Jump to content
fantastikbizenci

Un Kurdu

Önerilen İletiler

İlk defa un kurdu üretiyorum bir kaç adet unkurdunu bir iki haftadır yanımda besliyordum şimdi dikkat ettim bunların birkaçı hareketsizce yatıyor ölü değiller ona eminim ama zerre hareket etmiyorlar dokunmayinca acaba pupa mı oluyorlar 

16062423306203621830670912794478.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Pupaya dönüşeceklerdir büyük ihtimalle. Geçen gün yataklığı değiştirirken bir tanesini ölü sandım kenara koydum işimi bitirdiğimde pupaya dönüşmüştü.

tarihinde Prof.Dr.Reptile tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Prof.Dr.Reptile, 9 dakika önce yazdı:

Pupaya dönüşeceklerdir büyük ihtimalle. Geçen gün yataklığı değiştirirken bir tanesini ölü sandım kenara koydum işimi bitirdiğimde pupaya dönüşmüştü.

Teşekkürler peki sabitleşmeye başladıktan ne kadar süre sonra pupaya döner ona göre diğer kabı hazırlayayım

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fantastikbizenci, 18 dakika önce yazdı:

İlk defa un kurdu üretiyorum bir kaç adet unkurdunu bir iki haftadır yanımda besliyordum şimdi dikkat ettim bunların birkaçı hareketsizce yatıyor ölü değiller ona eminim ama zerre hareket etmiyorlar dokunmayinca acaba pupa mı oluyorlar 

16062423306203621830670912794478.jpg

Pupa olcaklardır büyük ihtimalle

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ölünce kararıp kururlar ve sertleşirler bunlar ya pupa oluyor ya da kabuk atıyor beslenmeleri için salatalık koymuşsunuz fakat havalandırması iyi değilse salatalık mite ve küfe neden olabilir 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Yetkin, 4 dakika önce yazdı:

Ölünce kararıp kururlar ve sertleşirler bunlar ya pupa oluyor ya da kabuk atıyor beslenmeleri için salatalık koymuşsunuz fakat havalandırması iyi değilse salatalık mite ve küfe neden olabilir 

Üstü açık hiç çekinmem böcekten falan uçsun kaçsın eve dolsun falan igrenmem bakımları daha önemli

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fantastikbizenci, 5 dakika önce yazdı:

Kaloriferin üstüne koysam sıkıntı yaratır mı gece soğuk oluyor çünkü

Kaloriferin üstü çok sıcak olabilir belki ama yakınına koysan daha doğru olur. Sıcaklık çok etkiliyor yazın moriolarım 1 ayda böceğe dönüşürken şimdi 2 ayda yeni dönüşmeye başladılar. Boyut merak eden varsa. Üstteki morio.

95d0c844-2988-42d0-a11a-887a4ae6f7de.thumb.jpg.caf1be0534064f70d8ee7a2507ac863c.jpg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
XPlot, 11 dakika önce yazdı:

Kaloriferin üstü çok sıcak olabilir belki ama yakınına koysan daha doğru olur. Sıcaklık çok etkiliyor yazın moriolarım 1 ayda böceğe dönüşürken şimdi 2 ayda yeni dönüşmeye başladılar. Boyut merak eden varsa. Üstteki morio.

95d0c844-2988-42d0-a11a-887a4ae6f7de.thumb.jpg.caf1be0534064f70d8ee7a2507ac863c.jpg

Hey maşallah etli butluymuş mariolar uçuyor veya tırmanıyor mu ikinci üretim olatak mario veya dubia yapmayı düşünüyorum da

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
fantastikbizenci, 1 dakika önce yazdı:

Hey maşallah etli butluymuş mariolar uçuyor veya tırmanıyor mu ikinci üretim olatak mario veya dubia yapmayı düşünüyorum da

2 hafta veya daha önce un kurtlarının uçtuğunu öğrendim :D morio uçar mı onu bilmiyorum ama besin olursa uçacaklarını düşünmüyorum tırmanma konusunda un kurtları konusunda aynılar tırmanamıyorlar. Morio üretimi yapacaksanız sıcaklığı yüksek tutun yoksa çok yavaş gelişiyorlar.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
XPlot, 7 dakika önce yazdı:

2 hafta veya daha önce un kurtlarının uçtuğunu öğrendim :D morio uçar mı onu bilmiyorum ama besin olursa uçacaklarını düşünmüyorum tırmanma konusunda un kurtları konusunda aynılar tırmanamıyorlar. Morio üretimi yapacaksanız sıcaklığı yüksek tutun yoksa çok yavaş gelişiyorlar.

Uçan unkurdu mu vay be yeni duydum bunu neyse teşekkürler hocam 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.