Jump to content
leaderlesker

Beard Dragon Acil Yardim

Önerilen İletiler

Arkadaşlar merhaba 

2,3 aylık bebek bi beard dragonda sahibim

25 gündür bende 

Uvb ve isiticisinda sorun yok 

Terrariumu ilk başlarda silis kum kayalıkliydi

15 gündür kesinlikle 1 tane bile yem yemedi 2 kere zorla 3 er adet dubiayi assist feeding yöntemiyle yedirebildim

İlk başlarda ışıkları ve isiticiyi kapatıyordum ev 22,25 derece arası oluyordu 

Tahminimce kış uykusuna yattı 

Hergun sabah ve akşam olmak üzere sıcak suda banyo yaptiriyorum 

2 gündür aminosol kullanıyorum 

Hastalık belirtisi göremiyorum sürekli uyuyor alt bölgesi bembeyaz koyulaşma yok reengide capcanlı geldiğinden daha iyi ama ne bı koyulasma kabuk değiştirme nede bı yem yeme belirtisi yok 

İşin en kötü tarafına geliyorum 

4 gün sonra aniden çıkan askerlik haberimle sürüngenler konusunda bilgili ve bilinçli bı büyüğümden destek istedim ben gelene kadar bakabilecegini söyledi

Aklımda soru işareti kalmamasi için 

Size soruyorum kendisi kabul edene kadar assistfeeding mi yapmamız gerekiyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Misafir
leaderlesker, 56 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba 

2,3 aylık bebek bi beard dragonda sahibim

25 gündür bende 

Uvb ve isiticisinda sorun yok 

Terrariumu ilk başlarda silis kum kayalıkliydi

15 gündür kesinlikle 1 tane bile yem yemedi 2 kere zorla 3 er adet dubiayi assist feeding yöntemiyle yedirebildim

İlk başlarda ışıkları ve isiticiyi kapatıyordum ev 22,25 derece arası oluyordu 

Tahminimce kış uykusuna yattı 

Hergun sabah ve akşam olmak üzere sıcak suda banyo yaptiriyorum 

2 gündür aminosol kullanıyorum 

Hastalık belirtisi göremiyorum sürekli uyuyor alt bölgesi bembeyaz koyulaşma yok reengide capcanlı geldiğinden daha iyi ama ne bı koyulasma kabuk değiştirme nede bı yem yeme belirtisi yok 

İşin en kötü tarafına geliyorum 

4 gün sonra aniden çıkan askerlik haberimle sürüngenler konusunda bilgili ve bilinçli bı büyüğümden destek istedim ben gelene kadar bakabilecegini söyledi

Aklımda soru işareti kalmamasi için 

Size soruyorum kendisi kabul edene kadar assistfeeding mi yapmamız gerekiyor

Öncelikle geçmiş olsun. Birincisi asla yavru dragonlarda herhangi bir taban malzemesi kullanılmaz. Hatta büyüklerde dahi kullanılmamalıdır. Çünkü taban malzemesini yer ve bağırsak tıkanıklığı oluşur. İkincisi bu canlının kaç derecede yaşadığını günde kaç saat ışık aldığını bilmeden mi aldınız? Basking alanı yani güneşli alan yavru beardedlarda 40 42 derece olmalı günde 12 saat uvb ve ısıtıcı çalışmalı. 20 22 derecede kış uykusuna giren canlılar bunlar. Çünkü çöl sürüngeni. Canlınızı umarım kurtarabilirsiniz. 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Uvb ve isiticiyi sabah 8 akşam 8 calistirdim dediğiniz dereceleri yakaladım işte 2,3 gün kapattim kış uykusuna yattı şuan altında kağıt havlu var hergun yıkarken karnına masaj yapıyorum suyunu iciriyorum sağlığında bı sıkıntı gorunmesede yem yememesi bana kış uykusu olduğunu gösteriyor suyunu içmesinde sıkıntı yok yıkarken su içiyor sürekli benim öğrenmek istediğim kış uykusundan nasıl cikartabiliriz

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eğer kış uykusuna yattıysa kademeli olarak sıcaklığı arttırarak yavaş yavaş kış uykusundan çıkmasını sağlayabilirsin ama iyi gözlemlemen gerek yavru canlılar kış uykusundan çıkamayabiliyorlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.