zaman ısıyı arttırmaya başlayabilirsiniz. Bu birkaç ay sürebilir. Isı uygun, bir iki derece daha düşük olabilir ideal olması için , şu noktada ısıyı arttırmanız canlıyı uyandırmaz fakat uyku esnasında daha çok kalori yakmasına ve zayıflamasına sebep olur bu yüzden ısıtıcı kullanmayın. Onun dışında eğer canlı dehidrasyon yaşıyor gibi görünüyor ise(derisini hafifçe çektiğinizde eski haline gelmiyorsa, kırışıklıklar oluştuysa) haftada bir kere 10-15 dakika sığ ılık suda banyo yaptırabilirsiniz. Sürekli olarak yaşam alanında su bulundurun, canlıyı rahatsız etmeyin ve handling yapmayın. Bir süre sonra canlı mağarasından çıkmaya başlayıp hareketlendiği zaman anlayın ki canlı kış uykusundan uyanmaya hazır. O noktada ısıyı arttırmaya başlayıp yem teklif edebilirsiniz. Şu anlık yapabileceğiniz en iyi şey bu.
 11. Bundan sonraki 2-3. kabukta tamamen yenilenmiş olur.
 12. benihime

  Sürüngenlerde Kullanılır Mı ?

  Sürüngenlerde kullanıma uygun olduğunu özellikle belirtmeyen herhangi bir ürünü lütfen kullanmayın. Bu ürün de dahil olmak üzere. Farklı hayvanların Vitamin ihtiyaçları, metabolizmaları çok çeşitli olabiliyor. içindeki çeşitli katkı maddelerinden sakıncalı olanlar olabilir.
 13. benihime

  Pinky Bozulur Mu

  O konuda sizin sorumluluğunuz olduğu için bir şey diyemem fakat maalesef bir alternatifi yok. Pinky yemesi gerek. Umarim yakın zamanda dört beş adet pinky alacak parayı bulursunuz. Canlının yem ihtiyacını karşılamakta zorlanıyorsanız bakabilecek birine sahiplendirmeniz/satmanız yılanın sağlığı açısından daha doğru olur.
 14. benihime

  Türü Nedir ?

  Dikenli keler gibi gözüküyor. Stellagama türlerinden. Sakallı ejderler ile uzaktan akraba diyebiliriz.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.


5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.

×