Jump to content
fantastikbizenci

Kırmızı Mite

Recommended Posts

Bu sineği yakalayıp karınca kolonime verecektim temizliğini yaparken bu kırmızılıkları gördüm kırmızı mite mı oluyor bunlar daha önce beyazlara çok denk geldim ama buna ilk defa denk geliyorum

16066431460135818533845298893781.jpg

Evet kırmızı mite karıncalarınıza sakın vermeyin beyazlarından daha tehlikeliler. Bende ilk kere gördüm beyazlardan daha büyükler galiba.

• Like 1

XPlot, 7 dakika önce yazdı:

Evet kırmızı mite karıncalarınıza sakın vermeyin beyazlarından daha tehlikeliler. Bende ilk kere gördüm beyazlardan daha büyükler galiba.

Beyaz mite göre 2 kat büyük bi iki taneyi beyaz kağıda koyup ezdim içlerinden baya kan çıktı

Muhtemelen Trombidiidae üyesi kadife akarı larvaları bulduklarınız. Bu larvaları böceklerin kenesi gibi düşünebilirsiniz. Koloninizi sarmazlar çünkü yaşam döngülerinde çeşitli yaşam alanlarında yaşamaları gerekiyor, tıpkı keneler gibi. Ancak doğadan toplanan canlıları yem olarak kullanmanın gözle görünmeyen ve tehlikeli parazitleri canlılarınıza taşıyacağını unutmayın.

• Like 2

Your content will need to be approved by a moderator

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.