Jump to content
Berkayy

Televizyon Ünitesinde Teraryum

Önerilen İletiler

Yılanımın yaşam alanını televizyon ünitesine almak istiyorum görsellerde olduğu gibi peki ya yılanım gün içerisinde açık olan televizyon sesinden strese girer mi rahatsız olur mu şuan da bulunduğu yer 7/24 karanlık bir oda gün ışığı almıyor bu yüzden salonuma taşımak istiyorum 441413628_images(14).jpeg.6ecb53264faf592a0d9699f8e440b4eb.jpeg

1804753644_images(18).jpeg.e5301cfa23678ac3338dbfb0616d7793.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Blank, 1 dakika önce yazdı:

Yılanınızı bilmiyorum fakat bu fikri çalıyorum. Çok teşekkürler (((: Çok beğendimm

Benim de çok hoşuma giden ve çok şık duracağına inandığım bir fikir neredeyse çoğu şey hazır bunu yapmam için ama strese girip girmeyeceğini merak ediyorum açıkçası göz zevkim için hayvanına zarar vermek istemem

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

çok istememe rağmen, strese girebileceklerini düşündüğüm için ben hiç bir zaman televizyonun yanına ya da altına koymadım ( ki çok nadiren televizyon izleyen biriyimdir :) ) ancak, eğer canlınız burma gibi ya da boa gibi büyük ve daha az strese giren bir canlı ise belki deneyebilirsiniz. Atıyorum haftada 3-5 saat çalışıyorsa televizyon ( benim gibi kullanıyorsanız ) büyük ihtimalle büyük bir canlıyı strese sokmayacaktır. Bu tahminimi de yürütme nedenim, hayvanat bahçelerinde de bir çok canlı açıkta sergileniyor ve televizyon olmasa da başka gürültüler oluyor gün içinde, dolayısıyla çok kullanılmayan bir televizyonun yanında '' strese girme düzeyi az olabilecek '' burma, boa, retic gibi canlıların durabileceğinden yana düşünüyorum, eğer yanlış düşünüyorsam umarım uyarılırım :)) son olarak, ben sağlıklı olmayacağını düşündüğüm için hiç yapmadım, ama gerçekten denemek istiyorsanız, deneyip görmek iyi olabilir. Eğer canlı gerçekten strese girerse, televizyon ünitesi olarak üzerinde modifikasyonlar yaparsınız :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gerçekten çok güzel gözüküyor.

Yılanın türüne göre değişir, Ball pitonlar utangaç hayvanlar, cornlar gibi aktif ve meraklı değiller, ball pitonlar çok kolay strese girdikleri için onlar için önermem, ball'lar strese girdiklerinde çok uzun süre yemden kesilebiliyorlar. Tabi bu canlının sağlığını çok büyük riske sokuyor. Bu yüzden biraz da türüne bağlı yani. @Leoxine in dediği gibi burmese, boa, retic veya küçük türlerden corn, king gibi türlerde sorun olmaz. Ama Ball pitonlar ve hognoselar gibi saklanmayı seven, stresten kolay etkilenen türler için tavsiye etmem.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
plantlady, 2 dakika önce yazdı:

Gerçekten çok güzel gözüküyor.

Yılanın türüne göre değişir, Ball pitonlar utangaç hayvanlar, cornlar gibi aktif ve meraklı değiller, ball pitonlar çok kolay strese girdikleri için onlar için önermem, ball'lar strese girdiklerinde çok uzun süre yemden kesilebiliyorlar. Tabi bu canlının sağlığını çok büyük riske sokuyor. Bu yüzden biraz da türüne bağlı yani. @Leoxine in dediği gibi burmese, boa, retic veya küçük türlerden corn, king gibi türlerde sorun olmaz. Ama Ball pitonlar ve hognoselar gibi saklanmayı seven, stresten kolay etkilenen türler için tavsiye etmem.

Teşekkürler değerli yorumlarınız için yılanım corn ama henüz adult değil.

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Corn snakeler hakkında çok bir bilgim yok, kişisel olarak beslemediğim bir canlı, ancak daha önceden milk, king, ball gibi türler hakkında deneyimlerim olduğu için söylemek istiyorum; cornlar boyutları dolayısıyla bu kadar büyük bir teraryumda ( örnek görseldeki ) strese girebilirler. Corn besleyenlerin de konuya el atacağını düşünerek yorumumu bırakıyorum buraya :) 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Leoxine, 1 dakika önce yazdı:

Corn snakeler hakkında çok bir bilgim yok, kişisel olarak beslemediğim bir canlı, ancak daha önceden milk, king, ball gibi türler hakkında deneyimlerim olduğu için söylemek istiyorum; cornlar boyutları dolayısıyla bu kadar büyük bir teraryumda ( örnek görseldeki ) strese girebilirler. Corn besleyenlerin de konuya el atacağını düşünerek yorumumu bırakıyorum buraya :) 

Teraryum boyutu olarak strese gireceğini biliyorum ve ona göre boyut ayarlamasını yaptım o konuda sorun teşekkürler düşündüğün için tek sorunum şuan ses her gün neredeyse her dakika açık olan bir televizyonun altına koymak şüphe duymamı sağlıyor

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
Berkayy, 7 dakika önce yazdı:

Teraryum boyutu olarak strese gireceğini biliyorum ve ona göre boyut ayarlamasını yaptım o konuda sorun teşekkürler düşündüğün için tek sorunum şuan ses her gün neredeyse her dakika açık olan bir televizyonun altına koymak şüphe duymamı sağlıyor

Ben çok nadiren kullandığım televizyonumun altına koyarken bile şüphe duyduğum için bu konuda ne desem bilemiyorum, ve gerçekten canlılar türlerinden ziyade kendi içlerinde bile çok farklılıklar gösterebiliyorlar. Bir ball python en ufak sesten strese girerken, diğeri al yüksek sesli odada elden ele gezdir koy teraryumuna yemek yesin :) Bence önemli olan nokta 1) canlınız strese girmeye ne kadar müsait ( tür, karakter bakımından )? , 2) strese girerse ve yemden kesilir, sağlığı etkilenirse elinizde kalan üniteyi farklı bir şekilde değerlendirebilecek misiniz?

Ben teraryum yaptırırken genelde çok amaçlı ya da yeri kolayca evimin her yerine oturacak şekilde yaptırıyorum, bu da yer ve malzeme konusunda yardımcı oluyor haliyle. 

Eğer denemek istiyorsanız boyutuna uygun bir teraryum ile deneyiniz, ama yaparken başka bir şekilde veya yerde kullanabileceğiniz bir teraryum yaptırmanızı öneririm, olur da strese girerse yaptığınız teraryum ve verdiğiniz emekler boşa gitmemiş olur böylelikle. 

İyi hobiler dilerim 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Ben aşağıdaki şekilde yaptım, arada sesli müzik ve film izlememe rağmen canlı rahatsız olmuyor.

Uzun vadede yer değiştirebilmek için benim gibi de yapabilirsiniz.

En sağda crested gecko var yaklaşık 2,5 yıldır.

Ortada balık akvaryumum var.

En solda ise ball python var, fotoğrafını aşağıya ekliyorum.

Herkese iyi hobiler...

image.thumb.jpeg.4d25135dab7cf46ff7d9a93f2c7311db.jpeg

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş
erayyildiz58, 3 saat önce yazdı:

Merhaba,

Ben aşağıdaki şekilde yaptım, arada sesli müzik ve film izlememe rağmen canlı rahatsız olmuyor.

Uzun vadede yer değiştirebilmek için benim gibi de yapabilirsiniz.

En sağda crested gecko var yaklaşık 2,5 yıldır.

Ortada balık akvaryumum var.

En solda ise ball python var, fotoğrafını aşağıya ekliyorum.

Herkese iyi hobiler...

image.thumb.jpeg.4d25135dab7cf46ff7d9a93f2c7311db.jpeg

e0cc66fe91d14f90a786cf151c14d335.MOV

Sizin ki de çok şık durmuş teşekkürler yorumlarınız için 

İletiyi paylaş

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İçeriğiniz yönetim tarafından onaylandıktan sonra görüntülenecek.

Misafir
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: exotic med
      Merhabalar aşağıya ball piton canlı besleme videomu bırakıyorum🐍🐭
      ayrıca abone olup beğenmeyi unutmayın🤙🏽🚨

• Yazan: Em2023
      Türkiye'de evde bir yılan tutmak yasal mıdır? (Ball pitonu) Onunla ülkeden ayrılacak mıyım? lütfen cevap verin!
    • Yazan: İrfab
      4-5 Aylık yavru ball pythonum elime ulaştı. Aldığım kişi 3-4 gün içinde beslememi önermişti. İlk denemede fareyi es geçti assisted feed denedim olmadı 2 gün sonra tekrar denedim yine yemedi bu sefer assisted feed ile yedi. Şu an sağlıklı bir problemi yok tekrardan ne zaman beslemem geretiğini nasıl anlayacağım?
    • Yazan: İrfab
      Elinde güzel Ball Python morpları veya Nigrita bulunanlar ya da herhangi bir tanıdığında olanlar yanıt oluşturabilirse çok sevinirim 1 yaş ve üstü istemiyorum. 
    • Yazan: baranuslu
      Crested geckomun teraryumu için pet shoptan böyle bir şey aldım, pet shoptaki kişi "mango kökü" dedi  ama bu bir mangrove kökü mü yoksa yati kökü mü emin olamadım. Birkaç kez kaynar suya koydum ve suyun rengini sarı yaptı, teraryumuma eklemek için ne yapmalıyım? 

Copyright © 2013 Reptula.com Tüm hakları saklıdır.

5651 sayılı yasaya göre forumumuzdaki mesajlardan doğabilecek her türlü sorumluluk yazan kullanıcılara aittir.
Şikayet; info@reptula.com Adresine mail atıldığı taktirde, ilgili konu en geç 48 saat içerisinde kaldırılacaktır.